PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה במחיר "שפוי" לרכב קאיה סורנטו

אורי.ר
10-04-11, 15:24
שלום לכולם,
עוד לפני שקניתי את הרכב (סורנטו 2006) היה לי מאד ברור מה יכלול הרכב, צמיגי שטח
(אז רציתי צמיגי שטח מלא אז מה...), מיגון מלא, הגבהה ואם נוכל גם נעילה אוטומטית מאחור.
גם היה ברור לי המוצרים שאותם ארצה לרכוש.
הרכב נקנה לפני חודשיים כבר יש צמיגים ומיגון מלא כולל מיגון סף ופה באה הנפילה, חשבתי שאני אתמודד עם ההוצאות אך כנראה שלא כל כך מצליח, כמו כן כבר יש התנגדות מהבית. אני עדיין מעוניין בהגבהה 2" של בולמים וקפיצים
(הרצון לרכוש בולמי קוני וקפיצי קינג, זו גם הדעה הרווחת של אנשי הפורום, המחיר נע בסביביות 8K במספר סדנאות)
ושאלתי היא האם משהו התקין אלטרנטיבה שפוייה יותר (סביב ה - 4K ) של בולמי מונו טיוב וקפיצים עבור הרכב הנ"ל?

אורי

ishc
10-04-11, 18:07
בולמי מונוטיוב יעלו לבד סביב ה-3k

IlanHadar
10-04-11, 22:05
אתה יכול להוזיל בכך שבהתחלה תשמור על הבולמים המקוריים מקדימה עם קפיצי קינג. זה עובד עד שהבולמים מתחילים לנזול ואז תתקין קוני.

מאחורה אתה חייב להחליף קפיצים + בולמים.

אורי.ר
11-04-11, 10:57
אילן שלום,
כבוד גדול, אתה מבחינתי הגורו של הסורנטו בג'יפולוג, קראתי את המאמר שלך בנוגע להגבהה כמו כן את השירשורים השונים בהם עזרת בחוות דעת .

לעינייננו, ביכולתי להתקין את הקפיצים והבולמים באמצעות חבר מוסכניק ולחסוך בעלויות העבודה, אך אין לו הבנה בנתונים של המוצרים עצמם והאורכים הנדרשים.
קיבלתי הצעה שניראת לי אטרקטיבית ל - 4 קפיצים של אייבך הגבהה 2" (ע"פ הנתונים שנמסרו מקפיצי נורדיה) המתאימים לרכב .
שאלתי היא האם ההגבהה של 2" בקפיץ אמורה/ יכולה להיות זהה בין הקפיצים השונים ובמידה וכן האם לאור נסיון ההתקנה של החברים באתר, אוכל לקבל את המידות של פתיחה וסגירת בולמים המתאימה לאותם קפיצים וכך לחפש הצעה אטרקטיבית לירכוש את הבולמים (קוני או אחרים) במחיר מתאים.
כמו כן אם מישהו התקין קפיצים של אייבך המלצות בעד /נגד.

תודה למשיבים
אורי

hadtomer
11-04-11, 11:30
אהלן. אין לי סורנטו אך יש לי ספורטאז'. ראשית, לפחות בספורטאז' קפיצי אייבאך סובלים מצניחה אחרי כשנה שנתיים. שנית- ואני מתייחס אך ורק לידע שצברתי עם הספורטאז'- שעבר כמה וכמה הגבהות של פירמות שונות- אם אתה בתקציב נמוך, אתה לא ח-י-י-ב קפיצים ובולמים יקרים. קפיצי הגבהה תוכל לרכוש בעצמך בחנויות מקוונות כמו "איש שטח"-מה שפותר אותך מהצורך להגיע לסדנא ש"תתפור" לך מחיר שכולל גם התקנה. לגבי בולמים- נסה בולמים של מונרו. כל עוד אתה לא משתולל יותר מדי, הם יחזיקו. את הבולמים קנה בעצמך מחנות כמו "אפק" שברחוב חומה ומגדל בתל אביב, שמייבאת לבד את רוב הציוד- ולא מסדנה. מטבע הדברים-מונרו אינם בילשטיין ולא קוני. הם פחות איכותיים. אך הם יעשו את העבודה. לגבי ההתקנה- מאחור אין לך שום בעיה. שני חברים, מכווץ קפיצים אחד, שלושה גולדסטאר וסט מפתחות- ויש לך בולמים וקפיצים מאחור. את הקדימה תעשה במכון פרונטים כמו "פרונט מוטורס" בראשל"צ. התהליך הזה ימנע ממך סיפורי "זה יקר כי זו חבילה שכוללת התקנה" וכו וכו.

IlanHadar
11-04-11, 17:45
אורי - הקפיצים של אייבך לא מותאמים לרכב ולא מומלצים, ממה שאני זוכר לא היה בקטלוג של אייבך קפיצים לסורנטו. זו התאמה מקומית, מציע להימנע.

אורי.ר
11-04-11, 20:32
ואני חשבתי שמצאתי מציאה - אילן אני כמובן מקבל את הצעתך

חיפשתי באינטרנט מי מייבא את קפיצי קינג לנסות לרכוש ישירות (מעוניין בהתקנה עצמית) ולא מצאתי אינפורמציה.

האם מישהו יודע מי היבואן ומה מספר טלפון או כתובת שאוכל לפנות אלהם?

אורי.ר
10-07-11, 16:53
בשעה טובה ומוצלחת הותקנה לאחר המתנה ארוכה (כמעט 3 חודשים מרגע ההחלטה. ההמתנה היתה גם לקפיצים וגם לבולמים)
מערכת מיתלים להגבהה הכוללת בולמי קוני וקפיצי קינג
הצטרפתי לחברים שהגביהו באמצעות הקיט הנ"ל

תודות:
אילן הדר : על היעוץ וההתעקשות על ההתאמה של קינג וקוני.
למוטי: ממכון פרונט אקס על הסובלנות ההתקנה והשירות.

dudu4xx4
11-12-14, 09:46
אורי שלום.
אשמח לקבל יותר פרטים ממך היכן רכשת, התקנת ?
גם אני בעליו של סורנטו 2003 ומעוניין לבצע שינוי זה .
מתלבט אם להזמין מחו"ל או לבצע הכל מפה.

אשמח לתשובתך

אורי.ר
22-12-14, 19:07
שלום דודו, מצטער על תגובה המאוחרת (כנראה עבר זמן מאז ביקרתי בפורום).
בנוגע לנושא ההגבהה כפי שמצויין למעלה (כבר עברו 3.5 שנים) התקנתי במכון פרונטקס בראשון לציון אצל מוטי גינדי (חיפוש באינטרנט יתן לך את הטלפון, אתה יכול למסור לו ד"ש הוא איש יקר), כיום בנוסף, אני מוגבהה גם עם תוספת של ספייסרים מעבר לקפיצים והבולמים. לגבי המוצרים מתפקד יפה וטוב אך אני אינני מרוצה מהשרות של יבואני הקפיצים א.ס ורטהיים. הבולם מתפקד מצויין אך הבושינגים (הגומיות שתופסות את הבולם והבורג לבודי) בבולם חלשים והפיתרון של היבואן הוא להחליף בולם בעלות בכלל לא מבוטלת. הייתי מנסה בולם אחר עם שרות יותר טוב. חוץ מזה כל סדנא תוכל להתאים לך סט ולהתקין אותו ברכב. העלות המשוערת למוצרים שווי ערך כ - 7 K. בהצלחה

-->