PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור לשישי בצהריים על תקלת מנוע וחברים טובים ...

נדב42
06-03-11, 23:49
אז ככה, סיפורינו מתחיל ביום שישי האחרון בשעות הצהריים. 2 בצהריים למען הדיוק.
בדרכי בחזרה הבית מסידורים, קניות ואיסוף הבן מלימודיו, בכניסה לשכונת מגוריי, כבה המנוע.
נסיונות להניע - יוק.
מבט בלוח השעונים - הכל במקום.
אנשים טובים (טוב, איש אחד, אבל זה מספיק לסוזוקי ...) עזרו לדחוף את הכרכרה המבויישת ממרכז הצומת לשולי הכביש לבחינה נוספת.
במבט ראשוני לתא המנוע הכל נראה כשורה, הבן נותן סטארטר והכל מסתובב, אבל נשמע קצת מוזר, כאילו משהו חסר ...
מבט נוסף על הרצועות מגלה את קצה הקרחון - רצועת האלטרנטור "קפצה" מהפולי (Pulley) שלה לכיוון המנוע, אבל מסתובבת.
מבט מעמיק עוד יותר מגלה שעל הדרך הרצועה כרסמה חריץ במכסה הטיימינג... מימדי האסון מתחילים להתגלות ...
התייעצות טלפונית עם המכונאי שולחת אותי לחפש חופשים בפולי - יש מעט חופש קדימה-אחורה. א-הא, הנה מקור כל הרע (במקרה הזה). בשלב זה אנחנו מעריכים (בצדק, מסתבר) שגם רצועת הטיימינג לא יצאה בלא כלום ומכאן הדרך למוסך ברורה - על הגרר, ובמקביל החל המירוץ להשגת חלקים - השעה כאמור שתיים בצהרי שישי, ומכשירי תנועה סוגרים (כידוע למרפי ...) בשעה אחת וחצי.

המכונאי חזר ופתח במיוחד בשבילי את המוסך, ע"מ לגלות שאכן הלך הפולי, וגם רצועת הטיימינג... טלפונים במקביל לרמי רמוראי ולאמנון מבני-ברק ושניהם מתחילים לחפש בקדחתנות חלקים מתאימים, אמנון אפילו מוצא חנות חלפים פתוחה וקונה עבורי סט טיימינג, במקביל המכונאי שלי משכנע בעל חנות חלפים לפתוח את החנות ולהביא גם לו סט טיימינג... בשורות טובות: המנוע מניע ועובד תקין, אין סימנים של פגיעת בוכנה בשסתום :rolleyes:

בשלב זה נזכרתי שגם האופנוע שלי מפורק ונטול גלגל אחורי ואין לי איך להגיע לאסוף חלקים... סבב טלפונים קצר מצא מספר חברים שייתפנו רק בערב, הרחבה קלה של הסבב ונמצא החבר (איליה, ויטארה קצרה ...) שעזב הכל ויצא לכיוון ביתו של אמנון לאסוף את החלקים (פולי ומכסה טיימינג משומשים, 300 ש"ח ביחד) ולהביא אותם ישירות למוסך בטירה.

בסופו של דבר ...
בשעה 7 בערב הרכב מוכן, חזר לתפקוד מלא ומוכן לטיול של שבת, בלי נזק נראה לעין או נשמע לאוזן ועם סט טיימינג חדש שהקדים במעט את זמנו. בדיעבד נאמר לי ע"י חברים בעלי קול סמכותי שבמנועי הג'יפים של סוזוקי (וגם אחרים, אם כי לא בהכרח כולם), לא ייתכן מפגש של שסתום בבוכנה גם אם הטיימינג שגוי או נקרע, עקב יחס הדחיסה הנמוך יחסית ומבנה הראש.

עלות כוללת: 1100 ש"ח
משך ההרפתקה: כ- 5 שעות
שווי עזרת החברים: לא יסולא בפז :rolleyes:

אני רוצה להודות:
- לעבד ממוסך סטורם 4X4 בטירה שפתח עבורי את המוסך ביום המנוחה שלו (השבתון המוסלמי הוא ביום שישי), ארגן חלקים ובצע עבורי את התיקון על הצד הטוב ביותר (כרגיל, כמובן)
- לאמנון שארגן עבורי חלקים חדשים ומשומשים, ואפילו לא קיטר כשלא לקחתי ממנו את סט הטיימינג שרכש עבורי ...
- לרמי רמוראי, שגם הוא ארגן חלק מהחלקים, אם כי בסוף לקחתי מאמנון, כי רק אצלו היה פולי ...
- לאיליה, שעזב את כל מה שעשה באותו הרגע לבצע עבורי את המשלוחה ישירות למוסך
- לחברת דרכים, שהפעם הגיעו מהר ובצעו את הגרירה ללא עניינים (לא תמיד זה כך אצלם, אבל הפעם הם היו עלא-כיפאק ...)
- לחברים נוספים שהציעו עזרה כל אחד לפי יכולתו - לאבי, תומר, אמיתי ובטח יש עוד כאלו ששחכתי מפאת הלחץ ...

לסיכום: מה למדנו ?
א. במנוע של ויטארה רצועת טיימינג קרועה לא בהכרח מביאה אחריה קטסטרופה למנוע
ב. שימו לב: מרפי לא עוזב אותנו, הוא ממתין מעבר לפינה
ג. איזה כיף שיש כאלו חברים :rolleyes:

שוב תודה לכולם,

נדב.

שגיא S
07-03-11, 00:12
מכיר את איליה מקרוב..ומסכים איתך...
אני הייתי בדרום אמנם בשישי הזה, אבל אני חושב שהייתי עוזר לאיליה לעזור לך ;) רק שתרגשי חופשי אני גם על הקו של רעננה - ת לאביב

GodsFather
07-03-11, 05:51
עוד מסקנה - להחזיק סט טיימינג ספייר כשהמועד קרב :)

RAMURAI
07-03-11, 06:12
נדב סיפור בהחלט מרתק, רק חבל שלא הצלחתי לעזור לך.<O:p</O:p
מה שכן אהבתי את סוף הספור J .

נדב42
07-03-11, 06:49

אם לדייק - להחזיק סט טיימינג ספייר כשהמועד של הפולי קרב ...

אגב, מדובר בפולי שבו בין הציר לגלגלת יש גומי, ושמעתי (בדיעבד כמובן) שזה לא מקרה ראשון והמוסכים מכירים את הסיפור. יש גם פולי שעשוי כולו מתכת (בדגמים הישנים יותר דווקא ...) וכזה מותקן אצלי כעת. אם תרצו מסקנות לתחזוקה מונעת:

א. כל הויטארות ישנות... מי שיש לו פולי מהסוג עם הגומייה, החליפו אותו בחדש, או לחילופין באחד שכולו מתכת
ב. הקפידו שהרצועות לא תהיינה מתוחות יותר מדי
ג. למי שיש פולי מהסוג עם הגומייה, בדקו חופשים בכל טיפול לפחות ...

נדב.

רון נחמן
07-03-11, 11:59

ברוב מסקנות כאלה אנחנו עוד נצא לטיולים עם משאית סיוע...
(לי בסופ"ש האחרון היה עוזר טרנספר ספייר, אבל זה לסיפור אחר)

GodsFather
07-03-11, 12:04
רון, ראית את הסמוראי שהיה לי, את המגירות והציוד - נכון שלא צריך את כל הציוד כל יום ושזה יכול להיות משקל עודף, אבל הציוד הזה עזר ללא מעט אנשים באמצע הדרך, בכביש ובשטח, לא רק לי.

לגבי הטרנספר - אני בטוח שאם היית פונה לחברים בפורום, הוא היה מגיע אליך לשטח :)

-->