PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מחזיר שמן אחורי בגיר

עודדוש
29-11-04, 07:38
שלום
האם ניתן להחליף מחזיר שמן אחורי בגיר (ביציאה לכיוון הטרנספר) ללא פרוק הגיר?
האם יש צורך בכלי מיוחד להתקנת החדש (כך מצויין בצ'ילטון)?
כל טיפ יתקבל בברכה
תודה רבה
עודד

אלון_ק
29-11-04, 12:32
כן, אפשר להחליף בלי להוריד גיר לרצפה - זו גם הדרך, אם אין שום נזילה ממקום אחר או סיבה להוריד את הגיר.

אני עשיתי על הרצפה, כי הורדתי את הגיר ממילא, אבל אני לא חושב שאתה תזדקק למשהו מיוחד. הבעיה שם תהיה פיסית להחזיר את האטם למקום מסביב לציר בלי לפגוע בציר; צינור עגול וחלול בקוטר הנכון יספיק לך (מכל מסגריה ממוצעת ייתנו לך כזה חינם, אתה כולה צריך חתיכה של 10 ס"מ) לעבודה.

הרבה מאוד פעמים אתה תראה בצ'ילטון "כלים ייעודיים" שאין שום בעיה להחליף במשהו קטן ופשוט. לרוב, אלו לא באמת כלים ייעודיים אלא פטנטים קטנים שמקלים עליך. תסתכל בספר על ה"כלי המיוחד" שלהם, ותגיד לי שהוא לא דומה להחריד לצינור פלסטיק חלול. זה בדיוק מה שהוא, אגב - ואם תמצא לך צינור פלסטיק חלול בקוטר הנכון יהיה לך גם "כלי ייעודי".

airzax3
29-11-04, 16:29
גם אני סובל מאותה מחלה
אז אם אתה צריך עזרה בפירוק\הרכבה אני אשמח לבוא לעזור וללמוד

המהנדס
29-11-04, 17:59
נחום אחרי שתלמד אז תלמד אותי כי גם אצלי יש נזילה :lol:

debilezem
29-11-04, 18:56
אחרי שכולם למדו איך לסדר את זה, מישהו יכול ללמד אותי?
גם לי יש נזילה מאותו קקי בדיוק!!!

אלון_ק
29-11-04, 23:20
לפני שמישהו מחליט אם יש לו נזילה מהמחז"ש האחורי או לא, כדאי לו לבדוק טוב טוב את הנשם העליון. אמורה להיות שם חתיכת גומי שאוטמת אותו. הוא נמצא קצת יותר אחורה מיוניט הרוורס, ניתן להגיע אליו ממכסה המנוע. נזילה ממנו נראית כאילו שהיא מגיעה מהמחז"ש, לדעתי די בלתי אפשרי להבדיל בינה ובין נזילה ממנו בלי פירוק הגיר מהרכב (לך תדע מה ממנו ומה הדרייבשאפט העיף בסיבובים שלו).

זה אחד הדברים הקטנים שמכונאים טובים מאוד לא יודעים על סמוראי, אז גם אם מכונאי אמר לכם שזה רק מהמחז"ש שווה לכם לבדוק. זה מנסיון מר של חבר שהלך ל5 מוסכים שונים (שלושה מהם מאוד טובים, שניים מורשי סוזוקי ושווים לתחת, לדעתי) ולא עלו הבעיה עד שהוא שאל את אחד מ"מומחי הסמוראי", כפי שאני נוהג לכנות אותם. שנים מהם גם הורידו את הגיר לרצפה ועדיין לא עלו על זה, אגב - זה נראה נורמלי לחלוטין שזה יהיה פתוח, אין שום רמז לכך שאמור להיות שם אטם.

אין את החלק הזה במכשירי תנועה, אז אל תלכו לחפש שם. אם זה נפל לכם, תאלתרו אטם מגומי ותכניסו אותו עם סיליקון, שלא יפול. אם הוא יצטרך ליפול, גם הסיליקון לא יחזיק אותו - אז אל תדאגו לזה.

עודדוש
30-11-04, 08:51
שלום
אתמול בערב בוצעה ההחלפה כאשר חשבתי שיש לי חתיכת צינור מתאימה בשביל לדפוק את המחזיר פנימה. בכל אופן ההחלפה לא הלכה חלק הגישה לאזור כאשר הגיר מורכב לא נוחה (בלשון המעטה) ביחוד כאשר רוצים להשתמש בפטיש. נראה לי שהוא קצת התעוות ועלול לדלוף כך שיתכן שאצטרך לחזור על התהליך. אשתדל להיות מוכן לקרב הבא טוב יותר.
תודה רבה
עודד
דרך אגב מומלץ לעבוד באור יום ולא תחת פרוגקטור.

סוזי המשתוללת
30-11-04, 09:07
חברים יקרים
מחז"ש הולך ממספר סיבות בייחוד בסוזוקי אבל לא רק
נשם סתום ייגרום ללחץ בגיר (כתוצאה מהחום והאדים שנוצרים)שייפרוץ את המחז"ש החלש יותר או שניהם (רק שאת הקדמי קשה לראות כי הנזילה צריכה לעבור דרך הבל האוזינג)
חופש במייסבי גל עליון ייגרום למחז"ש להאכל באופן לא שווה (ניתל לבדיקה על ידי הזזת גל היציאה לאחר פירוק דרייבשפט - זו הייתה הבעייה אצלי למשל)
מחז"ש יבש (כזה שהתיישן / לא קיבל שימון מינימלי למניעת שחיקה )המשך נסיעה עם כזה ייגרום לשחיקת החלק שבא במגע איתו ביוק ולהרס האטימה באופן קבוע גם אם תחליפו מחז"ש ותעשו את הכל נכון

המהנדס
30-11-04, 12:37
שמוליק שלום.
אתה פירקת גיר לא מזמן נכון?
מה היתה הבעיה מחז"ש או רעש של שריקה במהירות גבוהה?
אצלי יש רעש של שריקה (די קשה לקבוע אם זה מהגיר או הטרנספר) ונזילה קלה של שמן מכיוון המחז"ש/נשם.
הוחלפו מייסבים בטרנספר לפני חצי שנה אז אני פוסל את הטרנספר (למרות שנכנסתי בבוץ עמוק :roll: ) והוא גם יבש לחלוטין.
שווה לפרק גיר בשביל זה? אם כן מספר של המייסב יעזור.
אגב יש עוד כמה מייסבים לא ? בכניסה לגיר ?? פשוט כשאני עוזב קלאץ' בניוטרל אני שומע רעש חלש של שריקה.
תודה.

סוזי המשתוללת
30-11-04, 17:39
עידן
אתה החלפת מייסבים בטרנספר באופן אישי ?
אילו מייסבים הוחלפו ?
כי הבעייה בטרנספר נובעת משני מייסבים עיקריים - המייסבים של הקונטרא גיר
אילו שני מייסבי סיכות ובד"כ מחליפים אותם עם הציר כי הם חורטים אותו אם לא החלפת את אילו אז אני מהמר שהרעש מהטרנספר
אם ביצעת את הנ" תתקדם לגיר
מכיוון שראיתי בתמונות את המוסך שלך אז פירוק גיר לא צריך לקחת לך יותר מיום אחד בהנחה שממש התמזמזת (אני בשיא הורדתי גיר, פתחתי את חלקו האחורי ,הכנסתי גג"ש ,סגרתי ,הרכבתי על האוטו בשעה וחצי - כן זו לא טעות אבל כבר הייתי מאד מיומן אחרי סדרת פירוקים והרכבות )לשפץ את כולו
אגב תבדוק את המייסבים אחד אחד כולל מייסבי הסיכות כי אותם למשל לא החלפתי והם עשו אצלי 320,000

סוזי המשתוללת
30-11-04, 17:41
אגב אם זו שריקה חלשה ואתה מאד עסוק אז אל תתאמץ אבל אם זו שריקה חלשה ואתה רוצה לחסוך נזק עתידי (למשל ציר שחוק) פרק - זה לא כזה סיפור זה יותר קל מלפרק בקאקס

המהנדס
30-11-04, 18:09
בטרנספר החלפתי את מייסב הסיכות אבל אצלי כל הציר עצמו הסתובב וחרט את התושבת עצמה .
לפרק גיר:
עדיין לא פירקתי אותו לגורמים (ואני מפחד מזה) אבל להוריד אותו לרצפה אין לי בעיה הוא כבר ישב על השולחן לצד הטרנספר כשהוא שופץ.
איך לבדוק מאיפה בא הרעש?
העלתי את האוטו על בוקים ו"התחלתי נסיעה" אבל המייסבים של הגלגלים האחוריים עשו יותר רעש מהגיר או הטרנספר ולא יכלתי לשמוע .
אני מתכוון להחליף אותם גם כן (אולי נייצר מתקון לשליפה שלהם מהציריות כמו בספר :wink: ) אבל עד אז יש לי בעיה לדעת מאיפה הרעש -גיר או טרנספר.
יש לי רעיון להחדיר בזמן נסיעה צינורית (כסטטוסקופ) ולבדוק את מקור הרעש - נשמע רעיון דבילי לא?
עוד בדיקה שעשיתי:
שמתי בניוטרל בטרנספר והעברתי הילוכים בגיר (עם גז) ושמעתי רעשים של תיקתוקים מהטרנספר אבל בהילוכים אחרים בטרנספר אין רעש דומה :roll:

אני בכל מקרה לא אעשה את זה החודש (לחץ בלימודים) אבל אני רוצה לדעת מה הבעיה ואיך אני לא גורם עוד נזק.
נ.ב.
בעל סמוראי ממוצע לא היה שם לב לשום רעש שאני שומע אבל אני רגיש :D
אני בסופו של דבר אהפוך לבעל שמיעה אבסולוטית לרעשים של הרכב . :lol:

-->