PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת משפחתית לרכב שבילים\כביש משובש

shrek2bm
27-02-11, 02:26
שלום
אני מעוניין לקנות רכב פרטי (פולו\פולו קלאסיק\סיאט קורדובה לא הוחלט סופית) לרכב שבילים\כביש משובש.
יש לציין שאני מעוניין לעשות זאת מתוך צורך ופחות מהנאה.
אשמח לשמוע אם יש כל מיני קיטים או שיש רכבים משפחתיים אחרים שיש להם קיטים לדבר כזה.
אם מישהו מכיר את התהליך שרכב כזה צריך לעבור אשמח לדעת מה היא העלות של כזה פרוייקט, כמו כן אם תוכלו להאיר את עיני ולהגיד לי במה תהליך כזה כרוך מבחינה טכנית (חיזוקים,תוספות הסרות וכו')

בתודה מתן

ishc
27-02-11, 07:52
לדעתי תחפש פורסטר או איזה ג'יפון. ככה תוכל לנסוע בשבילים בלי חשש.

ש01
27-02-11, 07:56
קבוצת פולסווגן ידועה במכוניות הנמוכות שלה...
בעבר אף הביאו קיט הגבהה לאוקטביה עבור נהגי מוניות (ע"מ שסף המדרכה לא יפגע בטמבון)

לרכבים אלו יש מגן מקרטון מתחת למנוע. ניתן להחליפו במגן אלומיניום.
אם אתה נעול על קבוצת פולסווגן, לדעתי טנדרון קאדי קצת יותר גבוה (והוא פולו לכל דבר).
גם רומסטאר סקאוט מעט גבוהה יותר (רכב נפלא ד.א.).
חוצמזה, אתה רוצה שימוש שהרבה רכבי ליסינג עוברים, כך שכנראה אפשר...

shrek2bm
27-02-11, 11:03
לצערי זה הולך להיות הרכב שלי ואין לי את הסטיקר שמשפר את העבירות, זה רכב לנסיע יום יום ז"א שכל יום הוא יפגוש את התנאים האלו.
בקנית הרכב עצמה מעורב בחורה ככה ש"אני" לא מעוניין במסחרית :) אלא משהו קצת יותר אלגנתי(אם אפף לקרוא לזה ככה)
חוצמה צריכ הדלק בין מסחרית למשפחתית היא לא שונה? לטובת המשפחתית כמובן

ishc
27-02-11, 11:14
אם מדובר בשבילים אתה יכול לבדוק סובארו פורסטר (יתן הכי תחושה של רכב פרטי) או כל ג'יפון אחד כמו: הונדה CRV, טיוטה ראב4, ניסאן קאשקאי (אפילו יש גירסת 2X4
). כל אחד מאלה יתן לך גובה ושקט נפשי בנסיעה בשביל, נוחות נסיעה, סטייל והוצאות אחזקה של רכב פרטי מקביל. מכיוון שלא ציינת תקציב, שנתונים או דרישות נוספות התגובות הן כלליות מאוד.

omri_t
27-02-11, 19:06
שרק, נראה לי שלא הגדרת מסגרת תקציב... לכן ההמלצות כאן אולי לא רלוונטיות.

הפולו קלאסיק על נגזרותיו הוא אוטו מעולה. מנועי ה SDI אמינים מאוד. היה לי כזה בתקופת הלימודים והוא גמע מעל 150 ק"מ ביום בלי למצמץ.
אכן כלל הרכבים האלו מאוד נמוכים ולא ממש נוחים בדרכי אפר.

נסה לפזול לכיוון טנדרונים,
החל מסובראו טנדר, ברלינגואים למניהם וכו'.

shrek2bm
27-02-11, 19:21
אני חייל משוחרר, אין לי תקציב אני מגבש תקציב לרכב עצמו ואחרי זה משפר אותו, מה שאני מנסה לברר זה מה העלות של כזה פרוייקט ככה אני אוכל לדעת עם שווה לי להתחיל אותו או לקנות רכב אחר, משהו בסגנון סוברו פרוסר\אוטבק היה יכול להיות מעולה בשבילי אבל הוא בהחלט לא בתקציב שלי.
אני חושב שאני מוכן להוציא על כזה דבר משהו כמו 25 אלף שקלים כולל הרכב עצמו.
לכן העלתי את השאלה שלי לפה אחרי שקבלתי תשובות מגוכחות בפורום שיפור רכבים אחר (הם יותר בקטע של להנמיך ולנסוע מהר)

orend
27-02-11, 19:47
יש דבר כזה מוכן - סובארו טנדר 4X4 או אם תמצא סטיישן 4X4 [עם טרנספר ו LOW]

אלי אהרוני
27-02-11, 19:58
כל טנדרון (קאנגו/ברלינגו וכד') יתן לך מענה בנושא הזה.
הם טיפה יותר גבוהים ממשפחתיות ויוכלו לנסוע בשבילים קצת משובשים.
חוץ מזה זה הדבר היחיד שנותן מה שאתה מבקש ועדיין נמצא בתקציב שלך.

אלי

orend
27-02-11, 20:27
http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=27&SubModelID=&FromYear=&UntilYear=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=25000&Info=4x4

http://www.yad2.co.il/Cars/Truck.php?AreaID=&ModelID=62&SubModelID=1579&FromYear=&UntilYear=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=

Saar
27-02-11, 22:08
הי
כמה ק"מ ביום על "שבילים"? האם שביל זה שביל כורכר כבוש או שביל משובש עם קצת "מיני בולדרים" פה ושם?
סער

asafk
27-02-11, 23:13
בשביל שיהיה יותר קל לעזור לך, תתחיל להיות ספציפי אם אפשר.
באיזה אזור בארץ מדובר?
איזה סוג של שבילים?
כל מכונית נורמלית תיסע ברוב השבילים, ללא ספק טנדרונים יהיו מוצלחים יותר בקטע הזה (עם הסתייגות משמעותית מהטנדרונים שיש להם "סרן מת" מאחורה שזה מין צינור שמנמיך את האוטו)
הבעיות מתחילות בחורף = קוליסים = צריך מרווח גחון מינימלי

תבחר רכב עם צמיגים בחתך גבוה, וכמה שיותר גדולים.
הכי טוב זה רכב שבמידות הצמיגים שלו יש צמיגים מסחריים שפחות רגישים לקרעים בדופן.
כשבוחרים רכב זוחלים מתחת לראות כמה הוא פגיע.

בהרבה מכוניות יש מגן רפש, שזה מין מגן גחון רק שעשוי מפלסטיק, מתחת למנוע. מחליפים אותו במגן עם אותה גאומטריה אבל מאלומיניום או פח דק.

להרבה יותר מכוניות ממה שאתה חושב יש ערכות LSD יש מיגונים ויש מתלים להגבהה - הכל היישר מעולם הראלי.
אבל זה יעלה לך כמו עוד אוטו, לפחות.

אסף.

shrek2bm
28-02-11, 01:14
זה בעיקר כביש משובש, תדמיינו כביש שיש בו מלא חורים מהגשם מחוסר תחזוקה\תחזוקה לא נכונה ובנוסף מלא פאצ'ים ששמו לכסות כל מיני חורים בכביש ככה שחלק מהכביש עם חורים וחלק מהכביש עם במפרים\גבשושיות.
יש נסיעה של 10-15 דקות ואותו הדבר חזור, דרך מפותלת בגליל, כמו כן נסיעה ביער כמו בכרמל, בקיצור אני גר במקום מאוד יפה. אני חושב שאפשר לעשות פה יופי של ראלי.
אני לא מעוניין ברכב בצורה המסחרית (אינקה, קאדי ואנים למיניהם)

איפה אפשר להשיג ערכות lsd ומה המחירים שלהן? עולם הראלי יתאים לי מאוד. אני פשוט מבקש לדעת כמה זה "עוד אוטו" אשמח אם תתרגם לי את זה למספרים.
הייתי רוצה לקנות ג'יפ ולסגור עניין, אבל אני יודע שלא יצא לי לעשות הרבה טיולים איתו בשלב הזה של חיי, אז חבל לי, רוב האנשים קונים ג'יפ ולא יורדים לשטח באמת, הם לא עולים עליות טכניות לא מקפצים על הסלעים, הם יותר בקטע של לעלות על מדרכות.
כמובן שאני לא רוצה להעליב אף אחד ואני יודע שהגולשים בפורום הם מהאנשים שדווקא כן יורדים לשטח.

בתודה מתן

Saar
28-02-11, 08:45
הי
מה שאתה מאתר יכול להתאים נהדר לויטרה לא משופרת מתחילת שנות ה 90.
אבל, באותו המחיר, אתה יכול לקנות פרייבט צעיר ב 8-10 שנים ולקוות לטוב.
קשה לי לחשוב על פרייבט ספציפי בתקציב הזה שיתאים וישרוד כבישים ברמה הזו.
באיזה מכוניות נוסעים השכנים שלך?
(בהנחה שיש שכנים :-) )
סער

ש01
28-02-11, 09:15
מה דעתך על דיהטסו טיריוס - ג'ים מדרכות אולטמטיבי.
רובם המכריע שמע על שטח רק כששיפצו את הכבישים בשכונה.
4X4 - יש (ותמיד).
מרווח גחון - יש.
צמיגים גדולים - יש.
רכב לבחורות - יש ויש (רובם נרכשו במקור ע"י אבא לבת או בעל אוהב/מתנצל לאשתו...)

התייש
28-02-11, 09:34
שלום מתן, גם אני חושב שכיוון הטריוס יוכל להתאים לך.
עם זאת, למיטב הבנתי השאלה שלך היא לגבי שיפורים של רכבים פרטיים קטנים.
מישהו מהפורום פעם רשם שהוא הגביהה רנו קליאו (או שזה היה 205) - לא זוכר בדיוק. - אני חושב שהייתה לו בעיה דומה לשלך.
את ההגבהה עשה על ידי החלפת קפיצים ובולמים במוסך רגיל ויחסית בזול. כמובן שאם אתה לא מתקין משהו ייעודי לאותו דגם ספציפי לא כדאי לך להיכנס לזה מהפן הבטיחותי.
תעשה חיפוש- נסה למצוא את השרשור הזה. הבנתי שהבחור היה מרוצה.
אחלה יום.

shrek2bm
28-02-11, 11:06
אני לא רוצה לרדת משנתון 98 ואני מעוניין לברר את השיפורים לגבי משפחתית, אשמח אם לא תציעו לי כל מיני ג'פונים כי כרגע זה לא הכיוון שלי ואני מודע לקיומם.

pinister
28-02-11, 11:14
רכב פרטי מוגבה לא יעבור טסט!
טריוס סטנדרטי, כן.

Saar
28-02-11, 11:23
אתה מכניס ראש בריא למיטה חולה....
רכב משפחתי לא נועד ל"שיפורים" כאלו בד"כ.
שוב אשאל, במה נוסעים השכנים?

shrek2bm
28-02-11, 13:24
גם אני חושב שמשהו בסיגנון טריוס יהיה טוב מאוד בשבילי, למרות שאני לא ממש מחבב מנועים קטנים, אבל כרגע אני בוחן עוד אפשריות. (אגב איך הוא מבחינת אמינות,מרווח לנוסעים קדימה+אחורה?)

יש כמה ג'יפים, יש סוברו אוטבאק, יש משפחתיות רגילות, יש פה הכול, מזדות, פולו, גולף רנו מגאן.
נוחות הנסיעה של המשפחתיות פה היא לא בשמים, לא כמו שאני רוצה, ברור לי שאני אסתדר אם רכב משפחתי סטנדרתי אבל אני רוצה יותר.
בעיקבות השירשור, אני שואל-האם התקנה של בולמי זעזועים וקפיצים חדשים שמותאמים לשטח כזה+שיפור המיגונים בגחון יעשה את העבודה?

אני מודה לכם על הסבלנות

pinister
28-02-11, 13:37
שרק היקר.
בולמי זעזועים וקפיצים המתאימים לשטח קיימים עבור רכבי שטח וחלק מרכבי הפנאי. אני בספק אם יש כאלה עבור כלי רכב המיועדים לכביש.
מגיני גחון מקטינים את מרווח הגחון. ברכב הנמוך במילא, מרווח הגחון יהפוך לבלתי אפשרי, וכל אבן לא גדולה עלולה לפגוע במגן הגחון.
אם רצית לשפר רכב פרטי קטן, הרי שרכבי שטח גדולים, ואפילו האאוטבק שהזכרת, "גדולים עליך".
חבל לקחת רכב פרטי, להשקיע בו אלפי שקלים על "שיפורים" שלא מיועדים לו, ולגמור אותו בשטח. המבנה של רכב מסוג זה לא מתוכנן לנסיעות שמרעידות את הרכב, והוא עלול "להתפרק".
עדיף לך לקנות רכב פנאי/שטח קומפקטי, אפילו בצורה המקורית שלו, ורק אם תיסע בשטח קשה יותר מאשר אותם כבישים משובשים שציינת, שוה לך להשקיע במיגונים, ואחר כך בהגבהות, קפיצים ובולמים.
חבל על הכסף שלך ועל עגמת הנפש.

ש01
28-02-11, 16:21
שרק,
אני מבין את ההתלהבות שבשידרוג/שינוי רכב, אינני בטוח שיעבור טסט.
יחד עם זאת, אם אתה גר היכן שאני חושב, הרי שהטיריוס (או ג'ימיני) יהיו עדיפים (מה גם שאצל השכנים באותו מקום גם מכסחת דשא תעבור טסט בתור גולף GTI טורבו אינג'קשן...).
אם אתה אחרי צבא ללא צאצאים - מה דעתך על טנדר סונומה? (2X4, נוח חזק וגבוהה)
אם חייב משפחתית, נסה למצא סוברו אוטבק מהשנים הראשונות אולי גם פורסטר משנים אלו יכנס בתקציב.
.

Saar
28-02-11, 16:49
הי
אתה מנסה להשקיע במקום הלא נכון.
אין מה לשדרג רכב משפחתי לטובת שטח, לא תקבל מזה כלום למעט חור בכיס.
(גם אם משקיעים בתפוז, הוא לא יהיה תפוח....)
חבל על הכסף שלך.
סער.

shrek2bm
28-02-11, 16:56
חברה, אני משקיע מתוך צורך, ואני לא מעוניין לרדת לשטח, אני לא רוצה שהרכב יתנהג כמו מכונית ראלי, אני רוצה לסוע באותו הכביש ככה שיגרם פחות נזק למכלולים של הרכב ושיהיה יותר נוח לנהג. אני מודה לכם על כל העצות, אני יודע שיש הרבה הגיון מאחוריהן, אני לא שולל אף אחד מהן.
אשמח אם תתיחסו ספציפית לסוגיית שיפור הרכב המשפחתי בקטע הכספי, כמה זה באמת עולה במספרים, וכמו כן לקטע הטכני אילו שינויים נעשים.

התייש
28-02-11, 17:30
סט של בולמים וקפיצים יתחיל באזור ה 4000 ויגמר טוב (ביחס לאופציה הבאה).
סט של 4 ספייסרים להגבהה יתחילו באזור ה 200 ש"ח ויגמרו רע. לא מומלץ!
אם כי יכול להיות מעניין לראות מאזדה לנטיס עם בודי ליפט. :)

pinister
28-02-11, 17:39
הי שרק.
קיימת אפשרות שכבר בוצעה בעבר:
יש סט הגבהה לפורסטר ששימש בעבר להגבהת אימפרזה (ארבעה ספייסרים המגביהים את גוף הרכב מעל תושבות הבולמים, עם הקפיצים המקוריים וללא כל שינוי בבולמים).
אין טעם למגן את הגחון אם אתה מתכוון לנסוע רק בדרכים משובשות, ולנסיעות בשטח תצטרך במילא רכב שטח/פנאי.
אחרי ההגבהה יש צורך לכוון את זויות הגלגלים.
אם אימפרזה מתאימה לך לצורך העניין ואתה מעוניין בפתרון זה, פתח את הנושא בפורום סובארו שטח:
http://www.subaru4x4.com/phpbb3/index.php
פיני.

shay_love_off_road
28-02-11, 18:25
בואו נחשוב,

התקציב שלו דל, הוא צריך רכב שגם בחורה יכולה לנהוג בו,
הוא רוצה רק לעבור איתו דרכים משובשות, אני הייתי הולך על סובארו DL - GL - BRAT
למרות שגם חיפושית תתאים לו, מה שכן טויוטה היילקס 4X2 משנתונים נמוכים גם נכנסת לתקציב
גם אמינה (הייתה לי כזאת מהעבודה על קרוב למיליון ק"מ) גם חזקה וגם אוכלת דרכים משובשות,
מספיק להסתכל על מדינות ערב כדי להבין,

SHAY@BOLSTER
28-02-11, 18:44
הי,
אכן לפי מה שאתה מתאר ולפי התקציב, כלי הרכב הכי נכון זה סובארו. לא פורסטר כי זה ממש לא בתחום התקציב, אך יש סובארו לגאסי סטיישן 4X4 וסובארו אימפרזה 4X4.
במקרה של הלגאסי, רכב גדול ונוח, ניתן להגביהה ע"י ספייסרים (למרות שבכללי אני לא ממליץ, בסובארו זה עובד טוב) והכלי יסע מצויין בשבילים. אימפרזה סטיישן 4X4 בד"כ עם מנוע 1.6 וגיר רגיל- היתרון: יש גם HI ו LOW.
אם אתה נעול על כלי רכב מתוצרת קונצרן פולקסווגן, אז תמיד אפשר לשפר ולשנות. בזול: ספייסרים (במקרה זה פחות מומלץ, אך עובד), מגן גחון וביטוח טוב (-: ביוקר: סט מתלים (קויילאובר) ייעודי לאותו כלי רכב וגם כאן מגן גחון. סט מתלים כזה יכול להגיע ל 8000 ש"ח ויותר, אך חווית נהיגה מדהימה וגובה מקסימלי בגבולות המתלה וההיגיון.

יום נפלא!

asafk
28-02-11, 20:02
קודם כל, מה שאתה מתאר כל מכונית תעשה ותשרוד.
הבעיות שעליהן תוציא את הכסף יהיו בולמים ומסרקי הגה, בתדירות גבוהה מהרגיל. אני במקומך הייתי מוצא רכב שיש הרבה בשוק והסחירות שלו טובה, ומחליף כל שנה-שנתיים את כל הרכב. מסרק הגה זו הוצאה של אלפי שקלים.
סובארו סטיישן הכי רגיל שיש, אבל עם 4X4 יעשה את העבודה מצויין.
אני יכול להעיד שגם דיההטסו סיריון ויונדאי גטס הן מכונית שבילים נהדרות (למרות שמדובר במכוניות פח זבל מכל בחינה אחרת).
זה שהן לא שלי לא היווה אף פעם גורם שהגביר את העבירות שלהן, אני לא מכסח מכוניות שלי או לא.
חבל לזרוק כסף על הגבהות ומיגונים, עדיף להשקיע את הכסף בתחזוקה טובה והחלפת הרכב בתדירות גבוהה.

אסף.

shrek2bm
01-03-11, 00:42
או, אתם קולעים בול, כנראה אני לא יודע להסביר את עצמי טוב. תודה
לסוברו 4x4 יש מנועים יותר גדולים בשנתונים 97-98 ?
מדוע הספייסרים לא מומלצים,מה הם גורמים לרכב?חוסר יציבות? שחיקה מוגברת?
קויילאובר,מצריך שינוי ברישיון? גורם לשחיקה מוגברת?

קיבלתי מידע מעולה, תודה.

pinister
01-03-11, 08:28
הי שרק.
כל הגבהה (גם באמצעות קויל אוברים) מעלה את מרכז הכובד של הרכב ומעמיסה יותר את המתלים שלו (רצוי להקשיח את הבולמים והקפיצים), ואת הציריות שלו בגלל שהזויות שלהן גדלו.
עדיין אפשרי להגביה במספר סנטימטרים (עד 5) בלי לגרום נזקים משמעותיים.
קויל אובר אינו מצריך שינוי ברשיון. זהו בולם תחליפי המשולב עם קפיץ, כאשר ניתן לכוון את המהלך הפתוח והסגור של הבולם, את הגובה הכללי של הרכב ואת עוצמת שיכוך הבולם.
זה פשוט יקר (כ-10,000 ש"ח לרביעייה), כאשר ספייסרים עולים הרבה פחות (ואפשר להשאר עם הקפיצים והבולמים המקוריים).

נמרוד
01-03-11, 09:51
אתה לא צריך רכב שטח. נקודה. אתה גם לא צריך "לשפר" שום מכונית, גם נקודה.

אתה אולי "רוצה" לשפר מכונית, אבל אתה בטוח לא צריך. תגיד תודה שיש לך כביש כלשהו - יש אוכלוסיה ענקית במדינה הזאת, שחיה עם שבילי גישה מצ'וקמקים ולא סלולים בכלל, שעבורם רבע שעה של נסיעה בכביש משובש היא חלום - הבדואים כמובן. ורוב המכוניות שלהם רגילות לגמרי. לא נוסעים מהר, מקבלים את חוסר הנוחות כברור מאליו, וזהו. העצה של אסף היא הנכונה - קנה מכונית פשוטה ואמינה בתקציב שיש לך - מאד יכול להיות שזו סובארו גראנד ליאונה, טויוטה קורולה, מזדה לנטיס... אולי משהו צרפתי וידני - פג'ו 306 למשל. ואולי מכונית קטנה וחסכונית יותר עם מחירי הדלק של היום, זו הולכת להיות ההוצאה הגדולה שלך. אתה תלמד לסוע בכביש המשובש לאט ובזהירות, להתחמק מהבורות הגדולים, לנהוג כמו בדואי - והכל יהיה בסדר.

אתה לא צריך רכב שטח, ולא צריך לשפר שום דבר, וכל מחשבה נוספת בכיוון הזה היא לא כלכלית.

כמובן שאם הסיפור הזה הוא רק תירוץ, ואתה רוצה רכב שטח - אז קנייה של סמוראי/ג'ימני, תלוי בתקציב שלך, היא הדבר הנכון, ובכל מקרה השקעה בשיפור של מכונית כביש לא עומדת על הפרק.

Nirho
01-03-11, 15:07
מה שאני הייתי עושה במקומך, זה קונה טנדר יפני 4X4 שנת 2000, מאזדה או מיצובישי. וסוגר לו את הארגז אולי.
מבפנים נוחות של פרייבט, כל החישמולים והנוחות (אולי מחליף בולמים למשהו מעט רך יותר), מבחוץ רכב חסון ואמין, עם המון מקום להעמסה. ושיעשה את השביל הזה גם כשירד שם שלג בקלילות.
וכל זה בתקציב שאתה מחפש. כמובן שצריך לקנות אחד שמור יחסית, אבל יש כאלה.

joconto
01-03-11, 20:27
מציע לך לבחון גם הונדה HRV, רכב קלאסי לדרישות שלך, אם תרצה הסבא הרוחני של הסקודה יטי.
קצת מעל התקציב שציינת (30K ומעלה) אבל לדעתי יחזיר את ההשקעה בהוצאות התחזוקה הנמוכות.

ירון גל
01-03-11, 22:10
סיטרואן C5
נוחות מעולה
צריכת דלק לא רעה במנועי דיזל
בעלת מנגנון שינוי גובה למיתלים שמגביה באופן משמעותי את מרווח הגחון
והופך אותה ליותר עבירה ופחות פגיע
אמינות ... (זה יהיה בטוח יותר זול מישפורים :) )

shay_love_off_road
08-03-11, 22:41
מניסיון של C5 שאמא שלי קיבלה בזמנו מהעבודה זה רכב מכתי, הרכב בן שנתיים ול פעם הייתה בעיה חשמלית אחרת!
הגיר היה דופק, ובכלל בפג'ו/סיטרואן כל תיקון במוסך זה פתיחה לכיס, ואני לא יודע מה חשבו לעצמם המהנדסים המטומטמים
הצרפתיים שהלחימו את הממסרים על לוח אחד, יעני הולך ממסר אחד וצריך להחליף את כל לוח הממסרים בסכום לא מבוטל
של 2000 ש"ח! ואמר לי חבר שעובד במוסך של לווינסקי, "אם אתה רוצה ללמוד על תקלות חשמל ודיאגנוסטיקה בוא לעבוד בסיטרואן פג'ו"
והאמת??? זה נכון לרוב,

ולעניינינו,
נראה לי שהכוונה שלו לרכב שבילים הייתה זה:
http://cache2.asset-cache.net/xc/80424614.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=77BFBA49EF8789215ABF3343C02EA54879E16F 0F43E9F3761B2F50581DAC5ECD7EB0CCBE1CAA12 E3E30A760B0D811297

yehudap9
09-03-11, 00:30
רכב לשבילים במחיר זול רצית?קנה רנו 11 הייתה לי אחת כזאת 1.4 אוטומטית שנסעה כל יום את השבילים מהרצליה עד תל ברוך במהירות גבוהה ובנוחות!
לא מרגישים את הקוליסים או את המהמורות!!!!4 שנים נסעתי איתו ברחבי המדינה ללא תקלות או בעיות עד שיום אחד הגיר החזיר את נשמתו לאלוהיי המכוניות..
רכב אמין ונוח מאוד הוצאות הדלק היו סבירות מאוד רכב שלא מצריך כל שינוי או התאמה!!!
כמה פעמים אפילו התפרעתי איתו בתל ברוך ומעולם לא נתקעתי איתו!!!!

shrek2bm
24-08-11, 14:06
חברים אני יודע שעבר זמן מה, אבל! קניתי רכב-פולו קלאסיק.

ואני לא מתכוון לעשות לו שינויים, בגלל כל מה שנאמר בפוסט זה, פשוט לא כדי.

תודה רבה
מתן

harelsh
29-08-11, 14:00
טריוס אחלה רכב לשטח אפילו עד רמה בינונית.
פורסטר חזק גם בכביש אבל הרבה יותר יקר.
תבדוק גם את הסקודה יטי נראה סבבה בכביש.אבל זה רק שטח קל.

-->