PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרים לג'ימני

איתי ס
05-04-11, 16:51
לא מזמן עלו פה שתי הודעות בדבר הלוקרים הקלוקלים של הג'ימני והויטרה.
יש לי איזשהי דרך לדעת אם הולקר לא עושה את העבודה? (נתקע משולב או לא משתלב)?

נדב42
05-04-11, 17:25
הי,

קודם כל, נא לא להשמיץ את הלוקרים של הויטארה.
גם האוטומטיים הם מכניים לחלוטין, ולמרות שהם נחשבים "עדינים" אני יכול להעיד על עמידות יפה בתנאים קשים.
(בגראנד ויטארה זה כבר סיפור אחר ...)

לשאלתך, הדרך הוודאית לדעת היא פשוט להסתכל אם הציריה מסתובבת, אבל אתה בטח רוצה לדעת מבלי לצאת מהרכב, אז ככה:

אם לוקר לא משתלב, ובהנחה שאין לך נעילת דיפרנציאל, ההנעה הקדמית פשוט לא תתפקד (מספיק שלוקר אחד לא ישתלב לשם כך). לא נגרם נזק מיידי ותרגיש את ההתנהגות בנסיעה - כלומר לא תרגיש את השינוי שאתה מכיר בזמן שילוב 4X4.

אם שני הלוקרים לא משתחררים תשמע רחש נוסף של ההנעה הקדמית. לא כל אחד שם לב לזה אם לא מחפשים את זה ספציפית. אין שום סכנה במצב הזה וגם הבלאי זניח.

אם לוקר אחד משתחרר והשני לא הרחש של ההנעה הקדמית עשוי להתגבר מעט, אבל לא תשמע קולות שבר ונפץ. הבעייה היא שבמצב הזה הבלאי של הדיפרנציאל מואץ, כי הוא לא בנוי לקבל תנועה מהירה (של נסיעה בכביש ...) מהגלגל בלי שתהייה תנועה מתאימה בדרייבשאפט. אין נזק מיידי, אבל הבלאי משמעותי יותר.

omri_t
05-04-11, 19:03
ותמיד אפשר להעיף אותם ולהתקין לוקח ידני, פשוט ואמין....

im_ri
05-04-11, 19:14
כמה עולה לוקר ידני?

נדב, איך אני יכול לבדוק אם הלוקר אכן תפוס? הרי הציר בתוך הסרן, והציר שיוצא מהבקקאקס והולך לטרנפר גם אמור להסתובב? או ההתנועה נבלעת בבקאקס?
אני שומע את הרעש כאילו הצירה מסתובבת כל הזמן.
וזה התחיל מיד אחרי בעיה שתיארתי, כאילו הלוקר מנסה להשתלב באמצע נסיעה.

בנוסף, 3 שניות אחרי שאני מניע אני שומע תקתוק שהלוקרים ננעלים (או מנסים להשתחרר).
פעם בכמה זמן יש מכה קלה, כאילו לוקר מנסה להשתלב/להשתחרר.. התופעה נהיית יותר ויותר נדירה, כך שנראה לי שהלוקר תפוס.

מה ניתן לעשות?
עמרי

ישי.פ
05-04-11, 23:14
אתה יכול לבדוק בהצלבה :)
או להרים את כל הרכב ולבדוק שהכול מסתובב.

בהתחלה חשבתי להציע לך, לבדוק ע"י הרמת גלגל אחד וסיבובו ביד אבל
שילוב הלוקרים מתבצע רק בשילוב הטרנספר.

im_ri
05-04-11, 23:22
גם אם אני ארים את הרכב זה לא יעזור לי.
הבעיה היא לא שהטרנספר מסובב את הגלגלים, אלא שהגלגלים מסובבים את הצרייה, כי הלוקר תקוע (לדעתי).
נראה שהלוקר מנסה להשתלב כל הזמן.

נדב42
06-04-11, 00:21
אם אתה לא רואה את הצירייה, עדיין תוכל לראות תנועה בגלגל השני (אם הוא באוויר) או בדרייבשאפט. אם הלוקר תפוס אז אחד מהשניים לפחות יהיה חייב להסתובב (או שלא תוכל לסובב את הגלגל ...)

נראה שהלוקר מנסה להשתלב כל הזמן.

זה כבר מצב יותר קשה לאבחון. אם הלוקר לא תפוס לגמרי אלא משתלב ומשתחרר באופן שאינו יזום על ידי הנהג, ייתכן שבזמן הבדיקה לא ייוצרו תנאים לתפיסתו.
אין לי נסיון עם לוקרים כאלו (על ואקום), מפנה את הבמה למומחים...

איתי ס
06-04-11, 02:30
גם אם ארים את הרכב באוויר, ורק לוקר אחד נתפס, כשאסובב גלגל אחד השני לא יסתובב. אבל המוט שיוצא מהדיפרנציאל לכיוון תיבת העברה יסתובב.
זה משהו שאמורים לראות.
האם זה משהו שאפשר להרגיש בנסיעה?
והאם באמת יש בסיס לכל ההשמצות לגבי הלוקרים האוטומטיים של הג'ימני?

נדב42
06-04-11, 07:40
גם אם ארים את הרכב באוויר, ורק לוקר אחד נתפס, כשאסובב גלגל אחד השני לא יסתובב. אבל המוט שיוצא מהדיפרנציאל לכיוון תיבת העברה יסתובב.
זה משהו שאמורים לראות.
האם זה משהו שאפשר להרגיש בנסיעה?
והאם באמת יש בסיס לכל ההשמצות לגבי הלוקרים האוטומטיים של הג'ימני?

אם אתה לא מצליח לראות את הציריות אז יכול להיות שהציריה השניה מסתובבת והדרייבשאפט הקדמי ("המוט שיוצא מהדיפרנציאל לכיוון תיבת העברה") לא יסתובב.
לגבי הרגשה בנסיעה, ראה תגובתי הראשונה ...

im_ri
06-04-11, 10:24
אפשר להרגיש.
צריך להכיר את הרכב שלך טוב,
ולהיות אחד מאותם אנשים שמזהים כל צקצוק ורחש חדש שלא היה אתמול..
לא יודע אם לשמחתי או לצערי אני אחד מהם... אבל בהחלט הג'פ שלי קצת יותר צרוד .

Beer Sheva
06-04-11, 13:11
היי!
אפשר להרגיש כן. כשאתה משולב או לא, כשזה משתחרר או לא, מרגישים.
כשאתה משולב אתה מרגיש את הדוושה של הדלק, יותר "כבדה", יותר מתאמצת. כשאתה משחרר הנעילה, אתה שוב "מרחף" עם הרכב.

זרקו
06-04-11, 17:32
[QUOTE=נדב42;378329

אם לוקר לא משתלב, ובהנחה שאין לך נעילת דיפרנציאל, ההנעה הקדמית פשוט לא תתפקד (מספיק שלוקר אחד לא ישתלב לשם כך). לא נגרם נזק מיידי ותרגיש את ההתנהגות בנסיעה - כלומר לא תרגיש את השינוי שאתה מכיר בזמן שילוב 4X4.
.[/QUOTE]

נדב,
מה קורה אם לוקר אחד משוחרר ויש נעילת דיפרנציאל?

נדב42
06-04-11, 22:00
מה קורה אם לוקר אחד משוחרר ויש נעילת דיפרנציאל?

בהנחה שאתה מתכוון לנעילה קדמית (אין משמעות לנעילה אחורית פה):

אם אתה ב- 4X4 והנעילה אוטומטית או נעולה אז אתה בעצם ב- 3X4, לא נגרם נזק מיידי, כמובן שהעומס נופל על הגלגל שמחובר

בכביש, 2X4, נעילה אוטומטית או נעולה, לא ברור לי בדיוק מה רמת הבלא שתיווצר. אין נזק מיידי. כנראה שבלאי מואץ לדיפרנציאל, אבל פה אני פחות בטוח עד כמה ...

im_ri
06-04-11, 22:29
מה קורה שאין נעילה קדמית ולוקר אחד תפוס?

כל המערכת תסתובב מהצרייה ועד לטרנספר דרך הדיפרנציאל? מה רמת הבלאי?

דוושת הדלק כבדה זו אכן הגדרה מתאימה.

נדב42
06-04-11, 22:35
מה קורה שאין נעילה קדמית ולוקר אחד תפוס?
כל המערכת תסתובב מהצרייה ועד לטרנספר דרך הדיפרנציאל? מה רמת הבלאי?

או עד הטראנספר או עד הגלגל השני, או גם וגם. מה שיותר קל ...
זה לא גורם נזק מיידי (שבירה וכדומה), אבל הבלאי גבוה, ממש לא טוב לנסוע ככה.

-->