PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות לאחר בדיקת היילקסים

עמרי2
09-03-11, 21:22
אחרי שלא כתבתי כאן דיי הרבה זמן, הגיע הזמן לחזור לענינים.

הסופה נמכרה לאחר חמש שנים. האלטרנטיבה הכי טובה שעולה לי זה היילקס (גם גרנד צ'ירוקי מוסב לגז עלה כאופציה, אבל לדעתי לא יספק לי את האמינות שאני דורש מהרכב).

השרשור הזה אמור ללוות אותי במהלך החיפושים והבדיקות של הרכבים השונים.

בדקתי מספר כלים לא מבוטל. רובם יד 6/7 עם "300000 ק"מ". לא יודע אם אחרי שהריצו אותם אחורה או אחרי שהמיליון ק"מ כבר איפס את השעון.

לאחר סינון קפדני, כרגע יש שני כלים על הפרק:
אחד עם למעלה מ-600000 ק"מ על מנוע מקורי, שמרגיש בריא למדיי. לגביו אין לי יותר מדיי תהיות. וממה שהבנתי המנועים האלה מגיעים ללא בעיות מיוחדות גם למיליון ק"מ.

ברכב אחר שבדקתי הייתה הזעה קלה מתיבת ההגה לכיוון מוט ההגה(ללא טפטוף, בדקתי את האוטו לאחר שעמד יום שלם במקום).

דבר נוסף שהפריע לי זה שעקפו את רדיאטור החימום.

מה הפרוצדורה של החלפת רדיאטור חימום? מה העלות של רדיאטור חימום?

תודה,
עמרי

פלג_
09-03-11, 23:38
שלום

אם הבעיה זאת הזעה מתיבת ההגה, אז זאת לא ממש בעיה.
זה קיים ברוב ההילקסים שתבדוק. זה לא אומר שזה בסדר, איך אומרים בצבא..ידוע.
אני אצלי החלטתי לתקן את זה. סדר גודל של 1000-1500 ש"ח שיפוץ, אצלי כבר מחזיק איזה 4 שנים.

יש לנו ההיילקס אחת חד קבינה שעברה עבודות פרך היא כיום עם 591000 ק"מ, עם המנוע המקורי שמעולם לא ניפתח.
וכוחה עוד בעינה....סוחבת פשוט מצויין.

בהצלחה
פלג_

tom 2
10-03-11, 00:25
אחרי שלא כתבתי כאן דיי הרבה זמן, הגיע הזמן לחזור לענינים.

הסופה נמכרה לאחר חמש שנים. האלטרנטיבה הכי טובה שעולה לי זה היילקס (גם גרנד צ'ירוקי מוסב לגז עלה כאופציה, אבל לדעתי לא יספק לי את האמינות שאני דורש מהרכב).

השרשור הזה אמור ללוות אותי במהלך החיפושים והבדיקות של הרכבים השונים.

בדקתי מספר כלים לא מבוטל. רובם יד 6/7 עם "300000 ק"מ". לא יודע אם אחרי שהריצו אותם אחורה או אחרי שהמיליון ק"מ כבר איפס את השעון.

לאחר סינון קפדני, כרגע יש שני כלים על הפרק:
אחד עם למעלה מ-600000 ק"מ על מנוע מקורי, שמרגיש בריא למדיי. לגביו אין לי יותר מדיי תהיות. וממה שהבנתי המנועים האלה מגיעים ללא בעיות מיוחדות גם למיליון ק"מ.

ברכב אחר שבדקתי הייתה הזעה קלה מתיבת ההגה לכיוון מוט ההגה(ללא טפטוף, בדקתי את האוטו לאחר שעמד יום שלם במקום).

דבר נוסף שהפריע לי זה שעקפו את רדיאטור החימום.

מה הפרוצדורה של החלפת רדיאטור חימום? מה העלות של רדיאטור חימום?

תודה,
עמרי

תן קצת יותר פרטים על הרכבים ואז נוכל לעזור יותר...תוספות/שיפורים וכמובן מחיר...

מ6/7 ידים אל תתרגש בכל זאת הרכב כבר15 שנה על הכביש..
תיבת הגה גם שטויות...יש היום תיבות ב700 שח משומשות וקיט שיפוץ לשלך 300-400 שח אם תעשה לבד..
חימום גם ל יעבור את ה1000-1500.

בקיצר יותר מעניין אם יש נעילות צמיגים טמבונים מיגונים זרוע S וכו..

עמרי2
10-03-11, 07:46
סוגיית מספר הידיים כן חשובה לי. כיוון שנראה לי מוזר למדיי שיש רכבים יד 7 עם פחות מ 300000 ש״ח. כמובן אפשרי. אבל. מעורר חשד. לא בהכרח לגבי הבעלים הנוכחי.

שאר הפרטים לא ממש רלוונטיים אבל בכל מקרה:
רכב ראשון:
נעול חשמלית קדימה אחורה.
גובה סטנדרטי פחות או יותר. עשו שינוי כלשהו בקפיצים הקדמיים. מאחורה מקורי
זרוע s מחוזקת.
מנוע אטמוספרי עם למעלה מ 600000 ק״מ.
ארגז פתוח עם תיבה קטנה לאחסון.

רכב שני:
סגירה לארגז בגובה הארגז עצמו. חשוב לי מאוד כיוון שאני גר בדירה ללא מחסן.
נעול אחורה קדימה חשמלית.
קיט הגבהה של אולדמן אם אני לא טועה ( או משהו אחר שהנפלד הביא). הרכב גבוה מדיי לטעמי.
פגושים מברזל. לאחורי יש וו גרירה נשלף.
זרוע s מחוזקת.
כיסא נחמד של ריקארו.
מנוע טורבו בן שנה/שנה וחצי. העבודה נעשתה אצל חוסני בקלנסואה
כאמור- רדיאטור חימום מנותק.
יש כננת ברישיון אבל אין כננת.

שני הרכבים יד 3.

תודה,
עמרי

טלטולי
10-03-11, 08:01
חבר שלי החליף עכשיו רדיאטור חימום במוסך מרכזי[באזור פ"ת]4200 זוזים.
אני מאמין שאתה יודע שזה המון עבודה [שלושה ימים].
ד"א אים תגיד כמה אתה מוכן להשקיע אולי נוכל לעזור אפשר גם ב ה"פ.

מוני אורבך
10-03-11, 08:25
עומרי נעלבתי !
איך אתה מהרהר בקנית היליקס מבלי קודם כל לדבר איתי.
כנראה ששכחת שבעברי היה לי היליקס שנה וחצי (שנה לפני שהכרת אותי)
טוב נו, היסטוריה זה לא הצד החזק שלך (-:

לענייננו.
נסעת כבר סיבוב על היליקס?
משהו שרגיל לעוצמה של הסופה יהיה לו קשה מאוד להתרגל להיליקס.
האטמוספרי הוא פשוט עגלה מהזן הגרוע ביותר.
אם החליפו לטורבו המצב קצת יותר טוב, אבל לא בהרבה...
מעבר לכך הרכב לא נוח בטירוף!
אם לא בצעו בו שידרוג מתלים טוב + הרבה עומס בארגז, הייליקס הוא ממש עינוי.
מבחינת עבירות קשיחות ואמינות, כל מה ששמעת נכון, ואין מה להוסיף לענין.
הדגם בלי הסרן הקידמי גם הוא טוב בעבירות, אבל לוקה בחסר, אתה די תתאכזב מהעבירות שלו.
אם ניתקו את רדיטור החימום כנראה שהוא נוזל, ודי מסובך להחליפו, תביא זאת בחשבון
אל תסתכל לא על ידים ולא על קילומטרז, את שניהם אפשר לזיף ברכב ישן.
תסתכל על מצב הרכב.
הייליקס לא אמור לנזול בכלל. אם הוא נוזל יש בעיה.
לפעמים פשוטה ולפעמים מסובכת, ולפעמים אפשר להתעלם תלוי בנזילה.
בדוק מצב סרן קידמי, בד"כ הוא נוזל מהפעמונים ולרוב בגלל קיט מחזרי שמן לא מתאמים.

קשה לי להבין למה לך לעבור להיליקס?!
נוחות לא תמצא שם ועבירות כבר היתה לך עם הסופה.
מבחינת צריכת דלק, עדיף להמיר את הסופה לגז.
האם זה בגלל 4 הדלתות?

עמרי2
10-03-11, 08:29
טלטולי תודה על המידע (כנראה שהעבודה לא תתבצע במוסך המרכזי).

מישהו כאן החליף לבד פעם? איפה בדיוק ממוקם הרדיאטור חימום?

עמרי2
10-03-11, 08:49
וואו מוני איזה אמוציונאליות על הבוקר:)
ידעתי שתצטרף לשרשור במוקדם או במאוחר. מעבר לכך ידעתי שאם אספר לך על המעבר אקבל ממך בראש:rolleyes:

שני הכלים המדוברים כאן בשרשור היו נוחים משמעותית מכל סופה שנסעתי עליה ( כולל כאלו עם רוביקון).
השיקול היה ברובו כלכלי. אני חושב שהסופה, למרות שגילתה אצלי אמינות מופלגת (ולא בציניות, יש שם רכיבים שאני עדיין לא מכיר כי לא הייתי צריך להתעסק איתם מעולם), דרשה הרבה כסף ביחס לרכב שעומד רוב השנה.
לעניות דעתי הקילומטראז׳ השנתי שלי לא מצדיק אחזקה של שני רכבים ( פחות מ10000 ק״מ).
לא לשכוח שכיום הפרייבט שלי הוא פולו דיזל שנת 97. זה בדיוק כמו היילקס-רק בלי 4x4 :( מנוע דיזל אטמוספרי וחלש שאני חי איתו בשלום גם ביומיום. הוא אמנם מפצה אותי בצריכת דלק של 18 ק״מ /ליטר אבל חסר לי החופש שמספק לי ג׳יפ.

הרבה מהמעבר הוא בגלל 4 דלתות. אני בד״כ מטייל עם עוד אנשים ונמאס לי ״לפרוק ״ את הגדוד דרך הדלת הקדמית.

מוני אורבך
10-03-11, 08:59
הכל בצחוק.

הייליקס אמין אם הוא מקורי.
הייליקס עם טורבו פחות אמין מהאגדה, אבל עדין לא רע.
הייליקס נוח... כנראה שהסופה שלך היתה ממש קופצנית, או שההיליקס שנסעת עליו היה מאוד עמוס.
בכל מקרה, עם אתה יכול לחיות עם מנוע חלש, לך על זה, לא תצטער.
רק תמצא הייליקס נמוך. המאוד גבוהים הם מגנט לשוטרים.
אשר לרדיטור החימום, מדובר בפירוק כל הדשבורד, ממש "ריפוי בעיסוק"

עמרי2
10-03-11, 09:07
חנטריש- אתה נסעת (טסת) על הסופה שלי. אתה יודע כמה היא הייתה נוחה. בייחוד עם ה 33.

חוץ מזה מסכים עם כל הנאמר!

שחר-סופה
10-03-11, 12:10
טלטולי תודה על המידע (כנראה שהעבודה לא תתבצע במוסך המרכזי).

במחיר שהוזכר כאן (4200 שקלים-מוסך מרכזי) לא רק שלא הייתי מתקן אותו , הייתי קונה ממיר
מתח ומחבר תנור ספירלות ביתי ...! fucking טירוף !

שחר.

שחר-סופה
10-03-11, 12:20

ועכשיו קצת יותר ברצינות לפתרון ,
עומרי , אומנם לא החלפתי בהיילקס רדיאטור חימום , אבל עשיתי את זה גם בבלייזר עכשיו ,
(אגב קניתי רדיאטור חדש מאוטוליין 600 ש"ח) לא שזה זול , כי באי ביי זה עולה 50 $ .
וגם בסופה.
הרדיאטור יושב על קיר האש מצידו הפנימי . איפה בדיוק ? חפש את צינורות הכניסה/יציאה מתא המנוע ותבין בדיוק .
דרוש פירוק הדש בורד ועוד כמה רכיבים על הדרך . לא נעים אבל ממש לא נורא .

שחר .

דגש/הערה חשובה : שמתי לב שציינת שההיילקס המדוברת , מופיע לה כננת ברישיון ואין כננת !
קח בחשבון , שאוטו יכול שלא לעבור טסט בצורה הזאת = חייב כננת באם מופיע ברישיון !

איציק - 4X6ZH
10-03-11, 13:35
אז מה הפלא שכלי הרכב נראים כמו בתמונה

עמרי2
10-03-11, 14:12
ועכשיו קצת יותר ברצינות לפתרון ,
עומרי , אומנם לא החלפתי בהיילקס רדיאטור חימום , אבל עשיתי את זה גם בבלייזר עכשיו ,
(אגב קניתי רדיאטור חדש מאוטוליין 600 ש"ח) לא שזה זול , כי באי ביי זה עולה 50 $ .
וגם בסופה.
הרדיאטור יושב על קיר האש מצידו הפנימי . איפה בדיוק ? חפש את צינורות הכניסה/יציאה מתא המנוע ותבין בדיוק .
דרוש פירוק הדש בורד ועוד כמה רכיבים על הדרך . לא נעים אבל ממש לא נורא .

שחר .

דגש/הערה חשובה : שמתי לב שציינת שההיילקס המדוברת , מופיע לה כננת ברישיון ואין כננת !

קח בחשבון , שאוטו יכול שלא לעבור טסט בצורה הזאת = חייב כננת באם מופיע ברישיון !

תודה שחר,
אני יודע בגדול איפה יושב רדיאטור חימום...אבל חשבתי שאולי יתמזל מזלי והוא ישב בדיוק מאחורית התא כפפות.
ואז על מנת להחליף אותו ניתן יהיה לפרק תא כפפות ולהגיע אל הסורר.

עניין הכננת שנמצאת ברישיון אבל לא במציאות פחות מטריד אותי. אחרי 5 שנות סופה לא סטנדרטית במיוחד למדתי להסתדר בעניני טסטים...אבל אכן הערה לעניין... אני גם משוכנע שבעתיד תופיע שם כננת.

אגב-אני עוקב בשקיקה אחרי הפרויקט שלך-ישר כח! הלוואי והיה לי את הזמן (או היכולת) לעשות משהו דומה !

איציק- לך יש לא מעט לתרום לדיון! תאיר/תעיר את עיננו!

אם אתה יכול לסדר לי מערכת כמו בתמונה-גם הולך.

עמרי

ד ו ר ו ן
10-03-11, 22:20
סוגיית מספר הידיים כן חשובה לי. כיוון שנראה לי מוזר למדיי שיש רכבים יד 7 עם פחות מ 300000 ש״ח. כמובן אפשרי. אבל. מעורר חשד. לא בהכרח לגבי הבעלים הנוכחי.
הכל עניין של מה מצבו הנוכחי של הרכב.
לא תמצא כמעט היילקסים בשנתונים האלו עם מעט ק"מ כולל מספר ידיים נמוך.
ההיילקס היחידי שאני מכיר עם ק"מ כ"כ נמוכים ואמיתיים הוא יד רכב שנייה אצל מישהו שעובד ברדיוס קרוב יחסית לבית ועדיין עבר את 300K ק"מ.
האינדיקציה הכי טובה היא האם הק"מ מתאים למצבו הכללי של הרכב, האם הוא שמור מאד או מוזנח (מכניקה,מצב פנים הרכב,פחחות, דיגומים).

רכב ראשון:
נעול חשמלית קדימה אחורה.
גובה סטנדרטי פחות או יותר. עשו שינוי כלשהו בקפיצים הקדמיים. מאחורה מקורי
זרוע s מחוזקת.
מנוע אטמוספרי עם למעלה מ 600000 ק״מ.
ארגז פתוח עם תיבה קטנה לאחסון.

נעילה חשמלית כפולה לא הולך ברגל היום, הרבה יותר קשה והרבה יותר יקר למצוא ביצים נעולות במצב טוב בימים אלו.
גובה סטנדרטי מכוון אותך לחפש סדקים בשילדה בנקודה המועדת לפורענות ברכבים כאלו, בחיבור של מגדלי הבולמים לשילדה.
כשהקפיצים גמורים, בכל מהמורה הבאמפסטופ נוגחים בשילדה ובסוף יש סדקים- תחפש בתפר של חיבור המגדלים לשילדה, זה לא אסון, אפשר לתקן אם זה קטן אבל משהו שחייבים לבדוק אותו.
זרוע S זה מצויין אבל רק שליש מהסידור הנכון שכולל גם זרוע מגל מחוזקת מקורית וזרוע רדיוס S מקבילה למוט S.

רכב שני:
סגירה לארגז בגובה הארגז עצמו. חשוב לי מאוד כיוון שאני גר בדירה ללא מחסן.
נעול אחורה קדימה חשמלית.
קיט הגבהה של אולדמן אם אני לא טועה ( או משהו אחר שהנפלד הביא). הרכב גבוה מדיי לטעמי.
פגושים מברזל. לאחורי יש וו גרירה נשלף.
זרוע s מחוזקת.
כיסא נחמד של ריקארו.
מנוע טורבו בן שנה/שנה וחצי. העבודה נעשתה אצל חוסני בקלנסואה
כאמור- רדיאטור חימום מנותק.
יש כננת ברישיון אבל אין כננת.
שני הרכבים יד 3.
עמרי
נעילה, כנ"ל.
אולדמן גבוה?
ההגבהה של אולדמן צנועה למדי, היילקס עם צמיגי 31 וקפיצים של אולדמן ממש לא נראה חריג בגובה, זה אפילו לא נראה ממש כמו הגבהה (אולי ביחס לקפיצים בלויים כן, אבל לא ביחס לגובה מקורי).
אם אמרו לך שהרכב עם אולדמן ונראה גבוה בצורה חריגה אז אולי זה במקרה הטוב אולדמן עם תוספת עלים ואז אבד חלק מהיתרון הגדול שלהם שזה הנוחות, או במקרה הרע זה אולדמן ישן שעבר ערגול ואז זה "סתם" קפיצים עייפים שבקרוב ידרשו לטיפול.
כך או כך, בעניניי נוחות בהיילקס, כמה שתשקיע, ככה תקבל בחזרה.
אולדמן+בילשטיין 7100 נותנים שיכוך טוב למדי.. ואת זה אמרה אישה הרה ולא איזה פלאח שירד מג'ון-דיר פתוח.
אם אתה לא מתכוון לשאת משקל בארגז או לחילופין נושא הרבה משקל כל הזמן, יהיה לך מאד פשוט ליצור רכב נוח.
התוצאה יכולה להגיע לרמה טובה יותר מאשר דגמי 98 וצפונה עקב מהלכי סגירה טובים יותר שמאפשרים ספיגה גדולה יותר בשטח.
אני נוסע על אחד ישן "אי-אלו מאות אלפי ק"מ" ובמקביל על שנתונים מתקדמים יותר, ויכול להשוות כל הזמן, אפשר לעשות מהם משהו טוב, בו נגיד שאנשים נרדמו ברכב במעלה רמון כשהרכב התגלגל לו באיטיות בעליה.

הבעיה היא ברכבים שנוסעים ריקים 99% מהזמן ופעם בכמה זמן מעמיסים, ואז הקפיץ צריך להתמודד עם משימה כמעט בלתי אפשרי, להיות נוח למשקל קל ולחילופין להיות מסוגל לחיות עם +700 ק"ג..
אם אתה רוצה לשמר את יכולת ההעמסה, אתה חייב להתפשר קצת על היום-יום, ואם אתה רוצה רכב ממש נוח, אתה חייב להתפשר על יכולת ההעמסה של הרכב.

מנוע טורבו- אם נעשתה הסבה כמו שצריך, זה מוסיף הרבה חיים לרכב, תזכור שלדגמים עם הסרן חיח מקדימה יש יחסי העברה נמוכים יותר מאשר אלו משנת 98 והלאה, מה שאומר שהמנוע מרגיש חזק יותר.

לגבי תיבת ההגה מזיעה, זה יכול להפוך לנזילה ויכול להמשיך ככה עוד מאות אלפים.
אם הסתדרת עם פולו דיזל, תסתדר עם היילקס בכביש, אבל עם צריכת דלק ממוצעת של 1:9~, משולב פקקים+בינעירוני.
אם אתה חי באזור ההררי או תופר ירושלים-שפלה או חי בכרמל, מנוע טורבו יהיה שיפור משמעותי לאיכות חיים או שתתרגל לנסוע מקס' 60 בעליות, אבל שוב, אם אתה מסתדר עם פולו דיזל ישנה, כנראה שתסתדר.

מה שכן,
הרדיאטור חימום פנימי זה סוג של זובור.

עמרי2
11-03-11, 11:34
וואו דורון, נראה לי שסגרת לי כאן לא מעט פינות שעוד לא הספקתי אפילו לשאול לגביהן.

*ממה שזכור לי בשני הרכבים הייתה רק זרוע s ללא טיפול בזרוע רדיוס ובזרוע מגל. בכל מקרה היום כנראה שאראה את הרכב האחרון שוב ואבדוק.

גם אוודא את סוגיית הקפיצים. הם לא היו מעורגלים. הם היו ישרים ומאוד ארוכים. כנראה שזה לא אולדן. הבולמים אני יודע להגיד שהם טף דוג.

כיוון שאני גר בעיר בלי מחסן אז כל הציוד שלי הוא קבוע ברכב. פויקה,הייליפט כסאות, חלקי חילוף (שצריך להתחיל לצבור מהתחלה), כלים וכו׳. אף פעם לא שקלתי את זה. אבל בשורה התחתונה משקל הרכב לא משתנה בצורה דרסטית בין סופ״ש לאמצ״ש.

לגבי המנוע, עוד לא החלטתי מה אני מעדיף. את האמינות של המקורי או הסחיבה של הטורבו. כנראה מה שיבוא קודם. כמובן אוודא שהרכב לא מתחמם.

רדיאטור חימום מבחינתי זו לא עילא לא לקחת את הרכב אבל בהחלט משהו שצריך להוריד עליו את המחיר משמעותית.

עמרי

ד ו ר ו ן
11-03-11, 15:36
גם אוודא את סוגיית הקפיצים. הם לא היו מעורגלים. הם היו ישרים ומאוד ארוכים. כנראה שזה לא אולדן. הבולמים אני יודע להגיד שהם טף דוג.
עמרי
זה דוקא נשמע כמו תיאור מתאים לאולדמן, הקפיצים הקדמיים שלהם ישרים כמעט לגמרי במרכז וערגול קל למעלה בשליש החיצוני של העלים.
על קפיצים של אולדמן כתוב OME ועוד כמה מספרים קטלוגיים.

ירוני אבן
12-03-11, 13:09
עמרי, אם אתה מדבר על הטויוטה של ליאור,היא אחת המדוגמות/שמורות שיש בשוק,ברמת עבירות של ששון פלוס!!!פלוס כוח לדיונות! תקנה אחת בזול ותדגם/תיישר קו תגיע ל 60-70k בקלות. אם יש ברשיונות כננת זאת הזדמנות פז להתקין אחת ללא עלות כספית חוץ מהכננת! בהצלחה ירון

עמרי2
12-03-11, 18:04
דורון כנראה שצדקת. אכן OME. בנוסף יש גם ספייסר של שני ס"מ בין הקפיץ האחורי לסרן.

עמרי2
14-03-11, 12:40
מישהו יכול בבקשה לרשום עלויות של:
טסט
ביטוח חובה
ביטוח מקיף/צד ג

עבור היילקס 97

תודה,
עמרי

עמרי2
14-03-11, 21:07
מבירור קל שאני עשיתי:

מישהו יכול בבקשה לרשום עלויות של:
טסט
ביטוח חובה 2070
ביטוח מקיף/צד ג 1500 כולל גרירה, שמשות וביטול השתתפות עצמי

עבור היילקס 97

תודה,
עמרי

עדיין אשמח אם מישהו ירשום עלות הטסט וביטוח מקיף...מבירור מול הסוכן שלי רצו 5000 (!!!) ש"ח...5 שנים בלי ביטוח (אם הוא ישרוד) וכיסיתי חצי מהעלות של היילקס...

חנן-ג'יפולוג
14-03-11, 21:18
2900 ש"ח למקיף לשנת 95 כשהערכת מחיר של יצחק לוי על 38000 ש"ח מובנית בתוך הפוליסה. כל נהג מעל 35
אגרת רישוי באיזור ה1400 ש"ח אם זכרוני אינו מטעני.

עמרי2
14-03-11, 21:40
תודה חנן!

עמרי2
29-03-11, 22:18
אחרי לא מעט זמן של חיפושים: החל מיום ראשון יש גמל בחניה!

תודה ענקית לחנן, שלפני שבועיים, באחד הימים הכי גשומים שאני זוכר השנה, נשכב מתחת לטנדר ובדק כל פרט ופרט!

עמרי

-->