PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות על טראנו מול גאלופר קצר

samorai
03-03-11, 10:36
בוקר טוב כולם
אני מוכר את הגימיני הידני ורוצה לעבור לגיפ אוטמט .
התקציב שלי עד 45 אלף
אני מתלבט בין טראנו קצר וגאלופר קצר
אני נוסע כעשרים וחמש אלף קילומטר ממוצע בשנה עם טיולים של אחד לשבוע .
איזה רכב יותר מומלץ ומה יותר עמיד .
והאם לא להבהל מהקילומטראזים הגבוהים של שני הרכבים (250,300 אלף)
תודה רבה
רותם .

שגיא S
03-03-11, 11:03
היי רותם - שניהם יהיו פחות זולים לאחזקה מהסוזוקים שלך, ופחות עבירים כל עוד הם סטנדרטיים.

מה שכן, הם יהיו יותר נוחים וגדולים וכו'.

אני ממליץ על הטראנו, הגאלופר הוא כבר ממש מיושן, ולפי מה ששמעתי גם לא אמין במיוחד.
למרות שאתה יכול למצוא אחד במחיר ממש נמוך, ויש היום למכירה אפילו נעילת ARB אחורית בשבילו..ואז הוא יכול להיות ממש מפתיע..

בכל מקרה אני הייתי הולך על טראנו, רק תבדוק שיש אוטומטיים בתקציב שלך.
עוד רכב שהייתי בודק - קוראנדו..יש פה שרשור שכתוב עליו הרבה דברים...תקרא אולי תגלה שיעניין אותך

מויש
03-03-11, 18:52
"פחות זולים להחזקה ופחות עבירים "
אני לא מכיר בנזין ולא אוטומט אבל
לי יש טראנו דיזל ארוך ידני , שנת 98 , קניתי אותו לפני שנה וחצי עם 260,000 ק"מ
והיום עם 310,000 . אני מאוד מרוצה מהרכב (למרות שאני מחליף עכשיו) .
הוא באמת לא ראה מוסך מעבר לישור קו הראשוני (3,000 ש"ח )
(מטפל לבד) ,
הרכב שלי ללא כל שיפורים ולדעתי (ויסלחו לי הסוזוקונים) עולה בעבירות על סמוראי/ג'ימני .
תנסה לא לקנות מעל 250,000 ק"מ ומובטחת לך הנאה רבה מהרכב .
הרכב שלי (ארוך) שותה 1:9 סולר אולי שווה לך לשקול דיזל קצר

samorai
03-03-11, 21:15
תודה רבה שגיא ומויש על התשובה
בגדול פחות משנה לי קצר או ארוך
עדיין אני בלי ילדים :)
פשוט הייתי שמח לארוך מבחינת נוחות אבל אם יש דגם מסוים כמו הגלופר שהבנתי שהקצר יותר טוב מהארוך
אז אני באמת יעדיף את הקצר - הבעיה היא שהתקציב שלי הוא עד ה40 אלף שקלים
ככה שאין לי יותר מידי אופציות . זה או הגלופר או הטראנו או הקורנדו שהיא פחות נראת לי .
אשמח לעוד עצות
תודה רותם .

מויש
03-03-11, 23:47
אני מאמין ש ב 40 עם מעט סבלנות תמצא אחלה טרנו במצב טוב עם קילומטרז' לא בשמים.
ממליץ בחום (עדין זה ניסן מול יונדאי ).
( אני מוכר ב 35 )

shahav
04-03-11, 01:00
שוק הטראנו גדול יותר. אפשריות השיפור גדולות יותר.
אני לא מכיר את המחלות של הגאלופר, אבל עם תחליט על טראנו אז נוכל להסביר לך על מה צריך ליפקוח עיין בעת קנייה.
ודרך אגב, הגימיני הוא גיפון ביחס לטראנו מבחינת עבירות...
תהנה

samorai
06-03-11, 18:24
ערב טוב

קיבלתי כמה המלצות בימים האחרונים על פגארו

השאלה שלי האם זה יכנס בתקציב של עד 50 אלף שקלים

ועל מה ללכת האם על קצר או ארוך -ובנזין או דיזל .

תודה לעוזרים
ושיהיה ערב נעים
רותם .

שגיא S
06-03-11, 19:10
רותם הפא'ג'רו הוא רמה מעל הטראנו והגאלופר בשטח - הוא בא עם נעילת דיפרנציאל מקורית מהיצרן.
צמיגי 31, ויש לו את הטרנספר עם ה4X4 לכביש.... רכב מצוין.

אתה מגביל את עצמך לאוטומט? אז יש לך את הבנזין 3 ליטר או הדיזל 2.8, הבנזין חזק בטירוף, והוא רכב מעולה, אבל צריך לבדוק טוב טוב ולקנות רכב מתוחזק אחרת
אתה יכול ליפול בגדול, כי החלקים של מיצובישי יותר יקרים משל סוזוקי...

אני הייתי הולך על הידני 2500 הפתוח, אם לא מתאים לך ואתה חייב אוטומט, הייתי הולך הבנזין, מניסיון של חבר עם 2.8 אוטומטי, הוא עושה בממוצע 1 ל6-7..לא משהו ששווה לוותר בשבילו על
התענוג במנוע בנזין חזק.

2400164
07-03-11, 13:23
לפני שבועיים קניתי פאג'רו שנת 2000 ארוך דיזל 2,800.
מצאתי אותו דיי שמור, במחיר 37,500 ש"ח.
בדיקה - 800
טיפול יישור קו - 1,900
4 צמיגים 31 - 2,500
כיוון פרונט - 250
סה"כ יופי של מכונה, רק צריך לחפש טוב.
המינוס היחיד - תצרוכת דלק, 1:6.5
ללא ספק עדיף מהחלופות שהצגת לעיל.

שגיא S
07-03-11, 13:47
רותםתסתכל על הפאג'רו של ברוך UNIX, האוטו מושקע ואתה לא תצטרך לשפר או להוסיף לו כלום כמעט...
אני הייתי מחזיר את הצמיגים ל31 והולך על זה...
ראיתי גם את האוטו בפעולה..

elro
07-03-11, 13:58

ממש לא...

matokik
21-03-11, 14:51

אז זהו שלא.

מה שאתה עובר, ונקרע עליו (נניח סלעיה מרובה), בגלל הכובד שלך, אני "שט" עליו. כשאתה מוריד אוויר בדיונות חוליות, אני (כמעט) אף פעם לא מוריד.

נעלבתי באופן אישי
:-)

shahav
21-03-11, 16:34

אז זהו שלא.

מה שאתה עובר, ונקרע עליו (נניח סלעיה מרובה), בגלל הכובד שלך, אני "שט" עליו. כשאתה מוריד אוויר בדיונות חוליות, אני (כמעט) אף פעם לא מוריד.

נעלבתי באופן אישי
:-)

ללא כוונה ליפגוע, אבל אין מה לעשות, הגימיני קטן וגם מהלך הבולם קטן. נכון בחול אתה נהנה, אבל מנסיוני, וטיילתי לא מעט לצד גימיני, עשינו הרבה עבודות מע"צ שהגימיני יעבור מדרגות.

אין לי כוח לויכוח: זה הנהג\הבולם\הצמיגים\נעילה... שורה תחתונה הוא פחות שטח מאשר טראנו, בדיוק כמו שהטראנו פחות שטח מלנדקרוזר שנעול מאחור.
אני מסכים שהגימיני מצויין וניתן לשיפור מפליא במחיר אפסי, ויותר מכך, הוא זול לאחזקה באופן דרסטי ביחס לכל גיפ אחר. תהנה ממנו.

רבין

matokik
21-03-11, 19:52
לא בקטע של ויכוח, סתם ככה כדי לתת תשובה למה שכתבת:
עד שהגעתי לבחירה "ג'ימני", לקח לי יחסית זמן.
עליתי על טרופרים למיניהם, כל מיני טראנו, אפילו סופות משונות וגם סמוראים מוזרים. למען ה' אפילו הסעתי מבאר שבע לתל אביב (כשבעל הרכב לצידי) יונדאי טוסון.
נכון, חלק מאלה שהזכרתי, הביעו (לפחות בשבילי, תחסכו את הביקורת עליי) הרבה יותר נוחיות מאשר הג'ימני המקק הקטן, אבל:
כשניסיתי להחנות עם אחד, כמעט נפלתי לתעלה, כשניסיתי לפרסס עם אחר, גיליתי שצריך לעשות, הרבה אחורה קדימה אחורה קדימה, כי הרכב ארוך.
אם היית אומר לי: אין ג'ימני, בחר רכב אחר? הייתי מביא אולי, ויטארה 4 דלתות או הקצר יותר, עם מנוע 1600.
איך רותם - סמו אמר פעם? "אני לא נשוי עם ילדים שאני צריך רכב 4 דלתות".
מאוד יכול להיות, שמדובר בעניין של נוחות. אין עם זה בעייה. אבל לא מסכים (ואני לגמרי מחייך עכשיו ובכלל לא כועס), שתסתלבט לי על הרכב.
חג שמח ידידי

elro
21-03-11, 20:26
ללא כוונה ליפגוע, אבל אין מה לעשות, הגימיני קטן וגם מהלך הבולם קטן. נכון בחול אתה נהנה, אבל מנסיוני, וטיילתי לא מעט לצד גימיני, עשינו הרבה עבודות מע"צ שהגימיני יעבור מדרגות.

אז כנראה שלא טיילת עם הג'ימני הנכונים.
לא נוחים - נכון, קטנים מידי - נכון, מנוע חלש - נכון, אבל מכאן ל"גימיני הוא גיפון ביחס לטראנו מבחינת עבירות" הדרך מאוד ארוכה, למיטב דעתי ונסיוני.

matokik
21-03-11, 23:04
38665

אילו מצאתי בארץ כזה דבר, בחיים לא הייתי קונה אף רכב אחר.
אישית? אני מאוד אוהב את המקק הפיצפון.

http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

GodsFather
22-03-11, 07:23
ילדים, לא לריב.

את הויכוח של מי יותר גדול, תשמרו למקומות אחרים (שמעתי שיש איזה אירוע בשישי ביער בן שמן עם כל מיני מאותגרים פיזית...).

כרגע, הבחור רוצה עזרה בבחירת הרכב הבא, אחרי שכבר היה לו סמוראי וג'ימני.

רותם, סבלנות היא שם המשחק, עוד יותר כשמדובר ברכבים במדרגה שמעל הסוזוקי. טראנו הוא רכב מצוין, גם הארוך וגם הקצר והשוק רווי כלים ולכן אפשר יהיה למצוא אחד שיעשה לך את זה.
לפאג'רו אמנם מוניטין עוד יותר "חזק", אבל יש לא מעט ביקורת על עלויות חלפים וטיפולים, אפילו כשמטפלים לבד. וזה שיקול שצריך לקחת בחשבון, כי גם אם תקנה עכשיו רכב במצב "מהמפעל", עדיין תצטרך לעשות לו טיפול מתישהו וזה יכול לכאוב.
הגאלופר הארוך זה כמו לנסוע באוטובוס. הקצר לא מצדיק את עצמו בהשוואה לטראנו הקצר.

שיהיה בהצלחה.

-->