PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחררו את מצד זהר !

rlzel
31-03-11, 22:01
http://www.youtube.com/watch?v=xusd75VOTJA

sos4u
31-03-11, 22:16
פשוט פשע ... אפשר לחשוב שהמיצד הוא פושע נמלט ...

moisofnik
31-03-11, 22:39
39233
39232
מגעיל ברמות
כיסוי תחת
אני בהלם - הרסו אחד המקומות שהכי אהבתי

omri_t
31-03-11, 22:41
באמת לא ברור מה עבר על אלו שקיבלו החלטה כל-כך מטומטמת.

עם זאת, אני בטוח שהגדר גם ככה תמצא דרכה במהרה לסוחרי הברזל... אז אל דאגה.

יונתןמצפה
31-03-11, 22:43
אוי אוי...
כמה אטימות וניתוק עולים מהמעשה האוויל הזה, שנעשה ע"י אחת המועצות המשמעותיות ביותר מבחינת תיירות במדינה!
אני מתאפק לא לכתוב כאן בגדול מה אני חושב על מי שקיבל את ההחלטה הזו.
אני מפיץ את זה עכשיו לכל מי שאני מכיר שזה יכול לעניין אותו.
הראל, יישר כח על הסרטון!

elro
31-03-11, 22:44
זה פשוט נורא ואיום!!!

איך אחרי דבר כזה באים בטענות למטיילים שהורסים את הטבע, איך אפשר לקרוא לזה אם לא הרס טוטלי ומגעיל!!!

פשוט דוחה, אין הגדרה אחרת.

יונתןמצפה
31-03-11, 23:07
מתוך אתר המועצה:

ייחודה של המועצה האזורית "תמר" בכך שאוכלוסיית הקבע שלה מונה רק כ-1,300 נפש, אולם בשטחה עוברים יותר ממילון וארבע מאות אלף תיירים ומטיילים בשנה. שטח המועצה מהווה מוקד של פיתוח תיירותי, תעשייתי והתיישבותי שתרומתו לכלכלתה של מדינת ישראל רבה ביותר.
המועצה האזורית "תמר" רואה מתפקידה לדאוג לכך שכל המרכיבים הללו יצמחו זה לצד זה ולא האחד על חשבון השני.

מישהו שם פשוט התחלק על השכל!

ד ו ר ו ן
31-03-11, 23:25
יונתן,
תפנה את הנושא לרשות העתיקות, כל פעילות בארץ באתר עתיקות צריכה להתבצע לאחר התייחסות שלהם, דבר כזה, ללא אישור שלהם נחשב לעבירה על חוק רשות העתיקות.

rlzel
31-03-11, 23:32
לצערי הם מכירים, כמו כן אין פגיעה בעתיקות עצמן.

יונתןמצפה
31-03-11, 23:42
מכתב כבר נשלח לראש המועצה ולדוברת המועצה.
נראה איך נתקדם מחר.
זה כ"כ מרתיח, שגם אם יורידו את הגדרות עדיין מישהו שם צריך לתת על זה את הדין!
הם לא ראויים לנהל את השטח הכ"כ מיוחד שהם זכו בו...

elro
31-03-11, 23:56
חזרתי וראיתי את התמונות שוב, פשוט קשה להאמין שבר דעת יעשה דבר כזה, איפב השכל???

יובל48
01-04-11, 00:26
מנוולים או אטומים,עדיין לא החלטתי,אבל המצב חייב לחזור לקדמותו.

אגב,הראל, אתה מאשר להפיץ את הסירטון ברשת?

rlzel
01-04-11, 09:16
אשמח אם הסרטון יופץ,זאת בגדול המטרה.
לפני שהעלתי את המצגת הייתי במועצה העלתי את הבעיה בפני גורמים שונים שהפנו אותי הלאה לראש המועצה,לדבריהם מדובר בהוראה אישית שלו (לא בטוח שזה נכון) ביקשתי להיפגש עם איתו בעניין אך יומן הפגישות שלו מלא עד אחרי פסח...
אני מקווה שריבוי צפיות במצגת דרך YOUTUBE (רצוי גם להשאיר תגובה ) יוכל לקדם את העניין יגרום לירום הודו כבוד רהמ"ע להבין שיש פה בעיה.
חשוב לציין שאין פה שום עניין להשמיץ את המועצה או את עובדיה ואשמח אם השרשור ישמור על גבולות הטעם הטוב,בשורה התחתונה אני מאמין שזה יפתר בעזרת קצת לחץ ציבורי ופרסום עיתונאי שאנסה להריץ.
הראל

יונתןמצפה
01-04-11, 19:22
הראל, אני מבין את זה שאין לך עניין להשמיץ את המועצה, וכמובן מסכים שיש להשאיר את השרשור בטעם טוב.
אבל יש כאן בעייה אמיתית- האדם שנתן את ההוראה למעשה הזה אינו מבין את הרגישות והחשיבות הסביבתית של האזור בו הוא גר. אין דרך אחרת להסתכל על זה.
המועצה הזו, אם כל הכבוד שיש לי לתושביה (ויש לי הרבה! כולל חברים) משרתת ציבור גדול הרבה יותר (וגם יודעת להכניס לעצמה לא מעט כסף מזה...) מרק התושבים.
ציבור שלם של מטיילים, תיירנים שפרנסתם קשורה בשטחה של המעוצה, ותיירים מחו"ל נפגעים מההחלטה המיותרת הזו, או יותר נכון מאופן הביצוע שלה!
נכון, נעשתה טעות ואני מקבל שלא על כל טעות צריך לשלם מחיר כבד, אבל הטעות הזו מקורה בתפישה מנותקת שאינה ראויה שתהיה לבעל תפקיד במועצה שכזו.
ריבוי התיירים והמטיילים שעוברים בשטחה של המועצה ומקבלים ממנה בין היתר את הרושם על הארץ באופן כללי חייב להיות מנגד עיניהם של מי שמנהל את המועצה הזו. אם הם אינם מבינים זאת, זו בעייה!
בכל מקרה, כפי שכבר כתבתי, מכתב מכובד נשלח אתמול בלילה לראש המועצה והדוברת, כולל הפניה להדים שאירוע כזה יוצר ואיך המועצה מצטיירת בעיני הציבור.
כמובן שטרם קיבלתי תשובה.

[אגב, לפני קצת יותר מחודש הבאתי משפחה מכובדת מאד(!) מחו"ל לבקר באתר הזה כחלק מטיול של מספר ימים באזור.
אני בטוח שאם היינו מגיעים לשם וזה היה נראה כמו בתמונות, הנאתם הייתה פוחתת משמעותית, אבל חמור מזה, הרושם שהדבר היה משאיר לאותה משפחה היה גורם להם לחשוב פעמיים לפני שהם היו תורמים את תרומתם הבאה לגורם כלשהו בארץ הקודש...] - על זה אני מדבר!

rlzel
01-04-11, 21:24
יונתן,
לרגע לא אמרתי שאין כאן בעיה אמיתית,הרי זאת כל מטרת המצגת,להציג את הבעיה!
הטענות שהעלתה הן בדיוק מה שטענתי במצגת בלי שום נסיון להמעיט מערך הבעיה, אני מגיע למקום לפעמים על בסיס יום יומי עם תיירים מכל העולם.
האנשים שרואים בתמונה למשל אלו תיירים אמריקאים שכמובן שהשאלה הראשונה ששאלו הייתה "מה לעזעזאל פשר הגדר!" ,הם אמורים להעביר לי מכתבים עבור המועצה שמביעים את אכזבתם מהפגיעה בנוף במקום כל כך יפה,כשזה יקרה מבטיח להעלות אותם גם פה.
כבר פניתי לפרסום עיתונאי ,בשאיפה שבתחילת השבוע הוא יראה אור.
שוב מדגיש את החשיבות של התגובות ביוטיוב,בשורה התחתונה הן שוות ערך לחתימה על עצומה.
הראל

יונתןמצפה
01-04-11, 21:39
הראל, אנחנו באותו ראש בעניין. קיבלתי את הרושם שאתה לא מעוניין שהשרשור יגלוש להבעת דעה אישית על התנהלות אלה רק על המעשה.
בכל מקרה, כולנו מסכימים! עכשיו רק צריך שהמסר יגיע לאן שצריך... (אשפר אולי גם לפנות למשרד התיירות ולמשרד להגנת הסביבה)

boaz avrahami
01-04-11, 21:41
אכן מראות קשים.
בכ"ז לא הבנתי מה המניע להצבת הגדר.
לא נראה לי שזה הוצב בשם הבטיחות.

rlzel
01-04-11, 21:48
ע"פ טענת המועצה מדובר בגדר למנוע התקרבות למצוק ולמנוע טיפוס על המצד בשל סכנת קריסה.
דרך אגב מעניין שעם כל הכסף שהושקע בגדר אין ולו שלט אחד שמתריע על סכנות התמוטטות של מצוק החוואר...
יונתן,לאט לאט אני מגיע לכולם...גם משרד התיירות יכותב.
הראל

asafk
01-04-11, 21:51
למרבה הצער, הנסיון מלמד שגדר שהוצבה לא תוסר.
מה כן, אחרי הגדר מגיע שער.
ואחרי השער בוטקה
"תשלום סמלי רק לממן את הנקיון והגידור".
ואחרי הבוטקה מזנון ושרותים.
והשאר ידוע...

אסף.

MMR
01-04-11, 22:46
הראל, תודה על המידע.
באופן אישי שלחתי פנייה למהנדס המועצה וכך אני חושב שכולם צריכים לעשות.

רמי חיפה
02-04-11, 09:50
למרבה הצער, הנסיון מלמד שגדר שהוצבה לא תוסר.
מה כן, אחרי הגדר מגיע שער.
ואחרי השער בוטקה
"תשלום סמלי רק לממן את הנקיון והגידור".
ואחרי הבוטקה מזנון ושרותים.
והשאר ידוע...

אסף.

מתוך שיר של רפי פרסקי : כי בזמן האחרון כל דבר שהוא חי מגדרים סביבו מרצפים ודי ,שותלים ספסלים ופחי אשפה וכותבים לא לדרוך על הרצפה.

ד ו ר ו ן
02-04-11, 16:40
איפה הגנבי מתכת כשסוף-סוף יש להם סיכוי לעשות משהו חיובי?

יונתןמצפה
03-04-11, 19:03
תגובת ראש המועצה: (לא מצליח לצרף קובץ...)

3.4.11

לכבוד
יונתן וישליצקי,

א.נ.

הנדון: גידור סביבת מיצד זהר

בהמשך למכתבך בנושא הגידור במיצד זוהר, רשות העתיקות, האחראית על מיצד זוהר, שכרה יועץ בטיחות מטעמה שהוציא חוות דעת מקצועית הקוראת לגדר את המקום לבטיחות המטיילים. המועצה האזורית תמר, נאלצה לבנות את הגדרות בהתאם לנהלי הבטיחות.

לאחר בניית הגדרות, נוכחנו להבחין כי הגדרות, למרות נחיצותן, פוגעות בערך הנוף המדברי המקיף את האתר הארכיאולוגי.

לאחרונה הוצאתי הנחייה לאגף התפעול של המועצה האזורית תמר, לשכור אדריכל נוף שיעצב ויבנה תכנית אדריכלית שלא תפגע בנוף אך תגדר את האתר. מיד כשתושלם התכנית האדריכלית, יפורקו הגדרות ותיבנה הגנה המתאימה יותר לאתר.

בכבוד רב,
דב ליטבינוף
ראש המועצה האזורית תמר

moriseven
03-04-11, 19:08
אחרי שקראתי את השרשור הנ"ל, נכנסתי לאתר של המועצה האיזורית תמר, ניסחתי מכתב ושלחתי לגורמים האחראים על התיירות במועצה עם הקישור לסרטון ביוטיוב

היום חזרו אליי למייל עם המכתב המצורף

שלמי
03-04-11, 20:45
פשוט לא ייאמן. מביא את הסעיף.
לקחו במיוחד יועץ בטיחות שאמר להם לגדר, איזה יועץ בטיחות היה אומר להם לא לגדר ?
יש שם הרי עתיקות, הקירות ישנים, אולי אפילו יותר ממאה שנה, בטח לא נבנו לפי אף תקן, לך תדע אם בכלל שמו אז ברזלים בבטון, ומי הקונסטרוקטור שחתם על העבודה הזאת.
לפי ההיגיון הזה צריך לגדר כל חירבה מתקופת המנדט ואחורה, וכל מצוק למעלה משלושה מטר.
מעניין מתי ימציאו את האדריכל נוף הגאון שיצליח לגדר אתר כזה בלי לפגוע בנוף, איזה קישקוש, פשוט עלבון לאינטילגנציה.
והמועצה - היא רק עושת דברה הנאמנה של רשות העתיקות, טיזי סאלם זה כל הסיפור.
תופעה כזאת צריך להרוג כשהיא קטנה. הראל בהצלחה, ואם אתה צריך עזרה יש לך את המספר.
אני מקווה שדורון צודק וייקחו להם את הגדרות עוד לפני שיצליחו להמציא את הגדר האקולוגית עלק.

יונתןמצפה
03-04-11, 20:56
אחרי שקראתי את השרשור הנ"ל, נכנסתי לאתר של המועצה האיזורית תמר, ניסחתי מכתב ושלחתי לגורמים האחראים על התיירות במועצה עם הקישור לסרטון ביוטיוב

היום חזרו אליי למייל עם המכתב המצורף

זה בסדר שעונים תשובה אוניברסלית לכל מי שפונה אליהם, אבל לפחות שישיקעו בלשנות את שם המכותב...
(או לחילופין לכתב לכל מן דבעי).
אבל מה אפשר לצפות ממועצה שקודם כל הורסת ואז חושבת איך ואם בכלל לתקן.

אני מהמר שבחצי השנה הקרובה שום גורם רשמי לא יפרק את הגדרות האלו (אלא אם כן יש להם כמה "גנבי ברזל" ש"עובדים" עבורם).

השמשוני יחיעם
04-04-11, 12:37
צהריים טובים,,,תרשו לי ל"הרגיז" אותכם קצת,,,,

תרחיש הזוי !!!,,,,,לילה,,,,, כולם ישנים בצמוד לקיר,,,אבן נופלת,,,ילד נפצע קשה ברגליו והופך להיות נכה ,,,,,!
מי אחראי ??
מה קורה בהמשך ???

תשובות עיניניות ולא מתלהמות (בהתלהמות אני אלוף).

דרור ברלי
04-04-11, 12:56

תרחיש הזוי !!!,,,,,לילה,,,,, כולם ישנים בצמוד לקיר,,,אבן נופלת,,,ילד נפצע קשה ברגליו והופך להיות נכה ,,,,,!
מי אחראי ??
מה קורה בהמשך ???

ומה עושים אם ישנים בכוך בפארן, וחתיכת סלע ענקית משתחררת מהמצוקים ונופלת למטה, ואף אחד כבר לא יהיה פצוע או נכה אלא מת לגמרי. מה עושים אז? מי אחראי?.... לפי השיטה הזו צריך להישאר בבית, כי תמיד מישהו עלול למעוד ולהיפגע וישר לחפש אחראים.

sos4u
04-04-11, 13:03
אתה צודק, בדיוק כמו שנפל ענף והרג ילד בפרק הירדן, אז [ עם כל הצער והעצב על המקרה ] - מה ? נגדר את כל העצים ? ושני ליצנים שהלכו לטייל והשאירו שני תיקים ליד עין סוכות ובגלל זה ניקזו לבריכה את המים ?
בחייאת ... לפי ההיגיון הזה, וכמות התאונות בכבישי הארץ, הם מזמן היו צריכים להיות שמורה מגודרת, או אחרי 5 מקרי רצח בטייבה, הכניסה לשם חייבת להיות עם פקח שמכיר את חיות הטרף ...
שלא לדבר על המדרחוב בירושלים - אתה יודע כמה נהרגו שם ...???

שימשוני, העניין יותר מדי רציני, לתשובה המבודחת שכתבת ...
יש סכנה ? רוצים למנוע מקרי מוות? אחלה , שימו שלטים ! תזהירו אפילו גדרו חלק מהקירות המסוכנים יותר, אבל לסגור ככה ? בלי אבחנה ? מה עשה ? ועוד לא שמענו על אחד שנפל עליו אפילו זלזל ...
מעניין מתי יתחילו לגדר את עצי השיטה, הרי נופלים להם קוצים ומפנצ'רים את רגלי המטיילים ...
וואללה הרגזת ...

elro
04-04-11, 13:07
אתה צודק, בדיוק כמו שנפל ענף והרג ילד בפרק הירדן, אז [ עם כל הצער והעצב על המקרה ] - מה ? נגדר את כל העצים ? ושני ליצנים שהלכו לטייל והשאירו שני תיקים ליד עין סוכות ובגלל זה ניקזו לבריכה את המים ?
בחייאת ... לפי ההיגיון הזה, וכמות התאונות בכבישי הארץ, הם מזמן היו צריכים להיות שמורה מגודרת, או אחרי 5 מקרי רצח בטייבה, הכניסה לשם חייבת להיות עם פקח שמכיר את חיות הטרף ...
שלא לדבר על המדרחוב בירושלים - אתה יודע כמה נהרגו שם ...???

שימשוני, העניין יותר מדי רציני, לתשובה המבודחת שכתבת ...
יש סכנה ? רוצים למנוע מקרי מוות? אחלה , שימו שלטים ! תזהירו אפילו גדרו חלק מהקירות המסוכנים יותר, אבל לסגור ככה ? בלי אבחנה ? מה עשה ? ועוד לא שמענו על אחד שנפל עליו אפילו זלזל ...
מעניין מתי יתחילו לגדר את עצי השיטה, הרי נופלים להם קוצים ומפנצ'רים את רגלי המטיילים ...
וואללה הרגזת ...

+1 גדול

רואים שהעבודה נעשתה ללא כל מחשבה, רואים שבכלל ערכי המקום לא עניינו את מי שהחליט ולראיה הזבל שנשאר בתוך הגדר וצורת בניית הגדר שמתאימה יותר למגרש מכוניות באיזור תעשיה מאשר לפינה מדהימה שכזו.

יונתןמצפה
04-04-11, 13:21

תשובה עניינית:
הפארן זורם ואתה כותב על זוטות באינטרנט...

השמשוני יחיעם
04-04-11, 14:29
חברים,,אני שמח על תגובותיכם,,,אבל כפי הנראה לא הסברתי את עצמי כראוי,,,,

אין בדברי כל כוונה להפסיק לטייל,,ולחנות ולישון היכן שרק בא לנו/לכם..
אין בדברי כל כוונה ל"סגור" את המדינה לתנועת אנשים.

אבל,, א ב ל !!!!!!!
תנסו לשנייה (זה קשה אני יודע) להסתכל על זה מהצד של מי שאחראי על אזור מסויים.

אחריות במקרים שכאלו הנה אחריות אישית פלילית !!!!
וחובה עליו (על האחראי) לנקוט כל פעולה שתעמוד במבחן הסבירות...במקרה שלפננו,,שילוט בלבד אינו עומד במבחן הסבירות !!!,,על האחראי לנקוט בכל הפעולות הדרושות על מנת למנוע!!!!
שהאדם "סביר" יעמוד בפני סכנה כל שהיא.
אם ע"י גיזום מבוקר (במקרה של פארק הירדן) אם ע"י גידור ושילוט (במיצד זוהר) ואם ע"י סגירה מוחלטת (כאשר יפול סלע בכוך)..

לא !!!!!!!!!!! אני לא אוהב את זה,,,אני חושב שישנן דרכים אחרות לטפל ולמנוע אסונות,,,,מרביתן בעלות עלויות כספיות גדולות שלא תמיד זמינות (זה כבר ויכוח אחר).

למען הגילוי הנאות,,,,כותב שורות אלו ( במסגרת תפקידו הציבורי) נחקר מספר פעמים תחת אזהרה,,והועמד לדין פלילי בנושאי אחריות אישית ואי "מניעה" במקרים הדומים מאוד לנושא המדובר,

תנסו להסתכל גם על הצד השני למרות שלפעמים זה קצת לא נוח

Juv
04-04-11, 15:25
"אחריות במקרים שכאלו הנה אחריות אישית פלילית !!!!"

זהו לב הבעיה. ברוב המדינות המתוקנות הפרט אחראי על עצמו. טבעת בים - אתה אחראי. נפלת מצוק - אתה אחראי.
רק אצלנו חייבים אחראי לכל דבר. שחס וחלילה לא תקרה איזה תאונה ולא יהיה את מי להאשים.
מרוב זה שעל כל דבר יש אחראי מטעם - אנשים שכחו להיות אחראים על עצמם ומה שלא אסור - מותר. גם כאשר הוא מזיק לעצמך, לאחרים או סתם מיותר ואדיוטי.
אותו הלך חשיבה הוביל לחוק הספורט המוטורי המיותר ואותו הלך חשיבה לוקח את המדינה הזאת למקומות חשוכים ודבילים.
תנו לחיות ותנו לאנשים אחריות על עצמם. הברירה הטבעית תדאג לשאר.

השמשוני יחיעם
04-04-11, 16:04
"אחריות במקרים שכאלו הנה אחריות אישית פלילית !!!!"

זהו לב הבעיה. ברוב המדינות המתוקנות הפרט אחראי על עצמו. טבעת בים - אתה אחראי. נפלת מצוק - אתה אחראי.
רק אצלנו חייבים אחראי לכל דבר. שחס וחלילה לא תקרה איזה תאונה ולא יהיה את מי להאשים.
מרוב זה שעל כל דבר יש אחראי מטעם - אנשים שכחו להיות אחראים על עצמם ומה שלא אסור - מותר. גם כאשר הוא מזיק לעצמך, לאחרים או סתם מיותר ואדיוטי.
אותו הלך חשיבה הוביל לחוק הספורט המוטורי המיותר ואותו הלך חשיבה לוקח את המדינה הזאת למקומות חשוכים ודבילים.
תנו לחיות ותנו לאנשים אחריות על עצמם. הברירה הטבעית תדאג לשאר.

קיבלת 1000% הסכמה !!!!!!!

יונתןמצפה
04-04-11, 17:45
שמשוני, למרות שאיני מבין איך יכול להיות שאתה לא בדרום עכשיו (פארן,חיון,אמציה ועוד זרמו היום...)-
אין וויכוח לגבי הסיבה שלשמה הקימו את הגדר. אפילו אם יש וויכוח, הוא לגיטימי. להבדיל מהאופן שבו הן הוקמו שעליו אין שום וויכוח!
נכון, יש בעייה בטיחותית. נכון, אם יקרה אסון האחריות כנראה תיפול על המועצה האזורית והעומדים בראשה.
ועדיין, מבחינה פלילית אתה צריך להוכיח שנקטת באמצעים כדי למנוע אסון. (ואת זה אני אומר ללא הכשרה משפטית).
מכאן ועד לפעול בדרך ההזויה הזו המרחק רב! במכתבי לראש המועצה אפילו הדגשתי שאין וויכוח על הנחיצות של מתן פתרון בטיחותי למצב.
אבל, וזה אבל גדול(!) יש דרכים יותר מוצלחות לעשות זאת וזה בלשון המעטה.
הגדרות האלו צועקות: "אני מפחד מתביעה, בטיחות המטיילים כמו גם הנאתם מהאתר המיוחד הזה לא מעניינת אותי. הדבר היחיד שמעניין אותי הוא עכוזי האישי וזהו! אם למישהו יש בעייה אם זה אז יש לו בעייה..."
אני באופן אישי חושב שמי שזהו הדבר היחיד לנגד עיניו לא מבין את התפקיד שלו. וכפי שהסכמת אם מה שנכתב למעלה, ככה גם נראית המדינה שלנו (אבל לא ניכנס לזה אחרת דרור יהרוס את השרשור. קריצה כמובן).

בקיצור, הוויכוח הוא לא על בעיית הבטיחות ועל החשיבות לתת לה מענה, אלא על האופן הבוטה והמעליב שבחרו לפתור אותה.
בשורה התחתונה- המועצה ירתה לעצמה (ולכולנו) ברגל.
תסתכל שוב בתמונות- מזעזע!

השמשוני יחיעם
04-04-11, 18:15
שמשוני, למרות שאיני מבין איך יכול להיות שאתה לא בדרום עכשיו (פארן,חיון,אמציה ועוד זרמו היום...)-
אין וויכוח לגבי הסיבה שלשמה הקימו את הגדר. אפילו אם יש וויכוח, הוא לגיטימי. להבדיל מהאופן שבו הן הוקמו שעליו אין שום וויכוח!
נכון, יש בעייה בטיחותית. נכון, אם יקרה אסון האחריות כנראה תיפול על המועצה האזורית והעומדים בראשה.
ועדיין, מבחינה פלילית אתה צריך להוכיח שנקטת באמצעים כדי למנוע אסון. (ואת זה אני אומר ללא הכשרה משפטית).
מכאן ועד לפעול בדרך ההזויה הזו המרחק רב! במכתבי לראש המועצה אפילו הדגשתי שאין וויכוח על הנחיצות של מתן פתרון בטיחותי למצב.
אבל, וזה אבל גדול(!) יש דרכים יותר מוצלחות לעשות זאת וזה בלשון המעטה.
הגדרות האלו צועקות: "אני מפחד מתביעה, בטיחות המטיילים כמו גם הנאתם מהאתר המיוחד הזה לא מעניינת אותי. הדבר היחיד שמעניין אותי הוא עכוזי האישי וזהו! אם למישהו יש בעייה אם זה אז יש לו בעייה..."
אני באופן אישי חושב שמי שזהו הדבר היחיד לנגד עיניו לא מבין את התפקיד שלו. וכפי שהסכמת אם מה שנכתב למעלה, ככה גם נראית המדינה שלנו (אבל לא ניכנס לזה אחרת דרור יהרוס את השרשור. קריצה כמובן).

בקיצור, הוויכוח הוא לא על בעיית הבטיחות ועל החשיבות לתת לה מענה, אלא על האופן הבוטה והמעליב שבחרו לפתור אותה.
בשורה התחתונה- המועצה ירתה לעצמה (ולכולנו) ברגל.
תסתכל שוב בתמונות- מזעזע!

אתה צודק,,,,אם אני הייתי במקומו (ראש המועצה) הייתי סוגר ביותר אגרסיביות,,,על מנת שיקום קול צעקה נוראית ,,,ואז ינתן הכסף הדרוש לשיקום אמיתי !!!!!! (: אז בוא נחשוב שהוא פיקח וזה מה שהוא עשה באמת,,,,

אולי,,,,,,,,,,,,,

sos4u
04-04-11, 18:40
אתה צודק,,,,אם אני הייתי במקומו (ראש המועצה) הייתי סוגר ביותר אגרסיביות,,,על מנת שיקום קול צעקה נוראית ,,,ואז ינתן הכסף הדרוש לשיקום אמיתי !!!!!! (: אז בוא נחשוב שהוא פיקח וזה מה שהוא עשה באמת,,,,

אולי,,,,,,,,,,,,,

אשרי המאמין ...

מידבר
04-04-11, 19:49
חברים,,אני שמח על תגובותיכם,,,אבל כפי הנראה לא הסברתי את עצמי כראוי,,,,

אין בדברי כל כוונה להפסיק לטייל,,ולחנות ולישון היכן שרק בא לנו/לכם..
אין בדברי כל כוונה ל"סגור" את המדינה לתנועת אנשים.

אבל,, א ב ל !!!!!!!
תנסו לשנייה (זה קשה אני יודע) להסתכל על זה מהצד של מי שאחראי על אזור מסויים.

אחריות במקרים שכאלו הנה אחריות אישית פלילית !!!!
וחובה עליו (על האחראי) לנקוט כל פעולה שתעמוד במבחן הסבירות...במקרה שלפננו,,שילוט בלבד אינו עומד במבחן הסבירות !!!,,על האחראי לנקוט בכל הפעולות הדרושות על מנת למנוע!!!!
שהאדם "סביר" יעמוד בפני סכנה כל שהיא.
אם ע"י גיזום מבוקר (במקרה של פארק הירדן) אם ע"י גידור ושילוט (במיצד זוהר) ואם ע"י סגירה מוחלטת (כאשר יפול סלע בכוך)..

לא !!!!!!!!!!! אני לא אוהב את זה,,,אני חושב שישנן דרכים אחרות לטפל ולמנוע אסונות,,,,מרביתן בעלות עלויות כספיות גדולות שלא תמיד זמינות (זה כבר ויכוח אחר).

למען הגילוי הנאות,,,,כותב שורות אלו ( במסגרת תפקידו הציבורי) נחקר מספר פעמים תחת אזהרה,,והועמד לדין פלילי בנושאי אחריות אישית ואי "מניעה" במקרים הדומים מאוד לנושא המדובר,

תנסו להסתכל גם על הצד השני למרות שלפעמים זה קצת לא נוח

כשהייתי חייל, כל פעם שהיינו מגיעים לאיזה חוף נחמד היינו מנועים מלשחות. למה ? משום ש"אין ביטוח". זה היה הנימוק. לא משנה שכולנו היינו שחיינים מצויינים ולא משנה אם הים היה חלק כמו מראה בלי שיבולות או מערבולות ,כרישים או נמרים מכאן ועד איטליה, "אין ביטוח". עכשיו דבר ללמפה.
מה הקשר בין מחט לשחת (שימו לב-גם לשון נקיה וגם שומר את החרוז) ?
פשוט מאוד-גם אז וגם כאן חוזרת תסמונת "טיזי סאלם". הבעיה שבתרבות שלנו למדנו "להבין" ואח'כ גם לאמץ טיעונים שנובעים מכך. אמריקה ורסאנו. על כל שטות אפשר לתבוע.
תמצית ההבדל בין פקיד למנהיג היא שמנהיג יודע איך לקחת אחריות. לקיחת אחריות כוללת גם נטילת סיכונים מחושבים בגבולות ההגיון הבריא. זה חלק מהתפקיד של מנהיגים. הם צריכים להוביל ולא לתת ליועמ'שים להוביל אותם.
ר' המועצה הנ'ל נבחר ! מתוך כך הוא אמור להיות מנהיג.
"האדם הסביר" ? אין מה לחשוש. מדובר בדיוק בי ובך ובהוא שמזדעזעים מהזוועה הזו.

ד'א-בקרוב יחלו עבודות לגידור המצוק הצפוני של מכתש רמון.

ד ו ר ו ן
04-04-11, 20:49
שמשוני,
כל אזור המועצה הוא תקלה בטיחותית אחת גדולה..
מהבולענים הסמויים בקטע כביש הנמוך, תיפול לאחד שיפער לו באמצע הכביש ותתלונן שלא השקיעו ביריעות גיאוטכניות לייצוב השטח..
מחוואר הלשון שזו פשוט רשלנות איך שהשאירו אותו במצב הזה כבר 10,000 שנה בלי לייצב כל מדרון ושיפוע מעל 60 מעלות.. אם כבר אז בוא נסגור לגמרי את כל נחל אמציהו,
בוא נבטל את כל הסמ"שים בארץ כי הם עוברים במקומות מסוכנים בחלקם..
לא, יותר טוב בוא נסגור את הכבישים כשיורד גשם כי יש תהום בצד.
בוא נגדר כל בור מים וכל שיפוע בנגב שעולה על 25 מעלות.. מסכנים מועצה אזורית רמת נגב, (המועצה הכי גדולה בארץ), יש להם חצי נגב לגדר ולתקן עכשיו, וואי וואי, כמה מדרונות יש להם לתקן..

והבדיחה הכי גדולה,
מי לעזאזל שם שם שת השלולית הכי גדולה בעולם של חומצת מלח ולא מגדר אותה כנגד חסרי אחריות שרוצים לצוף על הדראק הזה??
בשביל להכניס כסף למועצה היא טובה אבל פקקטע מבצר זה פתאום לא בטיחותי?

rlzel
04-04-11, 21:27
עדכונים,
מספר הצפיות בסרטון גדל בצורה יפה וזה כבר טוב.
המועצה התחילה לחטוף ריקושטים בין אם מהמכתבים שלכם ובין אם מהסרטון ומעוד מספר כיוונים שהפעילו/מפעילים לחץ.
שוחחתי אתמול בבוקר עם מזכיר המועצה שאכן העלה את נושא אדריכל הנוף ופירוק הגדרות,בינתיים כל עוד לא נראה תוצאות בשטח ממשיכים עם הלחץ.
עלתה חשיפה באתר הסביבה וכתבה ראשונה של גילי סופר באתר אקסנט
http://www.xnet.co.il/travel/articles/0,14715,L-3080862,00.html
הראל

rlzel
10-05-14, 14:51
עברו חלפו להן 3 שנים , אני לצערי לא הצלחתי לשנות משהו בעניין הגדר.
לפני יומיים הגיע השינוי המיוחל וחלקים ניכרים מהגדר נסחפו להם לעולם שכולו טוב.

rlzel
10-05-14, 15:04
871088710987110

רכס חיים
10-05-14, 19:43
הגדרות הללו קיימות כבר שנים - לפחות שלוש שנים.

תנין
10-05-14, 20:46
זה רק אני שלא מבין איפה להסתכל ?, או שבהודעות באתר הזה אין תאריך פרסום של ההודעה .

MMR
10-05-14, 21:51
זה רק אתה...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

יונתןמצפה
27-11-17, 09:53
חלפו כמעט 7 שנים.
שאריות הגדרות עדיין בשטח, מהוות מפגע בטיחותי משמעותי לכשעצמן (עמודים וחלקי מתכת שבולטים מהקרקע), וכמובן מפגע נופי נוראי.

אבל, הנה הסיבה שבגללה הערתי את השרשור:
ביום חמישי האחרון העברנו את הלילה במיצד זוהר- כמה רכבים בטיול שגרתי לחלוטין.
בסמוך אלינו חגגה משפחה, ככל הנראה בר מצווה עם קייטרינג.
בשלב כלשהו הגיע פקח של המועצה. הפקח טען שעל מנת לשהות שם בלילה אנחנו צריכים אישור של המועצה...
לאחר דין ודברים, ומשהבהרנו לו שמדובר בטיול חברים ולא באירוע, הוא טען שהוא צריך לבדוק את זה וייתכן שנצטרך לעזוב את השטח (האוכל בסירים, המדורה דולקת, האוהלים מוקמים......).
את הבר מצווה שלידינו הוא פינה, האוכל של הקייטרינג נזרק לפח...(!)
כעבור שעה קלה, חזר הפקח מלווה בשוטר מג"ב.
הפקח והשוטר ביקשו את הפרטים שלי (כמוביל הטיול) ואמרו שהם לא מפנים אותנו כי אנחנו לא אירוע אבל ממליצים לנו להתפנות, תוך הפחדה שמדובר בשמורת טבע וכי אנחנו צפויים לקנס מרשות הטבע והגנים.
(אני מאמין שמטיילים רבים שפחות בקיאים בנושא היו בשלב זה מפנים את השטח...)

אציין שהשוטר כנציג החוק טעה והטעה. למיטב הבנתי וידיעתי, לא מדובר בשמורה.
בכניסה לשטח לא הבחנו בשילוט שאוסר לינה.
לא ברור תחת איזו סמכות, אם בכלל, המועצה רשאית לפנות אנשים.
ככל הידוע לי, על מנת לאסור שהיה בשטח ציבורי על הרשות המקומית לקדם חוק עזר עירוני בנושא. מעיון באתר המועצה לא מצאתי חוק עזר שכזה.
http://www.ma-tamar.org.il/FileDownloads/?nodeId=745

חשוב להעלות את הנושא על סדר היום!
המועצה הזו פועלת באופן הזוי, ופוגעת באחד ממשאביה היקרים ביותר- תיירות.
לא ניתן לה לעשות את זה.

לידיעת ציבור המטיילים וחובבי הטבע.

דור אריאל
27-11-17, 14:45
לא צריך שלט שאוסר לינה במצד זאת שמורת טבע..

ד ו ר ו ן
27-11-17, 15:11
לא צריך שלט שאוסר לינה במצד זאת שמורת טבע..

ממתי?

יונתןמצפה
27-11-17, 15:32
לא צריך שלט שאוסר לינה במצד זאת שמורת טבע..אתה בהחלט מחדש לי. אשמח אם תביא סימוכין...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

דור אריאל
27-11-17, 15:33
מתמיד..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171127/ad6907217249d407762e0372ee030d1b.jpg

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

יובל48
27-11-17, 15:53
לא לפי מפת ישראל הממשלתית
117559

יובל48
27-11-17, 16:01
117560

דור אריאל
27-11-17, 16:01
מה תגיד במשפט שלא ידעת לעבוד עם האתר..
תכניס את כל השכבות..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171127/9ffeeff42dca18caa0a9c4f4bea7d425.jpg

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-11-17, 16:27
זה שמורה מוצעת או מוכרזת?

דור אריאל
27-11-17, 16:33
זה שמורה מוצעת או מוכרזת?

מאושרת,
באתר הזה אין מוצעות

יובל48
27-11-17, 16:33
לא ברור מה זה שמורה בתכניות מתאר מחוזיות/ארציות
יש לך מידע ברור ששטח זה הוכרז כשמורה?

ד ו ר ו ן
27-11-17, 16:34
אז זו לא שמורה.
על כל המשתמע.

יונתןמצפה
27-11-17, 16:55
מאושרת,
באתר הזה אין מוצעותשמורה מאושרת היא לא שמורה מוכרזת ולא חלים עליה חוקי שמורה. יכול לקחת שנים רבות מאוד מרגע האישור ועד האכרזה.
כך או כך, אין לפקחי מועצה סמכות לאכיפת חוק שמורות הטבע, למיטב ידיעתי.

דור אריאל
27-11-17, 17:02
לא ברור מה זה שמורה בתכניות מתאר מחוזיות/ארציות
יש לך מידע ברור ששטח זה הוכרז כשמורה?

פה..

http://www.mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV4.aspx?tid=4&et=5&pl_id=6vCdEltSxBVeDaX1Lz%2fAIr%2f%2f49r3 pSDyV5aV1lb9wloyBbyYg0pdCUIGoV%2fD37UeQF 5k9ICdfa4yVRT%2bwynY02eBJK%2fLS8Od

ד ו ר ו ן
27-11-17, 17:16
אתה מתייחס לשמורה מוכרזת ותיקה, שמורת מדבר יהודה.
יש הבדל גדול מול שמורה מאושרת ועד מוכרזת.
לא ראיתי התייחסות כזו, אתה יכול להפנות להתייחסות להרחבה המוצעת הספציפית?

רטג טורחים ושמים שלטים הרבה לפני ההכרזה, ולמיטב זכרוני אין מתחת למיצד או בדרך אליו שילוט.

צריך להפריד את מיצד עצמו המוגן תחת חוק רשות העתיקות והמרחב סביבו שאינו מוגדר כך.

דור אריאל
03-12-17, 21:15
שמורה לכל דבר ויש גם שלט..

117632

ד ו ר ו ן
03-12-17, 22:47
צר לי לבשר לך אבל מזמן הבנו ששלט או סימון בשטח הוא לא ערובה לחוקיות השמורה.

יש לא מעט דוגמאות של שילוט במקומות שאינן שמורה.

דור אריאל
04-12-17, 07:56
אתה יכול לנסות להתעקש עד מחר , אבל זה מסומן כשמורה ,
במפות סימון שבילים, באתר המפות הממשלתי ובשלט בשטח..

ד ו ר ו ן
04-12-17, 08:30
אני שאלתי שאלה שעוד לא ענית או לא רוצה לענות..
שמורה מאושרת או מוכרזת?

לגבי השילוט, אתה יכול לחפש כאן באתר תיעוד של לא מעט שלטים בלי אחיזה בחוקיות או מציאות.

יונתןמצפה
04-12-17, 08:35
דור, ממה שהצלחתי להבין באתר המפות הממשלתי השטח הנ"ל נמצא בסטטוס של שמורה מאושרת ולא מוכרזת. ז"א שעדיין לא ניתן לאכוף שם וחוקי שמורה עדיין לא חלים שם.
לא הצלחתי למצוא את הפרוטוקולים של ההרחבה לשמורת מדבר יהודה המוכרזת הכוללים את השטח הספציפי.
לפי חיפוש מדויק של השטח (גוש, חלקה וכד') עדיין לא מצאתי מסמך אכרזה הכולל את השטח הספציפי. כן מצאתי כל מיני תוכניות אחרות שלא רלוונטיות לעניינינו.

אני נוטה להניח (באופן די מבוסס...) שבמידה והמקום היה מוכרז כשמורה לכל דבר, השילוט והאכיפה במקום היו קופצים מדרגה.
לא יצא לי לשמוע על אף אחד שקיבל קנס במקום, וכידוע, השטח פופולרי מאוד.

אשמח אם תביא מקורות מידע שסותרים את הדברים. שלט כאמור אינו אינדיקציה (לצערי הרב מאוד).
ואגב, תקן אותי אם אני טועה, השלט המצולם נמצא בחיבור של מסלול נחל רום-יזרח לנחל זוהר. ואכן, מי שנכנס למסלול הזה יגיע במהרה לשמורה המוכרזת ולכן השלט לגיטימי במידה כזו או אחרת (אך אינו מעיד על קיומה של שמורה בצמוד למצד זהר).

יונתןמצפה
04-12-17, 08:47
פה..

http://www.mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV4.aspx?tid=4&et=5&pl_id=6vCdEltSxBVeDaX1Lz%2fAIr%2f%2f49r3 pSDyV5aV1lb9wloyBbyYg0pdCUIGoV%2fD37UeQF 5k9ICdfa4yVRT%2bwynY02eBJK%2fLS8Od

ואחרי עיון מעמיק בזה אני אפילו יותר משוכנע...
במסמכים המצורפים שם, אין התייחסות רלוונטית להרחבה הכוללת את אזור מיצד זהר. יש התייחסות לאזורים אחרים לגמרי.
ומעיון מעמיק בתשריט (המאוד לא ברור!), עולה כי השטח מתוכנן להיות שמורה אבל אינו מוכרז.

ד ו ר ו ן
04-12-17, 09:51
יונתן,
לדעתי אם זו הייתה שמורה, הפקח מועצה היה חוזר עם פקח רטג ולא שוטר מג״ב בתור חיזוק מורלי לעצמו, או בכלל לא משקיע זמן בעניין ומעביר את המידע לפקח האזורי ולא חוזר.

יונתןמצפה
04-12-17, 10:06
אני מסכים.
הדיון הזה חשוב שיישאר בפורמט "מקצועי". הכוונה- שהציבור יידע לבדוק ולברר באופן עצמאי מה מותר לו ומה לא ושיעמוד על זכויותיו.
הובאו כאן טיעונים שמתיימרים לאשש את היותו של מצד זהר והערוץ שמתחתיו שמורת טבע ולכן עומד באיסור לינת לילה.
הטיעונים לפי הבנתי שגויים.
הרשויות מנצלות את חוסר הידע של הציבור כדי לאיים ולהפחיד ובמקרים מסוימים אף לפנות מטיילים שלא עברו על שום חוק.
זה פסול!
אני במשחק הזה לא מוכן להשתתף!
הדיון כאן נועד למנוע את זה.
מי שחושב שאני טועה, מוזמן כאמור להביא טיעונים נגד. זה משרת את המטרה בעיני.
נכון לעכשיו לא השתכנעתי...

מכתב בנושא נשלח לגורמים הרלוונטיים במועצה ולכשתתקבל תשובה אעדכן כאן.

אצרף קישור לכאן בדיון של "שמורות טבע כן או לא".

shmulikbg
04-12-17, 23:34
המצד מחוץ לשמורה.117654

יונתןמצפה
06-12-17, 09:09
חברים, המפה של שביל נט נכונה, ומכאן אפשר גם ללמוד ששימוש נכון באתר המפות נותן אינדיקציה נכונה.
כאמור, השטח שבערוץ הוא שמורה מאושרת שטרם הוכרזה. אין חשש מדוחות רטג- השטח לא באחריותם (עדיין. סביר שייקח זמן).
השמורה המוכרזת נמצאת מצפון לערוץ כפי שמופיע במפת שביל נט ובאתר המפות הממשלתי.
אציין שהמידע הנ"ל בדוק.
נשאר לקבל תשובות מהמועצה.

ד ו ר ו ן
06-12-17, 11:34
אני לא בטוח שאתה צריך או רוצה תשובות מהמועצה, זה בחזקת תיבת פנדורה.
זה בקלות יכול להוביל להכללה גורפת של ״נהלים״, זו הנטייה של גופים כאלו, זה הרבה יותר נוח מאשר קריטריונים בדידים.

גם אותך בסוף לא גירשו מהמקום.

אני בהחלט מבין אותם לגבי אירועים בתשלום או אירוע המוני, הגענו למקום לחניון יום ופגשנו ערימות של זבל חמגשיות שמכוון לאירוע ולא מטיילים.

יונתןמצפה
06-12-17, 19:14
התיבת פנדורה הזו כבר פתוחה מזמן. המועצה עושה מה שהיא יכולה כרגע כדי שלא ישהו שם.
הגדר, הפקח...
אם היה חוק עזר או בסיס חוקי אחר הם כבר היו משתמשים בו. ומהלך כזה או אחר מקודם/יקודם ללא קשר.
בינתיים, שלא יפעלו בניגוד לסמכות ויפחידו/ימנעו ממטיילים להיות שם.

דור אריאל
06-12-17, 19:20
עוד לא הבנתי מה האובססיה לישון דווקא צמוד למיצד ולא כמה מאות מטרים משם לכיוון כביש 90..

ד ו ר ו ן
06-12-17, 20:29
עוד לא הבנתי מה האובססיה לישון דווקא צמוד למיצד ולא כמה מאות מטרים משם לכיוון כביש 90..
זו לא אובססיה זו זכות, ואמירה ברגליים.
באיזו זכות מגבילים אותנו?

זו נקודה יפה ונוחה מאד לחניון, עם צל בבוקר והגנה מרוח.
תישן אתה צמוד לכביש 90, או כל כביש אחר לצורך העניין, אם אתה חושב שזה כייף.

פעם, הייתה דרך רכב שעברה בבקעת ארדון אל הנקרות.
לאט לאט התחילו להגביל מעבר, עוד בשלב שזה לא היה רשמי, מטיילים נעדרו ולאט לאט זה התקבע עד שקיבל רשמיות ונעלם..

יונתןמצפה
06-12-17, 21:38
עוד לא הבנתי מה האובססיה לישון דווקא צמוד למיצד ולא כמה מאות מטרים משם לכיוון כביש 90..זה לא היה בשום שלב הדיון כאן.
בערוץ מתחת למיצד, וקצת במורד הערוץ, יש נקודות לינה מעולות.
זה השטח שאליו התייחסתי במקרה הנדון.
כאמור, עד עכשיו לא הצלחתי למצוא שום התייחסות חוקית שמאפשרת לנציג של רשות כזו או אחרת למנוע את זה.
לטעמי, גם אין מניעה סביבתית (או אחרת) לישון שם.
מעבר לכך, ההתייחסות האחרונה של דורון מתמצתת את העניין.

-->