PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מוזר חלק קדמי- קשה לתיאור

im_ri
25-02-11, 22:12
ג'ימני 08 ידני.
אנסה לתאר זאת בצורה הטובה ביותר.
הבעיה הופיעה עד כה 5 פעמים. פעמיים בנסיעה בעיר 50 קמ"ש לערך.. ו3 פעמים בכביש מהיר 100 קמ"ש.
לפעמים בנסיעה לפעמים בהאטה.
ועכשיו לבעיה:
באמצע הניסעה פתאם נשמע רעש כאילו משהו מתחכך בגלגלים הקדמיים (כמו ילד שנוסע על אופניים עם פחית בגלגלים), שאני מאט את הרכב באיזור 20 קמ"ש יש דפיקה קלה והרעש מפסיק.
הפלסטיקים הפנימיים בכנף היו קצת משוחררים, אך זה בטוח לא משם כי אין שם שום סימןו לחיכוך, קורה בניסעה ישר.

בנוסף, קרה לי פעמיים שבפנייה חדה שמאלה, שמעתי דפיקה (בודדה) מאזור הצירייה, פעמון או משהו בצד בגלגל ימין קדמי.
הרעש הוא בקצב הנסיעה ולא בקצב המנוע, כלומר קורה גם שאני בניוטרל, לא מושפע מכוח המנוע אלא ממהירות סיבוב הגלגלים, מאט עם האטת הרכב.

אין לי מושג מה הבעיה והתדירות שלה נמוכה - 5 פעמים ב שלושה ימים, כך שאם אגש למוסך אני חושש שלא אדע לאן לכוון אותו וזה יהיה בזבוז זמן.

למישהו יש רעיונות? מה לבדוק? אין קשר למזגן, 4X4 תקין, אין סימנים למשהו משוחרר בתחתית הרכב, הרכב לא מושך לאף צד, יש אולי הרגשה שהרכב מתאמץ יותר שמופיע הרעש, ואולי הופיע איזה ויברציה קלה בזמן נסיעה (אולי אני מדמיין ).
תודה,
עימרי

shmulikbg
25-02-11, 23:49
אמרי,
בדוק רפידות וקליפרים. בקליפרים תבדוק חופשים.

קישקוש
26-02-11, 00:15
בעיה דומה הייתה לי בטראנו עם נעילה אוטמטית של הלוקרים, וזה היה לוקר טחון.
בהתחלה הרעש היה מופיע והולך, לבסוף הפך להיות רעש קבוע.
בקיצור תבדוק תלוקרים.
בהצלחה

haimovich2000
26-02-11, 00:17
כבל ספידומטר?!
אצלי זה פתר את הרעש שהיה בקצב מהירות סיבוב הגלגל...

im_ri
26-02-11, 16:01
תודה על התגובות, שולל את עניין הקליפרים והרפידות. הרעש לא משתנה שלוחצים על הבלמים. למען הסר ספק, פירוק גלגל ובדיקה ויזואלית וידנית יספיקו?
איפה אפשר לחפש רעשים אפשריים מהקבל של הספידומטר? למרות שגם זה לא נשמע לי..
לדעתי זה קשור ללוקרים או לטרנספר.
כיצד אוכל לבצע אבחון ראשוני ללוקרים?
כיצד אוכל לבדוק אם לנקר משתחרר כראוי? נטחן וכד׳

im_ri
28-02-11, 19:01
לוקרים עובדים בצורה תקינה.
הייתי מהמהר יותר על אזור הדיפרנציאל. ייתכן? זה ממש נשמע לפעמים כאילו יש לי נעילה אוטומטית מקדמיה ולפעמים היא משמיע דפיקה.. רק שאין לי נעילה בכלל :)

im_ri
07-03-11, 19:21
נחזור לעניין הלוקרים, אולי מה שקרה היום יעזור לי לעזור לכם לעזור לי :)
נסיעה בכביש 4, שוב התחיל רעש כאילו משהו נתקע לי בגלגל, רעש קבוע כאילו מה משתפשף בגלגל,
האטתי עד למהירות 30 קמ"ש, בנסיעה בקו ישר שילבתי 4X4H ומיד הרעש הפסיק, ללא דפיקה וללא כל תופעה חריגה, שחזרתי ל 2X4 הרעש לא חזר.
עוד בדיקות שאני יכול לעשות כדי לדעת שזה ב100 אחוז לוקר תפוס?
אם אני לא מדמיין יש גם יותר ויבראציות במהירות 100 קמ"ש. יש מצב שהציר הקדמי מסתובב אצלי כל הזמן כי לוקר שמאל תפוס?

im_ri
19-03-11, 15:28
אוקי, עדכון קצר , פירקתי את המיגון טרנספר, והתגלה שם מחסום של בוץ בין המיגון לטרנספר, בנוסף המגעים החשמליים לא נראו טוב, הרבה ספרי מגעים. לפי האבחון של בעל מקצוע ה 4X4 נכנס לשילוב באמצע נסיעה ללא פקודה, כנראה קצר או מגע לא טוב.
נכון לעכשיו הרעש לא חוזר במהלך הנסיעה - אותו רעש שתיארתי בהתחלה.
אך יש עדיין דפיקה שלדעתי מגיעה מהלוקרים.
עוד תופעה שנתקלתי בה, שאני מניע את הרכב אני שומע נקישה קלה מהלוקרים, כאילו הם מנסים להשתלב או להשתחרר.
רעיונות?

MosheDiba
31-08-21, 21:45
יש לי בדיוק אותה תופעה כרגע, ג׳ימני 2015, ידני, במהירות 100 קמ״ש או לפעמים אפילו בפחות, זה בא והולך, כמה עולה בערך לסדר דבר כזה? מדובר רק על ניקיון שם? או החלפת שמן וזה? אשמח לתשובה, תודה רבה מראש.

-->