PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על רישוי מנוע ונוסעים.

עירא
14-05-03, 00:12
אתם בטח תוהים מה לאמיר פרץ ולפורום ג'יפאים.
אז ככה, בשבוע שעבר בערך ביום רביעי (אם אינני טועה היה יום העצמאות) החלטתי שאני קונה ג'יפ. היעד היה ביום שישי ליהיות בים עם הג'יפ. אני יודע שרבים מכם יומרו שזה לא חכם, אבל כמו ילד קטן שרוצה צעצוע הלכתי עם ראש בקיר.
אומנם לא הכל הלך לפי התוכנית אבל בערך ביום שבת אחרי שראיתי שני ג'יפים, חבר שלי (שבמקרה בא איתי לראות את הג'יפים) החליט שבגלל שהוא טס לחו"ל הוא ימכור לי את הג'יפ שלו. שמח וטוב לבב הלכתי לישון וקיוותי לי שיהיה לי ג'יפ. אך אבוי יש עיצומים ושביתה ושאר ירקות. וכך נשארתי עם המון המון רצון וג'יפ אחד שצריך להפשיר לו את הרשיון, להצליב לו מספר מנוע, להעביר אותו טסט, וללכת לרבנות (דואר) ולהחליף בעלות.
אבל (ונחזור להתחלה) בגלל השביתה אני יכול להעביר את זמני בגלישה מרובה ברשת תוך צפייה בתמונות בעיקר... :cry: :cry: :cry:
ואחרי הקדמה כל כך ארוכה, בשביל לקצר תהליכים ברגע שתסתיים השביתה,
1. מה בדיוק אני צריך בשביל להחליף את המספר מנוע ברישיון (ההחלפה פיזית של המנוע בוצעה לפני שנה פלוס מינוס ולא ע"י מוסך)
2. ברישיון כתוב נהג + 7 נוסעים וגלגלים 10/15 האם שווה להתחיל לשנות את הרישיון או שזה יהיה כמו מרדף אחרי הזנב (במציאות יש מקום לנהג + 3 וצמיגים 31).
3. מישהו מכיר אולי איזו דרך להפשיר את הרישיון והכל למרות השביתה????
בברכת המשך שנה טובה.
עירא

ניר ל
14-05-03, 10:56
להפשיר את הרשיון אתה יכול במיקרוגל.

לצורך החלפת מנוע - אם המנוע מיבוא, אתה צריך שטר מכר ואישור מוסך - ניתן לשנות בכל מכון רישוי.
אם המנוע ממכרז משהב"ט או מרכב אחר, אתה צריך שטר מכר, אישור משהב"ט, אישור מוסך, ניתן לבצע את השינוי רק במשרד הרישוי (עמדה מס' 1 בחולון)

לצורך שינוי ברישום מס' נוסעים וסידור מושבים, אתה צריך אישור התקנה ממתקין מורשה.

נמרוד
14-05-03, 11:08
את מספר הנוסעים אל תשנה - מה מפריע לך? אולי יום אחד תצטרך לסחוב שבעה אנשים?
את מידת הצמיגים אין בעייה לשנות במכוני טסטים רבים, למידות המותרות.אין בעייה עם המידה הנפוצה ביותר, 31/10.5/15 .
בשביל לשנות את מספר המנוע, צריך לעבור במשרד הרישוי, עם אוסף של ניירות רשמיים. אפשר לעשות בסניפי משרד הרישוי - למשל בחיפה. אם יש לך היום בעייה להשיג את כל הניירת הנ"ל, אז אני חושש שאין מנוס משימוש בשירותיו של מעאכר כלשהו.

dardar
14-05-03, 22:10
עירא מה נשמע ?
אל תדאג - כל ההתחלות קשות :D

לגבי שינוי מס' נוסעים - כמו שנמרוד אמר - אל תשנה.
זאת פרוצדורה רצינית שדורשת אישור "רב-בוחן" במשרד רישוי מרכזי כלשהו.
כשאני ניסיתי - הרב בוחן אמר לי שהוא יכול לאשר לי רק 1 ליד הנהג וזהו, כי זה ג'יפ פתוח (מה הקשר ? אל תשאל אותי...).
ויתרתי על העונג כמוכן ומאז אני משתעשע במחשבה של הסעת 9 נוסעים בג'יפ הקצרצר הזה...

תעשה חיים

רון

-->