PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר 110 רעידות רעידות רעידות פחד אלוהים

BlackStar
03-03-11, 19:38
היום נסעתי ליד הבית בין 60 ל 70 קמש התחילו רעידות משהוא מפחיד בכול הכוח כאילו מישהוא מנער את ההגה. את הגלגלים.
ואת הספתא שלי עליה השלום
מהר עצרתי בצד הרמתי על גק בדקתי סרן קדמי אין חופש הכול במקום מוט פנהרד מחוזק עד איימה הרמתי מאחורה אותה בדיקה והכול תקין
< לאחרונה הוחלפו כול המיסבים בסרן הקדמי לפני 400 ק"מ >
הורדתי מהגק ואמרתי יאללה אללא או אכבאר נראה עם נגיע הביתה מתחיל ראשון שני שלישי הפתעה 70 קמש ולא רועד 80 קמש הכול תקין 110 קמש הכול תקין .
מה לעזאזל זה היה ?
מישהוא כבר חווה את הבעיה הזו בעבר ?
אולי בוקסות במוט פנהרד החזירו נשמתם לבורא?
אולי יש שדון קטן שמנער לי תהגה ?

אמיר ב.א
03-03-11, 20:55
אני כותב את כל האופציות , למען דורות העתיד :

1. איזון גלגלים / בוץ על הגלגלים מבפנים / עפה משקולת איזון.
2. בולם הגה ניגמר או הבוקסות שלו הלכו
3. מוט שפור התעקם
4. חופש בבוקסות של מערכת היגוי - צריך לעבור אחת אחת.
5. חופש במייסב קינגפין, או קינגפין שבור.
6. אומים של הגלגל לא סגורים עד הסוף , או חופש במייסבי גלגל

עמי
03-03-11, 20:56
רוב הסיכויים שיש לך חופש בקינגפינים. אפשרות נוספת היא אכן חופש בבוקסות של הפנרד או בברגים עצמם שמחברים את הפנרד לסרן/לשילדה. אם זה חופש כלשהו בפנרד, רוב הסיכויים שלא תוכל לחוש אותו ביד, ותצטרך לנסות להזיז אותו עם לום או מוט ברזל ולראות אם יש חופש.

arnonshoshani
04-03-11, 06:51
התחושה שאתה הרגשת נקראת DEATH WOBBLE
ולפי שמה ניתן להשיק מה היה עלול לקרות.
התופעה היא בעצם איסוף של כל החופשים בסרן הקידמי עם כיוון קאסטר לא מדוייק שיוצרים תהודה במערכת ההגה
אחרי שזה מתחיל הם מגבירים אחד את השני עד למה שאתה חווית לא ניתן לעצור את זה אלא עד לעצירת הרכב לגמרי.
זוהי תופעה שעלולה לחזור והיא קורת בתנאים מסויימים.
זה שלא חוית אותה שוב זה לא אומר שאתה לא תחווה אותה פעם נוספת.
התופעה די נפוצה ברכבים שעברו הגבהה ומידת צמיגים וכך הוציאו את הרכב מהאיזון שאליו תוכנן.
ניתן להחזיר את הכל למקומו רק צריך בעל מקצוע מיומן.

בשביל למנוע את זה עדיף לקחת את הרכב למקום שיעבור עליו ביסודיות חלק חלק ולבצע כיוון מחדש של זוויות ההיגוי (כיוון פרונט)

ארנון שושני
רוק סוליד
052-6991704

BlackStar
04-03-11, 09:51
ארנון תודה רבה על התשובה נראה לי שזה הכיוון
אני אמשיך לתקן חופשים עד שהבעיה תעלם

avi110
04-03-11, 18:12
בעבר קרה לי בדיוק אותו דבר - רעידות חזקות (רעידת אדמה...) שמופיעות לסירוגין בלבד

השורה התתונה אצלי - היה מדובר בצמיגים לא תקינים למרות שהיו דיי חדשים

זה לדעתי הכיוון העיקרי

על אילו צמיגים אתה נוסע?
אבי

BlackStar
04-03-11, 18:21
אז ככה
צמיגים חדשים 300 ק"מ BF MK2 כולל איזון אוויר שווה בכולם
וכול המוטות למינהם פנהרד הגה ושוט מחוזקים צלבים במצב סביר + לא הצלחתי למצוא שום דבר חופשי באמת שיכול לעשות רעידות כול כך חזקות שנשמע כאילו הקופסא הולכת להיגזר מהניטים
הסרן עבר שיפוץ כללי מסבים מחזירים + נעילה \
לפני שעה חזרתי מנסיעה והכול היה מושלם < אני מפחד שזה יקרה לגברת והיא תלחץ והשם ישמור >

avi110
04-03-11, 18:50
אם הצמיגים כאלה חדשים אז לשיטתי כדאי לבדוק מחדש את האיזון שלהם. חוסר איזון מביא לרעידות במהירויות 70-80
בדוגמא שלי - צמיגים חדשים גודייר 7.5/16 לא מאוזנים הביאו לרעידות חזקות. לא היה ניתן לאזנם ולכן החלפתי ל235/85/16 והבעיה נפתרה
קודם תבדוק שהגאנטים נקיים לגמרי מבוץ וכאלה
בהצלחה
אבי

alal
04-03-11, 21:21
בגראנד שלי סבלתי מרעידות המוות וזה באמת פחד מוות .

הפתרון הגיע מהחלפת 4 תפוחי הגה (בבדיקה ידנית היו נראים תקינים, לאחר פירוק התגלו כמפורקים) , החלפת פנהרד , כיוון פרונט מלא ובא לציון גואל .

gali
05-03-11, 03:14
פנהרד אמרו? כן.
תחליף את שני הבושינגים במקוריים בלבד, למרות חיבתי הרבה לג'קי אל תקנה את אלו אצלו אלא במזרח.
לא מבטיח לך חיים קלים בהחלפה, הם לא יוצאים בקלות אבל זה תרגול טוב לשאר הבושינגים שבטח תחליף.

בהצלחה.

BlackStar
05-03-11, 09:39
אני מרגיש שאת הכיוון הבנתי פשוט צריך להתחיל בלהחליף הכול ואז נראה מה לא היה בסדר :)

תודה לכול המשיבים למיניהם

gp1
05-03-11, 18:07
גלי
לג'קי יש גם מקורי וגם בריטפרט וכל זמן שהחלק מסומן במק"ט עם האות G אז החלק זהה אחד לאחד הלנד רובר והבריטפרט ההבדל הוא במחיר בגלל הלוגו , ודרך אגב , המזרח שמים גם חלקים חלופיים שחלקם הם שששש ... ( בריט....ט)

ציטוט:
אני מרגיש שאת הכיוון הבנתי פשוט צריך להתחיל בלהחליף הכול ואז נראה מה לא היה בסדר

בלק סטאר .
לטובתך אל תתחיל להחליף חלקים , כי אז אתה תתחיל את דרך הפרידה שלך : או מהרכב או מהאישה או מחשבון הבנק או משלושתם.
תבדוק מה עשית בפעם האחרונה ברכב שקשור למערכת ההיגוי או הנסיעה (תפוחים ,מיסבים ,צלחות ,רפידות ,בוקסות ... וכו') לפני הופעת הרעידות .
אחד הדברים שנגעת בהם או המוסך נגע , הורכב לא נכון או שנפגם בהתקנה או שהגיע פגום .
בכל מיקרה 90% ++++ שם התקלה .

או ש... נדיר אבל עלול לקרות , נסעת בבוץ ועד שהתנקה מהצמיגים חשת ברעידות

asafk
05-03-11, 19:06
ברוב המקרים של DW בדיפנדר מדובר בחופש בבוקסות של הפנהארד, או חור אובלי בחיבור הפנהארד לסרן (ואז לא משנה כמה הוא מהודק - בשביל זה צריך לפתוח את הבורג ולראות), או בבולם הגה גמור.

אסף.

fuksi
06-03-11, 16:35
היתה לי תופעה דומה לפני כמה שנים בדיסקו
רצתי מגורו לגורו וכל אחד קישקש לי משהו אחר,למזלי לא החלפתי שום דבר ורק ביזבזתי הרבה זמן
כשהשלמתי עם המצב פנצ'ר מקרי על בזנ"ט הציל אותי...החלפתי 2 צמיגים והבעיה חלפה....
גם אצלי הצמיגים היו חדשים,צמיגים חדשים אפילו BF המהוללים יכולים לבוא דפוקים מהמפעל...
בהצלחה

avuv
06-03-11, 16:52
אהלן,

גם אני חוויתי רעידות מזעזעות כאלו בעבר.
במקרה שלי זה היה בולם הגה דפוק.

הבולם הוחלף והרעידות פסקו :-)

בהצלחה באיתור התקלה...

אביב

torchak
06-03-11, 17:09
קרה לי די מזמן. אם אני זוכר נכון, גם אצלי זה נפתר עם החלפת הבושינגים של הפנהארד.

שחף110
11-03-11, 11:47
ג'נטים עקומים גם יכולים לגרום לזה - ולפעמים יהיה קשה לך מאוד לזהות את זה

-->