PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה נכבית במעברי מים

shlomi71
27-11-04, 23:21
אז ככה:
סופה 97 אוטומט,
קרו לי מספר פעמים שעברתי שלולית ומייד לאחר ה"שפריץ" המנוע מגמגם למספר שניות, בק פייר אחד או שניים והמנוע נכבה.
אין קודי תקלה במחשב (55).
לאחר כדקה שתיים מניעה ללא כל בעיה...
מהיכן יכולה להגיע הבעיה? אני מתכוון לעבור על כל החיווט החשמלי ללא כל קשר, אבל אולי מישהו יוכל לכוון אותי לפתרון הבעיה לפי אופי הכיבוי? משאבת דלק? מפלג? חיישנים?

תודה מראש,
שלומי

asafk
27-11-04, 23:28
ככה, מרחוק, נשמע לי כמו מפלג לא אטום. יש למפלג שני ברגים שמחברים את המכסה שלו. המכסה אמור לשבת אטום על המפלג. תפתח, תראה מה קורה בפנים- אם היו מים- יש מגעים שנשרפו (לא תמיד). זו התקלה הכי נפוצה לסימפטומים שתיארת..

אסף.

דרור ברלי
27-11-04, 23:57
מצטרף לאסף בדיאגנוזה.
בחורף שעבר סבלתי מתקלה דומה. הברגים לא היו סגורים כמו שצריך ומכסה המפלג לא אטם טוב.
כמה פשוט.

yanivcj
28-11-04, 15:41
זה קורה שאתה עובר לאט ?
זה קורה שאתה עובר מהר ?
או שאתה נעצר באמצע ואז ממשיך לנסוע ?
חשוב שנדע את כל הפרטים.
לא כל כך מהר מגיעים מים למפלג (אלא אם עברת בשלולית מאד עמוקה או שנסעת מהר בתוך השלולית) וגם לא כל כך מהר הם מתיבשים שם, בד"כ שנכנס מים למפלג, צריך לפתוח את הכיסוי ולייבש טוב טוב, אחרת הרכב מזייף.
יחד עם העובדה שאולי המפלג הוא זה שקיבל את המים (וזה יכול להיות, אני לא שולל כלל את ההשערה) יכול להיות שיש לך חורים בכנף שמאפשרים למים להיות מושפרצים לכיוון המפלג ?
שוב, על גבי האינטרנט קצת קשה לאבחן את התקלה, אבל לפחות מנסים.
יניב.

שחר-סופה
28-11-04, 18:31
אפשר לדעת איזה פילטר אויר יש לך ? מאיין הוא יונק ? ואם עברת על הצנרת ?
זה היה -1 .
2) את הכהיל ולפחות את החיווט אליו בדקת ?

שחר.

דרור ברלי
28-11-04, 20:17
זה קורה במעבר מהיר בשלוליות ממש רדודות.
לי זה קרה בחורף שעבר על השביל שמוביל ממפעלי ים המלח לכיוון מישור עמיעז. הגעתי לשם כחצי שעה אחרי שירד שם גשם סוחף, והשביל היה מלא במים. נסעתי די מהר, אולי אפילו מהר מאוד, ובמעבר באחת השלוליות המנוע השתנק, זייף קשות עוד כמה מאות מטרים ואז כבה.
לא נמצאו מים במסנן האויר, הפלגים היו יבשים. נראה שפריץ רציני של מים ליד המפלג ולכן חשדתי בו. המכסה נראה בסדר במבט ראשון אבל מסתבר שלא היה סגור כמו שצריך, והמפלג אכן היה מלא במים מעופשים.
אחרי ייבוש מסיבי בעזרת מפוח של מזרון-אויר, המנוע הניע בנגיעה וחזר לפעולה עגולה וחלקה.
עשיתי עד כמה נסיונות של מעבר בשפריצים גדולים בתוך השלוליות והתופעה לא חזרה.

asafk
28-11-04, 22:50
לא צריך מפוח, דרור. WD40.

אסף.

ערן המסוקס
28-11-04, 23:06
אכן מפלג יכול להיות רגיש לשפריצים של מים. מה שקורה כשעוברים מהר בשלולית הוא, שכתוצאה משפריץ מים עם חלקי מנוע חמים, תא המנוע מתמלא באדי מים אשר חודרים לכל פתח.
אי אטימה טובה של המפלג תשבית את הרכב לכמה רגעים עד שהאדים יעלמו. אצלי זה קרה אתמול במסלול. בעצירת הקפה ייבשתי את המפלג מבפנים עם WD-40 ונייר טואלט. גרזתי את שולי מכסה המפלג, סגרתי, וסגרתי את פתח קידום ההצתה עם ניילון לכמובן סיליקון (אם יש כזה בסופה, לדעתי אין).

בעייה אחרת עם מים שהיתה לי לפני כמה שנים היתה עקב חוטי הצתה. רטיבות גרמה לקצר בין החוטים לחלקי מתכת. המלצתי לגביהם היא ספריי לקה לאיטום רכיבים חשמליים. בכל חנות לחלקי רכב..

shlomi71
28-11-04, 23:47
תודה לכולם,

עוד לא בדקתי את הנושא לעומק.

פילטר אוויר מקורי, הפילטר לא היה רטוב.
זה קרה במעבר במהירות גבוהה ופעם נוספת במהירות נמוכה.

אני אבדוק ואעדכן,

שלומי

איתן שגב
24-12-04, 18:04
שלומי שלום!
בטח בנתיים התגברת על הבעיה,באורח פלא זה קרה גם לי,כדי להחליף חוטי מפלג לטובים יותר,לתת ספריי מיוחד בכל מערכת החשמל והמחשב,לחזור על הספריי כנראה כל שנה,ובא לציון גואל!

-->