PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה מוזרה בתרמוסטט

samuraiDP
16-03-11, 18:45
הרכב - סמוראי 91 פתוח
בזמן האחרון אני שם לב לתופעה מוזרה, לפעמים הרכב לא מתחמם ונשאר יציב, לפי ההבנה שלי מדובר בבעיה של תרמוסטט תקוע פתוח - האוטו מתחמם עד הרבע אולי קצת יותר, בעמידה במקום הוא מתחמם פחות או יותר לטמפ' עבודה ולאחר נסיעה במהירות גבוהה החום יורד משמעותית - עד כאן בעיה רגילה של תרמוסטט תקוע פתוח.

הדבר המוזר הוא שלפעמים זה קורה ולפעמים לא, ז"א ישנה תקופה, משהו כמו 50-70 ק"מ שאני נוסע ככה ולאחר מכן הרכב מתחמם לטמפ' עבודה ונשאר יציב...

בכל אופן אם למישהו יש הסבר חוץ מזה שהתרמוסטט לא לגמרי הכי תקין - אני אשמח לשמוע.

בקשר לפתרון - בפעם הקודמת שרציתי להוציא תרמוסטט גזרתי את שני הברגים של בית התרמוסטט, מה הדרך להמנע מזה כדי לבצע את העבודה בעצמי???

תודה,
דרור

omri_t
16-03-11, 19:50
נשמע משונה.

בדוק שהמאוורר וקלאצ שלו מרגישים בסדר.
בדוק שאין בעיה כלשהי בשעון או בחיישן (קרה לי).
ותחילף טרמוסטט- זה גרושים. אם הישן נראה טוב שמור אותו לפעם הבאה (באם התקלה לא תיעלם).

לגבי גזירת ברגים- נגזרו לך בפתיחה או בסגירה?
אם בפתיחה, בהנחה שעבדת עם כלים נאותם- סביר שזה לא באשמתך, ואולי כתוצאה מנזילה קלה היתה שם קורוזיה או משהו.
אם בסגירה- תתארגן על מפתח מומנט!!

אין סיבה לא לעשות לבד, בסמוראי כמו בסמוראי- הכל קטן פשוט וקל.

בהצלחה!

samuraiDP
16-03-11, 19:54
הגזירה קרתה בפתיחה, אני מודאג מזה כי תקלה בעניין הזה כמו שכבר הייתה לי אין אפשרות לתקן לבד - זה יותר מדי בלאגן וכמובן שהרכב לא יכול לנסוע כי המים נוזלים...
איך בודקים את המאוורר? בשורה התחתונה נראה לי שהסימפטומים מראים שהתרמוסטט פתוח - כבר נסעתי עם תרמוסטט פתוח ואני מכיר את המאפיינים

תודה,
דרור

-->