PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפ.מקדימה

יצחק
24-11-04, 16:15
שלום לכם
אם אני שם נעילה מקדימה (רק מקדימה ) בנסיעה לא ב 4X4 עם לוקים פתוחים לא ארגיש שיש לי נעילה בכלל ?האם אני צודק או לא ??? :oops:
ובנסיעת שטח 4X4 תהיה לי נעילה עובדת מקדימה (יותר טוב מכלום :roll: )
אני שואל כי אני חושב על נעילה אבל לא רוצה שום הרגשה שהיא שם בנסיעה בכביש .
הפיטרון האחר הוא נעילה ידנית ARB או KAM.

חנן א.
24-11-04, 16:20
אם אני שם נעילה מקדימה (רק מקדימה ) בנסיעה לא ב 4X4 עם לוקים פתוחים לא ארגיש שיש לי נעילה בכלל ?האם אני צודק או לא ???

צודק.

לעומת זאת, אתה לא צודק בגישה , כי נעילה אחורית תקדם אותך יותר.

יצחק
24-11-04, 16:30
כן אך אני מפחד מנעילה על הכביש (צורת נהיגה שלי -רגל כבדה ).לכן חשבתי על קדמית ואולי כשיהי כסף נישלתת מאחור .

המהנדס
24-11-04, 16:45
גם אני חושב בכיוון הזה אפשר לקבל חוות דעת מ"המקצוענים" בתחום העבירות ?

שחר-סופה
24-11-04, 17:15
גם אני חושב בכיוון הזה אפשר לקבל חוות דעת מ"המקצוענים" בתחום העבירות ?

אני לא מקצוען ...אבל לא הייתי מציע לאף אחד לעשות זאת.
מיותר , חסר טעם והגיון .ברוב המקרים, משקל הרכב הוא על הסרן
האחורי. מה שאומר, שנעילה אחורית באה קודם לכן מבחינת סדר
העדיפויות.אם בסופה הייתי עושה את זה ...כל 5 דק' הייתי שובר
ציריה.
זה מזכיר לי אחד שנותן לבחורה עוד לפני שהוריד לה ת'תחתונים :twisted: .

שחר.

יצחק
24-11-04, 18:03
רוב המישקל מאחורה ? איזה משקל יש לסמוראי מאחורה ? אין לי ספסל מאחור כך שחוץ מקאיה (הכלבה ) אף אחד לא מאחור ,ומקדימה יש מנועה ששוקל .
ולמה הייתה שובר כל 5 דקות ציריה אם הייתה עושה את זה ?
יצחק

המהנדס
24-11-04, 18:11
שחר אני לא מקבל את הטיעונים האלו ( למרות שראיתי את הסופה שלך -אתה עושה רושם של מקצוען :D )
חבר'ה תנו טיעון אמיתי טיעונים כמו "רק בעליות אתה משתמש בנעילה כי אז המשקל עובר אחורה" הוא לא מספיק לי .

:lol:

boaziko
24-11-04, 19:20
עידן, לא שאני מבין גדול בנעילות, אבל תסתכל על התמונה שיש מתחת לשם - "המהנדס".. :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:
אני גם לא מבין גדול בפיזיקה אבל כמי שנוסע 4 שנים ברכב לא נעול :shock: - רב המעברים שאתה עושה בהם תדרש נעילה הם עם הפנים כלפי מעלה. נכון שאחיזה של הגלגלים הקדמיים היא מהותית אך כפי שאתה רואה בתמונה שלך (וזו תנוחת הרכב ברב המעלות והמדרגות) הגלגלים האחוריים נותנים את כח הדחיפה. נעילת הגלגלים הקדמיים היא תוספת בעלת ערך רב, אך פעולת הגלגים האחוריים קודם לה. המשקל הוא פועל יוצא של פרמטר חשוב יותר (בסמוראי) והוא זוית הרכב.
מעט מאד פעמים תראה תמונה הפוכה משלך, בה הגלגלים האחוריים באויר :shock:

שחר-סופה
24-11-04, 19:22
יצחק כתב : " ולמה הייתה שובר כל 5 דקות ציריה אם הייתה עושה את זה ?"

כי סתם הסופה שוקלת קרוב לשני טון מזוודת בטיול ...וסתם כי הסרן הקדמי
חלש מהאחורי ויש לו צלבים בציריות שלא אוהבות בלשון המעטה עומס
שכזה במיוחד כאשר הן צריכות לעבוד בזויות היגוי מקסימליות (הגה מלא
ימינה / שמאלה ) עם צמיגי 33" (כמובן שאני משתדל להימנע מה שיותר)
אך לא תמיד זה אפשרי בשל מגבלות המעלה / תוואי שטח.

יצחק כתב : " רוב המישקל מאחורה ? איזה משקל יש לסמוראי מאחורה ?"
והמהנדס כתב : חבר'ה תנו טיעון אמיתי טיעונים כמו "רק בעליות אתה משתמש בנעילה כי אז המשקל עובר אחורה" הוא לא מספיק לי ."

תחשבו לא רק על מעלה ...בכל רגע נתון כאשר אתם לוחצים על דוושת הגז
לאן בדיוק עובר המשקל ...? אהה נזכרתי ...קדימה :roll: :twisted: .

שחר.

המהנדס
24-11-04, 19:31
בועז ידעתי שמישהו אותי יפנה לתמונה שצולמה בבור (עליתי ללא נעילה)
http://imgsrv.pic4u.co.il/2w4r5t4b9c012f8ed94811acf9321bb0020000.a spx

לא נראה לי שרבים המצבים שהגלגלים הקדמיים יהיו באויר (שניהם)

אני אחדד את השאלה : אני יודע שנעילה אחורית טובה יותר מקדמית השאלה פשוט עד כמה?

נמרוד
24-11-04, 20:30
נתנו לך את התשובה הנכונה.

בירידות לא צריך נעילות, ולא צריך בעצם שום דבר - אם לצטט גדולים ממני, "גם כדורגל יורד את מעלה זיק בלי בעיות".

יש המון סיטואציות שאתה תעלה עם נעילה אחורית ולא תעלה עם נעילה קדמית בלבד. לעומת זאת קשה לי לדמיין מצב מוזר עד כדי כך שבו נעילה קדמית יעילה יותר מאחורית (ולסוזי שתקפוץ תיכף - כן, כנראה שאני חסר דמיון, בואי תעזרי לי לדמיין מצבים כאלו בשביל הדיון).

נעילה אחורית היא הא' של רכב עבירות, בלי נעילה אחורית אין לך בכלל רכב שטח. נעילה קדמית היא הב' - קפיצת מדרגה, ללא ספק, אבל הרחק מאחור.

tayrie
24-11-04, 20:45
נעילה אחורית היא הא' של רכב עבירות, בלי נעילה אחורית אין לך בכלל רכב שטח. נעילה קדמית היא הב' - קפיצת מדרגה, ללא ספק, אבל הרחק מאחור.

האמר זה לא רכב שטח :? :? :?:

נמרוד
24-11-04, 21:01

להאמר יש דיפרנציאלים מסוג טורסן שניתן לנעול אותם על ידי טכניקת נהיגה מסוימת. או לשבור את תיבת ההעברה, מה שבא קודם.

יצחק
24-11-04, 21:01
המצב היחיד שצריך נעילה או שנעילה עוזרת ,הוא בעליות /מעלה כלשהוא ? :twisted: :evil:
הוא לא יעיל בסתם בוץ ,חול, כשמתחילים לשקוע והנעילה תעזור לצאת ? ב מ י ש ו ר !!
מה רק נוסעים בעליה כל הזמן ?

נמרוד
24-11-04, 21:05
המצב היחיד שצריך נעילה או שנעילה עוזרת ,הוא בעליות /מעלה כלשהוא ? :twisted: :evil:
הוא לא יעיל בסתם בוץ ,חול, כשמתחילים לשקוע והנעילה תעזור לצאת ? ב מ י ש ו ר !!
מה רק נוסעים בעליה כל הזמן ?

95% מקשיי העבירות הם בעלייה כלשהי. אם תחשוב על זה, תראה שגם בשלולית יש ירידה ואז עלייה (אחרת לא הייתה שלולית) ואתה תתקע בדרך כלל אחרי האמצע - כשאתה בעלייה קלה. העניין הזה עקרוני - הכוח העיקרי והמרכזי שאחראי לכל מה שקורה בפורום הזה, הוא הגביטציה. כשאתה בירידה, היא עובדת איתך. כשאתה בעלייה, נגדך. כשהגרביטציה איתך, אתה לא צריך שום דבר מיוחד בשביל להתקדם - אפילו לא מנוע.

יצחק
24-11-04, 21:09
חוץ מזה השאלה היתה כמה הנעילה יעלה כי כפי שהסברתי אני לא בעד נעילה שתהיה מורגשת בנסיעה על הכביש ,בעיקר בגלל סגנון הנהיגה (שקשה לשנות :evil: ) ,ובגלל שהרכב משמש אותי בכל יום ובנסיעות ארכות .
לכן חשבתי על נעילה קידמית ב ל ב ד ,שלא מורגשת בנסיעה שלא ב 4X4 .

נמרוד
24-11-04, 21:22
קיבלת תשובה.

יעילה יותר מן הסתם משני דיפרנציאלים פתוחים, אבל הרבה פחות יעילה מנעילה אחורית. אם צריך לכמת - נניח ששני דיפרנציאל פתוחים זה 1, ושתי נעילות זה 10 - אז נעילה קדמית זה 2 ונעילה אחורית זה 8 (או 3-7, או 1-9 - העקרון כאן חשוב).

יצחק
24-11-04, 21:35
הבנתי !
אחקה ליותר כסף לנעילה נישלתת כמו ARB או KAM .
יש למישהוא נסיון עם KAM ?
ןכמה עולה ARB ?

tayrie
24-11-04, 21:44

להאמר יש דיפרנציאלים מסוג טורסן שניתן לנעול אותם על ידי טכניקת נהיגה מסוימת. או לשבור את תיבת ההעברה, מה שבא קודם.

2 קורסים , 4 סדרות נהיגה...ולא שמעתי את המילה טורסן או טכניקה מיוחדת...
הדבר היחיד שאני זוכר זה ציריה תלושה , של נהג לא מיומן שניסה את ה"טכניקה" עם הברקס
ואזהרות חוזרות ונשנות לא לעשות את זה! :evil:

עמי
24-11-04, 21:47
KAM זו פיקציה יותר מכל דבר אחר. מדובר בבחור שמייצר (לפחות בתאוריה) נעילות באסם שלו באיזה כפר באנגליה בקצב של אחת לשנה בערך, אם בכלל.

לדעתי לא תמצא בארץ אף לא נעילה אחת מתוצרתם (על אף שאפק סוכנויות אמורים להיות סוכנים שלהם), שלא לדבר על חלפים.

ARB זה סיפור של 7000-8000 ש"ח בערך (בסופו של יום ובארץ).

מכאן, תעשה את החישובים שלך לבד.

אגב, לדעתי ההיסטריה שלך מנעילות אוטומטיות בסרן האחורי מופרזת - אבל זה עניינך.

המהנדס
24-11-04, 21:52
אם צריך לכמת - נניח ששני דיפרנציאל פתוחים זה 1, ושתי נעילות זה 10 - אז נעילה קדמית זה 2 ונעילה אחורית זה 8 (או 3-7, או 1-9 - העקרון כאן חשוב).

אהבתי את הרעיון של הכימות :D
שכנעת אותי.
יותקן מאחורה.

נמרוד
24-11-04, 21:54
הדבר היחיד שאני זוכר זה ציריה תלושה , של נהג לא מיומן שניסה את ה"טכניקה" עם הברקס
ואזהרות חוזרות ונשנות לא לעשות את זה!

למה שני קורסים? נכשלת בראשון? :lol: :lol:

נו, אז אתה כן מכיר את הטכניקה שצה"ל אוסר על נהגיו להשתמש בה. יש כאן חברים שמבינים בהאמרים יותר ממני, אני פשוט מבקר במוסך ההאמרים בצאלים מדי פעם (אני מכיר את המנהל...) ורואה את החלקים השבורים.

בכל מקרה, הטורסנים + טכניקת נהיגה של גז וברקס ביחד אמורים היו לתת פתרון מושלם של שתי נעילות. אבל, כמו שאומרים בצבאנו - "אמור זה שם של דג".

tayrie
24-11-04, 22:19

נו, אז אתה כן מכיר את הטכניקה שצה"ל אוסר על נהגיו להשתמש בה. יש כאן חברים שמבינים בהאמרים יותר ממני, אני פשוט מבקר במוסך ההאמרים בצאלים מדי פעם (אני מכיר את המנהל...) ורואה את החלקים השבורים.

בכל מקרה, הטורסנים + טכניקת נהיגה של גז וברקס ביחד אמורים היו לתת פתרון מושלם של שתי נעילות. אבל, כמו שאומרים בצבאנו - "אמור זה שם של דג".

שני קורסים , נהיגה ונהיגה מבצעית(במו"ס)...
טכניקה של גז וברקס אמור לתת מענה בכל רכב שטח, הבעיה שהמנוע של ההאמר חזק(בשביל הציריה... :? ) , וקרע יותר מידי ציריות...
בצבא לא מלמדים ולא עושים את זה.

asafk
24-11-04, 23:12

שני קורסים , נהיגה ונהיגה מבצעית(במו"ס)...
טכניקה של גז וברקס אמור לתת מענה בכל רכב שטח, הבעיה שהמנוע של ההאמר חזק(בשביל הציריה... :? ) , וקרע יותר מידי ציריות...
בצבא לא מלמדים ולא עושים את זה.

זה לא המנוע חזק. זה רגל שמאל של הנהגים חזקה מדי. שני הטורסנים הם יופי של שתי נעילות מלאות- למי שיודע מה לעשות עם זה, ויודע גם מה לא.

אסף.

tayrie
24-11-04, 23:33
מה המיוחד בטורסן - החוזק?
אם כן ,אז זה לא נעילות זה אפשרות לדמות נעילה...וחבל שלא חשבו שהעומס ילך לאנשהו ,לציריות למשל :evil: ...

asafk
24-11-04, 23:54
מה המיוחד בטורסן - החוזק?
אם כן ,אז זה לא נעילות זה אפשרות לדמות נעילה...וחבל שלא חשבו שהעומס ילך לאנשהו ,לציריות למשל :evil: ...

זה בדיוק נעילה. לא כאילו ולא על יד ולא דמוי. ההפעלה שלה על ידי מודולציה. הבעיה היא שנהג שלא רגיש להתנהגות של הרכב נותן יותר מדי גז והמודולציה לא תופסת את הנעילה > גלגל מסתחרר > נהג נבהל ונותן ברקס > הדיסקים צמודים לדיפרנציאל אז כל הבום של הברקס לגלגל עם אינרציה אדירה (שוקל 60 קילו בערך) הולך לדיפרנציאל ולתיה"ע, והתיבה היא החלשה מבינהם ונשברת.
הדיפרנציאל עצמו הוא AMC20 שיש בג'יפים, אבל כל בית הדיפרנציאל חזק הרבה יותר (בהאמר בלי נעילות יש דיפרנציאל כמו בג'יפ ישן... מעניין, נכון? )

אבל לא על זה הדיון, אז הנה אמרתי את המילה האחרונה, וחזרה לנושא המקורי. :twisted:

אסף.

סמוראי 92
04-01-05, 11:48
אני מזמין מארה"ב נעילה קדמית .

חשבתי להזמין איזי לוקר אבל אתמול ראיתי את הלינק הבא :
http://www.rocky-road.com/zuklock.html

מה דעתכם על איזה מוצר ללכת ?

האם לאיזי לוקר אכן יש בעיות ? מישהו שמע ? מישהו נתקל ?

אלון_ק
04-01-05, 21:41
אף אחד לא יכול להוכיח שום דבר כזה. אחד הוא חיקוי של השני, לא ברור כל כך מי של מי וזה לא משנה - שניהם מעולים.

אני אישית אוהב לקנות מRRO או TT כי הם תומכים בפעילות סמוראים נרחבת (ספונסרים) בארה"ב, כי יש להם שירות אמין ומצויין וכי הם מהשורה הראשונה. גם קלמיני סבבה. לא תתאכזב אם תקנה מהם נעילה.

asafk
04-01-05, 21:46
בינתיים, הלוקרייט מוכיח את עצמו לאורך יותר זמן מהאיזי, על יותר כלי רכב. זה מה שהם כותבים, וממה שאני מכיר, זה גם נכון.

אסף.

bobsfog
15-11-07, 21:37
האם לדיפרנציאל מוגבל החלקה מקדימה תהיה את אותה השפעה על ההיגוי כמו העילה אוטומטית?

תודה רבה
אדר

GodsFather
16-11-07, 07:59
אדר , השאלה היא האם דיפרנציאל מוגבל החלקה יתן לך את מה שאתה מחפש ואת מה שנעילה רגילה נותנת?

bobsfog
16-11-07, 16:50
נעילה אוטומטית מקדימה אני לא רוצה
אז בשביל 4 אלף שקל (ההבדל בין מוגבל החלקה ל arb) אני מוכן להתפשר

ברור שזה לא יתן את אותה השפעה של נעילה
אבל זה גם לא יהיה כמו דיפרנציאל פתוח

סוזי המשתוללת
16-11-07, 16:57
ועדיין ההגה יהיה קשה כי רק כשהמוגבל יחליק(ז"א ישתחרר) ההגה יהיה רך

bobsfog
16-11-07, 21:00
ועדיין ההגה יהיה קשה כי רק כשהמוגבל יחליק(ז"א ישתחרר) ההגה יהיה רך