PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא חלקים מחו"ל.

hem
18-03-11, 11:22
לפני כשנה התקנתי בסרן האחורי נעילה אוטומטית של Detroit Locker . מאז האמת שאני די נוסע בחשש מאחר ולא הוחלפו הציריות, והפחד מגזירת ציריה בשטח לא הירפה.
לפני 3 שבועות הזמנתי בחו"ל 2 ציריות מחוזקות של yukon gear . כמובן שבהזמנה כבר הוכנסו מחזירי שמן וסט של גוג'ונים חדשים לגלגלים.
3 שבועות של חשש מהמכתב ממשרד התחבורה, כל התהליך של האישורים וכ"ד...ואז להפתעתי הרבה, שלשום קיבלתי מכתב מסניף הדואר הסמוך לביתי לבוא לקחת חבילה מחו"ל...לא ממשרד התחבורה...מהדואר...בדואר שילמתי את המכס על החבילה וזהו...החבילה אצלי...בלי משרד התחבורה, בלי אישורי מוסך, בלי בילבולי מוח מיותרים.
והעלויות...כן העלויות...רק לשם השוואה...פה בארץ נתבקשתי לשלם על ציריה רגילה...לא מחוזקת 1750 שקל + מע"מ.
אני שילמתי:
ציריה של yukon gear מחוזקת - 150$!!
משלוח - 150$
מכס - 47.2%...
תעשו את החשבון לבד כמה חסכתי....
מסתבר שזה לא כל כך נורא ליבא...משרד התחבורה לא ממש מערים קשיים...
שבוע הבא נתקין ונחזור לטייל ללא חשש.

חג שמח לכולם
חמי

omri_t
18-03-11, 14:32
הרווחת, היה לך מזל.

(מכיר את הסיפור עם זה שמשתין מהמקפצה לבריכה.....?....)

חגי
18-03-11, 15:58
בלי כל קשר לציריות ,איך ההרגשה עם הדיטרוייט ? האם נסבל ?

שחר-סופה
18-03-11, 16:34
מזל טוב ... באמת יש לך מזל , יכול היה להיגמר אחרת לחלוטין ...
שמעתי על yukon gear ,אבל לא מכיר את המוצרים מנסיון .
חמי , האם הציריות מחוזקות בדומה לכרומולי ? לשם השוואה - הכרומולי חזקה יותר ב27%
מציריה רגילה (אלו לפחות הנתונים הרישמיים המפורסמים) .
אתה על gm 10 bolt ?
חגי , בקשר לדטרויט ... למה שלא יהייה נסבל עד לבקושי מורגש ?
לא שונה כמעט מכל ג'יפ אחר (בסופה הייתי עם דטרויט 7 שנים) - אבל זאת דעתי .
כשאסיים עם השיפוץ , מתוכנן לנעול דטרויט X2 .

שחר.

hem
18-03-11, 17:56
לא חושב שזה שייך למזל...לפי הכתובים, אלו הן התקנות החדשות...לא האמנתי שיעבוד, אבל מסתבר שאכן עובד.
לגבי התחושה עם הנעילה...ביום יום אין כמעט הבדל, פרט לקצת חריקת צמיגים בסיבובים חדים, ופרט לפעם בכמה זמן שהנעילה משחררת לחץ ואז נשמע "בום" חזק מאוד, אין כמעט הבדל. אל תשכח שאני נועל צמיגי "33...
בשטח זה כבר משהו אחר...הבדל של יום ולילה..פשוט תענוג...
לגבי הציריות, אכן הן מחוזקות יותר מהרגילות. הן עשויות מסגסוגת 1514A תוכל לראות פרטים באתר של yukon gear.
אכן אני עם GM BOLT 10 8.5...ועכשיו עם הציריות המחוזקות....
חמי

שחר-סופה
18-03-11, 23:44
O.K תודה ,

לא חושב שזה שייך למזל...לפי הכתובים, אלו הן התקנות החדשות...לא האמנתי שיעבוד, אבל מסתבר שאכן עובד.חמי

אתה יכול לפרט עליהם ?

שחר.

yarinzim
19-03-11, 20:15
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?47751%
נאמר באחד הדפים שישנה תקנה (לא יודע אם היא חדשה, ישנה או שרק עכשיו התחילו לאכוף אותה) שכל חלק שאינו נחשב בטיחותי מקבל אישור אוטומטי ממשרד התחבורה, להבדיל מאישור שנותן מר. ברדה הנכבד (כחכוך בגרון..)
לפיכך החלק שהזמנת (אם אינו בטיחותי) יוצא כבר מהמכס עם אישור. כמו במקרה של הציריות הנ"ל.

שחר-סופה
19-03-11, 21:08
מכיר את השרשור הנ"ל , מכיר גם חברים ואנשים שהזמינו חלקים/מוצרים שאינם "בטיחותיים" ואכלו את כל
האלמנט . חבילות שהוחזרו לשולח שלאחר מכן גם אבדו , ריצות לאישורים , טפסים ע"מ להוכיח שלא מדובר בחלק
בטיחותי או אפילו כזה מקורי שהיבואן כאן בארץ לא מחזיק ...
כנראה , שרק כשמדובר בחלק שלא עולה על 200 $ , ' קטנים ' למיניהם או מזל /פוקס (בחרו את המתאים)
זה עובר בשלום .
אשמח אם מישהוא יצרף את התקנה ...סתם כי אני אוהב להסתמך על מסמכים רישמיים והוכחות.

שחר.

yarinzim
19-03-11, 21:52
http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/procedure/Import20_08.pdf
סעיף 5.6
המסמך מ2008, אין לי שמץ אם הוא שונה מאז..
דרך אגב גם אני ייבאתי חלקים כגון נעילה ויחסי העברה, וכשנדרשתי לתת אישורים, אכן עשיתי זאת והחלקים שוחחרו ללא בעיה, אני מקווה מאוד שזה לא עיניין של מזל, אלא "צינור מקובל" שעובד כראוי..

hem
17-04-11, 08:48
בוקר טוב.
סוף..סוף..בשישי האחרון הורכבו הציריות המחוזקות. מאחר ואני מקווה שזו הפעם האחרונה שאנחנו פותחים את הסרן, הוחלפו על הדרך כל מחזירי השמן, כולל של הפיניון...
עכשיו נשאר רק לחזור ולטייל...
חג שמח לכולם..ונתראה בשטח..*

e-sheta
17-04-11, 10:30
מייסבים החלפת או רק מחזירי שמן

hem
17-04-11, 13:00
מייסבים החלפת או רק מחזירי שמן
ברור שהוחלפו...(למרות שלא הוזכר...)

-->