PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת וולוו סטיישן מ5 ל7 נוסעים.

AUG
28-03-11, 18:13
כמה מסובך זה (טכנית וחוקית), והאם זה אפשרי, להסב וולוו 940 סטיישן בעל 5 מקומות ישיבה (בפועל וברשיון) ל7 מקומות (בפועל וברשיון)?

מה צריך לעשות (שוב, טכנית וחוקית) בכדי לבצע שינויי כזה?

תודה!

ishc
28-03-11, 18:26
זה נחשב שינוי מבנה ומצריך לעבור בעמדה 1, אני לא מאמין שתקבל אישור. אם אתה צריך רכב עם שבעה מקומות למה לא לקנות איזה מיני וואן?*

AUG
28-03-11, 18:37
ידוע לי שחלק מהרכבים האלו הגיעו עם 7 מקומות, ואלו שלא, הגיעו עם הכנה ל ספסל קטן בבגאז'. לכן הנחתי שזה כן אפשרי.

לגבי מיניוואן, את רוב התקציב הוצאתי על קניית CJ8 :-), והכסף שנישאר לא מאפשר לי משהו מעל 20-25K. :-(.

דרור ברלי
29-03-11, 15:17
טכנית בוודאי שזה אפשרי.
ההכנה לספסלון הנ"ל קיימת, וכל מה שצריך זה למצוא אחד מקורי מפירוק ולהרכיב אותו.
הבעיה היא שאתה חי במדינת ישראל ובדיוק עבור מקרים כמוך המציאה המדינה העקומה שלך את עמדה 1, כדי להוציא לך את המיץ ולגרום לך להצטער על הרעיון.
אם זה הגיע לארץ עם 5 מושבים, תצטרך לעבור שבעה מדורי גיהינום כדי לאשר את הרכבת הספסלון.

מצד שני זה לא ג'יפ, אולי יתייחסו אליך אחרת שם.

AUG
29-03-11, 21:33
דיברתע היום עם בוחן ראשי במכון טסטים ("מכון הדרום").
הוא אומר שכל מה שצריך, זה שהמושב יותקן ע"י מתקין מורשה (איפה מוצאים אחד כזה?), ולהגיע עם אישור מהמתקין לעמדה #1.

לכאורה זה לא סיפור מסובך מידיי.
עכשיו רק נשאר למצוא רכב שזכה לבעלים אוהבים.

תודה על העזרה!

kobiarava
29-03-11, 23:19
מתקין מורשה=עסק להתקנת מושבים ודיגום רכבים, למשל מוניות שירות ורכבי הסעות. אני יכול להמליץ על "יעלי תעשיות" באשדוד, אנשים נחמדים ומקצוענים. למען הסר כל ספק, אין לי כל קשר למקום למעט היותי לקוח מרוצה.
הפרוצדורה היא התקנה ע"י ה"מתקין המורשה", חבילת ניירות שהמקום מכין שתכליתם לאשר שהרכב עומד בדרישות ומתאים להסעת הנוסעים הנוספים אחרי ההסבה, וחשוב מאוד-שקילה רשומה ועדכנית לאחר ההסבה (בלי תעודת שקילה יעיפו אותך מכל המדרגות בעמדה מס' 1!). אחרי כל אלה, אתה לוקח יום חופש, מצייד את הרכב במזון, נשנושים ושתיה להרבה שעות המתנה, ומגיע מתישהו במהלך שעות הלילה לתור ההמתנה בעמדה מס' 1. גם אם תגיע בחצות, ראשון בטוח לא תהיה, אבל עדיף להקדים ככל האפשר אם אתה מתכנן לסיים הכל באותו היום.

בהצלחה-קובי

אומי5
02-04-11, 21:24
אם תחפש טוב אולי תמצא אחד שכבר עם הספסל.

מה גיל הילדים שאתה מתכוון להסיע שם?
אם אני זוכר נכון יש תקרת גיל.
בכל מקרה לילדים מעל גיל 12 זה צפוף מאוד,מנסיון כילד במונטגו, ובמונטגו בניגוד לוולוו יש בור לרגליים.

ishc
02-04-11, 21:44
ידוע לי שחלק מהרכבים האלו הגיעו עם 7 מקומות, ואלו שלא, הגיעו עם הכנה ל ספסל קטן בבגאז'. לכן הנחתי שזה כן אפשרי.

לגבי מיניוואן, את רוב התקציב הוצאתי על קניית CJ8 :-), והכסף שנישאר לא מאפשר לי משהו מעל 20-25K. :-(.

מאזדה MPV, שבי אסטרו, וואיגר, מיצובישי ספייס וואגן, כולם יכנסו לך לתקציב :)

AUG
03-04-11, 00:05
הילדים הצפויים לאכלס את אותו מושב יותר צעירים מ12...

בדקתי לגבי חלק מהמיניוואנים האלה, והמחירים שלהם יותר גבוהים מהתקציב שלנו (שבינתיים פותח בדיאטה - בניגוד לרצוננו...).

תודה.

-->