PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחשבות בזולת

JAK60
14-03-11, 13:51
להלן סיפור המעשה והעובדות - מוביל קבוצה בתשלום אם רכב גראנד שירוקי אדום מוגבה משופר מנוע 5200 צמיגי שטח נמצא כמספר 2 בשיירה נותן לטויטא לנד קרוזר לא משופר ולא מוגבה להוביל ראשון נמצא בציר 5 בתחלית העליה ציר לא קשה בעיית שלג לא מצליח להתקדם במשך 2 שעות חוסםפ את הציר לעוד 3 קבוצות אחריו ולא מוכן לרדת או להחליף מוביל על מנת שהשיירה תתקדם אז החוכמולוג מה עושה מנסה אם הכננת לקשור לעץ על מנת שהלנד קרוזר מקדימה יוכל להתקדם כשהוא יודע שהמצב ילך ויהיה יותר קשה ומסובך . הוא לא רואה אף אחד ממטר הוא פשוט רוצה להעביר את היום ולחזור הבייתה בסוף היום ולכן הוא משחק במשך שעתיים באותה נקודה ובעל הלנד קרוזר שוחק צמיגים משפשף מנוע ולא זז מטר.
לאחר שקבל צעקות והוסבר לו שהציר לא פרטי והוא לא יכול לחסום אותו ואם הוא לא מצליח להתקדם שיחליף מוביל או יחזרו. ולאחר שדברנו אם כל הקבוצה והסברנו שהציר ילך ויהיה יותר קשה ואם הרכב לא בנוי לציר קשה יותר אם צמיגים מתאימים והגבהות חבל על הזמן . הסכימו רוב חברי הקבוצה להסתובב ולחזור חזרה ואנחנו חזרנו אחורה ופנינו להם את הציר על מנת שיוכלו לרדתוכונו אותם ככל יכולתנו.
לעומת זאת מוביל הקבוצה בתשלום אם הרכב המשופר שהיה במקום 2 ולא הוביל החליט שהוא הולך לכבוש את הציר והתקדם בהשאירו את כל הקבוצה מדממת ללא מדריך וסמוראי שניסה לעלות אחריו אכל מרורים ובתושייה אישית ללא עזרה מאף אחד הצליח להחלץ.
אני במקום חברי הקבוצה הייתי מבקש את כספי בחזרה .
נוסף על הכל התנהגותו המחפירה והאגואסטית של המוביל שחסם את הציר למעלה משעתים בלשחק במקום ולא לתת לשאר לעבור זה גועל נפש.

shahav
14-03-11, 17:08
אתה מכיר "."? כזה שיאפשר לנו לקרוא, להבין ולהגיב?
לא מיתכוון ליפגוע בך, אבל אני לא מצליח לקרוא...
בידידות
רבין

sos4u
14-03-11, 18:15
מעניין איך אפשר לקרוא לגיבוב שטויות, שקרים וחצאי סיפורים מופרכים - "עובדות"

אז להלן האמיתות שמאחורי הסיפור ...
מוביל קבוצה, [ אני, יוסי, מדריך מוסמך להובלת רכבי 4X4 בעליו של גרנד אדום ויפה ] שמוביל קבוצה מגובשת, בהתנדבות, ללא תשלום על זמנו, ו / או על ההוצאות הכרוכות בהכנות לטיולים, מזה מספר שנים לא מבוטל, בה כמות המשתתפים רק גדלה משנה לשנה, [ ולצערי, לעיתים אני נאלץ לדחות מצטרפים חדשים ] , הוביל, יחד עם מדריך מוסמך נוסף, קבוצה של 10 רכבים מסוגים שונים בציר 5 מנווה אטי"ב לחרמון.
אל תחילת הציר הגענו בשעה 0700, מתוך ידיעה כי הדרך מושלגת, קשה וכי דרושה התמודדות עם תוואי הדרך.

בשל אילוצים קודמים בה סייעתי לרכב אחר שהתקשה לעלות, עבר להוביל מדריך שני, [ בעל נסיון עשיר [ אף ממני ] בנהיגת שטח, ומוסמך להובלת רכבים ] ומצוייד ב LC2009, ממוגן, ומוגבה כהלכה. והתקדם לא רע בכלל עד בשלב מסוים בעליה, המוביל, LC חדש להזכירכם, התקשה לעלות עקב שילוב של שלג, בוץ ואבנים חלקות.

לאחר מספר נסיונות, שארכו כחצי שעה, [ ובה בכנות, לא ידעתי על קיומם של רכבים מאחוריי ] הגיע אדם קצר קומה, אפוף בניחוח אלכוהול כבד, וטען שהוא רוצה לעבור עם הקבוצה שלו על פנינו ..., כי "הוא יודע יותר טוב".
במצב אחר, לא הייתי מהסס, ומאפשר לו לעבור אל פני הרכבים שלנו, אך המצב הוא שהדרך צרה, מושלגת ומלאה בבוץ, כל רוחב הציר הוא רוחב הרכב שעומד עליו. הסברתי כי לא ניתן להעביר שיירה אחת ליד השניה והנזק לרכבים משני הצדדים יהיה גדול מאד. כמוכן, הסברתי שאנו ננסה להתקדם / לפנות את הציר / לחזור בחזרה מה שיבוא קודם, אך לא אסכים כי שיירה שלמה, תעבור את השיירה אותה אני מוביל [ להזכירכם 10 רכבים ] , לאחר תמרונים לא פשוטים עברתי את הרכב המוביל, והגעתי לאיזור הישר והגבוה וגיליתי שהשלג שם גבוה הרבה יותר ובתול לחלוטין [ חוויה מהממת מאין כמוה ! ] וכי ההתקדמות לא תהיה אפשרית לחלק מהרכבים, או שתגזול זמן רב. ולכן, תוך התייעצות ותיאום עם המוביל [ מדריך מוסמך להזכירכם ] שנשאר מאחור, נשלח רכב אחד, סמוראי, נעול כפול מצוייד בציוד חילוץ, קשר, ונהג עם וותק וניסיון, להמשיך אחרי, [ כדי שלא אסע לבד ] וכל שאר השיירה סובבה את פניה וחזרה אחורה ע"מ לפנות את הציר למי שרצה והיה נחוש לעלות.

אז "הקבוצה המדממת" להזכירכם , הם הרכבים שלא הגיעו לנסות בכלל את המעבר הקשה ..... ונהג הסמוראי שהתקדם, היטב, ללא בעיה מיוחדת, ועמד איתי בקשר מתמיד, הגיע בשלום ובקלות לדבריו. עוד בטרם הגיע הסיור הצבאי לפתוח את השער הנעול.

אז, אם להציג עובדות, נא להציגן מדויקות לפחות, על הפרשנות אפשר להתווכח, האם צריך לפנות ציר רק כי "לוקח לנו יותר זמן" או לא , אפשר להעלות פה לדיון, אבל לא על עובדות שיקריות שכל מגמתן להכפיש.
ולגבי חברי הקבוצה שלי, שיחליטו לבד, הם ילדים גדולים. נראה מה תהיה ההיענות בטיול הבא ... אשמח לפרסם...

אז בנות, ההשתלחות [ גם באתר הצהוב, שנפתחה בעקבות התלונות שאני העלתי ראו כאן (http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=2&id=887726)ויסלחו לי מנהלי האתר ... ] רק מראה ומוכיחה, כי יש כאן נסיון עלוב ופתטי לנקוט באסטרטגיה של "ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה ... ". ואם אתם מרגישים כ"כ "יכולים" תבואו מוקדם יותר [ תקום שעה קודם כמאמר הגששים ] . . . ככה אף אחד לא יפריע לכם לעבור בקצב "המהיר" שלכם.

כמו שכתבתי בצהוב, אני מטייל ומוביל טיולים הן בתשלום והן בהתנדבות עם קבוצת חברים מגובשת [ וזה מה שהיה בטיול האחרון ], מתוך ההנאה הכרוכה, הן בטיול, והן בחברה שאני מוצא בקבוצת המטיילים שמצטרפים אלי. ואין בכוונתי לשנות ממנהגי.

כשיש אפשרות, ותנאי הדרך יאפשרו, במידת הצורך אאפשר לכל מי שיירצה לעבור, אני לא מתחרה באיש. ו"משחקי אגו" זרים לי. וכשהדרך צרה ולא מאפשרת מעבר, ימתינו כל הרכבים, מאחור, עד שיתאפשר המעבר. בדיוק כפי שאני הייתי נוהג אילו הייתי מגיע שני.

אני מבין שכתושבי הצפון [ בחלקם ] חשים חברי הקבוצה [ האחורית ] סוג של בעלות על ציר 5, ועל החרמון כולו, אבל מה לעשות, שהציר פתוח לכל מי שמתאם את המעבר בו ... ושלג, יש בערך שבת אחת בשנה, אילו התנאים בהם אנחנו מתמודדים, וצריך להכיר בהם. הגעת ראשון, זכית.

חברים, הציר המדובר, כמו שאר השבילים , המעלות והמעברים ההכרחיים, הם נחלת הכלל. לא של בעלי הרכבים ה"משופרים יותר" או כאלה ש"נוהגים טוב יותר" ... ובמידה והגעת למעבר הכרחי, כשהוא עמוס אין ברירה אחרת אלא להמתין בסבלנות.
חבל על האנרגיה המיותרת שנשפכת [ ומן הסתם תשפך ] פה. אני מעדיף לנצל את הזמן הזה, בתכנון מסלולים נוספים.
נפגש בטיולים !

-->