PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים ראשונים אחרי קניית ההילקס

עמרי2
02-04-11, 10:35
שוב שלום,

רקע רלוונטי:
מדובר על היילקס 97, עם מנוע טורבו של היילקס 98 ומעלה. הרכב עם קיט קפיצים של אולדמן, לא גבוה מדיי (לפי מה שהבנתי בדיעבד...חברה שלי עדיין צריכה שרפרף בשביל לטפס פנימה)

יום חמישי עליתי לצפון עם היילקס.

ביחס לסופה מדובר בפרייבט של ממש. אפילו פחות מקרקש מהפולו דיזל שני.

בנסיעת כבישים מישורית הרכב מאיץ יפה (!!). בשביל הבדיקה, הוא מגיע ל -120 בלי בעיה ומצליח לשמור על זה לא רע. אין ויברציות או רעידות למינהן והרכב משדר ביטחון לנהג (אמנם אשליה..אבל נו מילא).

בעליות הרכב הזה חתיכת עגלה! בעליות לצפת, אם משמרים את המומנטום של התנופה אז ניתן לסיים את העלייה ב-80. אם אין אפשרות לשמר את המומנטום אז לא ניתן לעבור את ה-60.
כנראה שאין כזה הבדל בין מנוע עם טורבו לבלי טורבו...או שמנוע בלי טורבו הוא עוד יותר עגלה.

מה שכן, כל העליות לצפת ואמירים ומד בחום לא עובר את החצי, כאשר מזגן דולק. אגב אתמול היה חם למדיי.

עיקרי הממצאים:
1. תופעה שחזרה על עצמה פעמיים מאז יום חמישי במצב הבא: נסיעה ב 100 בעליה מתונה, חום מנוע על האמצע, האטה לפני רמזור בשימוש עם ההילוכים, ופתאום אני שם לב שהרכב כבוי (רק בגלל שכל הנורות בדשבורד נדלקו שמתי לב שהרכב כבה).
כאשר הנעתי שוב, עדיין ללא תזוזה, שמתי לב שהויברציות ברכב (בעיקר של ידית ההילוכים) התגברו משמעותית. :confused:

2. רדיאטור החימום של הרכב מנותק. הבעלים הקודם ציין שניתק אותו לא כי נזל, אלא בגלל שבחורף הייתה הצטברות של אדים על השמשה הקדמית (תופעה טבעית לכל הידוע לי. בשביל זה יש חימום לא?!)

זאת אומרת שתאורטית הוא ניתק רדיאטור חימום תקין (אם אכן זו הסיבה שנותק). יש כרגע שתי אפשרויות:
א. לפרק דשבורק ולהחליף רדיאטור חימום.
ב. לשטוף את הרדיטור חימום עם צינור, בלי לפרק. לראות אם נוזל וכמה ג'יפה תצא ולחבר חזרה למערכת... בתקוה ששנתיים שהוא מנותק לא גרמו לא להירקב לחלוטין.

3. הזעה קלה מהטורבו. מה עושים עם זה? ומה ההשלכות?

4. נעילה אחורית עובדת, אבל נורה ממשיכה להבהב. את זה ידעתי גם לפני שקניתי את הרכב.

הצעות?

עמרי

ד ו ר ו ן
02-04-11, 12:58
כנראה שאין כזה הבדל בין מנוע עם טורבו לבלי טורבו...או שמנוע בלי טורבו הוא עוד יותר עגלה.
מנוע אטמוספרי בהחלט יותר עגלה.. בעליות האלו מנוע אטמוספרי לא מאפשר לך לעלות מעל הילוך שני.

2. רדיאטור החימום של הרכב מנותק. הבעלים הקודם ציין שניתק אותו לא כי נזל, אלא בגלל שבחורף הייתה הצטברות של אדים על השמשה הקדמית (תופעה טבעית לכל הידוע לי. בשביל זה יש חימום לא?!).
לא בשביל להוריד את האדים יש חימום+מזגן?
לא נשמע כמו סיבה נכונה לניתוק רדיאטור פנימי.

הייתי מתחיל בלנקות ולהעביר דרכו נוזל בלחץ לאתר נזילות לפני שאתה נכנס לסרט של החלפה.
אם יש לך מזל, חיברו את הכניסה והיציאה יחד והרדיאטור נשמר (ראיתי את הפתרון הזה ברכב שניתקו לו רדיאטור פנימי).

zagi
02-04-11, 15:11
1. אולי הטורים נמוכים מידיי ?
2. כמו שדורון כותב , לא נשמע סביר .
3. אין לי טורבו , לא יודע .
4. מעל למנוע הנעילה ( על הביצה ) נמצא יוניט חיווי של הנעילה ,תנסה לפרק ולנקות עם זז-קל ברב המקרים זה עוזר אך זה לא חלק יקר ( 80 ש"ח בטויוטה , אם אני לא טועה ).

ד ו ר ו ן
02-04-11, 16:19
1.
4. מעל למנוע הנעילה ( על הביצה ) נמצא יוניט חיווי של הנעילה ,תנסה לפרק ולנקות עם זז-קל ברב המקרים זה עוזר אך זה לא חלק יקר ( 80 ש"ח בטויוטה , אם אני לא טועה ).
יוניט אור רוורס לגיר זהה לגמרי ועולה חצי..

yoav21
02-04-11, 18:29
שוב שלום,

רקע רלוונטי:
מדובר על היילקס 97, עם מנוע טורבו של היילקס 98 ומעלה. הרכב עם קיט קפיצים של אולדמן, לא גבוה מדיי (לפי מה שהבנתי בדיעבד...חברה שלי עדיין צריכה שרפרף בשביל לטפס פנימה)

יום חמישי עליתי לצפון עם היילקס.

ביחס לסופה מדובר בפרייבט של ממש. אפילו פחות מקרקש מהפולו דיזל שני.

עמרי

בוגד

zagi
02-04-11, 18:32
דורון , היום זה כבר אותו מחיר .

עמרי2
02-04-11, 19:39
אם יש לך מזל, חיברו את הכניסה והיציאה יחד והרדיאטור נשמר (ראיתי את הפתרון הזה ברכב שניתקו לו רדיאטור פנימי).

זה בדיוק מה שעשו...בהמשך השבוע אנקה אותו ואבדוק מה מצבו.

חוץ מזה, היום אחרי טיולון בנחל ציפורי + כמה עליות חביבות בסביבה, הרכב מטפס בצורה אלגנטית ביותר דברים לא טריוויאלים בכלל!

zagi
02-04-11, 20:17
חוץ מזה, היום אחרי טיולון בנחל ציפורי + כמה עליות חביבות בסביבה, הרכב מטפס בצורה אלגנטית ביותר דברים לא טריוויאלים בכלל!

ברוך בואך לעולם ההילקסים .

canaf90
02-04-11, 21:35
זה טוב זה נחמד זה מכוער זה עולה הכל זה היילקס.אחרי דיפנדר לקח לי זמן להתאהב באוטו(24 שעות) ועכשיו אני מרגיש כמו רד נק אמריקאי.דרך אגב טיפסת את המדרגה הגדולה במעלה הנזירים בנחל ציפורי?אחרי הטיול האחרון החליטו החברה לקרוא לו על שם הרכב היחידי שעלה מעלה היילקס.מורי אל תתעצבן פשוט אין לך היילקס.אנחנו אולי נראים כמו שרברבים או גננים אבל אנחנו עולים הכל.

עמרי2
08-04-11, 23:11
היום במהלך טיפול (או יותר נכון ניסיון לאחד כזה) התגלה כי:

ברגי המילוי של הגיר והטרנספר סגורים במומנט גדול בהרבה מהרצוי. ניסיון עם ידית כח ובוקסה מתאימה רק הובילו לכמעט שחיקה של הברגים (בוקסה 24 מ"מ אם אני זוכר נכון).
לבסוף החלטתי לא לפתוח אותם כיוון שלא היו ברשותי ברגים ספייר.

בנוסף, בורג הריקון של הסרן האחורי היה טחון לגמרי. פתחתי רק את בורג המילוי והשלמתי חוסרים...בהמשך ירותך אום על בורג הריקון בשביל לחלוץ אותו ולשים בורג חדש.

למישהו יש מק"טים של הברגים?

כמו כן, פילטר האויר המקורי שקניתי מסתבר לא נכנס בבית הפילטר.. הקוטר של התחליפי שיש בפנים כרגע קטן מהמקורי בשני ס"מ בערך..

רדיאטור החימום גם נבדק והתגלה כנוזל (באופן לא מפתיע...כאמור היה מנותק שנתיים)

לבסוף כל מה שבוצע היה :
החלפת שמן מנוע+פילטר שמן.
החלפת שמן בסרן הקדמי והסרת הנשם שהיה יבש לגמרי (יוחלף בקרוב)
ריקון של מערכת הקירור, שטיפה שלה, ומילוי מים מקוריים של טויוטה..

עמרי

ד ו ר ו ן
08-04-11, 23:53
[B]למישהו יש מק"טים של הברגים?
תכנס לאתר הזה, לפי מס' שילדה אתה מקבל את המפרט של הרכב שלך.
http://www.toyodiy.com/parts/

כמו כן, פילטר האויר המקורי שקניתי מסתבר לא נכנס בבית הפילטר.. הקוטר של התחליפי שיש בפנים כרגע קטן מהמקורי בשני ס"מ בערך..

הפילטר המקורי בבית המקורי נסגר קצת בלחץ, עם הקליפסים ההיקפיים.
שים לב שבית הפילטר מוטה בזוית, כך שהפילטר נוטה להישמט לחלק התחתון של הבית ואז אתה לא יכול לסגור עליו את החלק העליון.

omri_t
09-04-11, 00:08
לגבי פתיחת הברגים- מנסיון כאוב- נסה עם מפתח אימפקט- כמו של פנצ'רמעכר.
כמעט בטוח יפתח אותם. גם אחרי שהתעוותו. (כנראה שככה גם נסגרו- לא תקין!!)

למכשיר פשוט יש יותר כוח והוא מפעיל אותו כמו שצריך ולא מעוות את הבורג כמו שעושים כשפותחים ביד.

אם אין לך בהשג יד- תבוא ואסייע לך.

ד ו ר ו ן
09-04-11, 07:47
כמובן שלא לפתוח לפני שיש לך ברגים חדשים.
בורג הניקוז כולל גם מגנט לאיסוף שבבים.

עמרי2
09-04-11, 10:41
תכנס לאתר הזה, לפי מס' שילדה אתה מקבל את המפרט של הרכב שלך.
http://www.toyodiy.com/parts/

אני אנסה את זה[B]

הפילטר המקורי בבית המקורי נסגר קצת בלחץ, עם הקליפסים ההיקפיים. ד[B]ורון-אני גם אמור ללחוץ עליו כדי שיכנס לבית?? אתמול עוד לא הגעתי לשלב שהפילטר יושב בכלל בתוך הבית.
.

עמרי -תודה. הייתה לי אתמול גישה למפתח פניאומטי וככה הצלחתי לפתוח את הברגים של הסרן הקדמי. לבורג המילוי של הגיר אין גישה...

עמרי

ד ו ר ו ן
09-04-11, 11:29
יש לך אפשרות לצלם את הפילטר והבית פילטר?

בנוסף,אתה יכול להשתמש בקישור לאתר מפרטים טכניים כדי לאתר את המק"ט של הפילטרים.
יש כמה שינויים לאורך השנים אבל בגדול זה תואם.

מק"ט פילטר מקורי מהאריזה:17801-54060 תבדוק אם זה מה שיש לך.

עמרי2
09-04-11, 12:42
אוקיי זה יכול להסביר.

המק"ט שהביאו לי הוא 17801-54160.

אגב אם תסתכל על התמונה של בית הפילטר שלי תראה שרשום עליו מספר 5462. זה יכול להיות המק"ט שאני צריך?

עוד משהו שהבחנתי בו, על משאבת הסולר יש שתי ניפלים של צינריות וקום. לניפל אחד מחוברת צינורית שהולכת לסעפת והשניה מנותקת (אפשר לראות בתמונה של משאבת הסולר...) לאן היא אמורה להתחבר?

עמרי

-->