PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת טימינג

freedom
26-03-11, 23:03
שבוע טוב חברים
קניתי פרדו 2001 והבעלים לא יודע מתי הוחלף רצועת טימינג
האם הנורה תידלק לי כאשר צריך החלפה?
מהי תדירות ההחלפה ק"מ/ שנים?
תודה
טובי

momi-r
26-03-11, 23:31
שבוע טוב.

תרים טלפון למוסך מורשה או לחילופין תציץ בספר רכב אם יש אולי דאגו לרשום שם - במוסך מורשה (כל מוסך מורשה) יידעו להגיד לך מתי עשו במידה ועשו במוסך מורשה
אם לא יודעים במוסך מורשה תנסה לברר איפה טופל הרכב ולשאול שם בכל מקרה תשאל כל כמה ק"מ צריך להחליף טיימינג אצלך ולפי זה תדע איפה אתה עומד
והכי חשוב המלצה שלי כדי להיות בטוח במידה ואתה לא מוצא פרטים בנושא שקול להחליף בכל מקרה - ראש שקטטטט

freedom
28-03-11, 06:22
תודה

itamar1980
29-03-11, 18:59
הדרך שהחבר freedom הציע היא הכי טובה. תתקשר ליבואן.
אצלי ברכב נדלקה נורת הטיימינג אבל זכרתי שמוקדם מדי בכדי להחליף.
טלפון לטויוטה הבהיר לי שהרצועה הוחלפה רק לפני 90K ק"מ וככל הנראה לא איפסו בזמן את המנורה בכדי שתכבה.
לפי הוראות יצרן צריך לעשות טיימינג כל 150K ק"מ.

במידה ואין להם נתונים הכי טוב זה לעשות טיימינג וזאת גם על מנת לבצע יישור.

ד ו ר ו ן
29-03-11, 22:34
איתמר,
הנורה נדלקת לפי מס' ק"מ של מד הק"מ של הרכב, לא לפי הק"מ הנצבר מההחלפה האחרונה.
אם יש לך פער בין הק"מ "העגול" לבין כמה שעבר מההחלפה, זה רק אומר שמישהו הקדים משמעותית או איחר משמעותית אחת מההחלפות.

ירוני אבן
01-04-11, 12:05
בפרדו/היילקס עם מנוע מסילה משותפת המחשב סופר סיבובי מנוע ומחליט מתי ההחלפה הבאה,הממוצע הוא 150000 קמ,אצלי נידלק ב146000 כי רוב הזמן אני בעיר.ירון

ד ו ר ו ן
02-04-11, 12:01
בפרדו/היילקס עם מנוע מסילה משותפת המחשב סופר סיבובי מנוע ומחליט מתי ההחלפה הבאה,הממוצע הוא 150000 קמ,אצלי נידלק ב146000 כי רוב הזמן אני בעיר.ירון
אולי לפי שעות מנוע?
ברור לי ש"שעות מנוע" נספרות כפונצקייה מסויימת של סל"ד אבל הביטוי לא נחשב כמד סל"ד.
חגורות תזמון מוחלפות לפי שימוש או זמן על הרכב לאחר הרכבה, גם עם עמד במקום ללא הנעה.

ירוני אבן
02-04-11, 19:00
אולי לפי שעות מנוע?
ברור לי ש"שעות מנוע" נספרות כפונצקייה מסויימת של סל"ד אבל הביטוי לא נחשב כמד סל"ד.
חגורות תזמון מוחלפות לפי שימוש או זמן על הרכב לאחר הרכבה, גם עם עמד במקום ללא הנעה.

חבל שאתה לא לומד מכאלה שאולי יודעים יותר,בוודאי על מנועים חדשים...המחשב סופר סיבובי מנוע!!!ירון

ד ו ר ו ן
02-04-11, 20:03
ירוני,
בגלל זה יש סימן שאלה בתגובה הקודמת שלי.
חבל שלא טרחת לקרוא/להבין לפני שאתה קופץ עם סימני קריאה..

ירוני אבן
02-04-11, 23:45
אני מבין וקורא עיברית מכיתה א! בתגובתך הראשונה כתבת לפי ק"מ שזה לא נכון,אח"כ תיקנתי אותך והמשכת להיתעקש על עוד שעות מנוע...יקירי המחשב סופר סיבובים,אם תעמוד עם פול גז הטיימינג ידלק מוקדם יותר!!!לילה טוב ירון

ד ו ר ו ן
03-04-11, 00:19
ירון,
קורא אולי מכיתה א',
אבל מבין?

כוחו של דיון הוא בהחלפת דיעות, וקבלה (או שלא) של האחר, אחרי שהבעת את דעתך.
אחרי שתיקנת את המידע שאלתי שאלה נוספת, כי לא כ"כ הסתדר לי הרעיון- ובגלל זה שאלתי שאלה נוספת (רמז-המשפט שבקצהו יש סימן ?), קוראים לזה למידה.
אם אתה קורא לשאלה התעקשות, אין לי אלא להצטער בשבילך על חוסר הבנת המשמעות של סימן השאלה בסוף משפט כמשהו פתוח ולא משהו סגור.

itamar1980
03-04-11, 01:04
נכון מאוד.
במקרה שלי, הקדים משמעותית.

-->