PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מכיוון האלטרנטור

rinzai
29-11-04, 23:55
התחיל היום בצהריים - כמו של מקדחה... מישהו אמר לי "המיסבים של האלטרנטור".... שמניחים מברג על האלטרנטור ומקרבים את האוזן למברג מובחן שהרעש מקורו באלטרנטור. יש מצב להחליף מיסבים של אלטרנטור??? מישהו נתקל בסימפטום דומה ובפתרון אחר? :?:

חנן א.
30-11-04, 10:06
כן, אפשר להחליף מיסבים של אלטרנטור, יש אפילו כתבה בג'יפולוג שמתארת החלפה כנ"ל.

זה יכול להיות גם ממשאבת המים, או ממותחן רצועת המזגן/הגה כח (כנראה שלא רלוונטי לסמוראי) , נסה להרגיש חופש במיסבים, על ידי טלטול הפולי.

rinzai
30-11-04, 14:03
זה התחיל למחרת מעבר בנחל מים עד גובה הסרן (גשר אירי), שלוליות עם בוץ, הרעש התחיל. כמו של מקדחה במצב רטט (פטיש) שקודחים בקיר, אבל בעוצמה יותר נמוכה. הרעש שינה את התדר שהעליתי סל"ד. זה התחיל אחרי התנעה, לא תוך כדי נסיעה. כלומר, היה תקין. כיביתי את הרכב, ואחרי חצי שעה שהתנעתי הוא היה. ...היום למשל (בוקר למחרת הופעתו), יום שמש, לא היה את הרעש.

על מנת למקד את גזרת החיפוש - מישהו הראה לי שמניחים ראש מברג ארוך בכל מיני נקודות ומקרבים את האוזן לידית... כך אפשר לשמוע איפה הרעש הכי חזק וכנראה מה מקורו... לא יודע אם להאמין לו או לא... אבל זה נשמע משכנע. ללא ספק הגרגור המתכתי בא מהאלטרנטור ולא ממשאבת המים.

אולי שווה להחליף בכל מקרה מיסבי אלטרנטור. נשמע שזה זול. קונים אותם במכשירי תנועה? או אצל חשמלאי?

חנן א.
30-11-04, 14:04
בכל חנות מיסבים, אחרי שתביא דוגמא, זה יעלה לך קצת יותר מ10 שקלים למיסב.

סוזי המשתוללת
30-11-04, 17:28
וכן השיטה אם המברג אכן עובדת
שכלול של העניין הוא מוט ברזל דק קשוח שמוחדר לקופסת פילם ומשם באמצעות צינור אקווריום שקוף לתוך האזניים על עיקרון של סטטוסקופ שאגב אפשר לקנות כזה

dizza man
30-11-04, 18:33
גם לי זה קרה אחרי טבילה קשה במים של 10 דקות...
הבדיקה הכי טובה היא לשחרר את הרצועה ולהניע לכמה שניות בלי רצועה..
או לתת לאלטרנטור סיבוב עם היד ולשמוע את הרעש..
פירקתי את האלטרנטור נתתי אותו בסלמה בת"א למקום שמשפץ ותמורת 100 שקל קיבלתי מייסבים חדשים+פחמים

http://imgsrv.pic4u.co.il/146cea3a8c74fccc484d219ecf48a470020000.a sp
x

rinzai
01-12-04, 03:10
נראה לי שאני אחליף כבר, בנוסף למיסבים, גם פחמים + קפיצי פחמים. אני שוקל ליסוע עם הרכב למי שמוכר את החלקים (לא יודע מי) ולהחליף שם. האם נדרשים כלים מיוחדים (חולצים או משהו)? יש איזה הערכת זמן כמה זמן זה אמור לקחת?
אם כבר אני מפרק אלטרנטור ...לפעמים בהתנעה קרה, שאני נותן גז, יש גם את השריקה המוכרת של הרצועה... נחליף גם אותה (יש לי אחת ספייר) ...רק כתוב, על הנייר שלה, שאין למתוח חזק מידי - מצויין המשקל מתיחה. האם צריך מכשיר מיוחד לקבוע את מתיחה הרצועה הנדרשת בהרכבה מחדש של האלטרנטור?

נמרוד
02-12-04, 17:23
לא צריך מכשיר מיוחד. אחת השיטות הקלות ביותר היא לפתל את הרצועה באצבעות, במרכז הקטע הארוך ביותר שלה. אם היא מתפתלת ב90 מעלות, המתיחות תקינה. יותר מ90 מעלות - מתח. פחות - שחרר קצת.

rinzai
03-12-04, 11:46
סוף דבר:

שיפוץ האלטנרנטור נעשה.
א. יושרו ונוקו 2 טבעות ההחלקה.
ב. הוחלפו 2 הפחמים + הקפיצים שלהם.
ג. הוחלפו 2 המסבים של האלטרנטור.
ד. הוחלף בורג חרוש.

סה"כ עלות: 80 ש"ח כולל מע"מ. - יכול להיות שזה קצת יקר מבחינת חלקים??? (60 ש"ח למיסבים + 20 ש"ח לפחמים)

הערה למי שמתכוון לבצע שיפוץ בבית: כדי לפרק את הטבעת שעליה יושבת הרצועה צריך לתפוס אותה במלחציים... לפירוק הפחמים יש צורך במלחם.

לקחתי את הרכב לאזור התעשייה חולון (רחוב הבנאי 34) ועשיתי את כל העבודה שם (למקרה שאני אצטרך גלגל הצלה (כלי עבודה כלשהו שאין לי, חלק נוסף שנשבר תוך כדי עבודה, וכו') - מה שהתברר כשיקול נכון: היה לי בורג שנחרש לי שלא היה מאפשר לי להחליף פחמים והם הוציאו לי אותו בלי לדרוש כסף. ...אותו דבר חלצו את המיסבים הישנים בפרס, והרכיבו את החדשים... אם הייתי עושה את העבודה ליד הבית כנראה שהייתי נתקע בשלב הבורג החרוש. - סה"כ, לאחר כל הקשיים שעלו, נמשכה העבודה העצמית 3 שעות + כולל בדיקת הרצה שעשו לי לראות עד כמה מתפקד האלטרנטור ...התברר שהוא "כמו חדש".

בכל מקרה, אם מישהו צריך מיסבים/פחמים/או כל חלק אחר לאלטרנטור הנה אתר האינטרנט של המקום:
http://autostart.ybay.co.il/

-->