PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב פרטי עד 50K התלבטויות ובקשת ייעוץ ועזרה

קדחת השטח
03-04-11, 22:14
שלום חברים אמנם אנחנו בפורום ג'יפים אבל מניסיוני יש כאן אוסף רציני של אנשים שמבינים גם בפרטיות ואשמח לשמוע דיעות ועצות.מכיוון שאני מתלבט עד אין קץ בנושא.

בעיקרון אני מחפש מחליפה לקסארה 99 1800 סמ'ק שמשרתת אותי כבר 9 שנים בכיף,לפניה היתה ZX ידנית 1600 שגם אותה אהבתי. המיועדת אמורה ליסוע רק כ 10K בשנה אבל כולם בסיבובים ובעליות של חיפה עם נהג יחיד. צורה ושמירת ערך לא מעניינים אותי.התנהגות ואמינות חשובים מאד.

המועמדות מבחינת תקציב למכונית בת 3-4 הן הנפוצות:C4 מגאן ופוקוס.בדקתי נתונים ולחרדתי הבנתי שאני הולך להשתנמך !! הנ'ל כבדות וחלשות בהרבה מהקסארה שלי (המגאן ב 600 קילו)וזמני התאוצה מחרידים ממש(כ 13.7 שניות למאה לעומת 10.3 לקסארה) לא שאני נהג מרוצים אבל חשובה לי הסחיבה ,אני מאד אתבעס להרגיש שאני על עגלה בלי סוסה.בנוסף הבנתי שרק לפוקוס התנהגות מהנה לנהיגה.

האם במציאות המצב כל כך נורא?ומבין הנ'ל מי הכי פחות תאכזב? ואם כן מה עושים?חשבתי על פוקוס 2000 אבל הן נדירות ויקרות. אפילו הקטנות החדישות,פיאט סיאט B3 מסתבר שהשמינו ונחלשו.
מה,נתחיל לקטר שפעם הכל היה טוב יותר וכבר לא בונים אותן כמו פעם? מה דעתכם?

דרור ברלי
03-04-11, 22:57
נהפוך הוא. היום עושים אותן הרבה יותר טוב. בעיקר הרבה יותר בטוח - אמצעי ואבזרי בטיחות עולים במשקל.
רוצה השוואות? בבקשה.
שנות השמונים. משפחתית גדולה כמ ופורד סיירה שקלה קצת פחות מטון. מכונית סאלון כבדה כמו וולבו 240 שקלה טון ורבע. ועוד קראנו לה "טנק".
היום אוטו קטן כמו מאזדה 2 שוקל כמו פורד סיירה ופאקינג מיני קופר שוקלת כמו וולבו 240.

פוקוס מתנהגת נפלא, אבל בביצועים היא עגלה.
כנ"ל C4. יש לה מנוע חזק יותר, אבל הגיר שלה מקלקל הכל.
אותו גיר מקלקל גם במגאן, ושם בכלל האמינות היא נושא כאוב.

נסה מאזדה 3 וסובארו אימפרזה. מתנהגות מצוין. קצת צפופות מאחור אבל אמינות.

Saar
04-04-11, 09:26
הי,

אחרי מסלול דומה לשלך (שנתיים ZX ידנית, 3 שנים קסרה 99 1.8 אוטומטית) עברנו ל 307 עם מנוע 2000.
(לא סטיישן) בינתיים אנחנו מרוצים (מודל 2004, אצלנו כמעט חצי שנה) מבחינת ביצועים, לא נופלת מהקסרה אבל יותר "מוצקה"

סער.

klam
04-04-11, 12:09
בהנחה שאתה לא מעוניין ביפניות, ה307 2000 סמק או פוקוס 2.0, יתנו לך את מה שאתה מחפש. גם צריכת הדלק לא גרועה בהרבה מה 1600. ה C4 דווקא פחות עצלה וגם לה יש מנועים חזקים יותר.

-->