PDA

צפייה בגרסה מלאה : סונומה 4X4 קצרה?

Zambia-protocol
31-03-11, 02:50
אז ככה.
ראיתי את הרכב ביד 2. נראה מדליק.
האקזמפלר הוא סונומה קצר 4.3 שנת 92. לא מקוצר שחתכו לו את הארגז, קצר יצא ככה מהמפעל.
אמור לשמש כרכב ליום יום בהתחלה ולאחר מכן לעבור למצב צעצוע מגודל.
יש לי בערך 30-35 כולל ישור קו
יעשה בערך 20K לשנה. נהג יחיד.
נסיעות ביום יום של בערך 80-50 קילומטר ביום ולפעמים בסוף שבוע נסיעות גם למרכז.
יבלה הרבה בשטח. בטיולים לא יכיל יותר מזוג. בתקווה שהיא תסכים להצטרף אליי.
יתרונות? חסרונות?
חושש ליפול מההוצאות השוטפות, דלק, ביטוח, חלקים וכו'
לא מכיר את הרכב ספציפי (סונומה) ולא בכללי אמריקיות.
אמין לא אמין? מחלות ידועות, חוץ מאלכוהוליזם:)
אשמח לקבל עצות\הערות\הארות.
תודה ברק.

שי ג.
31-03-11, 10:24
אז ככה.
ראיתי את הרכב ביד 2. נראה מדליק.
האקזמפלר הוא סונומה קצר 4.3 שנת 92. לא מקוצר שחתכו לו את הארגז, קצר יצא ככה מהמפעל.
אמור לשמש כרכב ליום יום בהתחלה ולאחר מכן לעבור למצב צעצוע מגודל.
יש לי בערך 30-35 כולל ישור קו
יעשה בערך 20K לשנה. נהג יחיד.
נסיעות ביום יום של בערך 80-50 קילומטר ביום ולפעמים בסוף שבוע נסיעות גם למרכז.
יבלה הרבה בשטח. בטיולים לא יכיל יותר מזוג. בתקווה שהיא תסכים להצטרף אליי.
יתרונות? חסרונות?
חושש ליפול מההוצאות השוטפות, דלק, ביטוח, חלקים וכו'
לא מכיר את הרכב ספציפי (סונומה) ולא בכללי אמריקיות.
אמין לא אמין? מחלות ידועות, חוץ מאלכוהוליזם:)
אשמח לקבל עצות\הערות\הארות.
תודה ברק.
בוקר טוב ברק
הסונומה 92 בעיקרון רכב אמין ללא מחלות ילדות,המנוע במודל זה מספק באזור 150 כוחות סוס,
ממודל 95 המנוע הוא וורטק עם 190-200 כ"ס בהתאם למודל.
הסתיגות קטנה -אין סונומה קצרה מקורית יש רק קבינה אחת או קבינה וחצי.
מביני ענין יודעים לקצר את הסונומה חד קבינה על ידי הלבשת ארגז של הקבינה וחצי וקיצור הזנב בשילדה,
דבר אשר מקצר את הרכב בערך ב 30 ס"מ וללא שינוי במרחק הסרנים.
מקווה שעזרתי
שי ג.

דרור ברלי
31-03-11, 10:29
בוקר טוב ברק
הסונומה 92 בעיקרון רכב אמין ללא מחלות ילדות,המנוע במודל זה מספק באזור 150 כוחות סוס,
ממודל 95 המנוע הוא וורטק עם 190-200 כ"ס בהתאם למודל.
הסתיגות קטנה -אין סונומה קצרה מקורית יש רק קבינה אחת או קבינה וחצי.
מביני ענין יודעים לקצר את הסונומה חד קבינה על ידי הלבשת ארגז של הקבינה וחצי וקיצור הזנב בשילדה,
דבר אשר מקצר את הרכב בערך ב 30 ס"מ וללא שינוי במרחק הסרנים.
מקווה שעזרתי
שי ג.

אני חושש שלא עזרת. רק בלבלת.
יש סונומה חד-קבינה קצרה מקורית. הדגם הזה פשוט לא יובא לישראל באופן מסודר.... שים לב בתמונה, מדובר בדיוק על הדגם הזה, העליון.

יש כאלה שקוצרו, אולי יש מקוריות שהגיעו בדרך-לא דרך.
המקוצרות - כשמן כן הן. בסיס הגלגלים נשאר ארוך. הקיצור הוא רק בזנב ויש ספק גדול לגבי חוקיות התעלול הנ"ל בארץ...

Zambia-protocol
31-03-11, 12:50
אוקיי תודה רבה.
ומה בקשר להוצאות השוטפות דלק וביטוח?
משהו אומר לי שרכב כזה עושה 1\6-5 במצב הטוב.
ושי ג. יש גם סונומות קצרות מקוריות וגם מקוצרות גם קבינה וחצי ואפילו דאבל קבינה מקוריות. הכל שאלה של אם ואיך זה הגיע לארץ הקודש.
מישהו שמכיר את הרכב יכול לתת לי קצת פרטים?
לא חייב סונומה קצרה\מקוצרת, אני מאמין שהסונומה 4X4 רגילה זה בערך אותו דבר.
ברק

GodsFather
31-03-11, 13:25
יש פה בחור עם סונומה, לא מקוצר, מודל 90. itayhi

לגבי ביטוח, מציע שפשוט תתקשר לכמה סוכנים/חברות ביטוח, כי לכל אחד יש מחיר אחר.

itayhi
31-03-11, 14:27
הנני פה :)

כמו שכתבו לך, אני מחזיק סונומה 90 4X4, חד קבינה.
לא מכיר סונומות מקוצרות או קצרות, שלי ארוכה והיה טוב מבחינתי עם הייתה ארוכה יותר...
הרכב נקנה במצב תחזוקה זוועתי ומאז אני מיישר קו לאט לאט.
שים לב שלי יצא כבר פעמיים להחליף/לשפץ גיר (בתוך שנה וחצי). המלצה שלי, לפני הכל, רדיאטור חיצוני לגיר.

ביטוח - כמו לרכב מסחרי, משהו כמו 2100 חובה+1100 צד ג' (לא זוכר בדיוק, זה סדר הגודל, המחירים שווים אצל כולם, אני ביטחתי אצל מאיר רוטברג שהוא גם חבר פה באתר)
דלק בין 4.5 ל5.5 ק"מ לליטר ביומיום, בכביש פתוח במהירויות קצת גבוהות יותר מחוקיות, כולל כביש 6, צריכה של 7 ק"מ לליטר זה הכי טוב שהגעתי.
חלפים? אני חשבתי שאני קונה את הדוגמא האמריקאית לסובארו ומסתבר שטעיתי...
חלפים לא מאוד זולים, גם לא יקרים כמו צרפתיות אבל אל תצפה לקנות חלפים במחירי סובארו של שנות ה80-90.
סה"כ מעבר לבעיות בגיר הרכב אצלי יחסית אמין, לא נרשמו בעיות מיוחדות בשנה וחצי האחרונות (כן הוחלפו תפוחים, בולג'וינטים, זרוע עזר, צמיגים, חוטי הצתה וכו, דברים סטנדרטיים
ברכב ישן ולא מתוחזק).

ממליץ בחום לנסוע תמיד עם 100-200 ק"ג בארגז אחרת הרכב קל מאוד וקצת משייט על הכביש.

בהצלחה

איתי

omri_t
31-03-11, 19:35
לא מכיר ולא שמעתי על מקוצרות בארצנו.
לגבי סונומות מהמודל הנ"ל, יש לנו אחת, 2X4. מעל 10 שנים.
מאוד מאוד אמינה.
למעט אלטרנטור שמת. ואיזה ניפל מים שאבא שלי הצליח לרסק באיזו מדרגה- טיפולים נטו.
דלק סביב ה 1:6 בנסיעה נינוחה. בקלות יורדי מזה... ויש סיבה...
כמו בכל רכב ישן, אם הוא הוזנח- לך זה יעלה הרבה.
תבדוק גיר ומנוע אצל בעל מקצוע שמכיר אמריקאיות!

אוטו מגניב לגמריי, נוח, מפנק, חזק מאוד. ובעיקר מחיר מצחיק.

שחר-סופה
31-03-11, 19:52
בזמנו , העפתי עליו מבט , אומנם לא סונומה ,
אבל עם ארגז קצר , מנוע זהה , אוטו מעניין ... המפרט בהתאם .

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=214924&Code=842fac9435e42b93fc4df62950606428

שחר.

Zambia-protocol
01-04-11, 00:18
באופן כללי,
איזה מידות צמיגים אפשר לאשר על הסונומות?
לפי הבעלים הרכב כרגע נועל 235\75\15R. נשמע לי נעליים קצת קטנות על רכב גדול כזה. לא ככה?

bizon
01-04-11, 04:27
זאת בדיוק המידה שהייתה לי בג'ימי שזה די אותו הרכב אגב גם אצלי הייתה בעיה בגיר מומלץ לבדוק במקום טוב שיהיה בהצלחה

מור

shay_love_off_road
01-04-11, 20:28
אם יש לך סבלנות להחזיק רכב אמריקאי קטן הסונומה תתן לך הנאה ללא סוף,

ובתור בעלים של אחותה הגדולה (הסיירה) אני יכול לומר לך שעם כל זה שאני מקלל אותה לפעמים בקללות עסיסיות
אני אוהב אותה ללא היכר, עבורי אין תחליף עבור הסיירה, נכון שאני נקרע אין סוף מתחת לרכב ובכל מיני חורים שלא
ברא שטן עם קילשון, כאבי גב, חתכים, פציעות, ידים שנתקעות חצי שעה בחורים קטנים, אך אם כל זה אני אוהב את
הבהמה שלי, היא עכשיו בתקופה של יישור קו איטי ע"פ תקציב, אך היא מסבה לי אושר עילאי, אני מאמין שם תהיה
לך סבלנות לסונומה אתה תתאהב בכלי למרות המנוע הקטן יחסית, ולמרות שלפעמים האוטו ישב אולי ימים שלמים בחצר
האחורית, אם אתה רואה את החזון ואת השיגעון אל מול עייניך - לך על זה! למרות שסונומה קצרה לא נשמע לי להיט,
אני יותר בקטע של פול-סייז דאבל קאבינה, אך בקטע הזה אני סוג של עוף מוזר פה בפורום ומיחוצה לו נחשב למשוגע,
אני נהגתי על אחת הסונומות האחרונות שנשארו בצבא, (רציתי לקנות אותה אז, אך היא פורקה לצערי) ויש לרכב הזה
פונטציאל גדול להיות מפנק כמו ביואיק מבפנים, ולעומת זאת להיות עם יכולות שטח של 4X4 סביר + משנות ה90,

תנסה, מקסימום, תמכור,
בהצלחה,

Zambia-protocol
01-04-11, 21:53
אני מאמין שם תהיה לך סבלנות לסונומה אתה תתאהב בכלי למרות המנוע הקטן יחסית,
מנוע קטן? אולי יחסית למשאיות זה מנוע קטן, יחסית לרכב שלא צריך בשבילו רשיון ג' יש לו מנוע די גדול.

ולמרות שלפעמים האוטו ישב אולי ימים שלמים בחצר האחורית,
מה?? לא אין סיכוי. אני לא יכול להחזיק רכב שפתאום ישב לי בחנייה מספר ימים צריך להגיע לעבודה.

תנסה, מקסימום, תמכור,
סך הכל צודק. השאלה היא שכשאני יגיע למעמד המכירה האם יהיה מישהו שאשכרה רוצה לקנות אותה, ולא לברזל.;)
,

אף אחד לא נוגע בעניין הצמיגים?
או שזה כאב ראש רציני?
אני לא מתכוון להחזיק רכב כזה ולהישאר עם המידה הפיצית הזאת.
מה זה ויטרה? ספורטז'?
לא זה גי אמ סי. ורכב כזה צריך מינימום 31\10.5\15R ויותר או שזה נראה מגוחך.

שחר-סופה
01-04-11, 22:59
באופן כללי,
איזה מידות צמיגים אפשר לאשר על הסונומות?
לפי הבעלים הרכב כרגע נועל 235\75\15R. נשמע לי נעליים קצת קטנות על רכב גדול כזה. לא ככה?

אף אחד לא נוגע בעניין הצמיגים?
או שזה כאב ראש רציני?
אני לא מתכוון להחזיק רכב כזה ולהישאר עם המידה הפיצית הזאת.
מה זה ויטרה? ספורטז'?
לא זה גי אמ סי. ורכב כזה צריך מינימום 31\10.5\15R ויותר או שזה נראה מגוחך.

מסכים לגבי המידה המינימלית , אבל... , לא פלא שאף אחד לא התייחס לנושא שינוי מידות הצמיגים .
זהו נושא כאוב בשנתיים האחרונות (לפני , עוד היה אפשר להיעזר בשרותיהם של כאלה ואחרים).
רק המידה/ות שקבע אלוהים בספר הקודש של משרדי הרישוי ה auto data תוכל להיות ברישיון .
לצערי , תיאלץ להסתפק במידה הנ"ל או להסתכן בהחלפה של מידה גדולה , שלא תופיע ברישיון ורק לטסט להגיע
עפ"י הספר.

שחר.

Zambia-protocol
01-04-11, 23:41
רק המידה/ות שקבע אלוהים בספר הקודש של משרדי הרישוי ה auto data תוכל להיות ברישיון .

שחר.

חח הרגת אותי מצחוק.
אבל זה אשכרה ככה.
מה שקבעו אלוהי משרד הרישוי, זה מה יש ואם זה צריך לחיות.
לעניין הזה אני מודע, מנסיון מאוד כואב. (רכב שאי אפשר היה לאשר עליו מידה כל שהיא עם פרופיל MT) הכוונה של השאלה הייתה אולי מישהו שיש לו רכב דומה יודע מה רשום ב auto data ויוכל לחלוק איתי את המידע.

omri_t
02-04-11, 00:01
הסונומה היותר חדשה שלנו 4X4 2002
נועלת 235 וזו המידה הנכונה בכביש לתחושתי.
צמיג גדול יותר עלול לגרור אותך לצורך בייחסי העברה- וזה סיפור אחר כבר...
על 235 וסט קפיצים מקורי הסונומה די נמוכה.
תוסיף לזה את האורך המקורי (לא כמו בקצרה) ואתה מקבל אוטו עם ביצועי שטח נמוכים ייחסית.
זה בניגוד לסיירות למשל, שנולדו מפלצות בגובה נכון ועם מידת צמיגים מתאימה יותר לשטח.
(שי, תענוג לקרוא אותך! ותענוג לראות את הבהמה הזו- מת על הרכבים הללו)

עם זאת, בכביש (שזה עיקר ייעודו אצלנו) סונומה הוא אוטו מאוד מאוד נוח ומאוד מפנק. בייחס לכל כלי רכב מסחרי או פרטי.
הדגם הישן כמובן מעט פחות מפנק ומעט פחות נוח.

מה שאני רוצה לומר:
בדוק שהשגעון הזה אכן יהיה שימושי לצרכים שלך, שלא תקנה חלום שלא תצליח להינות ממנו.
כרכב יומיומי, הוא נוח, אבל זללן דלק ללא הצדקה. אלא אם אתה מתכונן לתת בגז ולפתוח מנוי במתנ"ע- כי הוא יודע להיות טיל.
בשטח, הוא עלול לא לספק את הסחורה, תלוי בסטאפ הקיים, בשאיפות וברצון שלך להשקיע.
לא ציינת שאתה זקוק לטנדר, מכאן אני מניח שאין לך צורך במשטח העמסה.

תחשוב.. אין ספק שזה אוטו מדליק. ואני לא בעניין של לבאס או משהו (כבר אמרתי שיש לנו שתיים כאלו בחצר).

GodsFather
03-04-11, 06:34
כמו בכל שרשור עם שאלה על מידות גלגל - יש פתרון מעכרי. זה לא אומר שזה טוב או לא , זה בוודאי שלא חוקי ונופל בתחום האפור. אבל זה משהו שצריך לקחת בחשבון כשמתעסקים בתחום ה4X4 ורוצים מעבר להגדרות יצרן.

אגב, לדעתי , צמיג 235 (שזה 29" ) יכול לעשות עבודה טובה מאד במקרה הזה, כי בסה"כ הרכב עצמו לא יועד לגדולות.

shay_love_off_road
04-04-11, 11:07
מזכיר לי כמה קטעים נוסטאלגיים משנות ה80

http://www.youtube.com/watch?v=_W9I065QCaQ

http://www.youtube.com/watch?v=0u-SZ7zS0Yw

http://www.youtube.com/watch?v=6zB9LRLZ-qA

עומרי - תודה,

שחר-סופה
04-04-11, 11:40
כמו בכל שרשור עם שאלה על מידות גלגל - יש פתרון מעכרי. זה לא אומר שזה טוב או לא , זה בוודאי שלא חוקי ונופל בתחום האפור. אבל זה משהו שצריך לקחת בחשבון כשמתעסקים בתחום ה4X4 ורוצים מעבר להגדרות יצרן.

כאן הבעיה עליה הצבעתי קודם לכן בהתייחסות לעניין .

זהו נושא כאוב בשנתיים האחרונות (לפני , עוד היה אפשר להיעזר בשרותיהם של כאלה ואחרים).

נגמרה חגיגית המעכרים (לא השתמשתי במושג במכוון) בנושא הצמיגים . שונו נהלים ויש הקפדה רצינית
בעניין . כאלה , שעד לפני שנתיים היו מכניסים לך גם 37" , לא יכולים להכניס היום גם מידה אחת יותר .
לפחות ממה שאני נתקלתי , מכיר ויודע ...

שחר.

GodsFather
04-04-11, 11:51
זה מוזר מאד מה שאתה אומר, אבל זה לא נושא השרשור ובכלל לא משהו לדיון בפומבי, אז נראה לי שנסיים בזאת.

מה לגבי הסונומה הקצרה ? מעניין את פותח השרשור או לא ?

-->