PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ תפוחי הגה בסמוראי

ishc
10-04-11, 15:34
כפי שידוע לרובנו, בסמוראים אין אפשרות להחליף תפוח אלא רק את כל המוט. השאלה האם יש אפשרות לשפץ תפוחי היגוי? המצב לא כזה גרוע אבל אין לי טעם להשקיע ולקנות מוטות היגוי כרגע כי יש סרנים רחבים שמחכים בסטנד ביי להתקנה (וזה יקח קצת זמן).

GodsFather
10-04-11, 16:27
היה שרשור על אחד שרצה לבנות מוט עם תפוח בהברגה ואז כן ניתן להחליף את התפוח בלבד. בתכלס, זה באמת מאד פשוט ויש מוצרים כאלה מוכנים בשוק שצריך לחבר ביניהם - צינור עבר דיו, חריטה של הברגה בהתאם לתפוח מתברג שקיים בשוק.

תבדוק עם הסמוראי של דקל, יש לו מוט Z עם תפוח בהברגה שאני הבאתי בזמנו מארה"ב, ואח"כ ראיתי שיש תפוחים כאלה עם הברגה להשיג בלי סיפורים מיוחדים בכל חנות חלפים.

דבר גם עם קובי קומבינה, הוא גם בעל נסיון בנושא הזה.

ishc
10-04-11, 17:32
השרשור של ברששת מסתכם בכך הייצור יקר והתיכנון שלו לא אידאלי. מה הוא עשה בסוף אין לי מושג. מוצרים של קלמיני יקרים ואין לי מושג אם יהיה ניתן להשיג להם תפוחים בארץ. לייצא מוט שפור זו בעיה קטנה יחסית, המוט המקשר, זה עם התפוח באמצע הוא הבעיה (והוא דורש שיפוץ), לגבי קובי, אם הוא רוצה לחלוק ידע הוא יותר ממוזמן. דרך אגב, המטרה היא השקעה מינימלית כרגע כי יש סרנים רחבים בצד שמחכים להתקנה. אחד הפרוייקטים בנם יהיה לייצר מוטות היגוי משופרים.

ishc
10-04-11, 22:07
נו.....
59 צפיות ואין לאף אחד מה להגיד? אצל כולם התפוחי הגה מושלמים???

GodsFather
10-04-11, 22:22
צחי, מה עדיף ? שידברו שטויות ?

שלח לקובי ה"פ. הוא יגיב לך, אם לא היום אז מחר. מקסימום, תרים לו טלפון, הוא יענה לך בכיף, הוא טיפוס שאוהב לעזור.

מעבר לזה - תבדוק את מה שהצעתי וקח דוגמא מהמוט שיש אצל דקל, אני אומר לך בוודאות שזה פשוט לעשייה. אם אתה רוצה לחכות עם זה עוד כמה ימים שאני אגיע לארץ ונפגש אצל מורי ונדבר על זה, בכיף.

אופציה אחרונה - תקנה את המוט הארור, וכשתעבור לרחבים, תמכור אותו במחיר שיהיה נוח לשני הצדדים.

gmike
10-04-11, 22:23
אין לי ניסיון עם שיפוץ, כשהיה אצלי חופש החלפתי.
בקשר לתפוח במרכז המוט המקשר-אם אתה מייצר מוטות חדשים, שים בשפור תפוח בכל קצה,ובמקשר תעשה חור קוני שלתוכו ייכנס התפוח של השפור. יותר פשוט.

הכוכב הכחול
11-04-11, 00:02
בסמוראי תנצבה,
החלפתי את התפוחים וקניתי את כולם אצל המכשילים.
ללא המוט. ניסית להגיע לשם ולבקש ספציפית רק את התפוחים?..

ברששת
11-04-11, 00:24
אין לי ניסיון עם שיפוץ, כשהיה אצלי חופש החלפתי.
בקשר לתפוח במרכז המוט המקשר-אם אתה מייצר מוטות חדשים, שים בשפור תפוח בכל קצה,ובמקשר תעשה חור קוני שלתוכו ייכנס התפוח של השפור. יותר פשוט.
ממש לא.
אם אתה קודח חור באמצע המוט אתה מחליש אותו ברמות. התיעצתי בזמנו אצל חרטים שמתעסקים בתחום.
הבעיה היא באמת למצוא צד אם תפוח מתברג וגם חור באמצע לעוד תפוח (כמו שעשו החכמולוגים בסוזוקי). אצל יונוביץ ראיתי משהו באתר אבל לא היה באותו זמן במלאי אז ירדתי מזה.
בזמנו גם לי היה חופש בתפוחים שנתתי "פרס" רק בשביל הטסט. בינתיים מחזיק כבר 3 שנים וקצת ירדתי מהנשא.
גם ראיתי של Rock Road יש קיט משודרג http://www.rocky-road.com/ottsteer.html
אבל בגלל מחירו ועלות משלוח יקרה כמו גם הביקורות עליהם ירדתי מהנושא.
אם יש עוד חברים כאן שרוצים לשדרג את מוט ההגה אולי מישהו מוכן להרים את הכפפה ולתכנן כזה. מי שמעוניין שיתפקד. אני בפנים.

נדב42
11-04-11, 00:29
צחי, מכיוון שאתה מתכנן להחליף את הכל, נסה קודם ללחוץ את התפוח הקיים.
לארז (טופ גיר רעננה) יש מכבש והוא יודע לעשות את זה. לא יודע כמה זמן זה יחזיק אבל זה לא יהיה יקר וממילא מיועד להיות פתרון זמני.
לסרנים הרחבים כבר תבנה משהו טוב ...

samur
14-01-13, 15:59
Another one bite the dust, נכשלתי בטסט על חופש בתפוחי הגה. האם ישנם עדכונים בנושא? לגבי פיתרון השיפוץ, זול יחסית אבל לא בטוח לכמה טסטים יחזיק מעמד. חלקים חדשים סיפור יקר.
מישהו בינתיים בנה מוט עם תפוחים מתברגים?

ishc
14-01-13, 16:03
את הבעיה של התפוח שמתחבר לתיבת הגה אפשר להפוך לפריק די בקלות. התפוח השני נשאר בעייתי.

ניבו
14-01-13, 21:11
אני יודע שליאור (זוקי-לנד) עשה חיבור עם בורג ואום למוט הגה המקורי ככה שהתפוח ניתן להחלפה וניתן להלביש במקומו איזה תפוח שמתחשק לך.
דבר איתו על זה אם זה עוזר לך במשהו

assaf234
15-01-13, 09:09
בזמנו עשיתי שיפוץ שהסתבר כעבודה בעיניים אבל החזיק מעמד לא רע.
השארתי את המוט לשיפוץ 3 התפוחים עלה לי 250 ש"ח על פניו גרושים.
בדיעבד הסתבר לי שהבחור החליף גומיות מילא גריז ולחץ על התפוחים ב-PRESS כדי שלא יהיה להם חופש

שגיא S
15-01-13, 09:31
אם אתה רוצה אז יש לי מוט הגה מחוזק בצורת Z עם תפוחים חדש חדש שאני מתכוון להרכיב בהזדמנות הבאה.
אתה מוזמן להעתיק אותו בנתיים ;)

ishc
15-01-13, 10:30
דרך אגב, בזמנו כבר היה לי איזה רעיון לגבי מוט עם 3 תפוחים פריקים ועזבתי אותו כי פשוט החלפתי סרנים. אם תרצה דבר איתי ואני אסביר לך מה הרעיון.

יונימוג אדום
15-01-13, 20:25
ישנו בת"א בר"ח בן אביגדור צמוד ליודן חלפים בחור נחמד בשם ארמון .
ההיתמחות שלו היא שיפוץ תיבות הגה מכל הסוגים וכן שיפוץ של תפוחי הגה - הוא פותח את התפוח ומכניס לתוכו דיסקית אוקולון וסוגר .
התפוחים שהוא משפץ לרוב יותר טובים מהמקור .

אילן

samur
17-01-13, 17:46
תודה, זוקילנד מתכחש לעניין בניית הזרוע ומסיבות מובנות. בסופו של דבר שיפצתי ב 200 ש"ח לתפוח (4 תפוחים). נאמר לי במוסך שהשיפוץ נעשה ע"י "המדביק" + 200 ש"ח פירוק הרכבה וכיוון גלגלים. במבט חיצוני נראות גומיות חדשות ותחושה טובה בהיגוי. נותר להעמיד את העבודה במבחן הזמן\ק"מ.
אציין שלפני הפירוק דובר איתי על סכום של כ 350 ש"ח לביצוע השיפוץ שתפח כאמור ל 800.ש"ח נראה לי סכום מוגזם וככל הנראה הייתי שוקל לקנות חלקים חדשים לו הייתי יודע שזו תהייה עלות התיקון. עלות חלפים חדשים 730 ש"ח + 260 ש"ח.

-->