PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלות P0430 ו PO420 טויוטה לנדקרוזר בנזין שנת 2005

as12345
07-03-11, 15:43
שלום,

מדי מספר ימים נדלקת לי נורת תקלת מנוע ולאחר מספר שניות נורת ה VSC (תקלה משנית)
תאור התקלה:
P0420-Catalyst System Efficiency Below Threshold Bank 1
P0430-Catalyst System Efficiency Below Threshold Bank 2כ (תקלה משנית)

במוסך טויוטה טוענים שמדובר בתקלת ממיר קטליטי (יש אפשרות שצריך להחליף את 2 הממירים)
האם מישהו נתקל בבעיה זו? האם ניתן להחליף לממיר חליפי?

תוסף לדלק ותדלוק אוקטן 98 במשך תקופה לא עזר ....

תודה מראש
אבישי.

חנן-ג'יפולוג
07-03-11, 16:04
אני יודע שבקורולות מהמודלים האלה, עם התקלות הספציפיות האלו אייל נוימן פתר את הבעייה בדרך יצירתית שחסכה כסף רב.

שווה טלפון. 039526162

tzurs
07-03-11, 16:20
I had the same problem on my car, usually when the 2 codes are together it is not the Cat
try this link it might help.
http://engine-codes.com/p0430.html

as12345
07-03-11, 19:27
היי,
דברתי עם אייל נוימן,הבחור רוצה 3000 ש"ח עבור "כיול המחשב",הוא טוען שהכיול יגדיל את טווח הרגישות של החשיינים ובכך יפתור את התקלה.
האם משהו בצע "כיול" מסוג זה? האם בכלל כדאי להכנס לסיפור ? בתכלס למה לשנות כיול ע"מ "לעקוף" את התקלה?? או שזה פתרון הולם אשר לא פוגע בכשירות הרכב?

תודה עבור העזרה,
אבישי.

חנן-ג'יפולוג
08-03-11, 04:03
בקורולות היתה בעייה שהממירים היו נחלשים ועדיין מתפקדים בגדר התקין מבחינת החוק, הטסט, והנורה כבר היתה נדלקת. השאלה היא אם זה המצב אצלך. אתה יכול לבדוק את זה בעלות סמלית במכון הרישוי הקרוב לביתך. אם הרכב לא מזהם מעבר לתקן אז תחשוב על השדרוג שאייל הציע. אם הוא באמת מזהם, תקן אותו ואל תעקוף את הבעייה כי אחרת אתה מזהם לנו את הסביבה וגם לא תעבור טסט. לחילופין, אם הרכב לא מזהם אתה יכול סתם לכסות את הנורה עם איזולירבנד או להוציא אותה או להתעלם ממנה, אבל אז אתה לא תדע אם יצוצו תקלות נוספות אחרות בלי לבצע סריקה.
שמעתי גם על אופציה של הרחקת חיישן הלמדא האחורי, זה שמנטר את מצב הממיר, מצינור האגזוז ע"י צינור קצר שמרותך לאגזוז. זה גורם לו לתגובות איטיות יותר ואז המחשב לא מזהה בעייה בממיר. אני לא יודע עד כמה הפתרון הזה אמיתי.
יובהר שלא מדובר כאן על שיטות להימנע מתיקון מערכות שמורידות זיהום אוויר. מי שהרכב שלו מזהם, שיתקן אותו. מדובר כאן על הורדת רגישות של תוכנה לזיהום שהוא מתחת לתקן, דבר שטויוטה בעצמה עשתה בדגמים מאוחרים יותר של המחשבים.
יש מעבדות נוספות למחשבי רכב ושווה לבדוק אם גם הן יודעות לעשות את השינוי, אולי בעלות נמוכה יותר. במחיר המוצע אתה יכול להחליף שני ממירים תחליפיים, להישאר עם עודף בכיס, גם להוריד זיהום אוויר וגם להיפטר מהנורה הדולקת (אם אכן מדובר בממיר\ים עייפים) .
קומפיוקאר: 039374109
אלי: 0522451251

סוזי המשתוללת
08-03-11, 08:17
אני רוצה להציע לך עוד משהו לפני....
שים תוסף (אני שמתי את - "עובר לא עובר" ) וסע באופן אגרסיבי - משמע קח את האוטו למקום בו תוכל למשוך את ההילוכים עד לקו האדום של המנוע
ממירים קטליטיים צריכים חום גבוה כדי לעבוד בצורה יעילה ונסיעה יומיומית בפקקים אינה מיטיבה עימם
בנוסף מחירי הדלק המאמירים גורמים לנו בעלי הבנזין לנסוע ב"יעילות גרמנית" על מנת לנצל כל טיפת דלק אבל זה לא מסתדר עם חיי הממיר
קח את הרכב לשטח חולי ותמשוך את ההילוכים במשך זמן רב (חצי שעה נניח ) לאחר מכן נסה לנתק את קוטבי המצבר למשך זמן מה או תשיג מחשב דיאגנוזה שמאפשר את איפוס נורת הmil (יש כאן הרבה חברים שיש להם )

אצלי זה עבד

tzurs
08-03-11, 15:26
From my experience with the same engine code, when the 2 show up together it is usually not the cat. in my case it was an air leak, sometime the problem is the MAF sensor

איציק - 4X6ZH
08-03-11, 16:17
זה שאתה מקבל את אותו קוד תקלה לשני הקטליזטורים מחייב בדיקה יסודית
יתכן וקוד התקלה הוא תוצאה של תקלה אחרת . ( דליפות אויר \ איכות דלק \ חיישן אויר שמגיב לאט )
כדאי להתעמק בפורומים אחרים בעולם במידה וזאת תקלה נפוצה .
יהיה מי שיספר את הסיפור הפרטי שלו
בגדול תקלת יעילות קטליזטור היא תקלה מוכרת בכל כלי הרכב .
בדרך כלל יש אפשרות להתקנת קטליזטור חליפי חדש .
תעלולי התוכנה .לא פעם הם הפתרון הנכון .
אבל כדאי לברר מה האפשרות לחזור למצב המקורי .( לפני שאתה משנה תוכנה במחשב המערכת )
להעביר את הרכב טסט זאת לא הבעיה .
כהרכב מאבד את עצמו לדעת החלפות הילוכים לא סדירות \ תצרוכת דלק משוגעת \ קשיי התנעה \ התחממות \ ניתוק מזגן בעומס חום .... ועוד ועוד
יהיה קשה לקשור מאיפה הכל מתחיל .

נכון שקטליזטור הוא רכיב מתקלה ואורך חייו משתנה מרכב לרכב מנהג לנהג
אבל תקלות במערכת הצתה הם המחסל של קטליזטור .

עשיתי חיפוש מהיר בגוגל לפי P0430 PO420 code toyota

יש עשרות דפי אינפורמציה
בהצלחה

איציק

as12345
09-03-11, 11:18
תודה לכולם על התגובות,
הבוקר בדקתי את זיהום הרכב במכון טסטים (כאשר נורת התקלה דולקת) זיהום הרכב נמצא תקין (הבוחן אמר שמדדי הבדיקה טובים מאוד = אין זיהום)
ע"פ הפורומים בעולם רוב הסיכויים שמדובר בממירים (יש 2 ברכב,עלות כל אחד כ 5000 ש"ח! הבנתי שלא מומלץ להתקין ממיר חליפי)
רוב בעלי המקצוע איתם התייעצתי לא המליצו לגעת במחשב הרכב (טענו שיכול לגרום לשיבוש וצריכת דלק מוגברת...)
כן המליצו לי לנסות ולהתקין את המאריכים לחיישנים (מתחבר לצנרת הפליטה בעזרת הברגה,אם לא עוזר מפרקים חזרה)
נראה לי שבשלב ראשון אשים תוסף לדלק ואבצע נסיעה "חזקה" ע"מ להוציא את הפיח מהמנוע (ע"פ עצתו של "סוזי המשתוללת" ועוד מספר חברים)הרכב נרכש מאישה ושימש לנסיעות עירוניות קצרות מה שמגביר את החשש ואת הסיכוי שזה יפתור את התקלה.
כמו כן אתקין את המאריכים לחיישנים בתקווה שזה גם יועיל.

אמשיך לעדכן.

רפי לין
09-03-11, 12:15
התקנת מאריכים לחיישני החמצן עלולה לגרום לכך שקריאת נתוניהם אל מחשב נהול המנוע תהיה שגויה ותוצאות זיהום האויר יהיו דווקא גבוהות.
בברכה - רפי לין

חנן-ג'יפולוג
09-03-11, 12:21
אני מניח שמדובר על החיישנים האחוריים. אין להם שום השפעה על מחשב המנוע ועל עבודת המנוע למעט ניטור של מצב הממיר והדלקת נורת תקלה בהתאם. אין מה לחשוש ממה שכתבת, רפי.

shay31
09-05-11, 17:08
שלום

יש פתרון פשוט לבעית יעילות הממיר P0420 ע"י הוספת פילטר חשמלי לחישן אחורי

שי

-->