PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפשת טויוטה הילקס וצריכה הרבה עיצות.....

seag
21-03-11, 20:04
שלום קוראים לי סיגלית ואני חדשה פה. הרבה זמן חיפשתי רכב שטח או טנדר ולא ממש ידעתי איך עושים את זה,רואים מודעה לוקחים לבדיקה ויורדים לשטח, פשוט לא? מסתבר שלא.נכנסתי לכתבות שלכם בפורום החכמתי ,אבל גם התבלבלתי ,כל עוד זה לבדוק ניירת ואם החלונות עובדים וכל הדלתות סבבה ,אבל כשהסברתם שגם בבדיקה לא ממש יודעים להגיד וצריך ממש להבין מכנית קצת הסתבכתי.הרבה שנים השתתפתי בטיולי שטח ומאוד אהבתי את זה ,גם לנהוג וגם לטייל .היום אני עם שני קטנטנים מחפשת טנדר או גיפ בטיחותי עם מקום לאכלס ציוד ,בהשקעה של 30,000 -32,000 ש"ח רכב שישמש אותי גם ביום יום וגם בסו"פ ,אני נהגת יחידה ,ורוצה אוטומט .הבנתי שבהיילקס עדיף משנת 98.השאלות שלי :מי יכול לעזור לי בחיפוש ובידע מה עדיף לי ,ואיך בודקים הכי טוב שאפשר ואצל מי?(אני ממש לא רוצה משהו קטן כמו טריוס)בתודה מראש סיג והקטנטנים.....

elro
21-03-11, 20:31
30000-32000 זהו תקציב מאוד מוגבל (בלשון המעטה).
היילקס אוטומטי, את יכולה לשכוח מיזה... (יש בדגמים החדשים יותר וזה עולה "קצת" יותר מהתקציב שלך.)
כדאי שתוסיפי עוד נתון של כמה קילומטרים בשנה את עושה, זה יעזור פה לחבר'ה לתת כיוון יותר מדויק.

נ.ב.

כיוון נוסף זה איסוזו טרופר.

דניאל מאירי
22-03-11, 11:06
היילקס אוטומטי בשנתונים שציינת מגיע רק בדגם פרי-ראנר שהוא 4*2 וכפי הנראה לא מה שאת רוצה.
דניאל

אייל
22-03-11, 12:12
התקציב שלך אכן מוגבל למדי אולם יש כמה אופציות שעשויות להכנס בסכום המדובר.
לא קיים היילקס אוטומטי בשנים המדוברות בסכום הזה. אף אחד מהכלים המדוברים לא נכנס בצורה חד משמעית תחת קטגוריה "בטיחותי".
מה כן אפשר לקנות בסכום הזה ובתנאים הללו? איסוזו איפון או מיצובישי מגנום יכנסו בתקציב ואם אין חובה לטנדר אז גם איסוזו טרופר, מיצובישי פאג'רו, סאנגיונג מוסו, טויוטה 4ראנר או לנד-רובר דיסקברי, כולם מבציר ותיק יחסית יכולים להיות אופציה (בכולם יש נפח אכסון גדול, כולם נוחים יותר מטנדר ממוצע).

בנוגע לבדיקת הרכב. האופציה הקלה היא לקחת מישהו ש"מבין" אולם זה לרוב לא בנמצא לכן תסתכלי על הרכב, תרגישי אותו בנסיעה (אולי הוא לא נוח, גדול מדי, קופצני מדי וכו') ולאחר מכן קחי אותו לבדיקה במוסך ספיציפי או מוסך שמתמחה ברכבי שטח (אני אישית יכול להמליץ על ארנון מפרדס חנה 046373499).

l-ad
22-03-11, 14:41
אני במקומך הייתי חושב על כיוון אחר, סוזוקי ויטרה יותר זולות מכל הבחינות רשום כרכב פרטי ולא מסחרי!! נוחים לשליטה ולנסיעה.. יותר מתאים לתקציב שלך..
בהצלחה

נדב42
22-03-11, 16:30
כמובן שאני מצטרף להמלצה על הויטארה (איזה יופי ישבתי בשקט עד עכשיו ...), אבל עם שני קטנטנים הייתי ממליץ על הארוכה.
קצת יותר קשה למצוא אחת שמורה, אבל ההמתנה משתלמת.

אם את רוצה להתרשם, יש ביום שישי הקרוב מפגש ג'יפים של מבית סוזוקי (שזה כולל סמוראי, ויטארה, ג'ימני וגראנד ויטארה) בשעה 12 בצהרים ביער בן שמן. אלו רכבי השטח הזולים ביותר לתחזוקה כרכב יום-יומי + פנאי, וגם מאפשרים ירידה לשטח "אמיתי". אני בטוח שהחברים ישמחו לארח אותך, לאפשר לך סיבוב התרשמות ולענות על כל השאלות ...

נדב.

seag
26-03-11, 09:08
חבר'ה תודה רבה על כל העיצות .לקחתי לתשומת הלב ובדקתי עוד אפשרויות .
כעת אני צריכה שנתקדם עוד שלה לפני הקנייה ותעזרו לי לסנן אפשרויות לפני שהאוטו הולך לארנון לבדיקה .
אז ככה :
1.מיציבושי פגרו ארוך(00-94)glsארוך,דיזל אוטו 2.8 שנת 97,יד שניה .כחול מטאלי טסט 2/12.
יש:מזגן,מגן חזירים ,מדרגות צד,מגן תחתון מקורי וצמיגי ברידגסטון 50/50 :דורש 35000.
2.טויוטה פור ראנר טסט 1/2012 נפח 3000 יד 3 ,260000 ק"מ כחול מתחייב בבדיקה ,דורש 34000.
3.טויוטה פור ראנר ,טסט 12/11 260000 ק"מ ירוק יד 5(!!!!) שנת 95 נפח 3000 יש:בולמי גז ראנצו ,אחרי טיפול גדול כולל טיימינג רצועות חדשות,רדיאטור חדש, גיר, אחרי שיפוץ עדין באחריות ,חיישן נקישות(מה זה אומר?)ושיפוץ אלטרנטור ומשאבת מים חדשה .דורש 35000.

אז מה דעתכם חברה,משהו עולה לשלב הבא ,או להמשיך לחפש בשלב הזה?
מה אני צריכה לשאול עוד את בעלי הרכבים האלה ולמה לשים לב?
ואם תוכלו לומר לי למי צריכת הדלק הגדולה יותר ולמי הביטוח היקר יותר?
תודה סיג

ספרדי
26-03-11, 10:00
דבר ראשון הטויוטה פור ראנר היד 5 הייתי מוותר אל תשכחי לקחת בחשבון שאת תיהיה יד 6 ואז תיהיה לך בעיה למכור את הרכב. וחשוב לקחת את זה בחשבון כי כך חבר שלי "נתקע" אם הרכב שלו שרצה למכור אותו תקופה ארוכה.
ואיזה שנה הפור ראנר השני?
עוד משהו את צרכה לקחת בחשבון שהפור ראנר הוא בנזין והפגרו הוא סולר אז צריכת דלק שהיום מאוד חשבון לקחת את זה אם המחירי הדלק בארץ.
בהצלחה

ניר ל
26-03-11, 10:01
לפוארנר מנוע בנזין עצל ושתיין, אני לא הצלחתי להוציא מרכבי בנזין אוטו' צריכת דלק ממוצעת טובה יותר מליטר לכל 5 ק"מ ובנסיעה עירונית צפופה עד כדי ליטר ל 2-3 ק"מ
הפאג'רו גדול יותר ומרווח יותר, מנוע טורבו דיזל עצל ושתיין - מרעיש ומרעיד, אבל צורך קצת פחות סולר לק"מ (6-7) ועמיד יותר מהראנר מבחינת חוסן מכלולים, היות שמחיר הסולר לא אחיד , יש לוודא הימצאות תחנות תדלוק זולות במסלול הנסיעה השוטף.
אם הראנר רשום ברשיון כרכב פרטי - ביטוח החובה שלו זול יותר בכשני מיכלי דלק לשנה. אם הפאג'רו חונה בעיר - הגודל שלו מהווה חיסרון. ככלל חשוב למצוא רכב שמור יותר מרכב זול, מדובר בכלים ישנים שלהסטוריית התחזוקה שלהם חשיבות מכרעת ביחס לעתידם. לא הייתי מתפשר על כך - לחפש רכב מיד נמוכה (1-2) שהסטוריית הבעלים והטיפולים שלו מוכחת - או ששימש כרכב פנאי בלבד, נסע מעט וטופל בזמן, או שבילה מרבית שנותיו האחרונות אצל בעלים פדנט שתיחזק אותו ברמה חולנית ואז גם ק"מ גבוה בא בחשבון.
הרחיבי את החיפושים גם לכוון טראנו משנתונים מתקדמים יותר.

seag
09-04-11, 19:25
חבר'ה היי, לצערי יש לי רק זמן מחשב קצר פעם ב,,,דברים מעניינים שראיתי לשיפוטכם:יונדאי גלופר 2500 נפח שנת 2000,יד 1 אוטו 266000 ק"מ,וטסט לשנה וגלופר נוסף EXCEED ארוך אוטו נפח 2500 שנת 2001 יש מיגון שטח וו גרירה רדיו דיסק טסט לשנה ורוצה 36000, 2000 ש"ח מעל למחירון.מה דעתכם? סיגי

ניר ל
10-04-11, 10:39
הרכב השני הוא עם 100K ק"מ פחות ומיד שנייה (אם זיהיתי נכון ביד 2) אם הוא יכול להביא הסטוריית טיפולים של הרכב (צריך לבקש ממוסך מורשה שידפיס) ולהוכיח שנעשו בו כל הטיפולים (בעיקר לוודא שבוצעה החלפת רצועת טיימינג) תשקיעי עוד כמה מאות ש"ח בבדיקת מכון ע"מ לוודא שאין קטסטרופה (טורבו או משאבת סולר בסוף הדרך וכו') וקחי אותו, אין משמעות לאלפיים ש"ח מעל המחירון ויכול להיות שזה אף ניתן למיקוח. הרכב הראשון מעניין בגלל שעדיין מוחזק ע"י היד הראשונה וטוען שמטופל במורשה - ניתן לבדוק כל מה שעבר עליו, להתרשם ממי שהחזיק בו, אבל נסועה של 100K נוספים היא לא עניין של מה בכך. בכל מקרה - הכוון שלך נכון, אוכל להמליץ לך על מכון בדיקה באיזור המרכז בעת הצורך.

Tom Bril
10-04-11, 10:45
התקציב שלך מתאים לויטרה ארוכה, הכי פחות דלק הכי פחות עלויות, הוויטרה נוסעת טוב יותר בכביש מכל הרכבים שנתת פה לבחינה .

יכולת השטח שלה מספקת גם לטיולים מאתגרים ועם נעילה היא יכולה להגיע רחוק בדיוק כמוהם.

-->