PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימיני 2006 הגה רועד במהירות 70-85

tomig
08-03-11, 21:23
שלום...
ג'מיני 2006 בזמן נסיעה בין מהירות 70-85 ההגה רועד ,לעיתים יותר ולעיתים פחות ,שללתי בעית איזון גלגלים.
מישהו נתקל בבעיה ,פיתרון?

תודה

jimnyjunky
08-03-11, 21:27
cברוך הבא למועדון וקח מספר ... אה וזה עוד כלום בקרוב גם יתחילו רעידות במצב עמידה בסרק של המנוע . זה חלק מהעסקה תקבל את זה בכיף ותזרום

tomig
08-03-11, 21:32
חחחחח הרעידות כבר קימות .....

אבל ההגה מפריע ,לפני שנתיים היה לי ג'מיני 2008 ולא היה כל כך מורגש רעידות ב70-85 היה ממש טיפונת...כנראה שזה באמת מתגבר עם השנים... :-(

sapog
08-03-11, 21:38
האם הג'ימני מוגבה?

Pilon
08-03-11, 21:48
לפי הכתוב בקישור הבא, החור המרכזי בחישוקי גלגלי הג'ימני אינו מדוייק ולכן יש לבצע את איזון הגלגלים כשהגלגל מוחבר למכשיר האיזון ע"י חמשת החורים של הגוז'ונים.
במידה והאיזון אינו עוזר, יש לבצע טיפול עמוק יותר כפי שיצא בסרביס בולטין של סוזוקי. ניתן להוריד אותו עתה כקובץ PDF.
http://vaxxi.net/log/jimny-death-wobble-fixed/

הקובץ:
http://vaxxi.net/Jimny/Jimny_Wobble_Service_Bulletin.pdf

tomig
08-03-11, 23:18
יש לך המלצות על פנצריה שיכולה לאזן כמו שצריך ?

tomig
09-03-11, 13:29
עידכון

היום לאחר בדיקות מקיפות ובדיקת איזון על הרכב כשהגלגלים מורכבים נשללה בעית האיזון,בבדיקה במוסכי החברה גיליתי שקיים ריקול לבעיה שהיה אמור להיות על חשבון החברה מדובר בהוספת שימפסים שמחזקים את קצבות הנאבות ועושות את ההגה טיפה יותר קשה אבל מבטלות את החופש שממנו נובעת בעית הרעידות,בנוסף ישנה עוד סיבה להוצרות רעידות שנגרמת מהבוקסות של המוטות בין השילדה לסרן שאותם מחליפים לרכים יותר ובסופו של דבר הרעידות יורדות.

טוב עכשיו הרכב כבר לא באחריות אז צריך לסדר לבד....

Richard
09-03-11, 19:02
לא מזמן יצרתי קשר עם צמיג ישיר לגבי איזון גלגלים.. גם אני סובל מרעידות חרוניות שמבאסות לי את התחת..

בכול אופן גיא מצמיג ישר הבטיח לי שיש לו פיתרון לבעיה.. הוא טען שלרכב כמו ג'ימני דרוש איזון סופר סופר עדיין ושהוא עשה איזון כזה כבר למס' רב של רכבים ושזה פוטר את הבעיה ב100 אחוז..

תאמת שהייתי קצת סקפתי אבל החלטתי להגיע במיוחד לראשון לפני שאני מכנס את הרכב למורשה ונפרד מכמה מאות שקלים..

בכול אופן הגלגלים פורקו מהרכב.. תוך כדי העבודה על הגלגלים כבר התחילו התירוצים.. המוטות רדיוס מלאים בבוץ, ועוד כול מיני תענות מוזרות.. החלטתי לשתוק ולתת להם לסיים..בסוף האיזון נכנסתי לרכב ומהר מאוד הבנתי שאיזון הסופר מיוחד של צמיג ישיר לא באמת שיפר משהוא ברעידות של ההגה.. ההגה רעד כמו שרעד לפני האיזון..
שתפתי את הבוץ( הגלגלים היו נקיים) ממוטות הרדיוס ומתחתית הרכב .. וכמובן שלא היה שינוי.

למחרת התקשרתי לגיא מצמיג ישיר לספר לו שהאיזון שלא לא שיפר כלום ברעידות.. הוא מסר לי שבדיוק היום הם מכיילים את המכונה שמאזנת את הגלגלים... כיול שאמור לאפשר למכונה לאזן גלגלים בצורה עדינה אפילו יותר! ושאני מוזמן לבוא.. בכול אופן כמובן שלא חזרתי לשם...

אני מאמין שבקרוב אני אכנס את הרכב שלי למורשה שיפתרו את הבעיה הזאת אחת ולתמיד.

im_ri
10-03-11, 13:58
tomig - יש מצב לקבל תמונה של הג'ימני שלך עם הפגוש הזה בגודל מלא? תן להתרשם קצת.

uarbel
27-03-11, 15:23
האם הרכב ממוגן גחון?

yehuda-k
25-06-15, 17:20
עידכון

היום לאחר בדיקות מקיפות ובדיקת איזון על הרכב כשהגלגלים מורכבים נשללה בעית האיזון,בבדיקה במוסכי החברה גיליתי שקיים ריקול לבעיה שהיה אמור להיות על חשבון החברה מדובר בהוספת שימפסים שמחזקים את קצבות הנאבות ועושות את ההגה טיפה יותר קשה אבל מבטלות את החופש שממנו נובעת בעית הרעידות,בנוסף ישנה עוד סיבה להוצרות רעידות שנגרמת מהבוקסות של המוטות בין השילדה לסרן שאותם מחליפים לרכים יותר ובסופו של דבר הרעידות יורדות.

טוב עכשיו הרכב כבר לא באחריות אז צריך לסדר לבד....

אני רוצה להודות לtomig על העצות הטובות שנתן בענין הרעידות בהגה. בהמלצתו הוספו דיסקיות (שימס) ל ג'ימני 2006 ( ליד המיסב של הקינג-פין , לפי הservice bouletin המוזכר פה) אצל ד"ר מורי בראשון לציון. נסעתי אבל חזרתי לד"ר מורי לאחר כמה דקות. היו עדיין רעידות אם כי פחות. מורי אמר שהוא בטוח בתיקון שלו ושלח אותי לצמיגאי שכן "צמיגי עידן", אורן, לאיזון גלגלים, ללא תשלום.

הגלגל היה מאוזן אך מתברר שגם כאשר הגלגל מאוזן, יש עוד מקום לשיפור האיזון. החיווי לכך הוא ש 2 המשקולות יחד היו סה"כ 80 גרם. אורן רוקן את האויר, סיבב את הצמיג בחצי סיבוב יחסית לג'נט, ניפח ואיזן שוב. הפעם סך 2 המשקלות היו 15 גרם . נסעתי עם הג'ימני ובעית הרעידות נפתרה.

פעם ראשונה שראיתי מוסך שמתמחה במודל אחד בלבד - סוזוקי סמוראי והיורש שלו- ה ג'ימני. שאלתי את מורי האם יטפל גם בויטארה אבל הוא מטפל רק בויטארה של אשתו ולא מקבל ויטארה אחרת. טוב שיש מוסך מומחה כזה, שמכיר את כל המחלות הקטנות של הרכב, במקום לפנות למוסך של רשת היבואן שמחליף חלקים בשיטת "מצליח".

יהודה

ענן777
27-06-15, 16:09
תרכיב ספייסרים/שימסים לביטו הרעידות בדרך השטח ת"א, לי זה פתר לחלוטין את הרעידות. הרכב נוסע חלק לחלוטין

-->