PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך דוחסים בחצי דונם גם בית וגם סדנה?

עודד זנטון
05-04-11, 22:08
החיים מלאי פשרות!
אחת מהן היא להסתפק בחצי דונם צפופים שהמדינה הואילה למכור...
כיוון שאנו רוצים גם בית, גם גינה, גם בוסתן, גם חלקת חורש "טיבעי" ובטח שגם סדנה קטנה בשביל הנשמה,
נשמח לקבל רעיונות.

ברור כי אי אפשר לנטוע בוסטן וחורש על הגג או תחת הבית. כיוון שכך, הסדנה היא שתצטרך למצוא מקום מקורי.
בהתחשב בעובדה שברזל מגיע באורך 6 מטר ובמשקל ללא פשרות, בזה ששולחן עבודה טוב שוקל לא מעט ותופס מקום לכשלעצמו ובזה ששכנים (חיה מיותרת לכשלעצמה...) נוטים לקטר כשדיסק חופר להם באוזן בגובה החלון כמו מואזין עם מוטיבציה, איפה לעזאזל אני בונה סדנה???

נמרוד
05-04-11, 22:22
אתה מוזמן לבוא לראות... הכל עניין של תכנון. אם ברשימת הדרישות שיקבל האדריכל, יהיה כתוב "סדנא 5X6 מטר" זה מה שיהיה. צור קשר בה"פ.

huski360
05-04-11, 22:38
מרתף? גם אני עומד באותה הדילמה בדיוק וזה אחרי שכבר חביתי על בשרי את בעיית הסדנה באמצע הבוסתן בשטח של ההורים.
אני אישית חשבתי על מרתף מתחת לכל הבית שישמש כבר חניה מקורה ועוד, יש בזה יתרונות- זה נותן שטח נקי, רק בית ובוסתן/דשא.

גם אני ישמח להצעות ורעיונות..
תדהר.

אפיז
05-04-11, 22:57
סדנה באזור מגורים אך ורק במרתף יעודי עם בור מתאים וגובה התיקרה בעייתי
אם אין בעית גובה (מינימום 3.60 מ' גובה תיקרה ) ואז שמים גם ליפט ואתה מלך ,
המרתףצריך להיות סגור עם פתרונות אוורור אקוסטיים וסגירה אקוסטית, אחרת מהר מאד יופיעו כל סוגי הבירוקרטים ויסגרו את העסק בתוספת קנסות כבדים (אין אפשרות חוקית
לחייה כזו )ואין בעייה לבנות ג'ונגל מעל ואפילו בריכת שחייה (מהווה מחסום אקוסטי מעולה ) הכל עניין של ג'ננה וכמובן גודל הכיס .

נמרוד
05-04-11, 23:13
אפיז, אני בטוח שעודד לא מתכוון למוסך או סדנא במובן של עסק, אלא בסך הכל "חדר תחביבים" במובן הג'יפולוגי. אני חושב על זה בתור גראז' כמו בבית אמריקאי ממוצע. חשוב עודד להגדיר בדיוק מה אתה צריך - "סדנא" זה סתם מילה.

ההגדרות שלי היו -
1. שניתן יהיה להכניס פנימה רכב, אבל לא באופן יומיומי (זה לא חנייה, למרות שמבחינה רגולטורית זה כן - מגיע לך 25 מ"ר שנחשבים שטח שרות, וזה חוסך לך את הצורך להקצות שטח נוסף במגרש שלך לחנייה. לא יודע אם זה רלוונטי בכל וועדות התכנון ובכל הישובים, אבל זה הקווים הכלליים). בהנחה כמובן שיש לך חנייה ברחוב למכונית הרגילה שלך.
2. הרכב יעמוד בפנים ויהיה לפחות מטר מכל צד של שטח פנוי לעבוד עליו, בנוסף ל50-60 ס"מ של שולחנות/מדפים על פני כל הקירות. כלומר, עומק 6 ורוחב 5 בערך. ליפט לא נדרש מבחינתי.
3. פתח רחב מספיק לרכב אחד (במקרה שלי - 3.60)
4. גובה - אפשר לבנות את שטח השירות הזה גם בגובה רגיל (במקרה שלי 3.00) ולא רק 2.20 כמו שהאגדה אומרת. עובדה. בשביל זה משלמים לאדריכלים שיודעים לקרוא את הכללים ולעבוד מול וועדת התכנון.
5. תאורה נוחה, הרבה חשמל, כולל שקעים תלת פזיים, כיור כביסה באחת הפינות.
6. אוורור ואור על ידי חלונות גבוהים שלא מאפשרים הצצה פנימה.
7. חלק מהבית, פיזית.

תחשוב טוב מה הדרישות שלך, מה הציוד שאתה מתכוון להכניס פנימה, מה הפרויקטים שבחלומות הפרועים שלך יש סיכוי שתעבוד עליהם...

סופת המדבר
09-04-11, 11:38
אני לא ההיתי בסרט הזה
אבל לא אמרת איזה תנאים לבנייה יש אצלכם
כי יש חלקות שאתה חייב להשאיר 3מ' מכל כיוון של הבית עד לחומה
ואז יש לך מקום בכל צד לבניית סככה או משהו
ויש כאלה שבונים קיר משותף אז זה כבר מוריד לך הרבה מקום

עודד זנטון
09-04-11, 23:20
אז ככה, אצלנו חובה לבנות קיר משותף עם השכן. (כולי תקווה שהריהוט אצלו בבית לא יחרוק..., למה בכלל לגור בישוב עם תנאי דרקוני שכזה?).
אני לא רוצה סדנה שתשמש דווקה את הרכב אלה "תעטוף" את שלל התחביבים ובניהם, ריתוך, נגרות, עבודה עם אבן וביתור שכנים עם ריהוט חורק.
החלום הוא כמובן לבנות טרופי טראק מהחלומות. המציאות כנראה תכתיב באופטימום קארט מאולטר לילד ואולי איזה טמבון או שניים...
החלום הוא סדנה של 10X5 מטר בגובה 4 מטר עם שולחן ברוחב 80 ס"מ לאורך כל הקירות ודלתות הזזה גדולות. שולחן עבודה של 2X2 מטר מברזל כבד(!) במרכז ושום אפשרות לתקשורת עם העולם החיצון.

לא יקרה...

כיוון שאנו לא גרים בהרים, מרתף או סדנה תחת הבית ידרשו חפירה ומערכת ניקוז וביוב יקרות.
אין לי בעיה עם מבנה איסכורית אבל אני חייב לבודד מבחינה אקוסטית בדרך כלשהי, אני לא מאמין ששכנים מכל סוג יסמפטו איזור תעשיה קטן מתחת לחלון.

אני צריך להכניס כלי עבודה בסיסיים (רתכת-בשאיפה CO2 נחשבת בסיס אצלי בראש) ממש לא ליפט.
פלשינצוק יהיה תלוי מהתקרה עם יכולת לנוע על מסילה מחוץ לסדנה ועד מעל שולחן העבודה.
לא חסרות פנטזיות. הגורם המגביל כרגע (אם נזניח את העובדה שאהיה די תפרן לאחר הבניה) הוא שטח.

נמרוד
09-04-11, 23:42
אפרופו פלשנצ'וק - הכנסתי בקונסטרוקציה של התקרה פלטות פלדה מחושבות להחזיק חצי טון כל אחת, רק לרתך להם מה שרוצים... עודד, זה לא בעייה, ולא ייקר לך את הבית, זה רק עניין של תכנון עם ראש פתוח.

talw
10-04-11, 01:48
טיפ קטן
אל תחסוך במחסן
ביחוד לא מחסן גינה
יש ל"סדנאות" הללו נטיה להפוך ל"מחסנים זמניים"
זה לא כיף ללכת יחף עם תיבת העברה בידיים לידרוך על מגרפה ולחטוף את המקל שלה ביד (מניסיון זה כואב ומעצבן)
טל

חנן גולומבק
13-04-11, 19:36
תעשה כמוני , קבור קונטיינר חצי גובה באדמה אבל שלא כמוני תשתמש בקונטיינר 12 מטר ולא 6.

עודד זנטון
17-04-11, 12:00
תעשה כמוני , קבור קונטיינר חצי גובה באדמה אבל שלא כמוני תשתמש בקונטיינר 12 מטר ולא 6.

יכול מסביר ותמונות???
נשמע מעניין.
(אני מבין שעל בעיות רטיבות בקרקע לא שמעו עדיין באילת.- סמיילי...)

ש01
17-04-11, 12:52
אם יכול, ויש מקום לסדנה מאיסכורית - יש פנלים אקוסטים שירגיעו (בקצת) את השכנים...

עודד זנטון
31-05-11, 12:16
הוחלט לנצל את שטח השירות המוקצה לבניה (30 מטר=3X10) לבנית סדנה.
השטח הבנוי יהיה 20 מ"ר, שאר 10 המ"רים, יהיו פתוחים לטובת עבודות צבע וכדומה. (בעיקר לטובת הוזלת ארנונה, שאצלנו במועצה המקומית, משולמת זהה הן על שטח שירות והן על שטח מגורים. חארות...)
אני מתכוון לבנות את הסדנה בבניה סטנדרתית ככל הניתן, קיר בלוקים (10 ס"מ, שישאר מקום..), תיקרת יציקת בטון (עוד שטח אכסון למעלה), דלת ברזל לכיוון הבית, שער כנפיים אטום ומאסיבי לכיוון הרחוב, חלונות נמוכים ורחבים צמוד לתקרה, שלל שקעי חשמל (חד ותלת פאזי), מיזוג (1 כ"ס - קטן) וחיבור מים וביוב.

אני מתלבט אם לבנות ניקוז במרכז החלל.

נמרוד, יש לך כבר מושג על עלות של שולחן עבודה כמו שרצית? מידות ושרטוטים, יש?

כשיהיו תוכניות מסודרות, אשתדל להעלותן לכאן לטובת ציבור המשתכנים (מילים מוזרות יש לו, למינהל...).

shmil
31-05-11, 13:31
מציע לך להרחיב ל-4 מטר ולוותר על אורך. 3 מ' זה צר מדי, ויתבבז לך מקום מיותר. ב-4 מ' כבר אפשר לשים מכונות/מדפים בצדדים, וגם לעבוד במרכז. ב-3 מ' אי אפשר.

נמרוד
31-05-11, 22:50
מסכים עם שמיל - עודד אתה מתכוון לבנות סדנא ברוחב 3 מטר ובאורך 10? זה מתוך אילוץ או בחירה? גם לי יש כמעט 30 מ"ר אבל כאמור בחלוקה הגיונית יותר של 5 רוחב ו6 אורך.

מדבריך נשמע כאילו שזה לא חלק מהבית? אם לא, אז למה לא?

שולחן ברזל - כמה כבר יכול לעלות....? לא משנה לתכנון של החלל שזה מה שאתה עושה עכשיו.

עודד זנטון
31-05-11, 23:08
מסכים איתכם בכל מילה!
זה חתיחת אילוץ מעצבן.
כדי לבנות "חניה" של 2 רכבים במקביל, צריך לשלם לא מעט בשביל לקבל אישור...
ואני שואל, זה אני מחנה את הרכבים? או הם???

נו מילא, יש מספיק הוצאות גם כך וסדנה זה חתיכת פינוק רציני. נסתדר עם מה שיש.
עד היום, היסתדרתי עם שולחן ברזל ישן, חלוד ועקום. בטח שלא מפולס או משהו בכיוון, וגם זה בחוץ, בשמש ליד המחסן.

tomerz
01-06-11, 08:51
תעביר את השטח על שמי ואני יראה לך מה עושים

-->