PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון מערכת העברת כוח עם שרשרת + דיפרנציאל

יואל גרינר
15-04-11, 02:47
אז ככה, קיבלתי את התוכניות של הבאגי (ברקודה של edge), ועברתי על התוכניות קצת.
לא כל כך הבנתי איך הדיפרנציאל המוזר הזה שהם מתארים שם עובד, ובלי כל קשר הם מיצרים בעצמם את רוב גלגלי השיניים והמתאמים, נראה לי שזה לא כל כך הגיוני.
חשבתי על שתי אלטרנטיבות:
1. לוותר על הדיפרנציאל, ולבצע את העברת הכוח ישירות לשרשרת. (לפי המידות של הרכב והעובדה שאני מיעד אותו בעיקר לשבילים אני חושב שזה פחות טוב)
2. שימוש בדיפרנציאל טורסן עם מתאמים, בצורה דומה לזו שנעשתה בפרויקט של אונ' בן גוריון.

- השאלה שלי היא, האם דיפרנציאל מסוג טורסן שנעשה בו שימוש בטויטה סופרה, או במאזדה מיאטה יתאים לי?

תודה,
יואל.

eilonoz
15-04-11, 10:25
לפי התכניות של הברקודה אין דיפרנציאל בבאגי
זו מערכת של דיסק בלם וגלגל שיניים שיושבים בין שני מיסבים ומחוברים לציריות
הגלגל שיניים מונע על ידי שרשרת מהמנוע
אני די בטוח שאת כל החלקים למעט הציריות ניתן לייצר בעצמך לפי השרטוטים אבל אני ממש לא בטוח שזה יותר זול

נכתב כאן הרבה בדיונים קודמים על צורת ההנעה הזו והאמינות שלה. יכול להיות ששווה לנסות להציב את המנוע אורכית ולחברו לדיפרנציאל בעזרת דרייבשאפט כלשהוא
אבל שים לב לכמה בעיות שעלולות להווצר
1- הצבה אורכית של המנוע עלולה לגרום לכך שהוא לא יכנס לתא המיועד לו ותצטרך להאריך את הבאגי
2- הצבת דיפרציאל עלולה למקם את המיסבים של הציריות "החוצה מדי" לעומת הצירים של הזרועות מה שמשנה את טווחי ההתארכות של הציריה (חובה לבדוק)

אילון

יואל גרינר
15-04-11, 13:45
בדקתי את הנושא, ואין בעיה של מידות, כלומר לא יווצר מצב שבו הציריות יצאו יותר מדי החוצה.
השאלה היא האם יש בעיה של אמינות בדיפרנציאל הזה ברכבי שטח.

יואל.

-->