PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על רכבים

lior kia
30-11-04, 22:21
שלום,
אשמח לקבל חוות דעתכם על הרכבים הבאים:
** התיחסות לגבי עבירות, אמינות, שוק, סבילות האשה בנהיגה עליו, שוק שיפורים ואיזה,
עלות אחזקה, נוחות נהיגה וחוזק מכני.

1. מיצובישי מגנום 98-99 אוטומטי.
2. ניסאן טראנו קצר 99 אוטומטי.
3. יונדאי גלופר 99-00 קצר אוטומטי.
4. טויוטה היילקס 94-97.
5. סוזוקי גימני 99-00 אוטומטי.
6. סוזוקי סמוראי 90 והלאה.
7. סופה קצרה סגורה ידני\אוטומטי.
8. טויוטה פוראנר 96.

אבקש התייחסות עם השוואה ודירוג בין כולם ואם אפשר גם הסבר מדוע הבחירה שלכם יצאה כך.

תודה מראש.

האיש הזקן
30-11-04, 22:40
אתה אמיתי? זאת עבודת מחקר שאנליסטים בחברות ביטוח מקבלים עבורה שכר.

AvigdorAharon
01-12-04, 06:40
"...לך לאן שהלב לוקח..."

אביגדור

lior kia
01-12-04, 13:25
אני בסך הכל רוצה לשדרג את הרכב שלי ורוצה לדעת למה להחליף ורוצה המלצות...

עירא
01-12-04, 13:38
הפוך גוטה, הפוך.
תגיד מה אתה רוצה, דורש, מחפש, שואף וכו'.
אח"כ לפי הדרישות שלך ניתן יהיה להעביר חווד על רכב מסויים.
לדוגמא: לי, בהיותי צעיר (יחסית) נסיעה בסופה סגורה ניראת לי שיא הנוחות, לעומת זאת יכול מאוד ליהיות שלאנשים אחרים יהיו השגות על הקביעה הזו.
ולכן עדיף שתכתוב מה אתה רוצה ויוכלו לעזור לך בצורה יותר פרקטית.
עירא

lior kia
01-12-04, 15:41
טוב.
אני רוצה רכב שיתאים לדרישות הבאות:

1. עבירות קשה - בעיקר סלעים ומדרגות סלע.
2. שוק לשיפורים פוטנציאלי (כיום יש לי ספורטאג' שמוגבל מבחינת כמות השיפורים האפשרית).
3. עדיפות לאוטומטי כיוון שהאשה תנסע בו ביום יום לעבודה וגם תסיע את הילדה.
4. סגור עם מזגן והגה כוח.
5. רכב שלא יעצרו אותי שוטרים כל מטר על בדיקת חוקיות.
6. רכב שידוע באמינותו עדיף.

עירא
01-12-04, 16:20
דעתי, היילקס.
אם אתה מוכן להתפשר על סעיף 5, אז סופה.
סעיף 6 לא רלוונטי לדעתי, מדובר לא על רכב חדש ולכן כל רכב הוא עולם בפני עצמו ויכול ליהיות לך רכב "שידוע" באמינותו שרק יעשה לך צרות וההיפך.

עירא

AvigdorAharon
01-12-04, 17:01
ואם דיזל יקר \ מיותר לך, לך על סופה.
תדאג שהכל יהיה לפי הספר (על פניו...) ושאשתך תחייך חיוך גדול.

ברצינות, על פי מה שכתבת, לדעתי - סופה.

אביגדור

זאביק
01-12-04, 18:59
מכל מה שרשמת, אלו האפשרויות היחידות שעונות על הדרישות שלך.

4. טויוטה היילקס 94-97.
7. סופה קצרה סגורה ידני\אוטומטי.
8. טויוטה פוראנר 96

אפשר להוסיף לזה גם דיסקו (בנזין או דיזל).

לכולם יש שוק שיפורים גדול (קצת פחות לפוראנר בארץ, אבל תמיד אפשר לייבא מארה"ב).
כולם פלטפורמה טובה לשיפורים.
לכל אחד יש את המאפיינים שלו (לדוגמא, סופה פחות נוחה מדיסקו, אבל עולה פחות ושותה יותר דלק).
יש המון דיונים בפורום על ההבדלים בין ארבעת הרכבים הללו. תעשה חיפוש פשוט עם שמות הרכבים.
לדוגמא:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=46935&highlight=%F1%E5%F 4%E4+%EC%F0%E3+%F8%E5%E1%F8#46935

או הדיון הזה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=44995
(למה לא פשוט המשכת אותו ? אין טעם שנכתוב שוב את אותם דברים :evil:
ובלי קשר, גם אליו הגעתי תוך כדי חיפוש פשוט )

lior kia
01-12-04, 22:10
התבייתתי על משהו בגדול וארצה לקבל את חוות דעתכם:

מה דעתכם על מיצובישי מאגנום לרכב יום יום פרטי למשפחה ולטיולי סופ"ש בהיבטים הבאים:
עבירות, שיפורים אפשריים והגבהות, צמיגים מקסימליים בגודל ומה מומלץ, נוחות, צריכת דלק(סולר) מדובר על הדגם האוטומטי כמובן... , מזגן, סיגרת ארגז מומלצת, איך הוא בהשוואה להיילקס ומה ההבדלים ומה כדאי יותר לצרכים שציינתי.
מבחינת עבירות מעניין אותי סלעים ולא דיונות.

ארז
01-12-04, 22:57
צפוף מאחורה
לא נוח
אמינות לקויה(מתחמם כל הזמן)

מבחינת עבירות יש לו נעילה אחורית, אם אני לא טועה אין אפשרות לקדמית(אבל בהחלט יכול להיות שאני טועה), הרכב ארוך מאוד עם זנב ארוך, בקיצור עבירות קשה לא הייתי מנסה איתו.

אם כבר טנדר אז טויוטה, אם כבר טויוטה אז עד שנת 97, מנוע חלש בצורה מגוחכת אבל חסון מאוד,2 סרנים חיים,גבוה(הקפיצים ממוקמים מעל לסרנים),מאוד לא נוח, אבל ניתן לטפל בזה על ידי החלפת המתלים(לא זול, אם רוצים להגיע לתוצאה נוחה).

asafk
02-12-04, 00:01
למה שמישהו ירצה להשתמש בטנדר בתור רכב יומיומי משפחתי?

אסף.

האיש הזקן
02-12-04, 00:01
הייתי מגדיר היילקס עלים עד 97 ועד בכלל כ'מאוד לא נוח' עד כדי התנהגות של מלגזה עם צמיגים מלאים בגומי קשה. אבל: בהוצאה די גבוהה עבור 4 קפיצי עלים 'מטופלים' ערגול החלפת עלים והרפיה - שאקלים מעט יותר ארוכים ונגרזים - עוד 4 בולמים איכותיים מאד, וכאן ממש אסור להתפשר - וצמיגי 31" על חישוק 8" באופסט מקבלים תוצאה לא רעה בכלל. לא לנד רובר כמובן, אבל סביר מאד. אכן המנוע חלשלוש בצורה מגוכחת ממש בכביש, בשטח עם ה LOW הקצר מאד, הוא מטפל יפה במרבית סוגי השטח. חול זה לא השטח שלו - אם כי בנהיגה מושכלת ובלחץ אוויר נמוך מאד אפשר.
אין דגם אוטומטי. :idea:

אלון_ק
02-12-04, 02:21
למה לנדקרוזר 73 או 75 לא נכנס כאופציה?

barak4*4
02-12-04, 08:09
למה לנדקרוזר 73 או 75 לא נכנס כאופציה?

א. הם מאוד נדירים.
ב. הם מאוד יקרים.
ג. אין חלקים במלאי, כמעט הכל בהזמנה מחו"ל.
ד. מחירם של החלקים, כאשר כבר יגיעו מחו"ל (לפעמים זה חודש ולפעמים זה יותר מחודש :cry: ), עולה בערך כמו סיקס שלם במצב ירוד :wink: .

באחד הדיונים כאן בעבר, פירסם מישהו מחיר של ציריה ללנדקרוזר (אני חושב שזה היה שחר), המחיר היה בערך כמו ניבה נוסעת, עם טסט, אחרי ששילמו לה את הביטוח :D .

תאר לעצמך מצב בו חלק הולך ולו הפשוט ביותר ואז לך תשבית רכב לחודש או יותר עד שהחלק יגיע.

אכן רכב אגדי, אבל להחזיק אותו זה לא סיפור זול.

lior kia
02-12-04, 14:35
הייתם מציעים לי להישאר עם הספורטאג'???

מה דעתכם על העבירות שלו ושוק השיפורים?

מה המקסימום שיפורים שאפשר לעשות לו במסגרת החוק?

האם החלפת טמבון קידמי לטמבור צינורות עובר ברישוי\טסט?

אלון_ק
02-12-04, 14:48
לא עביר, אין שוק, אי אפשר לשפר חוקית (צמיגי 29 זה א. צמיג קטן מאוד ב. גדול על האוטו הזה גם כך). זה לא רכב שטח, בדיוק כמו שפאג'רו, פראדו ודומיהם לא. זה רכב שנולד בהגדרה של 1/2 1/2, המכלולים שלו בנויים בהתאם, היכולות שלו בהתאם. אין לו שוק אמיתי בחו"ל, אז אין מאיפה לייבא שיפורים.
לשבילי קק"ל ולסלע אקראי הרכבים האלו נחמדים. למשפחה, הם מעולים.
לשטח טכני אמיתי, אף אחד מהם לא מתאים. אתה הגדרת שטח טכני אמיתי - סלעים. דרישות 1 ו2 שלך לא מתיישבות עם שוק הרכבים האלו. הצמיג הכי גדול שתשים בהם יהיה הצמיג הכי קטן שמתחילים לדבר ממנו (31) ורובם לא מסוגלים לסובב 4 גלגלים כיחידה אחת (אין נעילות דיפ' קדמיות). מרווח הגחון שלהם זוועתי ביחס לבסיסי הסרנים, המכלולים פגיעים ויקרים להפליא, עודפי הפלסטיקים מהווים מכשול גדול יותר מהסלעים.

לדעתי, מאחר ופסלו את ה73/75, הדבר הכי מבויית שאתה תמצא זה דיסקברי ופוראנר. אישית, הייתי נוטה לדיפנדר יותר, אבל אמרת "משפחה" ו"אוטומטי", לכן גם הסופה תופסת מקום שני יחד עם הדיפנדר.
מבין שניהם, אני הייתי בוחר לפי הק"מ שלי. דיזל מול בנזין (אלא אם יש לך כסף לדיסקו בנזין). הפוראנר קורץ לי יותר, אישית. אם כבר פשרה, שיהיה כזו שהכנסת 33 לא יהיה בה תקדים בארץ ושבאה עם סרנים שיש בהם 4.56.

נמרוד
02-12-04, 16:53
טוב.
אני רוצה רכב שיתאים לדרישות הבאות:

1. עבירות קשה - בעיקר סלעים ומדרגות סלע.
2. שוק לשיפורים פוטנציאלי (כיום יש לי ספורטאג' שמוגבל מבחינת כמות השיפורים האפשרית).
3. עדיפות לאוטומטי כיוון שהאשה תנסע בו ביום יום לעבודה וגם תסיע את הילדה.
4. סגור עם מזגן והגה כוח.
5. רכב שלא יעצרו אותי שוטרים כל מטר על בדיקת חוקיות.
6. רכב שידוע באמינותו עדיף.

סופה אוטומטית סגורה, ארוכה, היא הדבר שעונה על הכי הרבה מהדרישות שלך, ואני חושב שקשה לחלוק על זה. דיסקברי גם. אם היית מוותר על האוטומט, אז גם דיפנדר והיילקס היו נכנסים למשחק, אבל אתה לא.

סופה נותנת לך יותר תמורה לשקל מאשר דיסקברי, במיוחד כשאתה תתחיל לשפר - להביא דיסקברי וסופה לאותה רמה זה אפשרי, אבל זול הרבה יותר בסופה. מצד שני הנוחות, העיצוב הפנימי, ההידור - אם אלו חשובים יותר, אז דיסקברי.

גיא
03-12-04, 20:15
לא בא להגן על אף אוטו, אבל אלון אל תשכח ש"שטח" בשבילי זאת בדיחה בשבילך ... ואני למשל הייתי מסתדר ניפלא עם קיה בתור רכב שטח ...

יש פה או בפורום השני איזה בחור בשם מוטי אולי ? אוטו אדום עם שנורקל ניקל.
הבנתי ( אם כי לא ראיתי במו עיני ) שזה שיש לו קיה לא ממש מפריע לו לטפס במקומות שאני לא רואה שם את השביל בכלל ...

אל תהיה פסקני מידי ...
תזכור את השיחה שלנו על העיתונות שטח הישראלית ...... :evil:

חגי
03-12-04, 21:41
לא עביר, אין שוק, אי אפשר לשפר חוקית (צמיגי 29 זה א. צמיג קטן מאוד ב. גדול על האוטו הזה גם כך). זה לא רכב שטח, בדיוק כמו שפאג'רו, פראדו ודומיהם לא. זה רכב שנולד בהגדרה של 1/2 1/2, המכלולים שלו בנויים בהתאם, היכולות שלו בהתאם. אין לו שוק אמיתי בחו"ל, אז אין מאיפה לייבא שיפורים.
לשבילי קק"ל ולסלע אקראי הרכבים האלו נחמדים. למשפחה, הם מעולים.
לשטח טכני אמיתי, אף אחד מהם לא מתאים. אתה הגדרת שטח טכני אמיתי - סלעים. דרישות 1 ו2 שלך לא מתיישבות עם שוק הרכבים האלו. הצמיג הכי גדול שתשים בהם יהיה הצמיג הכי קטן שמתחילים לדבר ממנו (31) ורובם לא מסוגלים לסובב 4 גלגלים כיחידה אחת (אין נעילות דיפ' קדמיות). מרווח הגחון שלהם זוועתי ביחס לבסיסי הסרנים, המכלולים פגיעים ויקרים להפליא, עודפי הפלסטיקים מהווים מכשול גדול יותר מהסלעים.

לדעתי, מאחר ופסלו את ה73/75, הדבר הכי מבויית שאתה תמצא זה דיסקברי ופוראנר. אישית, הייתי נוטה לדיפנדר יותר, אבל אמרת "משפחה" ו"אוטומטי", לכן גם הסופה תופסת מקום שני יחד עם הדיפנדר.
מבין שניהם, אני הייתי בוחר לפי הק"מ שלי. דיזל מול בנזין (אלא אם יש לך כסף לדיסקו בנזין). הפוראנר קורץ לי יותר, אישית. אם כבר פשרה, שיהיה כזו שהכנסת 33 לא יהיה בה תקדים בארץ ושבאה עם סרנים שיש בהם 4.56.

אלון חלק גדול ממה שכתבת זה שטויות !!!

אני מזמין אותך לראות איך ספורטאג' נוסע יפה מאוד גם עם "31 !!!!

הרכב הזה חזק מאוד !!!!! (שילדה וסרן אחורי מסיביים) .
נכון שאין לא שיפורים ,אבל תמיד אפשר להתגבר על הבעיה הקטנה הזו.

שים לב ,בקרוב מאוד יכול להיות גם בארץ !!!
http://www.cardomain.com/memberpage/341410/2

אומנם לא כמו בקישור ,דנה 44 כי עם טויוטה היילקס 97 כולל נעילה ויחסי 4.56

אתה הרי מכיר אותי,אני לא אומר זאת סתם .

חגי
03-12-04, 21:43
שאין לא שיפורים = שאין לו שיפורים.

נ.ב.

נסעתי על הרכב של מוטי והוא אפילו לא מקרקש !!! סתם לידיעה כללית.

ארז
04-12-04, 01:24
חגי בסופו של יום הקיה הוא לא בחירה טובה לרכב עבירות.
הוא רחוק שנות אור מרכב כזה.
נכון יש משוגעים ,אני מכיר אחד כזה עם 4ראנר(זה מהטיול/תחרות עם הקיה של מוטי),מכיר גם טרופר משוגע....וגם את הקיה של מוטי....
אבל ברור לך שההשקע לקחת קיה, לשים 2 סרני הילקס,לדאוג לנעילה קדמית,התאמות,מוטות היגוי,קפיצים חדשים,בולמים מתאימים, תקלות ותיקונים,הרכב לא נמצא תחת שום הגדרה של משהו קרוב בכלל לחוקיות וכאן בארץ מה לעשות גם זה פקטור מכריע, אחרי כל הסיפור הזה שיעלה אגב עשרות אלפי שקלים ,אז...לאן הגעת?לרכב קטן עם 2 סרנים חיים וצמיגי 31" (אני מזכיר לך שהכוונה לבנות רכב עבירות שמסוגל לנסוע גם ביום,יום....), לא כדאי למכור את הקיה הסטנדרטית ובהרבה פחות כסף לקנות רכב שמגיע כבר עם 2 סרנים חיים ,שיכול להכיל צמיגים גדולים מ31" ללא בעיות מיוחדות?

ברור לך שסופה עם 33", יחס העברה נמוך בטרנספר+סרנים+מתלים+כלוב+כיסאות+כננת+מיג ון תעלה פחות ממחיר קיה סטנדרטית משנתון מתקדם?

ברור לך שהילקס עם 2 סרנים חיים+נעילות+31"+מנוע מחוזק+מיגונים עולה גם פחות?

ברור לך שדיסקברי בנזין (שנתון 94/95) עם צמיגי 32"+מערכת מתלים+2 נעילות+יחסי העברה בסרנים+מיגונים+כננת+שנורקל ועוד ועוד יעלה גם פחות ממחיר קיה סטנדרטית משנתון מתקדם, אגב במקרה של הדיסקברי הוא גם יהיה נוח ממנה או משאר הרכב בהרבה....

בקיצור למה ללכת על פרוייקט כזה?אין שום כדאיות חוץ מהאגו של בעל הרכב.

hezi-y
04-12-04, 07:26
למה אף אחד לא מציע דיסקברי בנזין מהשנתונים הראשונים גם נוח גם אוכל סלעים
אוטומט ובסיס לשינוים אן סופיים מתאים לאישה בימים א-ה וסופי שבוע סלעים ובוץ :!:

ארז
04-12-04, 09:42
1 כבר הציעו, גם זאביק וגם נמרוד
2 כי הוא לא שאל
3 אכן לדעתי דיסקברי בנזין שנת 94/95 הכי מתאים לו, נוח מכולם, חזק מאוד,אמין יותר מהדיזלים ,בעל עבירות טובה ופונטציל שיפורים אדיר, אבל כמו שנמרוד כתב, על תקציב X תגיע עם סופה יותר רחוק.

חגי
04-12-04, 16:40
חגי בסופו של יום הקיה הוא לא בחירה טובה לרכב עבירות.
הוא רחוק שנות אור מרכב כזה.
נכון יש משוגעים ,אני מכיר אחד כזה עם 4ראנר(זה מהטיול/תחרות עם הקיה של מוטי),מכיר גם טרופר משוגע....וגם את הקיה של מוטי....
אבל ברור לך שההשקע לקחת קיה, לשים 2 סרני הילקס,לדאוג לנעילה קדמית,התאמות,מוטות היגוי,קפיצים חדשים,בולמים מתאימים, תקלות ותיקונים,הרכב לא נמצא תחת שום הגדרה של משהו קרוב בכלל לחוקיות וכאן בארץ מה לעשות גם זה פקטור מכריע, אחרי כל הסיפור הזה שיעלה אגב עשרות אלפי שקלים ,אז...לאן הגעת?לרכב קטן עם 2 סרנים חיים וצמיגי 31" (אני מזכיר לך שהכוונה לבנות רכב עבירות שמסוגל לנסוע גם ביום,יום....), לא כדאי למכור את הקיה הסטנדרטית ובהרבה פחות כסף לקנות רכב שמגיע כבר עם 2 סרנים חיים ,שיכול להכיל צמיגים גדולים מ31" ללא בעיות מיוחדות?

ברור לך שסופה עם 33", יחס העברה נמוך בטרנספר+סרנים+מתלים+כלוב+כיסאות+כננת+מיג ון תעלה פחות ממחיר קיה סטנדרטית משנתון מתקדם?

ברור לך שהילקס עם 2 סרנים חיים+נעילות+31"+מנוע מחוזק+מיגונים עולה גם פחות?

ברור לך שדיסקברי בנזין (שנתון 94/95) עם צמיגי 32"+מערכת מתלים+2 נעילות+יחסי העברה בסרנים+מיגונים+כננת+שנורקל ועוד ועוד יעלה גם פחות ממחיר קיה סטנדרטית משנתון מתקדם, אגב במקרה של הדיסקברי הוא גם יהיה נוח ממנה או משאר הרכב בהרבה....

בקיצור למה ללכת על פרוייקט כזה?אין שום כדאיות חוץ מהאגו של בעל הרכב.

לא אמרתי ששיפור ספורטאג' כדאי ,כתבתי שספורטאג' הוא רכב חזק !!! ובנוסף הוא גם בנוי טוב.

נ.ב.
הרכב בנוי משילדת רכב צבאי קוריאני (שהלבישו עליו בודי איטלקי).

gali
04-12-04, 16:45
ואני מניח שדיפנדר עם השתלה כמעט סטנדרטית של גיר אוט' לא בא בחשבון?

גיא
04-12-04, 20:32
תמורת גיר ידני תקין ושכר החלפה אני מוכן לתת גיר אוטומטי תקין.
( וכמובן כל מה שהולך יחד איתם - פלסטיקים וכו' ... )

-->