PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת עזרה לאיתור אנדרטה

רמי חיפה
13-03-11, 19:07
שלום לכולם.
יש לי חבר שמנסה לאתר אנדרטה באזור נחל פארן.
להלן הפרטים הידועים:
- מדובר בשני הרוגים דרוזים ממשפחת קבלאן שבכפר בית גא'ן.
- האירוע היה בשנות השישים.
- ההרוגים עבדו ככל הנראה בשביל סולל בונה.

האם מישהו נתקל אי פעם באנדרטה כזו, או בכלל מכיר את האירוע ויכול לשפוך אור?

PW
13-03-11, 21:30
שלום לכולם.
יש לי חבר שמנסה לאתר אנדרטה באזור נחל פארן.
להלן הפרטים הידועים:
- מדובר בשני הרוגים דרוזים ממשפחת קבלאן שבכפר בית גא'ן.
- האירוע היה בשנות השישים.
- ההרוגים עבדו ככל הנראה בשביל סולל בונה.

האם מישהו נתקל אי פעם באנדרטה כזו, או בכלל מכיר את האירוע ויכול לשפוך אור?
יקירי,
אכן ארוע מוכר, אבל לצערי המידע שלך מעט לא מדוייק.
מדובר בשלושה הרוגים, השנה הייתה 1968 והם עבדו כשומרים עבור חברת אגודת השומרים. מזמינת העבודה הייתה חברת סולל בונה.
שמות ההרוגים: ג'מיל אבו יונס, ושני אחים: פנדי קבלאן וקאסם קבלאן, כולם בני הכפר בית ג'אן.
ג'מיל היה שומר וותיק באגודת השומרים. כמשוחרר צה"ל, לא התקשה למצוא עבודה כשומר נושא נשק באגודת השומרים. ג'מיל שמר שנים ארוכות בדרום הארץ, בעיקר על מתקנים שונים של חברת החשמל בנגב.
בשנת 1968, בחודש ספטמבר הוצב ג'מיל על ידי מנהל העבודה של חברת השמירה בה עבד - לשמירה על חניון טרקטורים של חברת "סולל בונה" בנגב, על יד נחל פארן, כ – 30 ק"מ דרומית למצפה רמון. מנהל העבודה ביקש ממנו לנסות ולהביא איתו עוד שני שומרים כדי להתחלק במטלות השמירה. הוא אכן הצליח לגייס עוד שני אחים מכפרו שהיו חבריו, האחים פנדי וקאסם קבלאן. שני האחים שירתו גם הם בצה"ל ולחמו במלחמת השחרור. אחר כך עסקו גם הם בשמירה במשך שנים ארוכות.
ב – 14 לספטמבר, בשבת בבוקר - ישבו שלושת החברים לאכול. בעודם מסבים לסעודה, פרצו למקום מחבלים שירו לכל עבר והשליכו עליהם רימונים. כל השלושה נהרגו במקום. לאחר מכן נכנסו המחבלים לחניון וגרמו נזק לטרקטורים ולרכוש. גופותיהם נתגלו רק למחרת בבוקר, כשהגיעו נהגי הטרקטורים ועובדי החניון לעבודה.
ג'מיל היה בן 54 במותו, נשוי ואב לשישה.
פנדי היה בן 63 במותו, נשוי ואב לשבעה.
קאסם היה בן 58 במותו. נשוי ואב לשבעה.
הם נטמנו בכפרם בבית ג'אן, זה לצד זה, במותם - כמו בחייהם.
יהי זכרם ברוך.

רמי חיפה
14-03-11, 15:24
שלום p.w
קודם כל המון תודה.
האם יש לך במיקרה נ.צ של מקום האירוע, או שאתה יכול לכתוב נ.צ בקירוב?
האם ידוע לך על אנדרטה שקמה להרוגים אלו באזור הרצח/ אזור פארן, אם כן אשמח לנ.צ.
שוב תודה רמי.

GodsFather
14-03-11, 15:54
P, הידע שלך פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש....

gp1
31-03-11, 01:21
זה לא השלישיה הזאת ?

‎12.9.1956 -שלושה שומרים דרוזים נרצחו במחנה הקידוח עין עופרים, סמוך לחצבה בערבה

http://www.2all.co.il/web/sites/kolhaemet/PAGE21.asp

וב-12 בספטמבר נרצחו בדקירות סכינים שלושה שומרים דרוזים ששמרו במחנה קידוח נפט עין עופרים שבערבה. עקבות הרוצחים הובילו אל מעבר גבול ירדן לתחנת המשטרה ע'רנדל, שהייתה בסיס של המשמר הלאומי הירדני ויחידת קומנדו רכובת גמלים של הלגיון הערבי.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%91%D7 %9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%AA_%D7%A1%D7%99 %D7%A0%D7%99

asafk
31-03-11, 01:26
ככה או ככה, אנדרטה אין. חבל על החיפוש.

אסף.

בן החושך
31-03-11, 02:01
מה אומר ה-P, עין עופרים או נחל פארן?

יובל48
31-03-11, 13:49
יקירי,
אכן ארוע מוכר, אבל לצערי המידע שלך מעט לא מדוייק.

בשנת 1968, בחודש ספטמבר הוצב ג'מיל על ידי מנהל העבודה של חברת השמירה בה עבד - לשמירה על חניון טרקטורים של חברת "סולל בונה" בנגב, על יד נחל פארן, כ – 30 ק"מ דרומית למצפה רמון.

בן החושך,רצוי לקרא את כל התגובה .

PW
31-03-11, 13:58
לצערי זהו אירוע אחר, גם הוא מוכר.
מדובר בשלושה שומרים דרוזים, שלושתם בני הכפר סמיע שבגליל: ראפיק עבדאללה, סוליימן חאטום ונואף אבו - גאזי . הם הוצבו למשמרת על מתקן מצפון לתחנת ניסיונות לקידוחי נפט שפעלה במקום, על יד עין עופרים שבערבה.
ביום 12.09.1956 רצחו מחבלים את שלושתם. הם נקברו בבית העלמין בכפרם.
האירוע המדובר בראש השרשור הוא כאמור אירוע אחר, אני יכול לומר בוודאות גבוהה כי אכן אין אנדרטה המנציחה אותו בשטח.
PW

sos4u
31-03-11, 16:56
P, הידע שלך פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש....

אכן. שווה יותר מגוגל ...

PW
31-03-11, 20:33
אכן. שווה יותר מגוגל ...
תודה צדיק.
ומה יש כאן?39230

-->