PDA

צפייה בגרסה מלאה : קומדיה של שטיפת רכב

asafk
28-03-11, 23:54
יש תחנת דלק אחת שאני מתדלק בה די קבוע, בין השאר בגלל שעל תידלוק מעל ככה וככה מקבלים שטיפה חינם.
מאחורי התחנה יש מכונת שטיפה משוכללת, ברנש גדול עטור זהבים מנהל את המקום, כמה צעירים מזיעים מריצים את העסק, ובגדול כבר שנה וחצי בערך אני מתדלק ושוטף, שוטף ומתדלק.
אבל עכשיו חורף. והמכונית מתלכלכת. נסיעת שבילים, הרחוב שלנו שנראה כמו אתר בניה, הגשם שהופך עפר לבוץ - בקיצור האוטו מלוכלך. לא כמו ג'יפ אחרי טיול בוץ, בעצם בכלל לא כמו ג'יפ, אבל יחסית למכונית שצריך להסתובב בה ברחבי הארץ, מלוכלך. צריך לשטוף. ואני מתדלק כשהאוטו מלוכלך, כדי שישטפו אותו. אז תדלקתי, לקחתי מהמתדלק את הפתק לשטיפה, ושמח בחלקי נסעתי מעדנות לשטיפה. בעל הבית עומד, משלב ידיים ואומר לבחור המזיע משהו ברוסית. הוא בא אלי, מתנצל, בעלבית אומר שאי אפשר לשטוף אוטו שלך.
למה?
כי הוא מלוכלך.
אבל בגלל זה באתי. אני לא שוטף את האוטו כשהוא נקי.
אבל בעלבית אומר אי אפשר. אוטו שלך מלוכלך.
הבנתי. אבל מה אפשר לעשות?
אין מה לעשות. בעלבית אומר אי אפשר.
יו! בעלבית! מה עניינים? למה אי אפשר לשטוף?
אוטו שלך מלוכלך.
אני יודע. בגלל זה באתי.

עכשיו הוא צועק משהו ברוסית לבחור המזיע ומסתלק.
והאוטו? מתודלק. אבל עדיין לא נקי...

אולי ירד גשם.

אסף.

התייש
29-03-11, 00:15
אסף, תצחק אבל נראה לי שזה קורה לא מעט.
פעם נכנסתי לשטיפה והשוטף התייאש באמצע העבודה על הרכב, ניקה רק צד אחד.
אח"כ הוא אמר שהאוטו מלוכלך מידי (נו ו..????!!!)

מקרה אחר שקרה לי לפני 3 שבועות- הכנסתי הרכב למקום אחר כדי לשטוף- תלשו את הכיסא נהג מהמקום ושברו את הסוכך של הלוח שעונים בדשבורד וכל זה לנגד עיני (ושבוע לפני כן 2 עובדים של המקום נשענו על הכנף ומעכו אותה פנימה- באותו מקום), כשאמרתי להם שהם שברו והרסו הם ניסו לפתור את עצמם בטענה ש"הרכב ישן, זה מתפרק לבד". ???!!!
אחר כך החוצפן עוד ביקש 40 שקל על השטיפה.
ומה עם הפחח שעבד לי על האוטו כדי לחבר את הכיסא לרצפה?- זה לא עולה כסף?
ומה עם זה שעכשיו יש לי סימן של דבק זול מעל הלוח שעונים?- זה לא מוריד מהערך של הרכב??

תאמין לי הכי טוב לשטוף לבד עם דלי וסמרטוט.

Tourist
29-03-11, 01:22
לי זה קורה קבוע אבל אני ממש פושע - אני מגיע לשטיפה רק לפני פסח (אוטוטו) - ומצפה שינקו לכלוך של שנה (4 ילדים...) פנימי וחיצוני.

בפעם האחרונה שהייתי (לפני כמעט שנה...) הבעלבית לא רק שסירב לנקות אלא צעק עלי ממש.
ממש הרגשתי שאבא שלי נוזף בי.
נסעתי הביתה, עשיתי קצת שואב וקצת צינור גינה, אבל לא העזתי ללכת אליו שוב. הלכתי לאחר שהסכים ב-80 במקום 40...
אבל שוב, אני קיצוני.

תכל'ס נראה לי שזה בסדר שבעל עסק יגיד 'עד כאן', אלא שעליו לציין זאת ע"י שלט כללי (בסגנון 'מנקים לכלוך סביר בלבד...') כמו שעל השלט של הפיצה כתוב 'איזור חלוקה מוגבל' ובשופרסל 'המבצע מוגבל ל-X פריטים'.

GodsFather
29-03-11, 04:34
אתם מצפים ליותר מידי מאנשים שרוצים לעשות פחות מידי...

איך בכלל אתם משווים את "שופרסל" למכונת שטיפה? ניסיתם פעם לקחת את הבעלבית לתביעות קטנות על שקר בפרסום? ראיתם את הלבנה שעפה לכם לחלון בעקבות זה ?

פה ושם יש עוד מקומות שטיפה שמוכנים לשטוף בלי להתנגד. פה ושם יש כאלה שגם יסבירו לך בשפה יפה למה זה בעייתי לשטוף רכב מלוכלך. אבל בין הפה לשם האלה יש את שאר נותני השירות שיודעים לקחת יותר מלתת...

אושיית שטח אמר לי פעם - ג'יפ לא מנקים, ג'יפ מחליפים.

דרור ברלי
29-03-11, 09:01
לא יודע איך נראים הג'יפים שלכם כשאתם אומרים "מלוכלך", אבל רגבי בוץ שנופלים מג'יפ מטונף סותמים להם את מכונת השטיפה וגורמים לה נזק. ג'יפ עם כל מיני ברזלים ומיתקונים חיצוניים יכול לגרום לנזק למברשות ולג'ילדות המסתובבות. מעבר לזה, על משקל "מורח או מנגב"?... שום מכונה בעולם לא באמת מנקה ג'יפ כמו שצריך.
בגלל זה הג'יפ שלי עובר את שתי המקלחות החצי-שנתיות שלו (אחת לפני פסח, אחת לפני מפגש ג'יפולוג) כאן למטה בחצר. לא מורח אלא מקרצף ושוטף ומנגב כמו שצריך. נכון, זה לוקח קצת זמן. נכון, החנייה מתלכלכת קצת... אבל אם זה רק פעמיים בשנה, אז מצידי שייחנקו כל השכנים.
ואת התדלוק פעם בעשרה ימים, עושה בתחנה שנותנת את ההנחה הכי גדולה על הבנזין, לא שטיפות ולא עיתונים.

YosSima
29-03-11, 09:12
לא יודע איך נראים הג'יפים שלכם כשאתם אומרים "מלוכלך", אבל רגבי בוץ שנופלים מג'יפ מטונף סותמים להם את מכונת השטיפה וגורמים לה נזק. ג'יפ עם כל מיני ברזלים ומיתקונים חיצוניים יכול לגרום לנזק למברשות ולג'ילדות המסתובבות. מעבר לזה, שום מכונה בעולם לא באמת מנקה ג'יפ כמו שצריך.
בגלל זה הג'יפ שלי עובר את שתי המקלחות החצי-שנתיות שלו (אחת לפני פסח, אחת לפני מפגש ג'יפולוג) כאן למטה בחצר, ומצידי שייחנקו כל השכנים.
ואת התדלוק פעם בעשרה ימים, עושה בתחנה שנותנת את ההנחה הכי גדולה על הבנזין, לא שטיפות ולא עיתונים.

+1
מחזק את דבריו של דרור
בכל תדלוק אני חוסך יותר כסף מעלות השטיפה
את השטיפה אני עושה לבד או שמסנג'ר את האשה
בכל זאת ... צריך שיהיה חיבור בין האשה לרכב .. לא?

דרור ברלי
29-03-11, 09:16
תמצא לי אישה שתהיה מוכנה לנקות לי את הג'יפ...
וואלה, אני מתחתן איתה.

דרור ברלי
29-03-11, 09:19
ואם כבר לסנג'ר מישהו בשטיפת הג'יפ - ילדים, במיוחד בנים מגיל 10 ומעלה, יכולים להביא קצת תועלת תמורת כל הפינוקים שאנחנו שופכים עליהם.

mik_l86
29-03-11, 09:21
הולכים לשטיפה ידנית או כזו עם מכונה שבה יש בצד גם גרניק, ולפני הכניסה למכונה מנקים איתו, ככה אפשר לנקות גם את השלדה, לגבי הפרייווט, הייתי כותב את שם המקום פה (לא שהם כלכך שונים אחד מהשני)

GodsFather
29-03-11, 09:37
+1

אני הייתי הולך לשטיפה או אצל חמו, מול צמיגי זוארץ (ואם באים בשישי אז יש מצב גם לאכול פיתה עם חומוס של עלי קראוון)
או ליד בלומפילד - פינת שדרות ירושלים.

צינור מים או גרניק נורמלי (כדי שלא יקלף את הצבע), עושים מה שתבקש, כולל שטיפת שילדה ושאר שגעונות.

אבל אני חושב שכל העניין פה הוא שאסף מדבר על פרייבט וזה באמת מגוחך.

דרור ברלי
29-03-11, 10:08
וואלה, אני מתחתן איתה.

עדכון לוהט מהחנייה:
מכיוון שכמה וכמה עלמות חן בלבוש מינימלי ומצויידות בדליים, שמפו ריחני, ספוגים וג'ילדות, קורעות זו את זו במכות על הזכות להבריק לי את הג'יפ ולגרום לי לממש את ההצהרה... אני מודיע כאן חגיגית שהעסקה מבוטלת. התחרטתי.

נדב42
29-03-11, 10:23
עדכון לוהט מהחנייה:
מכיוון שכמה וכמה עלמות חן בלבוש מינימלי ומצויידות בדליים, שמפו ריחני, ספוגים וג'ילדות, קורעות זו את זו במכות על הזכות להבריק לי את הג'יפ ולגרום לי לממש את ההצהרה... אני מודיע כאן חגיגית שהעסקה מבוטלת. התחרטתי.

נראה לי ששתית מספיק ...

GodsFather
29-03-11, 10:29
עדכון לוהט מהחנייה:

אתה יכול לצלם את זה ולהעלות לכאן ?

דרור ברלי
29-03-11, 13:04
אמיר, כשהסתכלתי החוצה מהחלון זה מה שראיתי....

דרור ברלי
29-03-11, 13:06
אבל מסתבר שיש משהו בדבריו של נדב...
כי לפתע פתאום, כאשר התפזרו אדי הסינגל-מאלט, התגלתה האמת....

שמוליקו
29-03-11, 14:35
ואם נחזור לנושא השרשור, (אם אני אנסה להציע לאשתי לשטוף לי את הרכב ,היא תציע לי לישון בו)
איפה יש באזור ראשון לציון מקום שבו יהיו מוכנים לשטוף את הגיפ גם מלמטה (למעשה רק מלמטה, כל שאר הבוץ אני מוריד עם מקל).
הסתובבתי ביום ראשון האחרון וחיפשתי בנרות מי שיסכים - נאדה, אף אחד לא הסכים.
נכון היה קצת רכב בבוץ שנסעתי עליו.
אבל מה אני יכול לעשות בכזה מקרה? אם אני שוטף את זה בבית - כל הרחוב מתמלא בוץ.
קיצר, איפה יש ומה אתם עושים?

GodsFather
29-03-11, 14:58
תתאמץ טיפה להצפין עד יפו ושם ליד בלומפילד יש מי שיסכים.

klam
29-03-11, 16:33
פעם, כשהייתי מלכלך באופן יסודי מאוד מכוניות של ליסינג (רק ליכלוך, דווקא על השאר שמרתי מאוד..); בכל פעם שהחזרתי מכונית, הייתה חברת הליסינג מחייבת אותי בתשלום על "ניקוי מיוחד" - מ 100 ועד 250 שח!! כשהיה גם רכב שטח, הייתי רוחץ אותו לבד. כיום, כשאני רק עם הג'יפ, בדקתי וגיליתי כמה מקומות באיזור המרכז שמוכנים לעשות את העבודה - בחורים שעירים, ופליטים מסודן (לפחות כל עוד אחוז הדם באלכוהול שלי מספיק גבוה, דרור), וגם להכניס את הרכב פעמיים למסלול, עד שיצא נקי, ללא תוספת תשלום..

YosSima
29-03-11, 16:38
וואלה, אני מתחתן איתה.

וואלה זה בדיוק מה שאני עושה :)
ולפי האמור אתה מבין שאין לי ילדים לסנג'ר תמורת מדבקות...

שמוליקו
29-03-11, 16:49
פעם, כשהייתי מלכלך באופן יסודי מאוד מכוניות של ליסינג (רק ליכלוך, דווקא על השאר שמרתי מאוד..); בכל פעם שהחזרתי מכונית, הייתה חברת הליסינג מחייבת אותי בתשלום על "ניקוי מיוחד" - מ 100 ועד 250 שח!! כשהיה גם רכב שטח, הייתי רוחץ אותו לבד. כיום, כשאני רק עם הג'יפ, בדקתי וגיליתי כמה מקומות באיזור המרכז שמוכנים לעשות את העבודה - בחורים שעירים, ופליטים מסודן (לפחות כל עוד אחוז הדם באלכוהול שלי מספיק גבוה, דרור), וגם להכניס את הרכב פעמיים למסלול, עד שיצא נקי, ללא תוספת תשלום..

יופי, אתה מתקדם.
עכשיו כל שנותר לך לעשות הוא לספר איך קוראים למקום ואיפה הוא נמצא כדי שנוכל להנות מזה כולנו :)

GodsFather
29-03-11, 16:53
או לחילופין שהחבר'ה ממחלקת הגירה יגלו את המקום ואז לא יהיו פליטים שישטפו את הרכב....

דרור ברלי
29-03-11, 17:00
לא חסרים מקומות שישטפו לכם תחתית מבוצבצת של ג'יפ עם גרניק.
אממה, זו עבודה מטונפת ולכן זה גם עולה כסף. בין 50 שקל במקומות זולים בכפרי בני דודינו ועד 150-200 שקל אצל יהודים אנינים באיזור ת"א.

שמוליקו
30-03-11, 06:41
לא ביקשתי חינם
רק רציתי לדעת שם של מקום...

klam
30-03-11, 07:48
שתי דוגמאות: בסניף של קאר-ספא בצומת אור-יהודה/סביון, אם אתה עושה מנוי ל 12 רחיצות, ותופס דיבור עם האחראי הנחמד מאוד, ברוך, אחרי הפעמיים הראשונות יטפלו בך היטב ואף אחד לא יעשה עניין אם אתה צריך שטיפה כפולה. ברחיצה הידנית בתחנת הדלק בין תל-ברוך למנדרין (ליד כביש הכניסה לבור), הייתה רחיצה ידנית, ועד לפני כמה חודשים, תמורת תוספת קטנה היו מפעילים את הגרניק על המרכב למטה בלי שום בעיות. לא יודע מה המצב כרגע.

tzagi
30-03-11, 08:23
אסף,
הגישה שלך לנושא שגויה,
בפעם הבאה אתה מגיע עם ג'לוב דובר רוסית, כזה שלובש טריינינג של אדידס או משהו בסיגנון

כמה מילים בשפת האם וכול הבעיות נפתרות.
כן, אני מדבר מ"נסיון" הידע המזערי שיש לי בשפה הזאת רק פתח לי דלתות בארץ יזרעל.

יובל48
30-03-11, 09:07
לא ביקשתי חינם
רק רציתי לדעת שם של מקום...

בתחנת הדלק מיקה בפ"ת תמורת 25 ש"ח ישטפו לך את הרכב עם גרניק ויעברו
עליו עם מטאטא וסבון לפני הכניסה למנהרה.
הערות:יש צורך לתדלק בתחנה ולקבל תלוש רחיצה חינם(סולר 7.09 ש"ח/ליטר)
אין בשטיפה הזו ניקוי פנים או ניגוב,המקום קטן .את זה אני עושה בעצמי.
טיפ קטן נוסף יעלה את המוטיבציה של השוטף.

avishon
30-03-11, 13:15
תתאמץ טיפה להצפין עד יפו ושם ליד בלומפילד יש מי שיסכים.

מקום עם רמפה וגארניק = תמיד טוב לדעת...
אני מחפש כזה , קרוב , מאז שנסגר האתר בקאנטריקלאב גלילות...
עד כה קיבלתי הפניות רק לכפר קאסם...

יפו זה קרוב : אפשר לסמן -בגדול- מיקום על המפה הרצ"ב ?
(אגב , אם הכוונה לתחנת הדלק בפינת אליפלט/סלמה , כבר אין שם רחיצת רכב...)

תודה !

GodsFather
30-03-11, 16:29
דרך בן צבי פינת התחיה. יש חניון גדול ובכניסה אליו יש את הרחיצה בדמות כמה סוכות עם הציוד הנחוץ.

avishon
30-03-11, 17:50
...דרך בן צבי פינת התחיה...

אפרופו שם האשכול ("קומדיה של שטיפת רכב") , כך גם "דרך בן צבי פינת התחייה" :
למיטב זכרוני קווים מקבילים כגון דרך בן צבי ורח' התחייה אינם יכולים להפגש :confused:...

בכל אופן "אחרוש" את האיזור ואחפש לפי התיאור .

תודה !

GodsFather
31-03-11, 04:33
הכוונה היא פינת הכניסה לרחוב התחייה. אני לא רואה שם לרחוב הקטן הזה במפה שצירפת.

ואני אחדד - אם אתה נוסע מערבה בדרך בן צבי, עובר את הצומת עם יהודה הימית, לכיוון שד' ירושלים, אתה תראה את זה מצד שמאלה, ממש מול הכניסה לרחוב הקטן.

וגם אם תלך לאיבוד, זה לא נורא, יש כמה מסעדות בולגריות טובות באיזור, תהנה :)

tallevi
02-04-11, 17:13
כפר קאסם רבותיי,עוד קצת ישר אחרי הכיכר הראשונה מצד שמאל,קצת אחרי סמי מכוון הפרונט.
אין מכונת שטיפה,אבל יש גרניק,מטאטא דלי מים וסבון,ו...רמפה לבאלגנים מלמטה.
גם פתוח בשבת יותר טוב מזה???

טל.

ינון
03-04-11, 14:45
אייס קנה ובנה בעלות של כ 1500 ש"ח ניתן לקבל גרני ובעזרתו אף להלבין את קירות הביית.

המצרכים גרני, שני ילדים, חוט מאריך לחשמל, מטאטא רך סבון כלים ודלי.

Beer Sheva
03-04-11, 15:29
היי!
מבלי להכעיס פה (נזהר, שומר על עצמי שלא להתעסק איתו) את אחד מהכותבים:

אני אישית ניגש, לחברים שלי, "בני דודינו", לפעמים מדליק הנרגילה, מקבל כוס קפה, ועובר תשאול על מה העניינים ומה המצב עם המשפחה וכולם.
אחרי חצי שעה מהרגע שנכנסתי למקום, אני מקבל רכב מצוחצח, שעבר שטיפה ורחיצה (יש הבדל, בידקו במילון) בגרניק ומברשת של מטאטא.

לא מכיר את המילה "סתימה" בכלל, לא מפריע לאף אחד.

משחרר 30 שקלים (40, במקרה והרכב עבר בוציאדה משוכללת) לבלבית, אומר שוקראן ומאסלמה.

אולי עוד לא עליתי על השיטה שלכם? יש מצב?

GodsFather
03-04-11, 17:17
הם למעשה מצחצחים את הרכב של עצמם.....

-->