PDA

צפייה בגרסה מלאה : משהוא יודע מה המצב במעלה זיק ?

matos
02-04-11, 23:43
אני מתכנן טיול בפסח ואשמח לדעת מה המצב של מעלה זיק?

elro
03-04-11, 00:22
המעלה נוהג להפתיע את הנהגים כי הנתיב מכוסה בשכבת פודרה שמסתירה את הבורות והסלעים שעליהם גלגלי הרכב עולים.
לא הייתי מייעץ לנהגים ללא נסיון (או ללא ליווי של מישהו בעל נסיון) לגשת למעלה הזה, לא בירידה ולא בעליה, על פניו נראה פשוט, אבל כשיש שם תקלה אז זה הופך להיות בעייתי.

בירידה בגדול אין בעיה, רק לרדת בצורה שקולה ללא עצירות פתאום והאצות פתאומיות ולשמור על רווחים.
בעליה יש בעיה, הדרדרת לא כל כך נראית במיוחד בתחתית המסלול ואז יש להחליט בין מדרגה מימין (שהדרך אליה לא מזמינה) לבין שילוב של שני בורות משמאל, שמכוסים פודרה, העליה השניה (שבאה אחריה) גם לא מסבירה פנים...
אין מקום לטעויות בחלק השני של העליה שהוא פחות קשה אבל תלול.

הצלחתי לעלות אותה שבת שעברה רק עם נעילה קדמית (הסתבר בדיעבד שהסולנואיד של האחורית היה מנותק).

תמונות שצילם חבר בירידה ובעליה:

39484http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

matos
07-04-11, 21:12
תודה על האינפורמציה אשמח לעוד חוות דעת של נהגים שעלו את המעלה בזמן האחרון ( גם כאלו שעלו ללא נעילה בכלל)

עוזי5555
07-04-11, 21:47
תודה על האינפורמציה אשמח לעוד חוות דעת של נהגים שעלו את המעלה בזמן האחרון ( גם כאלו שעלו ללא נעילה בכלל)

ללא נעילה אל תנסה בכלל

shahav
07-04-11, 23:30
אני היתי שם לפני שנה, בכיוון ירידה.
המקום היה אז ממש כבוש, ללא קוליסים, אך גם לא מהודק, משופע חד, ארוך, ללא כתפיים לתימרונים.
מעניין אך המקום דינאמי.

זו עלייה לא קצרה, בפסח עד עלול להיווצר שם צוואר בקבוק.
לטעמי, אז ליפני שנה אפשר היה לחשוב לעלות ללא נעילה, אבל אני לא היתי מסתכן, זו עלייה תלולה וארוכה, לא זבנג וגמרנו.
עלייה מאוד ארוכה, כזה שמצריך תשומת לב ומכוון בעל כושר, ... לא רוצה לחשוב על אופציה של "עלייה שנכשלה" אחריי כיברת דרך! מה?! תרד הכול ברוורס? זה לא יהיה פשוט, ובטח מסוכן כאשר הציר הבולם הוא האחורי, ללא היגויי, וללא כוח הבלימה של הציר הקידמי.

בכול מיקרה מבטיח לך שתהנה שם, הלב דופק, הנוף מהמם, הכי יפה בעולם. אל תשכח לבקר במחפרות הנפט ליד.
רבין

נעם1
09-04-11, 13:03
חנוכה האחרון, עם הלהטוט, שזה דיפנדר קצר בצבע אדום ללא נעילות בסרנים, לא הצלחתי לעבור את המדרגה הראשונה בעליה. צד ימין לא נראה לי מזמין ובצד שמאל לא היתה אחיזה.
את הדרך למטה עשיתי ברוורס, כאילו שיש אפשרות אחרת, ללא דראמה כלל.
עוד אחזור לשם אבל עם דטרויט לוקר באחורי.

-->