PDA

צפייה בגרסה מלאה : בירור עלויות - סופה קצרה ידנית, מרכב פיבר וספיראלות.

סולי
26-11-04, 02:36
שלום,
חבר מעוניין בסופה מעט שונה ומעט מיוחדת, הבטחתי שאני אברר עליות.
אז ככה סופה קצרה ידני 97/8 סטנדרטית ככל האפשר, עליה יש להתאים למתלים נוחים כמידת האפשר, ובודי פיברגלאס עם פנים אמריקאי למהדרין.
התקציב: 70,000ש"ח.

*אני מניח שהרכב שאנחנו מחפשים צריך להיות מכנית במצב מושלם, ובמצב חיצוני רעוע.. על מנת לדחוס השקעה בדברים אחרים במסגרת התקציב.
ללא שיפורים. ללא תובפות פגושים רגילים, קדימה - אחורה ללא מדרגות צד.
צמיגים במידה המקורים פרופיל 50-50 לטובת נסיעה שקטה.
*על מערכת המתלים חשבתי על קיט ספירלות והבנצי שבארץ.. ארץ דלת אפשרויות קיים רק הקיט של פרוקומפ, הייתי רוצה לדעת את דעתכם על קיט .. ושוב עלויות.
*בודי פיברגלאס פתוח, עם סגירת פיבר(להסרה בקיץ), פנים - רנגלר, מושבים מפנקים.. גם מאחור. מזגן.. בידוד מירבי לפנים הרכב ואיכות הגימור. בקיצור שקט ומפנק במידת האפשר.

אני אשמח לקרוא את חוות דעתכם, במקביל להערכת מחיר.
תודה..
אורי.

shay1
26-11-04, 21:55
אני חושב שכדאי לך ליקנות סופה במחיר הכי זול שתימצא
להכניס אותה לנתן פליישר הוא כבר יגשים לך את כל החלמות

תכין הרבה כסף :lol:

ארז
26-11-04, 23:57
אם אתה לוקח סופה כמה שיותר חדשה לא תוכל לעמוד בדרישות האלו, מחיר סופה כזה יקח את רוב התקציב שלך....
אם תקנה סופה ישנה יותר ותסדר אותה גם מכנית תצליח לעמוד בדרישות האלו בצורה דחוקה או לחרוג מהם לא בהרבה.

מערכת מתלים של פרו קומפ שלא ממש מוצלחת אגב עולה בארץ מעל ל10K ,מערכת טובה יותר תעלה יותר,הרבה יותר....
גם סידור פנים הרכב לא זול ,הכל תלוי כמובן במה בדיוק רוצים.

ישנם סופות כאלו מסתובבות....רובם עברו את התקציב הזה בהרבה.....

arnonshoshani
27-11-04, 04:09
אורי שלום

האם מדובר בסופה שאמורה לעלות לכביש?
או לתחרויות בלבד ?

פה באילת בניתי לחבר סופה שאתה מתאר כולל מערכת ספיראלות וסרנים דנה 44 קדימה ו60 אחורה נעולה עם שתי כננות וסגירת בד עליון.

http://www.buggy.co.il/modules/coppermine/albums/userpics/10005/hyu75971-2%7E0.jpg
כאמור בסופה הזו נעשה שימוש בשנה שעברה בליגת יונדאי אקסטרים.

שחר-סופה
27-11-04, 17:02
ממש לא ברור מה יעודה של הסופה אותה אתה מתאר ....
צמיגים מקוריים 50 / 50 לדבריך , אבל קיט סליל :roll: ...?
ותעשו הפרדה בין קפיץ סליל ל"ספירלה" .
לא הייתי ממליץ להתקין קיט שכזה בסופה מכיוון שזהו לא קיט
BOLT ON והוא לא נבנה עבור סופה ! יש המון התאמות לבצע ,
(לא שזה מפחיד או מסובך) אך מיותר לטעמי להיכנס לכזאת "הפקה"
ולנסות לעשות מהסופה משהו שהיא ממש לא !!! זהו רכב שנבנה
עם קפיצי עלים ...עזוב אותם במקומם. לשדרג לאחרים משופרים - כן ,
אפילו מומלץ.מהלך המתלים גדול ,אך לא יותר מאשר בסט-אפים אחרים
בסופה עם קפיצי עלים .הבעיה הגדולה תהייה בקפיצי הסליל -יציבות .
האוטו נוטה לשייט במהירות של כ -90 קמ"ש על הכביש בצורה מפחידה
במיוחד אם גם הוא על בודי ליפט.זאת דעתי לפחות ויהיו (אני מאמין)
מי שיחשבו אחרת = חופשי ....

שחר.

Subzero
27-11-04, 18:30
חסרים לך כ - 30000 ש"ח :wink:

asafk
27-11-04, 22:55
קיט סלילים- אני מבין.
בודי פיבר- לא מבין למה זה טוב.

עלויות- תתחיל בלקנות סופה עם מכללים טובים ושלדה נקיה, ורצוי גם עם פנים "נקי". בלי הגבהות, בלי שיפורים בכלל. זה יהיה בסביבות ה40 אלף, תלוי בשנתון.

קיט מתלים- מותאם בול לסופה (ויותר טוב מהקיט פרוקומפ או מהקיט של פליישר שהוא העתקה, פחות או יותר, של הפרוקומפ) ומותאם לדרישות של החבר שלך- יעלה בין 15 ל20 אלף, אם משתמשיל בקפיצים ובולמים רגילים ולא משהו מיוחד (קויל אובר, לדוגמה). מי יבנה כזה דבר? כשתהיה (או כשהחבר שלך יהיה) עם כסף ביד, נדבר.

כלומר- בבחירת הסופה הנכונה כבסיס, אפשר להגיע לתוצאות לא רעות. אבל תשכח מבודי פיבר בכזה סכום.

אסף.

סולי
27-11-04, 23:15
ארנון, הבנת לא נכון את ייעוד הכלי..

שחר, כן התכוונתי לסלילים :? , המטרה החשובה היא שיפור הנוחות.
בעצם, החבר שלי מנסה לכוון את אמו לרכוש ג'יפ.
היא איננה מטיילת כלל אבל אוהבת את התחושה החזקה והאיתנה.
(בארה"ב היא נהגה על גלדיאטור J20, בארץ על נוואדה ואת השנה האחרונה על סיפונו של טרופר)
עכשיו היא נוטה לכיוון רנגלר, אך בתקציב הנתון הכלי מאכזב לדעת חבר שלי, והוא תהה פחות הוא יותר כמה יעלה לרנגלר סופה, להפוך אותה ידידותית לכביש.. ובסופי השבוע כשהוא יחזור מהצבא הוא יוכל להשתעשע איתה בשטחים מחוץ לבית.

אסף,
בודי פיבר - הכוונה בכך להתחיל מרכב מאפס .. ולרפד אותו בהתאם לצרכיה.. מפנק ומבודד מתחלואי הכביש. (הרכב בעיקר יסע בכביש.. , השטחים מחוץ לביתנו אינם מתעלים על סופה נעולה אחורה)
הנחתי כי בודי מתכת לא יהיה עמיד לאורך השנים כמו מתכת, וגם יקל על משקל הרכב ועל ההתנהגות בכביש, וכי אני משער שיריתי גבוה מידי לאוויר..
:lol:

לא היתה מחשבה להגביהה את הרכב, אלא גובה סטנדרטי, מהלך מתלה סטנדרטי, צמיג סטנדרטי.. אך הנוחות צריכה להשתפר.. ולהנות בעיקר מהמנוע היהלום של האוטו.

בכל אופן נראה כי הגישה שלי לא נכונה,
האם צ'ירוקי סטנדרטי נכנס לתקציב?

אהה כן, הכסף ביד של ההורים של חברי., לא אצלי ולא אצלו..
זה לא אומר שלא צריך להתייחס ברצינות, אני מנסה לעזור להם להגיע לבחירה נכונה..
לדרישות והאהבות שלה.. :wink:

נמרוד
28-11-04, 13:09
יש כמה בעיות עקרוניות במחשבה שלך ושל החבר:

1. אתם רוצים רכב מפנק ומדוגם מא' עד ת' בשביל האמא, או רכב "פרויקט"? מה שאתה מתאר זה פרויקט ארוך טווח עם הרבה דבאגינג וdown-time. לחלופין אתה נותן למשפר ידוע לעשות את זה כפרויקט שלם, ואז זה הרבה, הרבה יותר כסף ממה שאתה מתכנן, עדיין יקח שבועות בתסריט האופטימי ביותר ויהיו בעיות קטנות או גדולות לפתור עם הזמן (ומריבות עם המשפר).

2. אם זה הולך להיות רכב לא מוגבה, על צמיגים מקוריים מגוחכים, ובלי נעילות (אתה לא הזכרת נעילות), אז חבל"ז. הטרופר שיש להם עכשיו הרבה יותר מוצלח ומפנק ממה שתוכלו לעשות עם סופה גם בתקציב כפול או משולש, ואולי בכלל.

3. ובכל זאת, הדרך הנכונה במקרה הזה היא ללא ספק להתחיל לחפש סופה שכבר בנוייה כמו שצריך. יש כאלו, ובמחיר של 70K אפשר למצוא סופות משומשות מהליגה הכי גבוהה בארץ. כמובן שצריך לבדוק לעומק ולא להסתנוור מקוסמטיקה או מרשימות שיפורים מפוצצות, הרבה פעמים ראיתי סופות מדהימות על הנייר ויפות במציאות אבל פח-זבל מבחינה מכאנית.

שחר-סופה
28-11-04, 18:21
e-Pit@m כתב :
"לא היתה מחשבה להגביהה את הרכב, אלא גובה סטנדרטי, מהלך מתלה סטנדרטי, צמיג סטנדרטי.. אך הנוחות צריכה להשתפר.. ולהנות בעיקר מהמנוע היהלום של האוטו. "

קיט סליל רחוק מזה , רחוק מאד ...

ודעתי היא, שחבל לכם על הזמן והכסף ! כל , אבל כל מה שתעשו לסופה , לא
יספק אותה לטעמי אחרי שירדה מטרופר. כל ההשקעה הזאת , זמן , טירדה וכו'...
אלא אם כן העלתם אותה על אחת כזאת והיא נותנת " אור ירוק" לפרוייקט .

שחר.

נ.ב: יש לי חבר שמוכר סופה מטופחת ומושקעת עם שיפורים קלים בלבד בסכום
נדיר.תרצה - צור קשר בה"פ .

עמי
28-11-04, 18:36
לפני שנה בערך חבר שלי התלבט בשאלה דומה. נדמה לי שיש כאן איפה שהוא אפילו שרשור בנושא.
בסוף הוא קנה ראב4 חדשה ...

סולי
29-11-04, 15:45
תודה לכולם הדיון נסגר,
אורי.

-->