PDA

צפייה בגרסה מלאה : החל מהיום ניתן לשלול רשיון נהיגה למספר שנים, לנהגים עם סף עבירות מסויים:

אמיר ב.א
14-04-11, 21:09
פסיקה תקדימית מהיום , לדעתי - כן ירבו, זה בדיוק הנהגים שאנחנו לא רוצים על הכבישים ...

אדם שצבר 154 הרשעות תעבורה(לא כולל דוחות חנייה), 29 מתוכן בחמש השנים האחרונות.
השופט מרדכי כדורי קיבל את הבקשה ושלל את רישיונו לחמש שנים.

השלילה היא לאלה שעומדים בסף מסויים של מספר עבירות , ולא על פי עבירה מסויימת:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/232/652.html?hp=1&cat=402

דרור ברלי
14-04-11, 23:06
עוד צעד בדרך לפאשיזם.

היום זה מישהו אחר. מחר זה אתה.
המשטרע משתוללת בכבישים, תוקעת מצלמות בכל חור ומכניסה לאנשים דו"חות ללא הכרה. כל אחד כאן עלול להיות ה"מורחק" הבא.

רק ציבור עיוור, טיפש, חסר בינה ודעת, שאוכל בשקט את כל הזבל שהשלטון הרע שלו מאכיל אותו בכפית, יכול לתמוך בדבר הזה.

talw
14-04-11, 23:59
לא רציתי ליהיות הראשון שיגיב אז חיכיתי בסבלנות
אמיר אתה נאיבי
העבריין הזה שם זיין על החוק, תוך שעה הוא ינהג חזרה ברכב בשלילה ,וזה לא יעזור לי ולך,הוא חולה נפש ,נקודה,יש טיפולים אחרים למצבו.
אתה חי במדינת "מיזרח תיכון",מנסים ליכפות עלינו חוקים של מערב אירופה.
זה לא יילך
איך אפשר להיוולד דור אחרי דור לתוך חינוך של סיר לחץ מילחמתי ולצפות מהמשוגעים שינהגו כמו סקנדינבים?
מבחינה פרקטית יש עוכר דין של 50$ שעה ,ויש עוכר דין של 500$ שעה .
היקר יוציא את "העבריין" בטלפון אחד למי שצריך.........
השיטה כלכך מגעילה שבא להקיא
כולם מרויחים על גב הנאיבים
יש גם עוכרי דין של 50000$ שעה ,אתה לא רוצה לדעת מה הם מסוגלים לעשות......
והמישטרע :
שתבין איך מקבלים תקציבים למחלקות ממשלתיות ,אז תבין ששוטרי תנועה חייבים לספק את הסחורה ולהוכיח הצדקה לתקנים שלהם ואף פעם לא "לבזבז" פחות מהתקציב,כי אחרת פקידי האוצר יקצצו בתקציב הבא.
וחזרנו לגב הנאיבים.......
טל

אמיר ב.א
15-04-11, 00:30
זו דעתי : אפשר להמנע מדוחות במספר תלת ספרתי ,
מי שמגיע למספרים כאלה ,
זה לא המדינה אשמה , לא פאשיזם , ולא הציבור אשם / נאיבי וכו.

הנהג הזה פשוט נהג דפוק:)

ואם זה יעזור להוריד לפחות חלק מהנהגים האלה מהכביש - דיינו...

talw
15-04-11, 01:14
אמיר
באמת אתה חושב שאם לקחת לדביל הזה את החתיכת פלסטיק עם התמונה הוא יפסיק לינהוג?
שום דבר לא יעצור אותו !!
עובדה שהוא הגיע לאיפה שהגיע.
זאת לא הדרך לצערי

raanan
15-04-11, 08:52
[QUOTE=דרור ברלי;379966]עוד צעד בדרך לפאשיזם.
מה קרה דרור ? "המרה השחורה" השתלטה עליך ?
ב-99.99% אתה כותב לעניין, היום לא !

מה אתה ממליץ שלא יהיה שלטון שלא יהיה חוק ובקיצור אנרכיה מוחלטת ?
זאת אומרת שנהגים כאלו שחוצים באדום ופס לבן ימשיכו לנוע בכביש עד "שניפגש" איתם ?
תאמין לי אני חווה זאת יום יום באזור מגוריי (ואדי ערה).

לדעתי הבעיה דווקא חוסר ההרתעה. בתי משפט ושופטים שחיים בפלנטה אחרת .
עבריין שממשיך לפשוע עקב שפיטה קלה, לשפוט את השופטים ! (פשוט להדיח אותם).

רענן

דרור ברלי
15-04-11, 08:54
אמיר, תנסה להיות מה שקוראים "נהג מקצועי" - כזה שנהיגה יומיומית בכבישים היא מקצועו, (ולא במסגרת גוף כמו אגד שהשמועות על כל מיני הסכמים שיש לו עם המשטרע תמיד נדמות כמוצקות מאוד...) ואני מתכוון לנהגי משאיות, שליחים וכו' שאולי לא כולם צדיקים, אבל כוווולם בהחלט נרדפים. במקצועות האלה תוך שנה-שנתיים אתה צובר עשרות דו"חות על כל מיני שטויות, ואני מדבר מנסיון אישי של שנה עבודה בשליחויות אחרי הצבא, וזה היה לפני 23 שנה... ועדיין הרזומה הזה משנת 1988 של המון דו"חות על "עבירות" מהסוג של לכלוך על המספר של הווספה ממשיך לרדוף את הרשיון שלי כמו איזה אות קין. איך יכול להיות שכל כך הרבה נהגי משאיות הם בעלי מספר עבירות תלת ספרתי? כולם כל הזמן עושים עבירות וכל הזמן שמים זין על כל החוקים?... סליחה, אבל לא מסתדר לי.

בעצם, במדינה שבה משטרת התנועה היא זרוע גבייה של רשות המיסים, מדינה שבה אחוז ההרשעות הבלתי נתפס בבתי המשפט עומד על 97% ולא בגלל שהתובעים בפרקליטות הם כאלה מוכשרים (וזה נתון מדהים ללא אח ורע באף מדינה דמוקרטית) אז זה כן מסתדר. בהחלט.

זה צעד מסוכן בדרך לצעדים מסוכנים הרבה יותר שהם בדיוק ההיפך ממה שראוי להיות במדינה דמוקרטית. כל מה שהם עושים בעניין הבטיחות והתאונות לא רק שגוי ולקוי מיסודו, אלא שאני חושד שניצני הפאשיזם האלה שצצים בכל פינה ממש לא מקריים.

דרור ברלי
15-04-11, 09:31
[QUOTE=דרור ברלי;379966]עוד צעד בדרך לפאשיזם.
מה קרה דרור ? "המרה השחורה" השתלטה עליך ?
ב-99.99% אתה כותב לעניין, היום לא !

מה אתה ממליץ שלא יהיה שלטון שלא יהיה חוק ובקיצור אנרכיה מוחלטת ?
זאת אומרת שנהגים כאלו שחוצים באדום ופס לבן ימשיכו לנוע בכביש עד "שניפגש" איתם ?
תאמין לי אני חווה זאת יום יום באזור מגוריי (ואדי ערה).

לדעתי הבעיה דווקא חוסר ההרתעה. בתי משפט ושופטים שחיים בפלנטה אחרת .
עבריין שממשיך לפשוע עקב שפיטה קלה, לשפוט את השופטים ! (פשוט להדיח אותם).

רענן

שום מרה שחורה רענן. אני חרד לעתיד המדינה הזו.
הם נוקטים בשיטות של משטרים אפלים. ומחר או מחרתיים, כשאתה או אמיר תהיו "מורחקים" בגלל השיטה הדפוקה הזו - אז מה? תצעקו ותקללו ותקטרו כאן?...
זה תקדים מסוכן, כי מחר או מחרתיים הם גם יכולים לא רק לקחת לך את הרשיון למרות שלא עברת עבירה אלא רק על סמך רזומה קודם שלך, אלא גם מי יודע מה יהיה בהמשך - כשסטטיסטית יתברר שה"הרחקה" לא באמת עוזרת ועדיין כל שנה ממשיכים להיהרג 400 אנשים בכבישים - אולי גם להשליך אותך לבית סוהר.
אתה יודע - זה לא רק המשטרע אצלנו, אלא כל המשטרות בכל העולם תמיד יעדיפו את הפתרון הקל של לשים את כל הציבור במעצר עד הודעה חדשה, ואז לא יהיו עבירות תנועה ופשיעה פלילית בכלל וכל השוטרים יוכלו לנוח בכיף על כוס קפה וסופגניה עד סוף המשמרת. בדיוק בגלל זה במדינה דמוקרטית המשטרע לא קובעת את החוקים אלא רק אוכפת אותם.
כאן מתחיל מצב שאותי אישית הוא מפחיד, שמקבלי ההחלטות מתחילים לחשוב ולהתנהג כמו שוטרים.
פעם זה היה נושא לסרטי מד"ב לא רעים - אבל המציאות הזו, שמענישים אותך רטרואקטיבית על פשע שעוד לא ביצעת, רק על סמך עבירות שעשית פעם כשהיית בן עשרים, נשפטת וכבר נענשת/שילמת? .... תחשוב שוב.

ואם כבר, חורה שלי שבגנבים, בשודדים, ברוצחים, באנסים, בפדופילים, בסוחרי סמים, בסרסורים, במשפחות פשע ובכל שאר הזבל האמיתי של החברה האנושית, הם לא מטפלים בנחישות כזאת, אבל זה כבר לא קשור.

סוזי המשתוללת
15-04-11, 10:26
אני מציע לכם להקשיב לדרור
אתה לא מגיע לכמות עבירות כזו עם מה שנקרא עבירות איכות (רמזור אדום קו לבן וכו')
לרוב מדובר על דוחות של הפרת תקנות טכניות כאלו ואחרות

דרור ברלי
15-04-11, 13:38
אפרופו "עבירות איכות".
כל הדו"חות הללו, בהנחה שאינם מסתמכים על תיעוד על ידי מצלמה, מבוססים על אמינות מפוקפקת של אמצעי אכיפה ועל אמינות מפוקפקת עוד יותר של שוטר בשטח.
על הממל"ז שבניסוי רשמי מדד בניינים נוסעים ב-70 קמ"ש (!!!) ובכל זאת "נמצא אמין" ואושר לשימוש על ידי שופטים בישראל במאה ה-21, לא ארחיב את הדיבור.
על רנו 14 משנת 1982 ש"נמדדה" יוצאת מהעיקול של מחלף נתניה לכיוון ת"א במהירות של 243 קמ"ש (!!!) אני גם לא ארחיב. זה מקרה שהגיע לבית משפט והנהג עבר שבעה מדורי גיהנום והיה צריך להביא עדים מומחים, כולל מהנדס של רנו, כדי שישכנעו את כבוד השופט שהמכונית הזו מגיעה למהירות הנ"ל רק אם תזרוק אותה ממטוס.

חציית פס לבן לעומת זאת - עבירה מהמסוכנות ביותר, אבל גם מהבעייתיות ביותר מבחינת אכיפה.
דוגמא טובה: כל מי שנוסע בימי שישי אחה"צ בכביש ערד סדום יודע על השוטרים שאורבים שם, ותוקעים דו"חות על ימין ועל שמאל לכל רכב שקצה הצמיג השמאלי שלו נגע בקו הלבן בזמן שלקח עיקול שמאלה. אלה דו"חות קלים, מפוברקים לגמרי, כמעט פרובוקטיביים, שניתנים בסיטונות לנהגים שאינם עבריינים, אך ורק כדי למלא קופה. רובם/חלקם של מקבלי הדו"חות לא הולכים עם זה לבית המשפט, אלא מקללים קצת, משלמים ושוכחים מזה. הם גם שוכחים שבגליון שלהם נרשמת "הרשעה" בעבירה חמורה, כזו שתסדר להם "הרחקה" מהכביש בעתיד.

כל שוטר יכול להאשים אותך במה שירצה ולרשום לך דו"ח. תרצה - תשלם. תרצה - תבקש להישפט. בבית המשפט זו מילה שלך מול מילה של שוטר.
במדינה שבה 97% מהמשפטים נגמרים בהרשעה, הסיכוי שלך לשכנע את השופט שואף לאפס.

את דעתי על משטרת התנועה, שיטותיה ומטרותיה, אתם יודעים. בעיני השוטרים האלה גרועים ממחבלים, וכדי לא להיכנס להתנצחויות ולניבולי פה, לא איכנס לזה שוב. אבל מילא השוטר בכביש - ברגע שהמערכת מעבירה הילוך לכיוון שיטות כאלה, כולכם צריכים להיות מודאגים כי כולכם על הכוונת.

talw
15-04-11, 14:54
דרור ,איך אתה מצפה שאנשים "יאכלו" את האג'נדה שלך .(שאני מסכים אתה ב 101% )
תמרח קצת מרגרינה ,תרכך את היעד ....ואז תרביץ

נהג שמגיע לתלת סיפרתי ,לא נורמלי
הוא מזוכיסט או מחוסר אחריות כללית ,וזה לא משנה אם זה בגלל בקלית שבורה או פס לבן.
אם הוא נורמטיבי ,בעברה ה 50 היתה צריכה להידלק לו מנורה אדומה,שמשהו לא בסדר איתו
אם הוא שליח פיצה אז שיחפס עבודה אחרת

מצד שני אני טוען, שנהג שלא מסוגל ליסוע 150 קמ"ש בכביש מהיר דו מסלולי ריק מרכבים ולהרגיש נינוח, הוא נהג מסוכן .(לא אזרח מסוכן/יחי ההבדל הקטן).
דוגמא לנורמטיביות:
מישהו מכיר את דויד ממשטרת דימונה ?
במשך שנה היתי שולח את נהג המשאית מהמרכז בשעה 4 בבוקר בשביל ליהיות בשעה 10 בעין יהב ,ורק לא להיתקל בו.
דויד היה מתחיל את מישמרת הבוקר ב 06:30 והיה שם לו למטרה להוריד משאיות מהכביש בצורה הכי מגעילה שיצור אנושי יכול ליסבול
להגיד שזו שיטה ,לא,זו בריחה ממציאות עגומה שמונצחת ובועטת בנו ,שלדעתי כבר לא נוכל לעצור אותה.

יש לנו עוגה שכולם צריכים לאפות אותה ולאכול ממנה בו זמנית.
אם תציב אלף מצלמות ניסתרות ברחבי הכבישים ,ואלף "קשתיות" שיושבות על המסכים ,תוך שנה יישארו לך רק אלף נהגים במדינה.
אז מי יישאר לעבוד באפיית העוגה?
איך הקשתיות יאכלו מהעוגה?
איך מתקיני המצלמות ילקקו את הקרם?
זהו איזון טיבעי
ותפקידו של עם שחשוב לו מעצמו, לידאוג שמנהיגו לא יימתח את הרצועה איפה שקל לו.
הבטן שלי עוד מלאה ,יאללה לא משנה,שבת שלום לכולם וסעו רק בדרכים טובות.

oferl
15-04-11, 15:28
דרור - נראה אותך גיבור גדול שאחד ה"ערסים" האלה ידרוס מישהו קרוב אליך. בשביל לצבור 154 עבירות אתה לא סתם אחד עם "מזל חרא". אתה חלאה שחיים של מישהו אחר לא מעניינים אותך ולא משנה כמה ק"מ אתה נוהג ביום. אם זה תלוי בי - עונש מוות !!!

talw
15-04-11, 15:49
יאללה ,כולולולולולולו
עונש מוות ל מ.פ ששלח את חייליו לבית בג'נין
עונש מוות לרופא המנתח שטעה והוריד לך את הכיליה הלא נכונה
להמשיך ?
הרשימה עוד ארוכה...
זו לא הדרך

BlackStar
15-04-11, 16:15
הבעיה היחידה ש99.999999999999
מכלל השוטרים בארץ ורק בארץ הם *********************
צריך ל*************************************** **************************************** *
כול האהבה הזו נרכשה אחרי שנתיים של חתול ועכבר עם כמה "מדענים" ממשטרעת זיכרון יעקוב *************** עכב אהדה רבה לסופה שחורה גבוהה וקולנית שהכול כולל הכול היה ברשיונות !!!

**** עברתם את הגבול, ובהרבה. Blackstar - תרגע! כבד את הפורום. השרשור נעול. - המערכת ****

talw
15-04-11, 16:29
כולולולולולו
מוות ל"מדענים" ממשטרעת זיכרון

הבעיה יותר עמוקה בתוכנו
תפסיקו ליהיות ילדים

-->