PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת PV ליצור חשמל ביתי האם בטוחה?

itt8
05-04-11, 21:09
האם מערכת פוטו וולטאית ליצור חשמל סולארי בטוחה מבחינת קרינה אלקטרו מגנטית בהתקנה על גג בית פרטי?

נמרוד
05-04-11, 21:15
למה לא? היא לא קורנת בכלל.

Pageup
05-04-11, 21:27
על פניו התא לא קורן אלא הפוך, אבל לך תדע מה קורה עם המערכות
הנלוות. יש שם זרימת זרם (שיוצרת קרינה), יש ממירי מתח וכו'.
אני מניח שזה עובר סוג של בקרה במיוחד אחרי שזה מקבל איזה
סוג של תו ירוק.
כל יצרן אמור לתת לך את כל הפרמטרים כחלק מהמפרט הטכני.

נמרוד
05-04-11, 21:37
מה אתם מבלבלים את עצמכם? הזרם החשמלי שמערכת כזו מייצר לא שונה מהזרם החשמלי הרגיל של חברת חשמל אצלכם בבית. שום סכנה. כלום. אפס. גורנישט. ולחפש הסברים למה לא, זה בדיוק כמו לבקש משמעון פרס להוכיח שאימא שלו לא ערביה.

אוקטבה
06-04-11, 17:35
נמרוד שלום,

היות והזרם החשמלי הינו כמו בחברת חשמל קיימת בעיה של שדה ELF ליד הממירים.

הפנלים לא מייצרים כלום מבחינת קרינה.

גם רמת הקרינה מהכבלים במערכת ביתית הינה קטנה.

הבעיה הינה כאשר המערכת גדולה יותר או ליד הממיר.

ככל אצבע יש צורך במיסוך בארונות של מעל 63 אמפר תלת פאזי.

צחי (שמרכיב מיסוכי קרינה לפרנסתו בין השאר)

itt8
06-04-11, 18:35
מדובר על מערכת ביתית של 4 קילו ואט, בבית יהיה ארון חשמל תלת פאזי 3X40 אמפר, האם צריך לנקוט אמצעי הגנה נגד קרינה סביב הממירים והיכן הם מותקנים בדר"כ בחוץ או בתוך הבית,
מה אורך החיים הממצוע של המערכות + הקולטנים הפוטו וולטאים? האם המערכות שורדות 20 שנה כפי שמבטיחות החברות בענף?

bizon
07-04-11, 03:11
מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זאת המערכת הזאת ומה היתרונות שלה ????

מור

נמרוד
07-04-11, 08:19
צחי, חשוב שתדגיש שאתה מדבר על מיסוך שתפקידו להקטין את רמת הרעש האלקטרומגנטי באוויר שהשפעתו על מכשירים אלקטרוניים ולא על בריאות אדם.

itt8
07-04-11, 09:54
מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זאת המערכת הזאת ומה היתרונות שלה ????

מור

מדובר על מערכת פוטו וולטאית ליצור חשמל מקרינת השמש ,במילים אחרות הפיכת אנרגיה סולארית לחשמל ע"י לוחות קולטני שמש וממירים,
השיטה : התקנת מערכת ביתית מקובל להתקין לבית פרטי עד 4 קילו וואט, חיבור לרשת החשמל של חברת חשמל ומכירת חשמל לחברת חשמל מתוך הייצור הסולארי, חברת חשמל שולחת ללקוח הביתי חשבון חשמל במינוס בכל חודש או חודשיים לפי המקובל,
לדוגמה: אם אתה צורך חשמל בשיעור של 1000 ש"ח בחודש ומכרת חשמל לחברה באותו שיעור, החשבון שתקבל מחברת החשמל יהיה 1000- ש"ח,
בנקודה הזאת אני מסיט את הדיון לאפיק אחר...
אז איפה "הקאץ'" ? , כי במדינת ישראל תמיד יהיה קאץ' נכון!
יתרונות המערכת ברורים - יצור חשמל וניצול אנרגיה נקיה ואקולוגית קיימת,, אי זיהום אוויר, תרומה למירה על כדור הארץ וכו...
אבל, ואבל גדול, למה זה לא טוב לנו המשתמשים הביתיים? אני אנסה לענות על זה בנוקודות הבאות:
1. ישראל נכנסה לפרוייקט ייצור חשמל מאנרגיה נקיה בגלל הצטרפותה השנה ל OSCD ובגלל שהם חייבו את המדינה לייצר חשמל כ 10% לפחות מאנרגיה נקיה אקולוגית -רוח \סולארי
2. חברת החשמל היא ארגון מונופוליסטי בישראל , עצם המעבר לייצור חשמל נקי ע"י גורמים פרטיים מהווה ניגוד עינינים ברור עבור החברה, לכן אין לה ולא יהיה לה אינטרס לתמוך בשיטה.
3. המדינה מספסדת את התשלום לייצרנים הפרטיים עבור ייצור החשמל, שיעור התשלום פחת בשנים האחרונות כבר ב 50% וילך וירד עוד עם הזמן.
4. ההשקעה במערכת אמורה להחזיר את עצמה בתוך 10 שנים בערך , אני לא כלכלן אבל כל הדיוט מבין שהשקעה שמחזירה את עצמה בטווחים כאלה היא לא כלכלית, חוץ מנדל"ן,
5. למערכת בלאי טבעי - הטרנזיסטורים שעל הקולטנים מתבלים בתוך מספר שנים וייצור החשמל נמצא בגראף ירידה בכל שנה, החברות נותנות אחריות של 7 שנים למערכת - פטתי!
ובכך עד סוף סוף החזרת את ההשקעה הינך נדרש לתחיל להשקיע בתחזוקה ,
תחשבו על זה כמו על מחיר הסולר ורכבי הדיזל בזמנו, כמה עלה ליטר סולר 3 ש"ח נכון? כי המדינה רצתה לעודד רכישה של רכבי דיזל, וכולנו חגגנו על הדיזלים, כמה מחיר הסולר היום?
לאור הדברים לעיל אני לא רואה הצדקה להתקין מערכת כזו בבית,

איציק - 4X6ZH
07-04-11, 10:21
מהמעט שאני יודע רשת החשמל בארץ עובדת על תדר של 50 HZ
50 HZ הוא תדר שגוף האדם לא מסתדר איתו טוב ( הוא מזיק )
אז נכון שעוצמת הקרינה מושפעת מאלף ואחד גורמים

יש בהחלט מקום להתעמק בקרינה שמערכות אלה יוצרות
ומה בדיוק הרכיב שמקרין .( לדעתי הקולט היא לא הבעיה )

איציק

מוני אורבך
07-04-11, 11:56
הקרינה שהמערכת הזו יוצרת הוא לא בעייתית במיוחד.
כל רשת חשמל ביתית עובדת ב 50HZ, כך שאף אחד לא מסתכן יותר ממה שהוא עושה כן כעת.
מבחינה כלכלית המערכת הזאת בעייתית (כפי שציינו קודמי).
הרווח שיש ממערכת כזו הוא שולי (אם בכלל).
אבל היא כן נותנת הרגשה טובה שעשית משהו טוב עבור איכות הסביבה.
אם זה שווה את בלבול המוח וההשקעה, כל אחד יחליט לעצמו.

אוקטבה
07-04-11, 14:58
צחי, חשוב שתדגיש שאתה מדבר על מיסוך שתפקידו להקטין את רמת הרעש האלקטרומגנטי באוויר שהשפעתו על מכשירים אלקטרוניים ולא על בריאות אדם.

שלום לכולם,

המיסוך מוריד את רמת השדה האלקטרו מגנטי בתדירות נמוכה.

שדה זה מפריע למכשירים אלקטרוניים ונחשב על ידי ארגון הבריאות העולמי והמשרד להגנת הסביבה כגורם אפשרי לסרטן.

הערכים הממולצים לחשיפה של אדם למשך 24 שעות הם 2 מילי גאוס.

התקן הישראלי (באדיבות חברת חשמל) הוא 1000 מילי גאוס.

עכשיו תחשבו לבד אם העובדה שהתקן באירופה הוא 10 מילי גאוס ובשבדיה 5 מילי גאוס

אם זה נראה לכם סביר.

אני לא מכיר מחקר שמראה על קשר ישיר אבל לדעתי ומניסיוני בתחום בחמש-שש שנים אחרונות בריא זה בטח לא.

ובלי שום קשר לדעתי המערכות הנוכחיות לא כלכליות.

צריך להמתין עד שהנצילות תשתפר.

יום טוב

צחי

-->