PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרך בורמה

יורם-דרומי
28-03-11, 21:46
אני רוצה לצאת לטיול עם רכב קל (לא ג'יפ ) לדרך בורמה - הגבעה עם פסלי החיילים

יש שביל ממסילת ציון הנכנס פנימה דרך פארק רבין

האם ניתן להגיע לגבעה עם רכב קל?
למישהו יש מסלול ?

רצ"ב תמונת מפת האזור

תודה

bibi544
30-03-11, 17:38
תגדיר רכב קל?
אם בכוונתך להיכנס ליד מסילת ציון ולעלות מזרחה לכוון שמורת המסרק אז יש נקודה אחת שם של הצלבות ובורות, אמנם כל רכב שטח ממוצע יעבור את זה - אולי יחטוף קצת מכות אם הוא נמוך מאוד - אבל רכב קל אני לא יודע מה זה בשביל לחוות דעה.
אם בכוונתך להכנס ליד מסילת ציון ולנסוע מערבה אין שום בעיה גם עם רכב כביש משפחתי.

zerez
30-03-11, 17:44
אני לא יודע איך זה היום, נסעתי שם לפני שנתיים.
אז הייתה שם מדרגה לפני מסילת ציון שלא עבירה לרכב פרטי, אתה יכול להכנס מכביש 38 אבל אם המדרגה עדיין שם תצטרך לחזור את הכל בחזרה, לא סיפור גדול.

ש01
31-03-11, 12:59
עברנו שם לפני מספר חודשים
אינני זוכר מדרגות או בעייה כלשהי (אולי היתה ושכחתי...).
דרך קק"ל פשוטה.
פרט, כמובן, לסרפנטינות.

יורם-דרומי
02-04-11, 13:07
תגדיר רכב קל?
אם בכוונתך להיכנס ליד מסילת ציון ולעלות מזרחה לכוון שמורת המסרק אז יש נקודה אחת שם של הצלבות ובורות, אמנם כל רכב שטח ממוצע יעבור את זה - אולי יחטוף קצת מכות אם הוא נמוך מאוד - אבל רכב קל אני לא יודע מה זה בשביל לחוות דעה.
אם בכוונתך להכנס ליד מסילת ציון ולנסוע מערבה אין שום בעיה גם עם רכב כביש משפחתי.

אני מתכוון לרכב משפחתי רגיל (לא ג'יפ)
אנחנו קבוצת מטיילים שעורכת במקום טיול מוקדם יותר בעין קטלב ולאחר מכן רוצים לשלב טיול או בדרך בורמה כולל תצפית על תל אפול (שיחזור הפסלים שנמצא במקום) או לחילופין משלט 21 - תצפית על אזור שער הגיא

הסיום יהיה פיקניק באחד משני הנקודות שנטייל בחלק השני

יש רעיונות ?

ofervan
02-04-11, 13:38
אתה יכול להגיע למשלטים 16 ו-21 מכיוון בית מאיר עם רכב פרטי. קח בחשבון שתצטרכו לחזור בדרך שבה הגעתם, כי לא תוכלו לרדת בדרך בורמה לכיוון מסילת ציון עם רכב פרטי, יש קטע אחד בעייתי.
דרך בורמה ממסילת ציון מערבה עבירה לכל רכב (יש מעקף לסרפטינות), יש לך כמה אפשרויות עצירה ופיקניק: עין מסילה, חניון התאנים, עינות סוסין - מומלץ, מצפה הראל (תל אפול). ממצפה הראל יש דרך סלולה ליציאה לכביש 44.

אבא גריזלי
12-06-11, 22:04
שאלה ליודעי דבר - האם הסרפנטינות של דרך בורמה עבירות ל-F350 לא ממוגן מבחינת הגודל ומיגונים?

אבא גריזלי
13-06-11, 10:13
מישהו? מדובר בכיוון עליה. צמיגי כביש סטנדרטיים.

itayt
13-06-11, 10:26
עברתי שם בשבוע שעבר (היה פקק בכביש 1 משער הגיא אז קיצרתי עד מחלף שורש דרך דרך בורמה). אני זוכר את השביל כשביל פשוט ואפילו את חבר שלי נוסע שם עם סובארו B4, האמת הופתעתי מאוד, כנראה הגשמים עשו את שלהם באזור, מעבר לזה שהשביל מאוד מחורץ וצריך להיזהר לא לטוס ופתאום להתקל בחריצים עמוקים, יש באמצע קטע של עקומה ימינה ושמאלה, מלא בהצלבות שעלולות להיות בעייתיות לרכבי שטח קלים, אני עם דיפנדר אז לא ממש היתה בעיה כמובן, אבל זה פשוט הפתיע אותי איך הדרך משתנה אחרי גשמים. לדעתי בקטע הזה צריך או מהלכי מתלה נדיבים או נעילה אחורית, אחרת יש מצב להתקע בלי עבודות מע"צ. בכל מקרה אם אתם נוסעים כמה רכבים זה יכול אפילו להפוך למעניין לפני האוכל...

אבא גריזלי
13-06-11, 10:33
תודה איתי. האם משמעות הדבר שאפ350 ללא מיגון גחון ועם צמיגי כביש לא יעבור את הקטע? תודה

יובל48
13-06-11, 16:47
שאלה ליודעי דבר - האם הסרפנטינות של דרך בורמה עבירות ל-F350 לא ממוגן מבחינת הגודל ומיגונים?

מבחינת גובה ומיגונים לא תהיה בעייה,בסיבובים יתכן ותצטרך לעבוד קצת.
לגבי השמות לדרך,דרך בורמה נקראת הדרך מבקוע עד מסילת ציון.
הדרך העולה לכיוון המסרק נקראת דרך הג'יפים.

אבא גריזלי
13-06-11, 18:16
אני מתכוון דווקא לקטע ממסילת ציון ועד בית מאיר. האם זה עביר?

יובל48
13-06-11, 21:05
עביר לרכב 4X4 עם הילוך כח(ואולי אפילו בלי)יש קטע קצר עם
בורות ואפשרות להצלבה,בחירת נתיב ועוברים.

itayt
15-06-11, 13:05
תודה איתי. האם משמעות הדבר שאפ350 ללא מיגון גחון ועם צמיגי כביש לא יעבור את הקטע? תודה
יעבור בלי בעיות מיוחדות

אבא גריזלי
15-06-11, 13:19
המון תודה, אעשה נסיון בקרוב.

-->