PDA

צפייה בגרסה מלאה : איבוד נתונים בהמרות מסלולים מ TWL ל TRK

ibinder
17-03-11, 00:29
אני ממיר מסלולים מפורמט TWL לפורמט TRK של TwoNav.
במסלול ה TWL ישנם נקודות לאורך המסלול, ולכל נקודה יש מספר.
לפעמים המספר הזה ממש חשוב, יש ציון של נקודה מסויימת (במיוחד פה תחת מסלולים...) וצריך להבין איפההיא במסלול

כשאני מציג את המסלול ב TwoNav, אני לא רואה את המספרים האלו בכלל.
האם המידע אבד, או שפשוט הוא לא מוצג? אם לא מוצג... ניתן לסדר שכן יוצג?

ההמרה מתבצעת עם תוכנת ההמרה (twltool.exe) שהורדתי מ TwoNav.co.il...

תודה,
עידן

בוטן
17-03-11, 23:52
אני ממיר תמיד ל RTE, ואז אין בעייה וכל הנקודות מופיעות.
יש סיבה מדוע אתה בוחר ב TRK?
בTRK מספר הנקודות הוא רב ביותר מה שיכול להסביר (אולי) שהנקודות המעניינות "מתחבאות".

erezgur
18-03-11, 17:54
בכל תוכנות ניווט השטח יש הבחנה ברורה בין מספר סוגי קבצים:
1. קובץ נקודות ציון (Waypoints, WPT)
2. קובץ נתיב (Route, RTE)
3. קובץ מסלול (Track, TRK, PLT).

קובץ הנתיב הינו תכנון הנסיעה שלך והוא מורכב ממספר נקודות המחוברות במקטעי קווים ישרים ביניהם.
קובץ המסלול נוצר בד"כ ע"י הקלטת הנסיעה בפועל ועשוי לכלול מספר גדול מאד של נקודות לאורכו (תלוי בהגדרות התוכנה/מכשיר כל כמה זמן ו/או רמת שינוי הכיוון שנדרשת כתיבת נקודה לאורך המסלול.

בתוכנת נוויגייד (וטורבו CD קודמתה) - לא הייתה הפרדה בין הסוגים והם נשמרו בקבצי TWL הכוללים את הנקודות לאורך המסלול, עם אפשרות למידע המוקלט במהלך הנסיעה במסלול (חותמת זמן, למשל).

בגוגל-ארץ ניתן לדקור נקודות, לתכנן נתיב נסיעה (path) וגם להציג מסלולים. כולם נשמרים בקובץ אחד (KML או KMZ שהינו פשוט "ZIP" של קובץ KML, כלומר פורמט דחוס של אותו KML), אולם מבנה הקובץ (שהינו XML) מאפשר הפרדה פנימית בין הסוגים השונים. דרך אגב - כך גם בפורמט המקובל GPX שהינו גם כן פורמט XML-י.

בקיצור - המרת TWL לסוג הקובץ המתאים בהתאם לתוכנו - נקודות בלבד, נתיב נסיעה או מסלול מוקלט הינה הדרך הנכונה להשתמש בו נכון בתוכנות אחרות.

כתבתי ופרסמתי כאן מזמן תוכנית עזר קטנה, TWLc (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?40696-TWLc-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%AA-%D7%A2%D7%96%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%AA-%D7%A7%D7%91%D7%A6%D7%99-TWL), להמרת TWL לפורמטים הנ"ל שעד היום משמשת אותי בהצלחה לכל צרכי. תוכנת המרות ידידותית קיימת גם באתר הישראלי של twonav וכיום ניתן למצוא גם בתוכנת המרת הפורמטים המפורסמת ביותר - GPSBabel תמיכה בפורמט TWL וניתן להעזר גם בה.

ארז גור

-->