PDA

צפייה בגרסה מלאה : מים בעין אום צלאח?

ערן המסוקס
02-03-11, 07:45
האם יש מים לרחצה בגב בימים אלה?

יונתןמצפה
02-03-11, 15:15
אהלן ערן
למיטב ידיעתי, באזור הזה טרם היו ממש זרימות. לאור הזרימות המוקדמות יחסית של העונה הקודמת לא הייתי בונה על משהו משובב נפש במקום.
סע למדבר יהודה! אין גב שלא התמלא בשבועות האחרונים...

אדר_ק
02-03-11, 17:07
צודק היונתן ולא במפתיע.

אני הייתי תוחם את מדבר יהודה הרלווטי לקטעון שבין הצאלים לחצצון

נ.ב

אמנם מנוע עוצמתי לך, ברם היתר לא משהו => סע לאט

יונתןמצפה
02-03-11, 18:42
צודק היונתן ולא במפתיע.

אני הייתי תוחם את מדבר יהודה הרלווטי לקטעון שבין הצאלים לחצצון

נכון לשבוע שעבר, גם הגבים של הרחף מלאים וכנ"ל גם גבים נוספים במרחק של 30 מטר מהרכב והכל דרומית למצדה. צריך רק לדעת איפה לחפש... בצפון יותר אדר מדייק והצאלים מזכיר את וודאיות ירדן.
אין שום בעיה לעשות טיול מרובה מקלחות מבלי ממש להשאיר את הרכב לבד. או לחילופין להשאיר מישהו ברכב במרחק של 2 דקות הליכה לחילוף.

קדחת השטח
03-03-11, 00:57
נכון לשישי האחרון מעט מים מעופשים,לא משהו שהייתי נכנס אליו.

מצרף צילום עדכני.

אדר_ק
03-03-11, 07:14
תמונה שווה. הנקודה היפה ביותר (והמותרת לנסיעה), בכל המרחב.

להתרחץ יש קאנטרי.

מענגת הדרך לעגלון, ומפרפרת הסוסון => לך על זה מסוקס.

ערן המסוקס
04-03-11, 06:37
תענוג.. אוקיי תודה רבה לכולם. ואולי תבואו איתי וזהו?

יונתןמצפה
04-03-11, 08:57
לאן נוסעים? מתי?

MR BIG
04-03-11, 13:32
אדר, איפה התמונה הזו?

ערן המסוקס
04-03-11, 17:42
היום נוסעים דרומה, לא יודע עדיין לאן. עכשיו יושב על המפות. כרגע (וכנראה שגם בהמשך) 2 ג'יפים 4 אנשים וגוזל.

אדר_ק
05-03-11, 06:40
אדר, איפה התמונה הזו?

קניון לבן, פסח שנה שעברה.

אלו התמונות שהתכוונתי,10 ימים קודם לכן, ביום עם גשם קל וקור צורב

אורי ק.
05-03-11, 15:34
מעניין אותי לדעת איך זה שבשיא עונת הגשמים, עין אום צלאח לא מלא כל כך ומים לא מזמינים לכניסה, לעומת ביקורי שם ביולי האחרון, לאחר 3-4 חודשים לפחות ללא גשם הוא מלא ועמוק יותר מגובה של בנאדם.
אני לא מצליח להעלות תמונה.

יובל48
05-03-11, 16:45
אתה משווה את החורף שעבר לזה של השנה?
שכחת כמה פעמים זרמו נחלי הדרום בחורף שעבר?

ד ו ר ו ן
05-03-11, 16:47
מעניין אותי לדעת איך זה שבשיא עונת הגשמים, עין אום צלאח לא מלא כל כך ומים לא מזמינים לכניסה, לעומת ביקורי שם ביולי האחרון, לאחר 3-4 חודשים לפחות ללא גשם הוא מלא ועמוק יותר מגובה של בנאדם.
אני לא מצליח להעלות תמונה.
הכל שאלה של היכן ירד הגשם.
בשנה שעברה האזור של אום-צ'אלח קיבל הרבה גשם, השנה כמעט כלום.

יונתןמצפה
05-03-11, 23:27
בהמשך לתגובות שנכתבו, עין אום צלח הוא למעשה גב-מעיין. מקור מים שנהנה ומתמלא בזמן שטפון אבל גם מחזיק מים כל השנה בעקבות נביעה של מי תהום גבוהים שמקורם אף הוא בגשם.
אורי, שלחתי אותך לעין אום צלח ביולי כי ידעתי שירד באזור (כמו בכל הנגב) הרבה מאד גשם בעונה שקדמה לביקור שלך. לעומת זאת, השנה לצערנו לא ירד באזור שום גשם משמעותי (שלא לדבר על זרימות) מה שאומר שמאז הגשם האחרון שהיה לפני הביקור שלך מצב המעיין הולך ומתדרדר. במילים אחרות, מאז הביקור שלך היו למעיין עוד כמעט עשרה חודשים להמשיך ולהתייבש ולכן מצבו הנוכחי הוא כפי שמצויין.
כאשר ערוץ כמו הערוץ של עין אום צלאח ושטח החלחול של האקוויפר שלו מקבל כמות נכבדה של מים הוא נשאר במצב טוב לתקופה ארוכה. הגב מתמלא מהזרימה ואילו מפלס (לחץ) האקוויפר גדל אף הוא ומאפשר לבריכה להחזיק מים הרבה זמן. אבל כמו כל דבר טוב גם זה בסוף נגמר ושנה שלמה של מחסור בהזנה למים עושים את שלהם...
מצרף תמונות של המעיין להתרשמות במצבו הטוב ביותר האפשרי...:

ד ו ר ו ן
06-03-11, 00:18
יונתן,
לדעתי זה אקוויקלוד מקומי בלבד, לא מעיין "אמיתי".

יונתןמצפה
06-03-11, 00:30
יונתן,
לדעתי זה אקוויקלוד מקומי בלבד, לא מעיין "אמיתי".

כנראה.. כמו רבים אחרים בנגב. זה אפילו מחזק את העובדה שהוא מגיב כ"כ מהר לכמות הגשם העונתית. אכן למעיין "אמיתי" מגיב פחות מהר לכמויות משקעים עונתיות.

אורי ק.
06-03-11, 10:19
תודה יונתן, כרגיל אתה לא מאכזב!
שבוע טוב

-->