PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מהסרן הקדמי

canaf90
25-03-11, 14:12
לפני זמן מה התחילו רעשים בעת סיבוב ההגה ועבודת מתלים מכיוון הסרן הקדמי.תפוחים הוחלפו קינגפינים נבדקו חופשי מיסב חוזקו פנהרד היה קצת רופף אך סודר.הרעש לא עזב אותי.מה יכול להיות בעלים הקדמיים שיעשה רעש של מכה ותזוזת סרן כל פעם שההגה מסתובב ומהלכים נפתחים נסגרים.יש ברגי מרכוז?
בצד אחד העלים נראים יותר מסודרים בערימה מהצד השני...
תודה
אור

dvirya
26-03-11, 19:41
הייתה לי גם תופעה כזאת במיוחד שהרכב עומד ומסובבים את ההגה במקום,שמתי גריז על הפנהרד והפסיק,תנסה..שבוע טוב.

sofanish
26-03-11, 19:55
הייתה לי גם תופעה כזאת במיוחד שהרכב עומד ומסובבים את ההגה במקום,שמתי גריז על הפנהרד והפסיק,תנסה..שבוע טוב.

רפידות גומי שחוקות בין העלים

tooshey
26-03-11, 20:31
פנה ל zagi , אלוף ברעשים בסרן קדמי היילקס.

שיטה פשוטה שדורשת עוזר וסבלנות, בקש מחבר שישחק בהגה מהר וקצר כמו בטסט, שכב מתחת לאוטו עם תרסיס זזקל, התז מעט זזקל על כל מקום רעש פוטנציאלי.
חשוב לעבוד לאט ובשיטתיות, להתיז על מקום אחד ,להמתין ולהקשיב אם הרעש פסק לפני שמתיזים למקום הבא.
אם לא עזר, בקש מהחבר שיעזוב ההגה וינענע את האוטו באגרסיביות כדי להפעיל את המתלים.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
26-03-11, 22:54

הכי טוב גריז לפנהרד ברכב שאין לו פנהרד..

ד ו ר ו ן
26-03-11, 23:01
כתבת שהעלים פחות מסודרים בצד אחד, אתה בטוח שהבורג מרכוז לא נשבר?
אפשרות קלה לבתחלה היא להדק קצת את היו-בולטים מקדימה ולראות אם יש שינוי.

לכלוך בין העלים, בוץ/חול שנכנס בין העלים יכול לגרום לרעשים כאלו.
צריך להרים את החלק הקדמי של הרכב מהבודי, כך שירד הלחץ מהקפיצים ואז עם מברג חזק או לום תפתח מעט את הקצוות ותדחוף גריז פנימה בין העלים.
מצד שני,
זה יכול היות גם בגלל בושינג גמורים שמאפשרים חופש תנועה של הקפיץ בתוך העין שלו, בצד הקפיץ או בצד השילדה, את זה הייתי משאיר לסוף, אחרי הכיוון שטושי נתן לך- זז-קל על כל גורם אפשרי, בדירוג, כדי לאתר את הבעיה.

zagi
27-03-11, 19:50
תסמן עם טיפקס את הקו שבין העלה העליון לפלטת היו-בולט משני צדדיו , אותו כנ"ל גם בעלה התחתון .
סע עם הרכב ובסוף היום בדוק שוב .

אם הסימון זז סימן שהבורג מירכוז נשבר .

נ.ב טושי - הדהימה אותי המהירות שבה גילית שזו הבעיה אצלי ...:confused:

YosSima
27-03-11, 23:00
עוד כוון מחשבה:
תבדוק את זרוע הS במידה וישנה אחת כזו
לפעמים המחברים הכדוריים שם נשחקים קצת ויוצרים מעין מכה קטנה בסיבוב ההגה

dvirya
29-03-11, 22:58
התכוונתי למוט שמגשר בין הסרן לשילדה..

-->