PDA

צפייה בגרסה מלאה : השפעת רעידת האדמה ביפן על מכשירי ניווט שלנו

ibinder
13-03-11, 00:39
הי,

על-פי הכתבה מ YNET, בעקבות רעש האדמה העצום שהיה ביפן, יבשת יפן זזה בכ 2.4 מטר ממקומה, וציר כדור הארץ הוסט מצירו בכ10 ס"מ.

אני מניח שכל נקודות הציון של היבשת ביפן, כבר לא ממש נכונים... (עכשיו iGo ושאר התוכנות צריכים להוציא עידכונים :-()
האם יש השפעה גם לשאר כדור הארץ? אני מניח שהיחס המקום מול הלווינים השתנה, איך זה ישפיע עלינו?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4041142,00.html

עידן

נדב42
13-03-11, 01:23
לדעתי זה לא ישפיע עלינו בכלל.
מיקום הלווינים משתנה כל הזמן ומכוייל אל מול תחנות קרקעיות במיקומים ידועים.
גם אם מיקומים ביפן השתנו ועוד לא עודכנו במערכת, הלווינים שמתכיילים מול אותן תחנות ממילא לא רלוונטיים לישראל ...

raanan
13-03-11, 05:20
הי,

על-פי הכתבה מ YNET, בעקבות רעש האדמה העצום שהיה ביפן, יבשת יפן זזה בכ 2.4 מטר ממקומה, וציר כדור הארץ הוסט מצירו בכ10 ס"מ.

אני מניח שכל נקודות הציון של היבשת ביפן, כבר לא ממש נכונים... (עכשיו iGo ושאר התוכנות צריכים להוציא עידכונים :-()
האם יש השפעה גם לשאר כדור הארץ? אני מניח שהיחס המקום מול הלווינים השתנה, איך זה ישפיע עלינו?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4041142,00.html

עידן

אני מבין שהכניסו אותך ללחץ רציני !
עד כדי כך שאתה אפילו מוכר את הארמור ....

עכשיו ברצינות, 2.5 מטר זה בטווח הסטייה של GPS אזרחי .
מי שכן מושפע זה מודדים מקצועיים עם מע' GPS . אבל,
מניח שיש להם שיטות כיול וסנכרון מול עצמים על הקרקע.

רענן

ibinder
13-03-11, 10:29

מוכר את היחידה השניה... הראשונה נשארת אצלי :-)

עידן

asafk
13-03-11, 21:46

עידן

כן.... אני מניח של IGO ושאר התוכנות יהיו עוד סיבות להוציא עדכון של מפות יפן...

אסף.

ד ו ר ו ן
13-03-11, 23:19
אני מבין שהכניסו אותך ללחץ רציני !

עכשיו ברצינות, 2.5 מטר זה בטווח הסטייה של GPS אזרחי .רענן

זה אפילו לא רלוונטיח בשבילך לניווט רגיל.
המפות שאתה משתמש בהן בעלות סטייה מחושבת של כ-50 מטר למעט נקודות העגינה שלה בהתייחס לעצמים מאד ספציפיים במרחב.
מה שאומר, שאלמלא אתה עומד במרכז של צומת או על טריג מסומן, אתה בעצם ברדיוס של 50+/- מטר מהנ.צ.

למודדים יש קישור אל תחנות קרקעיות שמאפשרות תיקון וכיול כל הזמן בנוסף לזה שמכשירי השGPS בעצם עושים חישוב רציף של האותות מהלווין וידעו לבצע את תיקון הסטייה.

-->