PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע שכובה ללא התראה..

hem
05-04-11, 08:41
בוקר טוב..להזכירכם, מדובר בבלייזר 90 -5.7 בנזין.
זקוק לעזרה / יעוץ...תקלה מוזרה שאני לא מצליח לפתור. מנוע עובד בצורה סדירה וטובה. ואז ללא כל התראה, או סיבה הגיונית, המנוע פשוט כובה...זה יכול להתרחש באמצע נסיעה, בעצירה ברמזור, כשמנוע קר, או חם, אין מאפיין חד משמעי לעניין...הוא לא רועד או מגמגם לפני הכיבוי..אין שום סימנים מקדימים..הוא פשוט כובה..אבל מיד ניתן להתניע שוב ללא בעיה ואז הוא יכול לעבוד בצורה סדירה כמה ימים ללא התופעה. התופעה הזו התרחשה כבר בעבר, (חלקכם בוודאי זוכרים..) לפני כשנה וחצי, ונעלמה עד לפני כשבוע כשהיא החליטה שהיא מתגעגעת...
לידיעתכם, לפני כמה חודשים הוחלף ה - STEP MOTOR לחדש, לפני כחודש הוחלף מפלג חדש, כולל מודול הצתה. לפני כשבועיים, שופצה מערכת ה - TBI, והוחלפו כל האטמים, דיאגפרגמה, וכ"ד. רעיונות, יתקבלו בברכה.
יום נהדר
חמי

sapog
05-04-11, 10:28
האם קיים חיישן קאמשאפט\קראנק במערכת ה-TBI?

e-sheta
05-04-11, 12:29
לדעתי תקלה שמאפיינת בעייה במשאבת הדלק החשמלית או בחיווט המזין למשאבה חשמל .

hem
05-04-11, 12:44
לדעתי תקלה שמאפיינת בעייה במשאבת הדלק החשמלית או בחיווט המזין למשאבה חשמל .

מסכים שלתקלה יש בהחלט מאפייני משאבת דלק, אבל איך תסביר את העובדה ששניה לאחר שהמנוע כובה, ניתן להתניע ללא כל בעיה? אילו המשאבה היתה תקולה, לא ניתן היה להתניע? האם אני טועה?

שחר-סופה
05-04-11, 14:09
האם קיים חיישן קאמשאפט\קראנק במערכת ה-TBI?

עפ"י הזכור לי לא , אין חיישן קראנק .

מסכים שלתקלה יש בהחלט מאפייני משאבת דלק, אבל איך תסביר את העובדה ששניה לאחר שהמנוע כובה, ניתן להתניע ללא כל בעיה? אילו המשאבה היתה תקולה, לא ניתן היה להתניע? האם אני טועה?

חמי , הוא לא טען שהמשאבה עושה בעיות או תקולה , אלא , בעיה בחיווט שמזינה חשמל למשא' .
יחי ההבדל הקטן / גדול (תבחר) .
גם אני באותה דעה , אבל הייתי מתחיל בממסר בבית הפיוזים בחיפוש מגע רופף , קורוזיה .
בעיה מסוג זה , יכולה להסביר את התופעה .

שחר.

hem
05-04-11, 14:46
הבנתי, אז אני מניח שהשלב הבא הוא לעבור על כל החיווט שמגיע למשאבה, כולל בית הפיוזים, מגעים וכ"ד. דווקא יוצא טוב מאחר וממילא התכוונתי בשלב כלשהוא להוריד את מיכל הדלק, מאחר ומד הדלק מזייף...אז על הדרך כבר נבצע את כל התהליך. אני כמובן יעדכן.

שחר-סופה
05-04-11, 15:35
אחלה , בהצלחה ...
כיוון שרק לפני כחודש פתרתי בעיית זיוף / מד דלק אצלי בבלייזר,
לאחר חיפושים אחרי הבעיה שנפתרה , אולי אקל עליך בתיקון .
מבית המצוף שיושב על פתח המיכל למעלה (יוצא מצידו השמאלי) יש פין (זה הפלוס) + שאליו מתחבר
קונקטור נקבה שמולבש עליו = משם לשעון . וודא חיבור תקין שלו וחיווט החוט .
גוף המצוף העליון הוא המינוס . אצלי נותק חוט המינוס שהיה חלוד ונאכל והיה משגע את המד
בשעון .
ישנה פחית על בית המצוף בצורת U אליה התחברתי מחדש , פשוט לקחתי חוטים , הלבשתי עליהם סופיות תואמות
והתחברתי לרגלי המינוס U האלה (מינוס כפול) ליתר ביטחון ומשם לבורג שליד על השילדה ובא לציון גואל.
בהצלחה , שחר.

e-sheta
05-04-11, 19:12
בגדול נתת את התשובה הייכן שהדגשתי את תשובתך מד דלק מזייף יגרום באמריקאית להפסקת הזרמת הדלק בפתאומיות והדבר גם יכול לסכן את הסובבים לידך כאשר זה קורה טפל בבעיה בהקדם, אשמח להיתעדכן.

הבנתי, אז אני מניח שהשלב הבא הוא לעבור על כל החיווט שמגיע למשאבה, כולל בית הפיוזים, מגעים וכ"ד. דווקא יוצא טוב מאחר וממילא התכוונתי בשלב כלשהוא להוריד את מיכל הדלק, מאחר ומד הדלק מזייף...אז על הדרך כבר נבצע את כל התהליך. אני כמובן יעדכן.

shay_love_off_road
07-04-11, 23:08
לי זה קרה בסיירה ביום שקניתי אותה, פשוט פתאום הופסקה הזרמת הדלק,
מסתבר שהחוטים של המודול בTBI המטומטם היו נראים טוב למראית העין
בסוף מסתבר שהם על סף אבדון וחלקם פרוצים,

אבל עזוב את זה, אני זוכר הלכתי ברגל 20 ק"מ חזרה לפ"ת להביא חלק כי נתקע לי האוטו
באמצע הנסיעה, שוב קטע עם חשמל שהוזנח, אני זוכר כל הדרך קיללתי, אבל בסוף באיזה
שהו שלב צחקתי על זה עד דמעות, חזרתי 20 ק"מ רגלית חזרה למיקום של הרכב,
בקיצור אותו יום עשיתי כמעט טירונות, אין לי תלונות חלילה, אך מה שיש לי לומר לבעלי האמריקאיות,
מניסיון, תשימו לב למערכות החשמל, אצלי אחרי שהחלפתי כמה דברים לא ראיתי שום בעיה,
והזמן יגיד אם זה אמין,

safari93
08-04-11, 06:32
לי זה קרה בסיירה ביום שקניתי אותה, פשוט פתאום הופסקה הזרמת הדלק,
מסתבר שהחוטים של המודול בTBI המטומטם היו נראים טוב למראית העין
בסוף מסתבר שהם על סף אבדון וחלקם פרוצים,

אבל עזוב את זה, אני זוכר הלכתי ברגל 20 ק"מ חזרה לפ"ת להביא חלק כי נתקע לי האוטו
באמצע הנסיעה, שוב קטע עם חשמל שהוזנח, אני זוכר כל הדרך קיללתי, אבל בסוף באיזה
שהו שלב צחקתי על זה עד דמעות, חזרתי 20 ק"מ רגלית חזרה למיקום של הרכב,
בקיצור אותו יום עשיתי כמעט טירונות, אין לי תלונות חלילה, אך מה שיש לי לומר לבעלי האמריקאיות,
מניסיון, תשימו לב למערכות החשמל, אצלי אחרי שהחלפתי כמה דברים לא ראיתי שום בעיה,
והזמן יגיד אם זה אמין,

ואם כבר במערכות-החשמל עסקינן, מומלץ מאוד לשדרג אותה בעזרת ה- " 3 BIG".

נאור.

hem
08-04-11, 13:01
למרות שבינתיים כבר כמה ימים שהתופעה נעלמה, לא תהיה ברירה אלה לעבור על כל מערכת החשמל הן של משאבת הדלק והן של מערכת ה - TBI..למרות שמניסיוני, כשיש תקלה היא לא נעלמת וחוזרת כשבא לה...אבל לך תבין אמריקאיות...
בכל מקרה, כרגע על הפרק החלפת הציריות המחוזקות, בסרן האחורי..אלו שהגיעו לפני שבועיים מחו"ל וטרם היה לי זמן להתחיל בעבודה...רציתי היום אבל לגשם היו תוכניות אחרות..
אני יעדכן כמובן בהקשר לבעיית החשמל..
שבת שלום..

yarinzim
08-04-11, 14:34
big 3?

safari93
08-04-11, 14:54
big 3?

מצורף לינק : http://www.s10forum.com/forum/f202/big-three-big-3-upgrade-how-to-321330/

יש שם את כל המידע לגבי השידרוג הזה בליווי תמונות.

אצלי זה כבר בוצע ואני מאוד מרוצה מהשדרוג.

נאור.

yarinzim
09-04-11, 19:06
נשמע מעניין, אתה הכנת את הכבלים בעצמך או שיש לקנות מסודר?

safari93
09-04-11, 20:55
ברכב שלי, הכנתי וחברתי בעצמי, בעצם הכל אני עושה לבד על הרכב שלי...

עזרה וייעוץ בעניין הזה אפשר לקבל בה"פ.

נאור.

אלדדge
10-04-11, 00:08
תבדוק לגבי חישן BMP זה מה היה קורה בנוואדה

-->