PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממה להזהר בעת פירוק מיקרוגל?

אייל67
26-02-11, 12:36
תאורת הפנים במיקרוגל הביתי שלי הפסיקה לעבוד.
אני מניח שמדובר בנורה שנשרפה (עבדה מספיק ...).
הבעיה - אין גישה יעודית להחלפת הנורה לבדה, ונדרשת הסרת מכסה המכשיר כולו.
בבואי לבצע המלאכה, נתקלתי באין ספור אזהרות, בכל הצבעים והשפות, שלא לפרק המכשיר בשל סכנת "אנרגיית מיקרוגל" :confused: :confused: :confused:
גם המדריך למשתמש חוזר על אזהרות בנוסח דומה ובאותיות קידוש הלבנה.

פה כבר התחלתי להסס ... מה העניין? לא זכור לי שהכנסתי כור גרעיני הביתה ... אני לא מבין בזה כלום, אבל מה כבר יכול להיות מסוכן בהחלפת נורה?
ושלא יהיה ספק - המכשיר עצמו תקין ועובד בסדר (בחושך ...), וגם אם לא, לא היה בכוונתי לנסות לתקנו מבלי שיש לי איזשהו רקע בסיסי בעניין. כאמור - רק החלפת נורה.

זקוק לעיצה - הניתן להסיר ללא חשש את המעטפת החיצונית (מנירוסטה) של המכשיר?
מבטיח לא להגיע לפירוק משני ולא לגעת בליבת הכור (אם יש דבר כזה בפנים).
הפירוק יעשה כמובן כשהמכשיר מנותק מהרשת (הנדרש להרחיק המשפחה מהמקום?).

תודה,
אייל

meir alony
26-02-11, 12:53
אין שום בעייה אם המכשיר מנותק מהחשמל.
אחרי פירוק הברגים כיסוי המתכת נשלף אחורה כמו מגירה וחוזר חזרה באותה הדרך.

ניר.א
26-02-11, 16:25
אין שום בעייה אם המכשיר מנותק מהחשמל.
אחרי פירוק הברגים כיסוי המתכת נשלף אחורה כמו מגירה וחוזר חזרה באותה הדרך.

לא מדויק שאין שום בעיה אם המכשיר מנותק מהחשמל!!!
ברור שכל פעולת הפרוק צריכה להתבצע כאשר המכשיר מנותק מהחשמל- כאשר המכשיר מנותק אין סכנת קרינה ויש לדאוג להרכבה נכונה בחזרה וכך גם לא תהיה בעית קרינה בהמשך!
הסכנה שנשארת גם כאשר המכשיר מנותק היא או יותר נכון הוא - הקבל!!! אם הקבל לא נפרק והוא יפרוק את המתח שנצבר בו עליך, נאלץ לקרוא שרשור עצוב על חבר האתר שעבר לעולם שכולו טוב
ולא בצורה נעימה במיוחד!!! יש לדאוג ולפרוק את הקבל ע"י מברג או כל מכשיר מבודד אחר.נורה אפשר להחליף גם ללא פריקת הקבל רק לבצע בזהירות שלא לגעת במגעים חשמליים!

meir alony
26-02-11, 17:47
לא מדויק שאין שום בעיה אם המכשיר מנותק מהחשמל!!!
ברור שכל פעולת הפרוק צריכה להתבצע כאשר המכשיר מנותק מהחשמל- כאשר המכשיר מנותק אין סכנת קרינה ויש לדאוג להרכבה נכונה בחזרה וכך גם לא תהיה בעית קרינה בהמשך!
הסכנה שנשארת גם כאשר המכשיר מנותק היא או יותר נכון הוא - הקבל!!! אם הקבל לא נפרק והוא יפרוק את המתח שנצבר בו עליך, נאלץ לקרוא שרשור עצוב על חבר האתר שעבר לעולם שכולו טוב
ולא בצורה נעימה במיוחד!!! יש לדאוג ולפרוק את הקבל ע"י מברג או כל מכשיר מבודד אחר.נורה אפשר להחליף גם ללא פריקת הקבל רק לבצע בזהירות שלא לגעת במגעים חשמליים!

הקבל נמצא במקום נסתר בתחתית המכשיר ויש פלסטיק שמונע גישה אליו, בימי חיי תיקנתי מאות מיקרוגלים ומעולם לא נתקלתי בפריקת קבל גם כאשר החלפתי דיודות שמחוברות ישירות לקבל.
הנורה נמצאת למעלה ואין כל סיכון לפתוח את הבורג שמחזיק את הבית נורה ולהחליף נורה.

shmil
26-02-11, 19:56
ולא בצורה נעימה במיוחד!!! !
ניר יקירי
מה המאפיינים של קבלי מיקרוגל שיש בהם כדי סכנת מוות?
או שאולי היתה כאן הגזמה פראית?

אייל67
27-02-11, 11:09
תודה מאיר, ותודה לניר על הדאגה.
הנורה הוחלפה, ואיך לומר ... אני עדיין חי.
התהליך תאם במדוייק את התיאור של מאיר.

רק לצורך סילוק השדים - היש במיקרוגל איזשהי אנרגיה / קרינה / משהו השונה ממכשירי חשמל אחרים, ושעודנו מתקיים/"חי" גם כשהמכשיר מנותק מהחשמל (קבלים טעונים, בגודל זה או אחר, קיימים גם במכשירים נוספים)?
אם לא - למה האזהרות הרבות מפני "אנרגיית מיקרוגל"? הכוונה רק כשהמכשיר מחובר לחשמל?

אייל

zivo
28-02-11, 08:59
האזהרות מכוונות לשני מקרים:
1- שלא תנסה להפעיל פתוח (לראות אם התיקון עבד).
2- לא פחות חשוב - איכות הסגירה.
לא לחסוך שום בורג ולוודא שהכל חוזר במדוייק למקום. סגירה לא מדוייקת יכולה לגרום לדליפת קרינה לא רצויה.

אם אתה כבר פותח מיקרוגל לבד, הייתי מציע לך להשקיע כמה עשרות שקלים במד קרינה ולוודא שהכל תקין.

-->