PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה לרכב משפחתי

boaziko
23-11-04, 15:36
השאלה הבאה "קצת" נוגדת את רוח האתר אבל אולי תוכלו לעזור.
מחפש רכב שטח עירוני לזוג מבוגרים לקניה באירופה.
תקציב - סביבות ה 120000 ש"ח.
נקודות חשובות:
הרכב הוא בעיקר לנסיעות כביש ארוכות ועל כן נושא הנוחות הבטיחות והיציבות הוא מהותי.
אין כוונה לטיולי עבירות - נסיעות שבילים בלבד. על כן אין שום צורך באופציה לשיפורים. הדגש הוא על רמת אמינות גבוהה - רכב שלא ידרוש ידע מכני ומינימום נטיה לתקלות.
שוב - מה שאני מחפש הוא בדיוק ההפך ממה שמתעסקים כאן וממה שאני מכיר, אך אם יש המלצות בכיוון אני אשמח, בעיקר בהתחשב בעובדה שהקנייה תתבצע באירופה וקימים שם דגמים שאני לא מכיר ואולי חלקכם כן.
אשמח גם לה"פ אם אתם לא רוצים לפתוח כאן דיון בנושא שלא מעניין לאף אחד את ה...

Anonymous
23-11-04, 17:47
הורי מתגוררים בדרום צרפת על גבול ספרד בערך 6 חודשים מכל שנה(לסרוגין, השאר בישראל).
דרישותיהם לרכב היו זהות בדיוק לאלו שאתה מתאר. הם מתוגררים במעלה הר שהגישה אליו היא בדרכי עפר בלבד, לא אתגר עבירות כל שהוא, אבל עדיין דרך עפר שאינה נעימה ברכב רגיל.
מגוון הרכבים שם פחות או יותר דומה למה שיש כאן.
לבסוף הם קנו טויוטה ראב-4 ארוכה 2 ליטר בנזין.
יופי של אוטו - אמין, שירות טוב של טויוטה .
בצרפת (וברוב אירופה) אם אתה רוכש רכב (גם משומש) אצל הסוכן הרשמי, הוא מתחייב לרכוש את הרכב בחזרה ממך כאשר תרצה להיפטר ממנו.
אם אתה נמצא שם לסרוגין כמו הורי, שיטה זו זולה יותר משכירת רכב. בסוף כל תקופה, הם חוזרים לסוכן ומוכרים לו בחזרה את הרכב.
היחס הוגן ומכיוון שמעולם לא עשו תאונה עם הרכב, תמיד קיבלו עליו מחיר מחירון כאשר הוא נמכר בחזרה לסוחר. הם חזרו על עיסקה זו 3 פעמים ובכל פעם היה אותו דבר. אכן שירות טוב.

לעניין הרכב, כמו שציינתי, הוא טוב מאוד, אבל מה - שתיין. לא ברמות של פרייבט, אלה ברמות של סיקס או סופה. בין 1:5 ל 1:8 כאשר המספר האחרון הוא בנהיגה מאוד רגועה. שתיין, שתיין!

לגבי נושא היציבות, כל רכבי ה4X4 פחות יציבים מרכב כביש. עדיף פרייבט.
מה ההמלצה שלי לרכב הבא להורי וגם לך? סובארו פורסטר.
כן, סובארו!
מרווח, אמין, חסכוני ביחס לג'יפ, בטיחות אקטיבית גבוהה מאוד, בטיחות פאסיבית גם כן טובה מאוד (התגלתה כיותר בטוחה מכל רכב פרטי אחר, כולל וולבו במתן הגנה לנוסעים מאחור -כך אמרו בtop-gear), שוק מצויין באירופה והעיקר בעלת יכולת שבילים מצויינת שאינה נופלת בהרבה מרוב הג'יפים העירוניים.
בכלל לנסיעות ארוכות כמו שאתה מציין, רוב הג'יפים הם סיוט ואם לא, אז הם עולים יותר מבית (BMW , מרצדס, ריינג' רובר ועוד רכבים דומים....)
לדעתי הטוב שבכל העולמות הוא הסובארו.
מקווה שעזרתי :)

itayhi
23-11-04, 21:28
מה ההמלצה שלי לרכב הבא להורי וגם לך? סובארו פורסטר.
כן, סובארו!
מרווח, אמין, חסכוני ביחס לג'יפ, בטיחות אקטיבית גבוהה מאוד, בטיחות פאסיבית גם כן טובה מאוד והעיקר בעלת יכולת שבילים מצויינת שאינה נופלת בהרבה מרוב הג'יפים העירוניים.
בכלל לנסיעות ארוכות כמו שאתה מציין, רוב הג'יפים הם סיוט ואם לא, אז הם עולים יותר מבית (BMW , מרצדס, ריינג' רובר ועוד רכבים דומים....)
לדעתי הטוב שבכל העולמות הוא הסובארו.
מקווה שעזרתי :)

מסכים עם כל מילה.

איתי

-->