PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית פגוש דומה לזה שבתמונה

mtntz
31-03-11, 22:29
מישהו ניסה לבנות פגוש כזה מפרופיל מלבני? חשבתי לנסות לחקות את הפגוש הזה ע"י חיתוך וריתוך מחדש.

יש עצות?

מתן.

http://tweetys.com/ProductImages/front-bumper-toyota.jpg

http://tweetys.com/ProductImages/front-bumper-toyota.jpg

נמרוד
01-04-11, 10:47
זה לא עשוי מפרופיל מלבני, אלא מפח חתוך, מכופף, ומרותך לצורה. אני חושב שאני מבין את כיוון המחשבה שלך, לקחת פרופיל גדול, לחתוך ממנו את כל הפאזות הנדרשות ולסגור על ידי ריתוך פחים בצורה. יש לצורת המחשבה הזאת יתרון של פשטות לכאורה, אבל כמה חסרונות גדולים:

1. פרופיל מלבני הנדרש הוא ענק, קורה של גורדי שחקים. הוא יהיה גם עבה בהתאם - אין לי מושג כמה, אולי 8 מ"מ ואולי יותר - זה סדר גודל גדול יותר ממה שרוב המסגריות בכלל חושבות עליהם. זו מסה אדירה של חומר, שתישאר גם אחרי שתחתוך את מה שצריך לחתוך.

2. פגוש כזה צריך להיות פתוח מאחורה, כדי להכיל את הכננת וכדי להתלבש על שלדת הרכב. זה אומר שאת רוב הפרופיל תצטרך לחתוך.

תומר א.
01-04-11, 11:34
נימרוד, אני לא יודע עם איזה מסגריות אתה עובד אבל יש פרופילים כאלה גם יותר דקים, הם לא כל כך נפוצים כי הרוב עובדים עם קורת I (דבל T בעיברית)
מתן, אם תסתכל טוב תראה שהחלק הקידמי אינו ישר אלא כל מקטע מכופף בשני מישורים ויש לך 5 מקטעים כאלו.
קורה ישרה לחלוטין לדעתי נראית טוב רק על נ"נ וסיקס.
עדיף לבנות מחלקים ולא לחתוך קורה.

נמרוד
02-04-11, 00:21
החתך שממנו צריך להתחיל כדי להגיע בהורדת חומר לצורה המבוקשת הוא משהו בסדר גודל של 30X20 ס"מ, ענק.

asafk
02-04-11, 18:31
הדרך הכי פשוטה לבנות פגוש כזה באמצעים ביתיים היא על ידי בנייה ראשונה מקרטון, ואז חלוקה לחלקים בודדים עשויים מפח שטוח, שישמשו שבלונות לחיתוך (פלזמה, דיסק, מה שנוח), ואת ה"שטוחים" החתוכים תרתך מחדש.
הבעיה היא שפגוש בשיטה הזו לא יוכל להיות בסיס לכננת, ותצטרך לקנות מגש לכננת שעליו יולבש הפגוש.

אסף.

התייש
02-04-11, 19:23
הדרך הכי פשוטה לבנות פגוש כזה באמצעים ביתיים היא על ידי בנייה ראשונה מקרטון, ואז חלוקה לחלקים בודדים עשויים מפח שטוח, שישמשו שבלונות לחיתוך (פלזמה, דיסק, מה שנוח), ואת ה"שטוחים" החתוכים תרתך מחדש.
הבעיה היא שפגוש בשיטה הזו לא יוכל להיות בסיס לכננת, ותצטרך לקנות מגש לכננת שעליו יולבש הפגוש.

אסף.

+1 בונים מודל מקרטון \ פוליגל ואז מיישמים על פח, את הצינור העליון אפשר לעשות מסקדיול מכופף. תצטרך מנשא נפרד לכננת.

אודי פ.
02-04-11, 21:24

אסף.

אתה יכול לחסוך הרבה ריתוכים ע"י ביצוע כיפופים פשוטים במסגריה שעובדת עם פחים. זה לא תוספת משמעותית במחיר וזה חוסך המון עבודה. וגם יוצא יותר יפה.

אודי

boaz avrahami
02-04-11, 21:58
הדרך הכי זולה כנראה היא למצוא אחד משומש באחד מלוחות המודעות ולבצע בו התאמות אם הוא לא מיועד במקור לרכב כשלך.
תחסוך גם זמן וגם כסף...

omri_t
02-04-11, 22:23
או פשוט לתכנן ולבנות משהו מעט פשוט יותר ....

-->