PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיולי שטח, מאיפה מתחילים

razzamataz
07-03-11, 21:03
שלום לכולם,

ברשותי איסוזו איפון והייתי רוצה להתחיל לבדוק אותו בשטח ולצבור ניסיון בנהיגה, השאלה שלי היא איך אני מברר על מסלולי 4X4 וקושי.

בינתיים הספקתי לעשות את נחל ציפורי המדהים (בעקבות ההמלצה באתר) ונפתח לי התיאבון,
אז האם צריך GPS או ספר מומלץ לשבילי ארץ ישראל או אולי אתר אונליין?

תודה למשיבים.

נמרוד
07-03-11, 21:50
יש באתר עוד מסלולי טיול (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?10-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C), ברובם מצויינת רמת הקושי בבירור. ויש עוד הרבה יותר כאן בפורום. יש גם שפע של ספרי טיולים טובים, אני אוהב את סדרת חפוז בשטח של אבירם ברקאי שמכילה טיולי יום ברחבי הארץ (יש שלושה ספרים, צפון-מרכז-מדבר, מקווה שעדיין קיימים בסטימצקי). יש בהוצאת מפה לפחות שני ספרים של טיולי רכב שטח של יואב קווה - "מדריך מפה 4X4 - מסלולי טיול בשטח", ו"טיולי רכב בשטח", שהם די עדכניים וצריכים להיות עדיין בחנויות. יש עוד רבים וטובים, רובם מלפני כמה שנים טובות, כך שלא בטוח שתמצא בכל סניף. בסוף שנות ה90 והחצי הראשון של שנות ה2000 אופנת ה4X4 היתה בשיאה ויצאו הרבה מאד ספרים מסלולים טובים. גש לחנות הספרים הקרובה ותראה מה יש על המדף. (גילוי נאות - כתבתי פרקים בספרים של יואב קווה וגם באחד הספרים של ברקאי).

אבל מקור המידע הראשוני והשימושי ביותר היה ונותר מפת סימון שבילים. שוב, גש ל"צומת סטימצקי" בקניון הקרוב אליך, קנה מפת סימון שבילים של האזור הקרוב אליך, ותתחיל לטייל, ועם הקצב תקנה עוד מפה ועוד אחת.

omri_t
07-03-11, 21:52
ישנו האתר של יואב- עמוד ענן.
אתר אינטרנטי מעולה מכיל נקודות עניין וגם מסלולים- מאוד נוח.

צריך אמצעי ניווט כלשהו, מפה, ספר, או משהו דשיאפשר כניסה ויציאה בטוחה מהשטח. GPS אינו חובה, אבל בהחלט עוזר.

יש הרבה ספרי מסלול בחנויות הספרים. אבירם ברקאי ודומיו.
חלקים כוללים סיפורי דרך המאפשרים ניווט באמצעות מד המרחק ברכב.
(מעבר למשחקי ראלי עם ספר כזה וחבר במושב הנוסע- זו שיטה מעיקה לטעמי)

יש המון מסלולים באתרי אינטרט של הגיפאים, כמובן בג'יפולוג וגם יש באחרים. בחלקם ניתן להוריד קובץ ל GPS עם המסלול. נוח וקל מאוד.

והכי טוב, לדעתי, הצטרף לקבוצות שמתארגנות באתר זה או אחרים.
בהתחלה למסלולים קלים ולאט לאט לפי ההרגשה להגביר קצב אם תרצה.
ככה תוכל לפגוש אנשים, ללמוד, לקבל טיפים.

בהצלחה!

והכי חשוב: לחזור בשלום ולשמור על הטבע!

נדב42
08-03-11, 08:31
ברשותי איסוזו איפון והייתי רוצה להתחיל לבדוק אותו בשטח ולצבור ניסיון בנהיגה, השאלה שלי היא איך אני מברר על מסלולי 4X4 וקושי.

הדרך הנכונה היא לחבור לרכבים נוספים שמטיילים.
אתה יכול להתחיל מהפורום הזה בדיוק, לשלוח הזמנה (אפילו אם אתה לא יודע לאן אתה רוצה לנסוע) או להיענות להזמנה של אחרים. כמעט בכל שבוע (לקראת סוף השבוע) מתפרסמות פה הזמנות.

אם אתה לא מנוסה בנהיגה וגם לא יודע להעריך את רמת הקושי של המסלול, עדיף לא לצאת לבד, זה עשוי אפילו להיות מסוכן ...

ש01
08-03-11, 08:44
מפות סימון שבילים,
ספרים
עמוד ענן
על כל אלו כבר המליצו.
GPS - אם אתה יודע לקרא מפה, אישית אינני אוהב. עלול לגרום לתלות, מסתכלים רק עליו ושוכחים את המסביב.
במפה - ניתן לראות מקומות מעניינים באיזור המסלול ולהגיע אליהם.
תכנון טיול - פתח מפה, ראה איזור שמעניין אותף, בדוק שמופיעים שבילים, כנס לעמוד ענן ולמד את המסלול כולל נקודות עניין.
מעמוד ענן ניתן להדפיס קטעים רלוונטיים.
ישנן מפות מאוד מפורטות המיועדות לרוכבי אפניים. יש שאוהבים להשתמש בהן.
ולא פחות חשוב - לא יורדים מהשבילים, את הזבל אוספים, ולא נכנסים לשטחים מעובדים.
תהנה.

-->