PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניתי מדרגות צד, ושאלה לגבי מיגון מיכל דלק

debilezem
29-11-04, 18:04
אחרי תגובות חוזרות ונשנות באתר החלטתי לבנות לבד מיגונים לסאמוראי שלי.
בישלתי מדרגות צד לפי המתכון של אלון. יצא מעולה!!! זה מוחזק אצלי רק עם 4 ברגים בכל צד (כי אני קצת פוזל ולא קדחתי בפלטות חיבור בצורה מדוייקת).
ומדרגה ימין בולטת קצת מחוץ לרכב (אבל אני אומר לכולם שזה בכוונה שהנוסע יוכל לדרוך עליה...). ומדרגה שמאל קצת עקומה...
אבל אני הכי אוהב אותם בעולם!!!!
ועשיתי אותם לבד לבד!!!
וזה עלה לי רק 200 ש"ח!!!
והם הכי יפות שיש!!! הסמו לבן והן אדומות!!!!
והיה לי כיף!!! (חוץ מהחול בעיניים בלילה- לא משהו שקצת פרוסות תפו"א לא העבירו...)
תודה רבה כולרות!!!
ועכשיו שאלה:
קצת ביזארית...
תמרור תן זכות קדימה זה חומר גלם טוב למיגון מיכל דלק?
אם לא- תבנית נירוסטה של מטבח של קיבוץ בעובי 2 מ"מ זה כן? (חשבתי על 2 שכבות).
ושוב תודה רבה!!!

(הכותרת שונתה ע"י המערכת. היא נועדה להקל עלינו לדעת מה יש בהודעה, שמרו את השאר לגוף ההודעה)

UNIX
29-11-04, 18:16
א.למה כולרות?(חולרות)
ב. תמרור זכות קדימה עשוי מפח דק לא? ולמה להרוס אותו?
ג.תתחדש

gil4
29-11-04, 18:26
א.2 מ"מ דק מדי.תעשה חיפוש ,כבר היה דיון בנושא.
ב.
חוץ מהחול בעיניים בלילה- לא משהו שקצת פרוסות תפו"א לא העבירו... תרחיב בבקשה על הטריק הזה..

debilezem
29-11-04, 18:27
א. כולירות מלשון כולירע המחלה.
ב. התמרור עשוי מאלומיניום בעובי 4 מ"מ בערך.
ג. התכוונתי לתמרור חד סיטרי (מרובע) שגם בלי זה זרוק אצלי בחצר שנתיים.

גיא
29-11-04, 18:28
תחדד שניה על הקטע של החולרות ?

זה מעניין אותי.

למי בדיוק אתה מתכוון ?

המהנדס
29-11-04, 18:34
תמונות !!!! 8)
נכון אומרים כולירה ולא חולירה
כל הכבוד על העבודה (אדומות??? רגע לא עשית את זה מגולוון?)
אני מעיד על עצמי ככולירה אז יכול ליהיות שהוא התכוון אלי :lol: סתם.

debilezem
29-11-04, 18:43
אפתח במשפט הקסם- מי שאני מתכוון אליו (הכולירע) יודע...
מתכון משלי - המקרה של חול בעיניים יש לחתוך פרוסות עבות של תפוח אדמה גדול ולשים על העיניים (העצומות).
החום ממש נשאב מהעיניים.
למחרת ניתן להתמש בפרוסות לסנדוויץ של הילדה לביה"ס.
מאד מזין הרבה עמילן וברזל ריתוך.
ואמשיך:
לא לא השתמשתי במגולוון.
חשבתי לשים 2 שכבות של 2 מ"מ ולהדק עם ניטים.
יש אולי למישהו תמונה של מיגון טרנספר.
נכנסתי חזק למיגונים.
דרך אגב בניתי גם גגון לסמוראי (הסמוראי פתוח).
אם זה מעניין מישהו אני אעלה גם את זה.
אם לא סתם חבל על המקום בסרבר...

zagi
29-11-04, 18:56
דיייייייייייייייי................ראבק , נמאס לי מכל השרשורים על ה- " חול בעניים " .
מישהו יכול להסביר לי מה כ"כ קשה בלא להסתכל ישירות על הריתוך .... :evil:
יש מסכה שהיעוד שלה הוא לזה בלבד תשתמשו בה ...
וכן , מעניין מאוד הגגון לסמו פתוח , אם אפשר תמונות ....
שגיא .

debilezem
29-11-04, 19:01
מי שלא ראה ריתוך בהתהוותו לא ראה דבר יפה מעודו!
בערבי החורף הגשומים אין כמו לשים רתכת בסלון ולהראות לכל החברה
2 צינורות הופכים ל-1.
ועכשיו ברצינות...
קשה לא להסתכל...
לפחות קצת, בהתחלה,
ואח"כ הפיק הלא מכוון...
ואח"כ לשכוח לשים את המסכה...
ואח"כ בטעות...
קורה- אין מה לעשות!
אפילו לי רתך מקצועי עם ניסיון של בערך 10 דקות ריתוך ברפרטואר.

המהנדס
29-11-04, 19:06
קח:

http://imgsrv.pic4u.co.il/05cf09f787c951d02e4881af7e67bdf0020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/05cf0954d12bd648294a00b6ff447330020000.a spx

אני השתמשתי ב 2 מ"מ אלומיניום והוא עושה את העבודה יופי (קיבל כבר כמה "הנחתות" בחורשן)
אם אתה רוצה משהו חזק יותר (כי ממש בא לך לנחות על סלעים או לחילופין לעלות על מטעני צד במשקל 50 ק"ג ומעלה ) אז גם תחזק את הצינורות המקוריים או תחליף אותם.
:lol:

debilezem
29-11-04, 19:18
אין לי את הלוקסוס של צינורות מקוריים...
יש לי מיגון מיכל דלק אבל הצינורות כל כך רקובים ועקומים שלא הייתי נוגע בהם לשום שימוש חוץ מצביעה בכחול וזריקה לים.
חשבתי לשים פרופיל מרובע קטן ולכופף בהתאם לצינורות המקוריים.
האלומיניום של השלט קצת שונה.
נקווה שיהיה בסדר.
אני אופטימי.
יהיו שבוע הבא תמונות של הגגון היפה.
והמדרגות המדהימות.

יובל48
29-11-04, 19:44
ואותי מעניין יותר הרמפות הקטנות/גדולות של המהנדס
אנא ממך פרט לנו מאיפה וכמה?
תודה
יובל

zagi
29-11-04, 19:47
אם זאת התשובה שלך , אז יש לי הצעה בשבילך ....
תרתך משהו ללא מסכה במשך שלוש דקות רצוף ותסתכל טוב טוב על הריתוך ...
אני מבטיח לך שאתה לא תרצה לראות אור ריתוך ישיר שוב בחייך .
ועכשיו באמת ...מכוונים , נותנים פיק קטנטן או שניים לקיבוע ( עם המסכה ..) ומרתכים .
פשוט לא ???
שגיא .

dizza man
29-11-04, 20:10
:lol: חול בעיניים.....

הייתה עושה טלפון יש לי טיפות עיינים לקרנית תוך דקה אתה כמו חדש..
קצת קשה להסתכל על אנשים באור יום למחרת אבל כאלה.. 8) עוזרים יופי

ותהנה מהמדרגות צד .. ואם אתה עושה כבר מיגון לטנק דלק תעשה ככה.. יותר קרבי..
וצריך להרים את המספר לדלת האחורית
http://imgsrv.pic4u.co.il/6db77fbfd354b701424679a52d3955d0020000.a spx

ותמשיכו ככה עם העבודות העצמיות ..ג'יפאי אמיתי אף פעם לא הולך למוסך!!
הוא מפרק גיר בחניה כשהוא שוכב מתחת לאוטו מוריד אותו על הבטן ומזיז אותו הצידה!!
(3 פעמים הייתי בסיטואציה הזאת עם סיקס מודל 82 שהיה לי)..יש לי עד עכשיו איזה צלע סדוקה :D אבל היה שווה

ובקשר לריתוכים חובבניים זאת ההתחלה לבניית מפלץ עבירות בחניה של השכנים!
וחול בעיניים (כוויה בקרנית) זה קורה גם לטובים ביותר

אלון_ק
29-11-04, 23:43
דביליזם (יש לך שם?)
לי דווקא חורה שיש "כולירות" בכותרת. חברים זה יופי, סחבקיות וצחוקים זה חלק מהפורום, אבל תשמרו על פרופורציות. כנ"ל לגבי תגובות והערות סרק - כולנו חוטאים בזה מדי פעם, אבל תשמרו על פרופורציות.

עידן (המהנדס), אין שום ביסוס למה שאתה אומר על אלומיניום 2 מ"מ. זה שאצלך הוא עוד לא חטף מכה טובה לא הופך אותו לעמיד. אז כן, זה יופי של עבודה, אבל היא רק יפה. אני לא אומר את זה כדי לרדת עליך, אני דווקא מאוד מעריך את הדברים שאתה עושה; אני אומר את זה כי בנאדם אחר הולך לבנות מיגון ואתה ממליץ לו על בניה לא נכונה. אם אתה צריך דוגמא קלילה, סוזי נוסע עם 6 מ"מ 6061 (או 2024, אני לא בטוח וזה לא משנה - שניהם הרבה יותר חזקים משלך) ועיקם אותו. מה זה אומר על האלומיניום המרוג הרגיל לחלוטין שאתה נוסע איתו? נכון, שהוא עוד לא חטף מכה אחת אמיתית וביום שזה יקרה הוא כבר לא יהיה כל כך יפה. תחשוב על זה: איך כופפת אותו? וכמה כח מפעילה אבן עם ראש בעל שטח פנים של 400 סמ"ר שנוחת עליה יותר מ1/2 טון במהירות של 5 קמ"ש?

דביליזם, אין שום סיבה לפתוח שרשור חדש בנושא קיים. יש מנוע חיפוש, הוא עובד תמיד, תשתמש בו.
לגבי החומר של המיגון, אלומיניום 6061 5-6 מ"מ כנראה מספיק. פח בעובי 4 מ"מ, בערך. אני לא מאמין גדול במחזור שלטים (מה גם שלדעתי זה ברברי). תקנה חומר, זה עולה גרושים ותצא לך עבודה טובה בהרבה.

לגבי המדרגות, טוב לשמוע שאתה מרוצה. איפה התמונות?

המהנדס
30-11-04, 00:11
אני (והמגן שלי :lol: ) בעלי ניסיון מועט מידי בשטח כדי להתווכח- בטוח מול סוזי
אז חבר'ה תעשו מה בא לכם (כרגע לי המיגון מספיק).
מיגון אפשר לעקם - תלוי מי הנהג ומה הוא עושה עם הרכב.
ככל שתבנו את המיגון חזק יותר כן ייטב ואני לא בא להתווכח על זה.

עודדוש
30-11-04, 08:42
שלום
אם כבר מדברים בנושא מיגון מיכל דלק, אני פונה לבעלי הניסיון.
האם ניתן להתגבר על הגאומטריה המסובכת של הצינורות הקיימים ולהחליפם בקורות "נורמליות" לדוגמא ע"י הכנסת קורות רוחב ארוכות יותר מהמרווח בין הברגים וחיבור הצינורות לקורות אלו בחלק שבולט מהברגים? או שמומלץ ללכת למסגר אם הצנורות הקיימים כדי שיכופף צינורות חדשים באותו אופן?
תודה רבה
עודד

tayrie
30-11-04, 12:12
לגבי החומר , אלומיניום\ברזל , תבדקו טוב טוב מה ההבדק במשקל , אני עשיתי מברזל , ונדהמתי עד כמה זה כבד.

שלום
אם כבר מדברים בנושא מיגון מיכל דלק, אני פונה לבעלי הניסיון.
האם ניתן להתגבר על הגאומטריה המסובכת של הצינורות הקיימים ולהחליפם בקורות "נורמליות" לדוגמא ע"י הכנסת קורות רוחב ארוכות יותר מהמרווח בין הברגים וחיבור הצינורות לקורות אלו בחלק שבולט מהברגים? או שמומלץ ללכת למסגר אם הצנורות הקיימים כדי שיכופף צינורות חדשים באותו אופן?
תודה רבה
עודד

תתכנן ותבנה קונסטרוקציה חדשה , או שתכופף את הברזל\אלומיניום , ותרתך לו דפנות כמו שאני עשיתי...
http://www.geocities.com/tayrie_20/MIGUN2.jpg

או שהכי טוב , להעתיק קווים כללים 8) , מוצר של משפר.
לנקסוס יש תמונה של מיגון מקצועי מאוד. (הכתום)

אלון_ק
30-11-04, 14:56
תבדקו טוב טוב מה ההבדק במשקל
למה? תן לי סיבה אחת טובה (זה כבד לי להרים את זה זו לא סיבה ששווה 400 ש"ח). שיבנה מטיטאניום וזהו, ייצא לו יחס חוזק/משקל הכי טוב.
אלו מכם שמתכננים לבנות מדרגות, מיגון מיכל דלק, מיגון טרנספר, כלוב, 2 פגושים וגגון ייטב להם לדבוק במשקלים מינימלים לבניות שלהם. אלו מכם שייבנו חלק קטן מהרשימה הזו, יכולים להזניח את המשקלים - הם יהיו זניחים ביחס למשקל הרכב. משום כך, אני לא רואה שום סיבה לשלש את המחירים על העבודות האלו.

פלדה פשוטה, 1030, 4 מ"מ. אז זה ישקול 20 ק"ג (נגיד). זה יוצא 2% ממשקל הרכב. מזיז לו?

הפתרון הנכון הוא בדיוק מה שחיים עשה. מבנה אחד, מחתיכה אחת (מרותך=חתיכה אחת). כן, יהיה יותר טוב אם תבנה את זה מאלומיניום 6061 בעובי 6 מ"מ ע"ב שלדה שמתחברת לחוד לרכב. זה לא יצדיק את הפרשי המחיר, לדעתי. יחס עלות/תועלת פשוט וקל: פלדה יעלה 200 ש"ח, מאלומיניום יעלה 600.

tayrie
30-11-04, 20:05
שווה בדיקה מדויקת של ההבדל וההשפעה ברכב הנתון.
הרבה משקל מעמיס על המתלה האחורי (בג'ז מלא , פגוש צינורות , גלגל ספייר ,ג'ריקן ) כל עודף משקל מנמיך את הרכב במצב כזה.
וגם במצבים פחות קיצוניים משאתה מתאר.

לדוג' : 2 ויטרות מוגבהות בסט קלמיני(נחשב סט קשה)
http://www.k9rdj.co.uk/cc0103-01.jpg

אחת נמוכה מהשניה(לא רשם בכמה , אם זה נראה לעין סביר להניח שזה משמעותי)
ההבדל לטענתו , 2 פגושי ברזל , ועוד כמה שיפורים זניחים.

אם החוש לא מטעה אותי המיגון שהכנתי שוקל כמעט כמו פגוש ברזל , תקן אותי אם אני טועה.

tayrie
30-11-04, 20:12
http://uploaded.fresh.co.il/2004/11/30/78267002.jpg

t_uri
30-11-04, 22:14
ממש לא בטוח שאתה צודק. נדמה לי שיש להם בודי קצת שונה. תראה:

http://imgsrv.pic4u.co.il/20ae40c5c1fcee46b84bb2981f45db60030000.a spx

אורי טל

אלון_ק
30-11-04, 22:23
קודם כל, אחד זה סיידקיק והשני טרייסר, אם אני לא טועה. או זה, או שהדגם שונה.

שנית חיים, עברנו על זה כבר פעם. זה עניין מדעי לחלוטין, אז או שתביא מספרים והוכחות חותכות או שתפסיק להמליץ ע"ב תחושות.

תחשב קבוע קפיץ של הרכב שלך ואז תחשב כמה הפרש של 10 ק"ג יוריד אותו בס"מ. למה 10? כי אתה יוצא מהנחה שהמשקל מתחלק בחצי לכל גלגל בקירוב טוב. לא יכול לחשב? אל תכריז שזה מנמיך.

מתימטיקאי תיאורטי ומתמטיקאי מעשי נכנסים למערה ורואים בחורה ערומה, שווה מאוד, ששד חוצץ בינם לבינה. השד אומר "מותר לכם ללכת לז**ן אותה, אבל רק אם תתקדמו 1/2 מהמרחק שהתקדמתם בצעד הקודם". המתימטיקאי התיאוקטי מתיישב, המעשי מתחיל ללכת. "מה אתה עושה?" שואל התיאורטי, "אתה הרי יודע שלא תוכל להגיע לעולם." -"נכון", עונה המעשי, "אבל אני אגיע מספיק קרוב בשביל מה שאני רוצה..."

כל משקל, גם ק"ג אחד, מוריד את הקפיץ. אבל האם הקפיץ יורד בכמות רלוונטית?

אלון_ק
30-11-04, 23:13
אוקיי, עשיתי ניסוי קטן.
טיפסתי על פינה של הרכב ומדדתי את הפרשי הגובה. לטובת החישוב שלנו אנחנו נניח שאני שוקל 50 ק"ג בלבד (אני שוקל 75), זה יהיה מקדם השגיאה שלנו + אנחנו גם יוצאים מנקודת הנחה שקבוע הקפיץ שלך זהה לשלי (מה שהוא כנראה לא, הוא כנראה גדול יותר) ואני מזניח את זה שהקפיץ הוא פרוגרסיבי (שלך לא). נראה לי שאלו מספיק מקדמי בטחון.

הרכב ירד 2.3 ס"מ, שזה 0.023 מטר. מתוך F=Kx אתה מייד מוציא שקבוע הקפיץ שלי הוא 2174, בקירוב (לא לשכוח שF חושב כW, ולא כMG). חישוב נוסף עם הנתונים האלו יגלה לך שאילו היית מניח 10 ק"ג בלבד על קצה הקפיץ הוא היה נע...

0.0046 מטר, בקירוב. זה 4.6 מ"מ.

ז"א שאתה תנמיך את הרכב שלך 1/2 ס"מ (יו, כמה עיגולים למעלה...) בקירוב. 1/2 ס"מ שלם. תסתכל על סרגל, תראה איזה גודל זה ותגיד לי שזה מה שישנה.

תבצע את אותו ניסוי על הרכב שלך, אבל עם ג'ריקן 10 ליטר מיים. תוסיף עוד מ"מ לתוצאה, כי אתה מתחיל מX נמוך יותר (המיגון כבר מותקן). אני מנחש, אבל אני נורא אופתע אם הירידה תהיה יותר מ2-3 מ"מ. אני לא אתפלא בכלל לגלות שהיא יותר קרובה ל1. בקיצור, בולשיט.

גיא
30-11-04, 23:46
רוצה מדוד ?

הכננת שהתיה מותקנת לי על הסמוראי, שקלה יחד עם המתקון ועם הפלטה בערך 40 ק"ג
מדובר על כננת 4500 ליב' בת 13 ( אז )

מדוד על סרט מדידה היא הורידה את הפרונט של הסמוראי ב 10 מ"מ ... ... ... מדוד !
זה שטויות.

tayrie
30-11-04, 23:50
שווה בדיקה מדויקת של ההבדל וההשפעה ברכב הנתון.
הרבה משקל מעמיס על המתלה האחורי (בג'ז מלא , פגוש צינורות , גלגל ספייר ,ג'ריקן ) כל עודף משקל מנמיך את הרכב במצב כזה.
וגם במצבים פחות קיצוניים משאתה מתאר.

לדוג' : 2 ויטרות מוגבהות בסט קלמיני(נחשב סט קשה)

נקסוס , לא הכרזתי שום דבר , המלצתי ששווה לבדוק את זה ברכב נתון , אתה משווה שקיעה של העלים שלך לקפיצים בויטרה? יכול להיות שבויטרה זה משמעותי.
הבאתי פה מקרה של בן אדם בחו"ל שהתנסה בנושא שאנחנו מדברים עליו , והסיק שהשקיעה אצלו נובעת מעודף משקל - לא קבעתי שום דבר ,כל אחד יחליט לגבי אמינות המקור שהבאתי.

מה שכן כתבתי כעובדה - זה עובדה, גם אם זה מנמיך ב0.00001 MM אתה חזרת על זה בעצמך.

קודם כל, אחד זה סיידקיק והשני טרייסר, אם אני לא טועה. או זה, או שהדגם שונה

לא יודע , זה לא משנה.
בשניהם שמו סט של קלמיני , השילדה היא אותה שילדה , אותו סרן , כל השאר מוחלף בקלמיני.
וחוץ מזה אם הבן אדם החליט שהאוטו שלו שקוע , אני מאמין לו .

עוד דבר , המשקל לא רק גורם לשקיעה , כל ההתנהגות של המתלה משתנה לרעה כשיש עודף משקל , סגירות מתלה תקופות יותר , וזה ממש לא זניח , אולי בעלים כן , לא יודע...

נקסוס , תשתדל לקרוא ולהבין את כיוון ההודעה , נראה כאילו אתה מחפש בדברים שלי את המשפט הלא מאומת לתקוף עליו ...

ובחזרה לנושא , אלומיניום\ברזל , לדעתי שווה לשקול טוב לפני שרצים לחסוך את ה400 ש"ח האלה.

tayrie
30-11-04, 23:56
רוצה מדוד ?

הכננת שהתיה מותקנת לי על הסמוראי, שקלה יחד עם המתקון ועם הפלטה בערך 40 ק"ג
מדובר על כננת 4500 ליב' בת 13 ( אז )

מדוד על סרט מדידה היא הורידה את הפרונט של הסמוראי ב 10 מ"מ ... ... ... מדוד !
זה שטויות.

10 MM בעלים זה לא הרבה לדעתך?

אם היא הורידה סמו עלים ב1 ס"מ , הויטרה שלי תישן על האף אם תרכיב אותה.... :P

t_uri
30-11-04, 23:57
גיא, בגדול אתה צודק, אבל אולי לא מיד אחרי ההתקנה. הצניחה שהיתה אצלך בסמוראי היתה גם אצלי בסיקס אחרי מספר מסויים של ק"מ שבהם הקפיץ באמת עבד יותר קשה.

נקסוס , תשתדל לקרוא ולהבין את כיוון ההודעה , נראה כאילו אתה מחפש בדברים שלי את המשפט הלא מאומת לתקוף עליו ...

tayrie. אל תיקח את זה אישי. דיונים פילוסופיים והשערתיים או תחושות למיניהם לא מביאות תועלת לאתר. אין לאלון שום דבר נגדך. בחיי.

אורי טל

ארז
01-12-04, 00:19
1 מיגון מיכל דלק של 2 מ"מ אלומניום מרוג לא אפקטיבי ,אלומניום בעובי כזה מתעקם גם ממכה ביד....בטח ובטח כשרכב ששוקל טון יתישב עליו על סלע....אז אולי הוא יפה וסקסי אבל תעשה טובה אל תראה אותו כמגן,הוא הרבה דברים אחרים ,מגן הוא לא.

2 משקל המיגון כן חשוב, בסופו של יום גם מערכת המתלים עובדת קשה יותר, גם כשאין שקיעה מידית של הקפיץ, לאורך זמן הקפיץ והבולם עובדים קרוב יותר לסקלה העליונה של היכולת שלהם ביום יום וזה לא מאריך להם את החיים....

3 המשקל משפיע על עוד גורמים ,רכב עם מיגונים מברזל ,פגושים וכננת מגיע למשקל לא קטן של תוספות עליו, זה משפיע גם על צריכת דלק ועל סחיבת המנוע.

אלון_ק
01-12-04, 00:32
אתה משווה שקיעה של העלים שלך לקפיצים בויטרה
כן. למה לא? הקבוע שלך יותר גדול (סביר להניח) והוא כזה מרגע התנועה הראשון, בעוד שלי רק גודל עם התנועה (דהיינו בתחילת התנועה, איפה שמדדתי, הוא יותר קטן).

אל תתגונן בתוך התיאוריה. תקבע מה זניח ומה לא. אין מערכות אידאליות ומספרים אידאלים במציאות.

עוד דבר , המשקל לא רק גורם לשקיעה , כל ההתנהגות של המתלה משתנה לרעה כשיש עודף משקל , סגירות מתלה תקופות יותר , וזה ממש לא זניח , אולי בעלים כן , לא יודע...
עודף משקל - נכון. עודף. משתמע מעצותיך שאתה קובע ש20 הק"ג האלו (מישהו בכלל מדד שזה 20 ולא 15? או 10? יכול להיות שאנחנו מדברים באוויר לחלוטין?) הם עודף משקל. על סמך מה? איך אתה מסיע עוד בנאדם באוטו מאחור (או שניים) אם זה עודף משקל?

המקור שהבאת נהדר. אתה לא יודע כמה משקל יש לו, מה קבוע הקפיץ שלו, תדירות ואופי השימוש, כמה ס"מ השקיעה שלו, כלום. הוא תותח על, מכניקר בחסד עם ביצים ללכת איפה שאחרים עוד לא העיזו - אז מה? צא לאוטו שלך, קח ג'ריקן, תמדוד.

נראה כאילו אתה מחפש בדברים שלי את המשפט הלא מאומת לתקוף עליו
ממש לא. אורי די סיכם את זה. אם אין לך עובדות להתבסס עליהן, אל תקבע עובדות בשטח. לא בפורום הזה. זה לא אישי נגדך, זה עניין של מה נכון ומה לא.

נקודה למחשבה: מדובר באזור הסרן האחורי. האם שקיעה כזו או אחרת (בפרט כזו של ס"מ או שניים - אפילו שהוכחנו שזה פחות) משנה משהו? מה הנקודה הכי נמוכה שלך שם?
מה השינוי בזוית הנטישה כתוצאה מ5 מ"מ הפרש גובה?

tayrie
01-12-04, 00:53
עודף משקל - נכון. עודף. משתמע מעצותיך שאתה קובע ש20 הק"ג האלו (מישהו בכלל מדד שזה 20 ולא 15? או 10? יכול להיות שאנחנו מדברים באוויר לחלוטין?) הם עודף משקל. על סמך מה? איך אתה מסיע עוד בנאדם באוטו מאחור (או שניים) אם זה עודף משקל?

בשטח בן אדם מאחור זה עודף משקל אצלי בויטרה ,למה? המתלה נסגר כל דקה...
האוטו מתרסק לכל מכשול.

המקור שהבאת נהדר. אתה לא יודע כמה משקל יש לו, מה קבוע הקפיץ שלו, תדירות ואופי השימוש, כמה ס"מ השקיעה שלו, כלום. הוא תותח על, מכניקר בחסד עם ביצים ללכת איפה שאחרים עוד לא העיזו - אז מה? צא לאוטו שלך, קח ג'ריקן, תמדוד.

הוא כותב הכל , מה שקע, למה ,איך , ומה עשה עם זה...
לא התריח את עצמי לאוטו , אם יש גוי שעשה לי את העבודה , וכתב וצילם הכל...
כל מה שנותר לי זה להסיק ממנו אלי , אם אני ירצה לעצמי תשובות מדויקות אני יצא וימדוד.

ממש לא. אורי די סיכם את זה. אם אין לך עובדות להתבסס עליהן, אל תקבע עובדות בשטח. לא בפורום הזה. זה לא אישי נגדך, זה עניין של מה נכון ומה לא.

איזה עובדות קבעתי?!?!?! :evil:

נקודה למחשבה: מדובר באזור הסרן האחורי. האם שקיעה כזו או אחרת (בפרט כזו של ס"מ או שניים - אפילו שהוכחנו שזה פחות) משנה משהו? מה הנקודה הכי נמוכה שלך שם?
מה השינוי בזוית הנטישה כתוצאה מ5 מ"מ הפרש גובה?

מי אמר שזה לא שקיעה של 4 ס"מ?!
הוכחנו?! מתי הוכחנו בויטרה?

עודדוש
01-12-04, 07:56
שלום
אנסה להוסיף קצת שמן למדורה :lol: אני לא מכיר ויטרה אוךם בהנחה והוא באמת רך יותר ולינארי ניתן אמנם להזניח את השקיעה הסטטית אולם השקיעה הדינמית היא זו שתגרום להתעייפות המתלה. כאשר הרכב חמוש רק בנהג +1 ניתן להזניח זאת לדעתי אולם כאשר הרכב עמוס יש משמעות גם ל 20 ק"ג כי בכל זאת לא מדובר פה בסופה או סיקס. אני נוסע בסמוראי ללא מושבים אחוריים כך שהמשקל על המתלים האחוריים הוא נמוך תמיד. מהרגשה שלי, נקסוס על תרתח, כאשר אני מעמיס משקל מאחור משהו כמו 50 ק"ג הרכב מתנהג טוב יותר יציב יותר ופחות קופצני וזאת לדעתי עקב עלייה בכח הנורמלי בין הקרקע לגלגלים האחוריים. בסופו של דבר לא ההפרש של 10 ק"ג יהוו את גורם הכשל במתלים, לדעתי.
תודה רבה
עודד

אלון_ק
01-12-04, 11:53
חיים, מאחר ואתה לא מבין מה עשיתי ואיך זה קשור לויטארה, אתה לא מבין איך הוכחנו שרוב הסיכויים שויטארה תשקע פחות מסמוראי. זה שהיא רכב "רך" יותר לא אומר שקבוע הקפיץ שלה נמוך יותר - תחשוב על דיסקו. ההנחה היחידה שעבדנו לפיה היתה שלרכב ששוקל כמו 1.5 סמוראים (הויטארה שלך) יהיה קבוע קפיץ דומה לסמוראי שלי. מה לא הגיוני בזה?

איזה עובדות קבעת? תקרא את מה שאתה אומר ותגיד לי שלא מבינים מזה שהרכב ישקע באופן משמעותי (אתה לא יודע כמה בדיוק), שהמתלה ייסגר עד הסוף וכן הלאה. לא אמרת מפורשות, אבל זה מה שמבינים כשאתה מתנסח כך.

עודד,

השקיעה הדינאמית אכן מעניינת יותר, בעקבות העומסים על מערכת המתלים. תחשוב טוב מה זרוק אצלך (או אצל כל בנאדם ממוצע) באוטו מאחור ותגיד לי ש20 ק"ג זה מה שעושה את ההבדל. יותר מזה, אני הולך לשקול היום את המיגון שלי - 6+1 מ"מ של פלדה. כבד יותר מזה של חיים, זה בטוח. אחרי זה נמשיך ונראה כמה הפרשי המשקל במיגון הזה (בהנחה שהוא אחד היחידים) משנים משהו.
אני ממש לא ארתח לגבי מה שאתה אומר על ההרגשה שלך. אני אפילו מסכים איתך - רכב עמוס נח בהרבה מרכב לא. אני חושב שזה בגלל שמשרעת התנועה של הקפיץ גדלה (יותר כח מופעל), אבל זה לא משנה.

חבר'ה, תפסיקו לצאת מתוך נקודת הנחה שרכב רך יותר הוא בעל קבוע קפיץ נמוך יותר. זה לא נכון. תחשבו על דיסקברי - רך יותר, אבך כל קפיץ שלו בטון ליד שלנו. תחשבו על הרכב שלי - החלפתי קפיצים, העלתי להם את הקבוע והארכתי אותם - הרכב עכשיו נח הרבה יותר. קלמן אפילו אמר שזה יותר נח מויטארה :lol:

ryanai
01-12-04, 14:32
תגידו הקור פגע לכם ביכולת לחשוב ?
20 קילו ? זה מה שמעניין אותכם ?

חשבתם פעם כמה שוקל מיכל דלק מלא בויטרה ?
יודעים מה דלק חייבים, אבל 4 ליטר מים למגבים זה לא 4 קילו ?
והיי ליפט לא שוקל 13.5 קילו ?
ואפשר להמשיך לנצח - תעשה דיאטה ותחסוך עוד קצת.

זה רוק באגי שכל קילוגרם קובע ? זה ויטרה והפרש של כמה קילו זניח !
(מאיפה בכלל המספר הזה 20 קילו ?)

וחיים - בתמונה ששמת לרכב הנמוך יותר יש כננת מקדימה - לשני לא. כננת לא נראה לך חשוב להזכיר את זה שפרסמת את התמונה ?

אלון_ק
01-12-04, 15:35
ורק בשביל האוברקיל המוחלט, מיגון מיכל הדלק שלי (אין לו דפנות כמו לזה של חיים, עובי 5+1, מגלוון) שוקל 11.5 ק"ג.

מ.ש.ל.

ryanai
01-12-04, 16:38
חיים זה מה שאתה כתבת:

הבאתי פה מקרה של בן אדם בחו"ל שהתנסה בנושא שאנחנו מדברים עליו , והסיק שהשקיעה אצלו נובעת מעודף משקל - לא קבעתי שום דבר ,כל אחד יחליט לגבי אמינות המקור שהבאתי.

וזה מה שכתוב באתר ממנו לקחת את התמונה:

So I've got to point out, and reiterate what is said above, that the only reason I fitted these spacers was that my Calmini suspension lift had "settled" enough (i.e. the springs had compressed / sagged with use and the extra nose weight on my truck) that I needed to fit spacers to regain the original height of the truck after it's lift.

בנוסף לזה שלרכב השמאלי (ה"נמוך") יש כננת ולימני אין, בנוסף לזה שהקפיצים של הימני חדשים ושל השמאלי ישנים סביר להניח שגם אין להם את אותם צמיגים... (ואותו לחץ אויר ואותה שחיקה לצמיג) בניגוד לדעת אלון - אני חושב שהדוגמא הזאת היא דוגמא רעה מאוד...

(ואגב התקנת הקיט 3" של קלמיני ללא כננת מקדימה לא מומלצת ותגרום ל"אף" של הרכב להתרומם - להערכתי הסיבה להבדל הבולט שאתה רואה בתמונה, וגם למדידה של אורי טל - הרכב הימני פשוט עומד בזוית עם האף למעלה !)

המהנדס
01-12-04, 19:54
מיגון מיכל דלק של 2 מ"מ אלומניום מרוג לא אפקטיבי ,אלומניום בעובי כזה מתעקם גם ממכה ביד....בטח ובטח כשרכב ששוקל טון יתישב עליו על סלע....אז אולי הוא יפה וסקסי אבל תעשה טובה אל תראה אותו כמגן,הוא הרבה דברים אחרים ,מגן הוא לא.
לא יפה לרדת על בנאדם ככה :lol:
א' : זה ה"מיגון" הראשון שבניתי
ב' : הוא כבר עשה את העבודה יותר מפעם אחת (גירדתי ממנו אח"כ את שארית הסלע שנדבקה אליו יש לי עדים !! :lol: )
ג' : אם אתה מסתכל על "מיגון" כמשהו שצריך להגן על הרכב אז עדיף לי שיעקם את מיכל הדלק ולא שיפגע בשילדה (יעני המכה תרוסן) שילדה קשה יותר לתיקון מאשר מיכל דלק מסכן של סמוראי...
ד' : לעקם עם היד ? לא נראה לי אני מוכן להתערב שאי אפשר לעקם אותו עם היד (אלומיניום גמיש ויחזור לצורתו המקורית - הרמתי את האוטו עם ג'ק וזה לא הזיז לו אז בנאדם ? לא נראה לי.
ה' :הצינורות המסכנים של המיגון המקורי מהווים דרגת כשל ראשונה לפני האלומיניום ולא משנה עם הוא 2 או 3 או 10 מ"מ
ו' :הוא מכופף מה שנותן יותר חוזק מכאני (כיחידה אחת)
ז' :יפה/סקסי ??? לא לטעמי

ודבר אחרון הוא יותר טוב מהחרא שמותקן ברוב הסמוראים ושגם הוא שרד 15 שנה ובמקרים אחרים 20 שנה בתפקיד.

בכל זאת אני לא "משפר מקצועי" אבל אני מבטיח להשתפר :wink:

עירא
01-12-04, 20:22
ד' : לעקם עם היד ? לא נראה לי אני מוכן להתערב שאי אפשר לעקם אותו עם היד (אלומיניום גמיש ויחזור לצורתו המקורית - הרמתי את האוטו עם ג'ק וזה לא הזיז לו אז בנאדם ? לא נראה לי.

אני מבין שעוד לא פגשת את ארז :twisted:

tayrie
01-12-04, 21:11
חיים זה מה שאתה כתבת:

וזה מה שכתוב באתר ממנו לקחת את התמונה:

So I've got to point out, and reiterate what is said above, that the only reason I fitted these spacers was that my Calmini suspension lift had "settled" enough (i.e. the springs had compressed / sagged with use and the extra nose weight on my truck) that I needed to fit spacers to regain the original height of the truck after it's lift.

בנוסף לזה שלרכב השמאלי (ה"נמוך") יש כננת ולימני אין, בנוסף לזה שהקפיצים של הימני חדשים ושל השמאלי ישנים סביר להניח שגם אין להם את אותם צמיגים... (ואותו לחץ אויר ואותה שחיקה לצמיג) בניגוד לדעת אלון - אני חושב שהדוגמא הזאת היא דוגמא רעה מאוד...

(ואגב התקנת הקיט 3" של קלמיני ללא כננת מקדימה לא מומלצת ותגרום ל"אף" של הרכב להתרומם - להערכתי הסיבה להבדל הבולט שאתה רואה בתמונה, וגם למדידה של אורי טל - הרכב הימני פשוט עומד בזוית עם האף למעלה !)

הבאתי את השערותיו של הבן אדם , יכול להיות שכל מה שאמרת נכון , אבל הבן אדם לא כתב את זה באתר שלו.

ארז
01-12-04, 21:39
אני לא מתווכח...אתה הרי מהנדס........ :twisted:

המהנדס
01-12-04, 21:54
אני גם לא מתווכח ... אתה בתחום יותר זמן ממני :oops: (ממה ששמעתי)

ואני לא מהנדס מוסמך (עדיין :twisted: ) וגם לא בתחום הזה (אלקטרוניקה 8) )

חוץ מזה שאני מרוצה . אפילו אם שלי חרא ... :lol: :lol: :lol: כי עשיתי לבד דברים בחצי שנה האחרונה לג'יפ הזה, שאחרים לא עושים בתקופה כפולה ומכופלת ועדיין לא סיימתי את היישור קו מבחינתי .

נמרוד
02-12-04, 17:47
חבר'ה, תפסיקו לצאת מתוך נקודת הנחה שרכב רך יותר הוא בעל קבוע קפיץ נמוך יותר. זה לא נכון. תחשבו על דיסקברי - רך יותר, אבך כל קפיץ שלו בטון ליד שלנו. תחשבו על הרכב שלי - החלפתי קפיצים, העלתי להם את הקבוע והארכתי אותם - הרכב עכשיו נח הרבה יותר. קלמן אפילו אמר שזה יותר נח מויטארה :lol:

אלון - מה שכתבת לעיל לא יכול להיות לצערי - אם העלת את קבוע הקפיץ והמשקל נשאר אותו דבר, יש לך עכשיו אוטו קשה יותר. אם האוטו רך יותר, אז כנראה שהורדת את קבוע הקפיץ, למרות שנדמה לך שלא.

הגיע הזמן לעלות כיתה ולהשתמש במונח הנכון, שמקפל בתוכו את המשקל ואת קבוע הקפיץ שבפני עצמם לא אומרים כלום על "קשה" או "רך":

תדר עצמי (תדר תהודה, תדר טבעי... ), הוא השורש של K/M
(K= קבוע הקפיץ, M= המסה המוקפצת)

תדר עצמי גבוה = "קשה", תדר עצמי נמוך = "רך". קבוע הקפיץ נמצא במונה, המשקל המוקפץ נמצא במכנה. יש תחום של תדרים עצמיים שנחשב ל"נוח" לבני אדם, אני לא זוכר - משהו באזור 10-15 הרץ (אסף?). סמוראי והיילקס לא עמוס הם ללא ספק בעלי תדרים עצמיים גבוהים מדי - אבל תעמיסו היילקס והתדר העצמי שלו יורד למשהו נסבל. מכוניות אמריקאיות ישנות הן בעלות משקל גדול מאד וקבועי קפיץ קטנים מאד, ולכן תדרים עצמיים נמוכים מאד = מה שכתבי הרכב מתארים כ"אוניה",ש"גורמת לך להקאה".

סמוראי לעולם לא יהיה ממש נוח, כי המשקל שלו נמוך מאד ויש בעייה טכנית להתקין קפיצי עלים בעלי קבועים נמוכים מספיק. כלי רכב ששוקלים 3 טון נהנים מיתרון בסיסי בנוחות שקשה לקחת להם.

asafk
02-12-04, 17:57
חוץ מזה...
נוחות - RIDE נגזרת גם חזק מאוד מהיחס בין משקל מוקפץ ללא מוקפץ, חוץ מקבועי הקפיץ. רכב ששוקל 3 טון יהיה יותר נוח מרכב ששוקל טון, כי משקלי הסרנים שלהם שונים רק במעט, אז היחס מוקפץ ללא מוקפץ טוב יותר.

אסף.

debilezem
02-12-04, 20:38
ובכן:
אני מצטער ומביע את התנצלותי בפני כל מי שנפגע מהשימוש הבוטה במילה הגסה הנוראית והפוגעת כולירע. לפעמים בסערת הרגשות אני מתבטא בצורה בוטה ומסלידה- אני אשתדל להבא לא להתבטא כך.
ולענינינו:
מחר אני אפרסם תמונות של המדרגות צד ושל הגגון לסאמוראי הפתוח שלי.
בקשר למיגון מיכל הדלק.
מה דעתכם על 2 פלטות 2 מ"מ אלומיניום מכופפות בצורה זהה אחת על השניה?
אני אאלץ לכופף או לבנות צינורות אחרים כי שלי נאכלו עד לאובדן צלם אנוש.
ולסיום:
למה אף אחד לא כתב כאן שהמיכל דלק נופל ברגע שמפרקים את 4 הברגים של המיגון?
עדיין כואב לי הראש.
שיהיה לכולם יום טוב.

המהנדס
02-12-04, 20:46
2 פלטות יעשו לך רעש .
נתנו לך מחירים -זה לא כל כך יקר קנה משהו טוב וזהו.
מה השם שלך ?

debilezem
02-12-04, 20:53
קוראים לי אלעד, אלעד זה שמי- כמעט ושכחתי- שלום!
חשבתי להדק את 2 הפלטות בניטים ולשים אפוקסי וסיליקון בניהם-
זה עדיין יעשה רעש?
למה לקנות חומר שמונח אצלי על הרצפה 2 פלטות אלומינים במידה המתאימה?

המהנדס
02-12-04, 21:02
תזכור לעשות חורים למים ואבנים קטנות.

debilezem
04-12-04, 19:24
ניסיתי וניסיתי אך לא הצלחתי להעלות תמונות
שמתי תמונות גם ב PIC
וגם ב JEEPTRIP
אבל בשום פנים לא הצלחתי להבין איך מעלים תמונות לאתר...
מי שירצה לראות את מדרגות הצד ואת הגגון יאלץ
להסתכל בכל סמוראי שנוסע באיזור בית שאן ואולי יזדמן לו איזה אני...

עירא
04-12-04, 20:01
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=70

debilezem
04-12-04, 22:02
יש הצלחתי!!!!
http://imgsrv.pic4u.co.il/e0b6a95100c0391f57479892c5afcf60020000.a spx
זה הגגון!
למען הסדר הטוב רק אציין שלא אני בניתי את כולו אלא רק את התומכות שלו.
והינה עוד תמונות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e0b6a980a8e94490b040838a6921e250020000.a spx
ואחרונה חביבה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e0b6a9d13856308dcb45169fb77a19b0020000.a spx
יפה הא?
רואים גם את מדרגות הצד אבל אסור לדבר עליהם!!!
הם הכי יפות בעולם וזהו!

ארז
04-12-04, 22:53
אני אהבתי את המדרגות..במיוחד את הרווחים השונים בין הצדדים......

סוזי המשתוללת
04-12-04, 23:01
והכי גרוע זה החיבור של הגגון לפגוש האחורי מצד אחד ומצד שני לקשת ההתהפכות
אתה צריך להחליט או שאתה מחבר לשלדה בלבד ודואג שיהיה מספיק מרווח גם כשהשלדה מתפתלת שהגגון לא ייגע בבודי או שאתה מחבר רק לבודי אבל לא גם וגם

asafk
05-12-04, 00:16
א. שמוליק כבר כתב- לא מחברים שלדה לבודי!!
ב. קדחת בקשת התהפכות בשביל לחבר גגון??? :shock:

אסף.

debilezem
08-12-04, 19:03
לא אני קדחתי בקשת ההתהפכות...
אמרתי לכם כל העסק היה מוכן (החיבורים לקשת ולפגוש).
אני רק בניתי את העסק...
מה אתם אומרים כדאי לעשות?
לפרק הכל ולבנות מחדש?
איך כדאי?
חוץ מאסתטיקה יש טעם לישר את המדרגות?
אני דווקא אוהב את זה ככה...

אלון_ק
08-12-04, 22:50
אם הפגוש האחורי שלך מקורי - והוא נראה כזה - אז אין מניעה לחבר אליו, כי הוא מחובר לבודי. תתכופף ותסתכל לאן הוא מחובר, אם זה רק לבודי אין לך בעיה עם זה.
לפרק ולבנות מחדש? כן, אבל רק אם יש לך כח לתכנן נכון הפעם. אם אין, תחכה עם זה קצת - שום דבר נורא לא יקרה בנתיים.
חוץ מאסטתיקה סביר להניח שיש טעם, אבל זה כבר קשור לרמת המסגרות שאתה מסוגל להציב, אז פירוק והרכבה מחדש לא ייתנו הרבה כרגע. אחרי עוד כמה עבודות כנראה שאתה כבר תחליט לבד אם יש לך סיבה להוריד אותם (אצלי, לדוגמא, הכל יורד ונבנה מחדש בימים אלו בדיוק מהסיבה הזו).

תן לעצמך קצת זמן, תבחן את העבודות בשטח, תתמקצע במסגרות קצת עם מגוון עבודות אחרות ואז תבחן מחדש את הצורך.

debilezem
12-12-04, 17:10
בדקתי והפגוש שלי מקורי ולא מחובר לשילדה...
כבר פירקתי את הגגון :evil:
אבל אני אחבר אותו מחדש בדיוק באותה צורה.
אני די מאוכזב שרק בן אדם אחד מוצא לנכון להגיד לי
שלא יקרה כלום אם הגגון מחובר לפגוש.
בלעדיו סתם הייתי קודח עוד 4 חורים בכל צד בשביל לחבר לבודי...
אז תודה רבה לאלון!
וכפי שאמרו רבים וטובים ממני
אני עשיתי את זה וזה הופך את זה להכי יפה וטוב בעולם!!! :D :D :D
בכל מקרה לכשאצבור יותר ניסיון חיתוך וריתוך אעשה הכל מחדש!!!

אלון_ק
12-12-04, 17:19
אני די מאוכזב שרק בן אדם אחד מוצא לנכון להגיד לי

אין לך ממה להתאכזב. ענייננו הוא באמיתות מוחלטות, אין צורך בחיזוקים לעובדות. דעות צריכות חיזוק, עובדות לא. אם מישהו נותן לך עובדה והיא נכונה, אין מה להוסיף. זה סתם יהיה קשקשת.

debilezem
12-12-04, 17:30
דבריך נכוחים.
אורי שלי ניצל מקידוחים.
הגגון ניצל מחיתוכים.
והמדרגות מריתוכים.
והחיים יפים- ומאוד שמחים!!!
(החמשיר הכי אידיוטי שנכתב אי פעם...)

-->