PDA

צפייה בגרסה מלאה : DEATH WOBBLE עם הזזת ההגה ימינה

עמי
28-11-04, 18:21
אתמול בדרכי הביתה מהדרום הופיעה תופעה חדשה, מוזרה ויותר מהכל - מפחידה: כמעט כל תזוזה של ההגה ימינה, במהירות של, בוא נאמר, מעל 80 קמ"ש, גרמה להופעת רעידות מהירות ובלתי נשלטות של כל הרכב ובמיוחד של ההגה.

עצרתי מייד לבדיקת חופשים במערכת ההיגוי - לא מצאתי משהו מיוחד. את שאר הדרך הביתה עשיתי לאט ובזהירות (וכמובן בלי להזיז את ההגה ימינה 8) ). עכישו הרכב עומד ליד הבית ולא יזוז עד שאטפל בבעיה (בעצמי או במוסך - תלוי בזמן שיעמוד לרשותי).

רעיונות? עצות?

בינתיים הדבר החידי שחשבתי עליו הוא חופש מוגזם בקינג פינים - למרות שסוג הרעידות, מנסיוני, דומה יותר לחופש כלשהו בפאנהרד, אבל כאמור לא זיהיתי חופש שם.

עמי

שחר-סופה
28-11-04, 18:43
עמי סליחה שאני לא זוכר את סוג הרכב (תזכיר) אך אכתוב משהו כללי
שבהחלט הייתי בודק .
גם אם ניראה לך שאין חופש בפנהרד פרק אותה ע"מ לראות שלא הרחיבה
את התושבת שלה , זה קרה וקורה .
בולם הגה זה הדבר השני .אני מאמין שיהיה לך קצת זמן תעשה את הבדיקה
הרגילה של חופשים שכולנו כאן מכירים .(עדיין מוקדם מדי להעריך לפני
שזה בוצע).

שחר.

ERAN NO 1
28-11-04, 18:52
לא לשכוח עד כמה שזה מצחיק בנוסף לבדיקת מכלולי ההיגוי גם את ברגיי הגלגלים שלפעמים בסגירה לא נכונה יכולים להפתח

עמי
28-11-04, 18:55
שחר:

http://www.jeepolog.com/images/mizlaot2003/am35.jpg

ערן: בדקתי גם את זה (גם בעקבות נסיון עבר עגום)

שחר-סופה
28-11-04, 19:02
זהו ... נזכרתי . אין ספק שהמצלעות תמיד מצטלם טוב :twisted: .

שחר.

נמרוד
28-11-04, 20:10
מה קרה בטיול? מה התיקון האחרון שעשית ברכב? שום דבר לא קורה סתם (לפחות אצלנו בפילוסופיה המערבית, לא?).

ערן המסוקס
28-11-04, 20:14
חופש מיסבי גלגלים קדמיים? בוקסות מוטות רדיוס קרועות?

asafk
28-11-04, 22:46
תחזור לשני הדברים הבסיסיים-
1. חיבור עליון של הפנהארד- תזוזה לאורך הציר של הבוקסה (בגלל הרחבת התושבת שקורית כתוצאה מהגבהה גדולה וגלגלים גדולים, או ממשקל גדול) גורמת בדיוק למה שתיארת.
2. בולם הגה גמור + גלגלים גדולים.

אסף.

מוני דיסקו
29-11-04, 08:02
הדרך הטובה ביותר לבדיקה היא על ידי שמשהו יזיז את ההגה ימינה ושמאלה ואתה תסתכל על המכלולים. כך תוכל לבדוק חופש פנהרד, תפוחים ואולי גם מסבים.
אם לא תמצא משהו אז תרים גלגל ותבדוק חופש במסבים, וכמו כן תבדוק את מצב המיצב (על ידי פירוקו מהרכב !!!).
אם גם כאן לא תמצא שום דבר, פרק גל הינע ובדוק האים עדין יש תנודות, אם לא יש לך בעיה בצריות.
ואם אחרי זה לא תמצא דבר, בדוק חופש בתיבת ההגה (נדיר מאוד אבל אפשרי).
אם אחרי זה לא מצאת דבר, לך לרבי (או גורו) שיוצא לך את הדיבוק מהרכב ((-:

עמי
29-11-04, 10:36
טוב, יש כיוון. נראה שהברגים שמחז(י)קים את התושבת העליונה של הפנהארד(שמחוברת לשלדה וגם משמשת כחיזוק לתיבת ההגה) השתחררו מעט - מה שבהחלט (מן הסתם)יכול לגרום לתזוזת הפנהארד בנקודת החיבור העליונה שלו.

אני מקווה שהיום יהיה לי זמן לחזק את הברגים ונראה מה התוצאה, בתקווה שהברגים לא יגזרו.

נ.ב.
מוני, מייצב? מה זה?

עמי
29-11-04, 11:20
מה קרה בטיול? מה התיקון האחרון שעשית ברכב? שום דבר לא קורה סתם (לפחות אצלנו בפילוסופיה המערבית, לא?).

ואם כבר, אז דווקא בפילוסופיה המערבית-המודרנית (אם בכלל יש כזו הגדרה) אפשר למצוא יותר סממנים של אנטי-דטרמיניזם.

מוני דיסקו
29-11-04, 11:25
הכוונה לבולם הזעזועים של ההגה

אלון_ק
29-11-04, 12:37
פרק גל הינע ובדוק האים עדין יש תנודות, אם לא יש לך בעיה בצריות.

מה הקשר לציריות?

-->