PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בקרבורטור

YonatanN
15-04-11, 13:26
אהלן, יש לי קרבורטור של מכסחת דשא 11HP.
מי שמכיר את הסיפור ואמר לי בהתחלה "אתה מבזבז את הזמן" אז In Your FACE!, כי היום כבר ניסיתי להניע אותו בפעם הראשונה עם המערכת הנעה החדשה שהכנתי לו.
בכל מקרה, לעניין. נוזל מהקרבורטור הדלק במקום להכנס לתוך המנוע הוא יוצא מהלמטה של הכניסת אוויר. אני לא יודע למה זה ולא עולה לי שום רעיון, כרגע ניתקתי את הצינור דלק כדי שיפסיק לנזול משם, אם מישהו יודע מה הבעיה, אני אשמח לקבל ממנו עזרה :)!

מצ"ב קצת תמונות מהתיקון שלו.

shmulikbg
15-04-11, 14:17
מה זה "הלמטה של הכניסת אויר"?

YonatanN
15-04-11, 15:22
כן, שכחתי לצרף את התמונות של ה"למטה". טיפשי מצידי.
הנה.

shmulikbg
15-04-11, 21:21
יונתן,
אני לא מצליח לזהות בתמונות הללו כלום.
מצא את בית המצוף של הקרבורטור, פתח אותו מתחתיתו, בד"כ בורג אחד במרכז הכוסית.
הפין שמשמש כציר למנוף של הדיזה יוצא הצידה, אתה מוציא אותו עם הדיזה, ובודק אותה שהיא נקייה,
ואת הבית שלה שנקי גם הוא. כנראה שהיא לא אוטמת מספיק, ותא המצוף מתמלא ומעביר דלק פנימה.
בהצלחה.

YonatanN
15-04-11, 21:34
יונתן,
אני לא מצליח לזהות בתמונות הללו כלום.
מצא את בית המצוף של הקרבורטור, פתח אותו מתחתיתו, בד"כ בורג אחד במרכז הכוסית.
הפין שמשמש כציר למנוף של הדיזה יוצא הצידה, אתה מוציא אותו עם הדיזה, ובודק אותה שהיא נקייה,
ואת הבית שלה שנקי גם הוא. כנראה שהיא לא אוטמת מספיק, ותא המצוף מתמלא ומעביר דלק פנימה.
בהצלחה.
אתה מתכוון לניתוק אגן השמן? לצערי אגן השמן תקוע (הבורג שלו קצת בלוי ולא זז), ואני לא יכול להגיע לשם.
האם יש לך רעיון כיצד לפתוח את הבורג בכל-זאת?

kobiarava
15-04-11, 22:00
איך הבנת מזה שהוא מדבר על אגן השמן, כשהשאלה היא בכלל על הקרבורטור??? שמוליק דיבר על תא הדלק בקרבורטור, שכנראה עולה על גדותיו ומציף לך את הקרבורטור עד כדי גלישה. הבעיה במצב כזה נעוצה בד"כ או בדיזה מלוכלכת (או נחיר מלוכלך), כמו שציין שמוליק, או בבעיה במצוף עצמו. בכל מקרה, אין לך ברירה אלא לפתוח את הקרבורטור, לפרק אותו לגורמיו, לנקות היטב ולכוון לאחר ההרכבה. תתפלל שאין לך צורך בקיט שיפוץ כי נראה לי שלהשיג אחד לכלי עלום שם עם מנוע תעשייתי זה כמעט בלתי אפשרי.

קובי

YonatanN
15-04-11, 23:01
איך הבנת מזה שהוא מדבר על אגן השמן, כשהשאלה היא בכלל על הקרבורטור??? שמוליק דיבר על תא הדלק בקרבורטור, שכנראה עולה על גדותיו ומציף לך את הקרבורטור עד כדי גלישה. הבעיה במצב כזה נעוצה בד"כ או בדיזה מלוכלכת (או נחיר מלוכלך), כמו שציין שמוליק, או בבעיה במצוף עצמו. בכל מקרה, אין לך ברירה אלא לפתוח את הקרבורטור, לפרק אותו לגורמיו, לנקות היטב ולכוון לאחר ההרכבה. תתפלל שאין לך צורך בקיט שיפוץ כי נראה לי שלהשיג אחד לכלי עלום שם עם מנוע תעשייתי זה כמעט בלתי אפשרי.

קובי

זה תא דלק עילי, התא דלק לא מחובר למנוע אלא מחובר בעזרת צינור.
מצורפת תמונה של הקרבורטור.

kobiarava
16-04-11, 08:43
יונתן, אני מתנצל על הגישה התוקפנית, אבל חביבי, אתה פשוט לא מעוניין להקשיב, או שומע מה שבא לך לשמוע. כשאומרים לך תא דלק, פעם אחת אתה שומע אגן שמן, ופעם אחרת אתה שומע מיכל דלק. לי ולרוב האנשים ברור שהם לא אותו הדבר....
נחזור לקרבורטור-אתה מכיר את דרך העבודה שלו? מבלי להעליב, אני חושב שלא. בגוף הקרבורטור ישנה כוסית דלק שמילויה נשלט ע"י מצוף ודיזה. במידה והמנגנון הזה לא תקין, היא ממשיכה להתמלא מעל למפלס העבודה שלה ומציפה את חלל הקרבורטור, כמו שקורה אצלך. סביר מאוד להניח שתקלה זו מקורה בלכלוך ששקע בקרבורטור במשך הזמן שהכלי היה מושבת או בשרידי דלק שהתנדף (בנזין שמתנדף משאיר משקע שמנוני).
שים לב שהקרבורטור הוא מכלול יחסית מורכב, ואם אתה לא ממש מבין איך הוא בנוי, אתה עשוי להסתבך בפירוק ובהרכבה שלו, ובטח בכיוון שלו. אם אתה לא בטוח במה שאתה עושה, עדיף לך להעזר במישהו שכן יודע, שיכוון אותך, יסביר לך וידאג שלא תתקע עם קרבורטור חצי מפורק ביד....

בהצלחה וחג שמח-קובי

YonatanN
16-04-11, 09:24
יונתן, אני מתנצל על הגישה התוקפנית, אבל חביבי, אתה פשוט לא מעוניין להקשיב, או שומע מה שבא לך לשמוע. כשאומרים לך תא דלק, פעם אחת אתה שומע אגן שמן, ופעם אחרת אתה שומע מיכל דלק. לי ולרוב האנשים ברור שהם לא אותו הדבר....
נחזור לקרבורטור-אתה מכיר את דרך העבודה שלו? מבלי להעליב, אני חושב שלא. בגוף הקרבורטור ישנה כוסית דלק שמילויה נשלט ע"י מצוף ודיזה. במידה והמנגנון הזה לא תקין, היא ממשיכה להתמלא מעל למפלס העבודה שלה ומציפה את חלל הקרבורטור, כמו שקורה אצלך. סביר מאוד להניח שתקלה זו מקורה בלכלוך ששקע בקרבורטור במשך הזמן שהכלי היה מושבת או בשרידי דלק שהתנדף (בנזין שמתנדף משאיר משקע שמנוני).
שים לב שהקרבורטור הוא מכלול יחסית מורכב, ואם אתה לא ממש מבין איך הוא בנוי, אתה עשוי להסתבך בפירוק ובהרכבה שלו, ובטח בכיוון שלו. אם אתה לא בטוח במה שאתה עושה, עדיף לך להעזר במישהו שכן יודע, שיכוון אותך, יסביר לך וידאג שלא תתקע עם קרבורטור חצי מפורק ביד....

בהצלחה וחג שמח-קובי
והנה אתה שוב אומר מה שאני אומר, הבעיה היא באגן השמן לא במיכל דלק.

tzagi
16-04-11, 11:26
בדייייוק
כמו שקובי תמיד אומר, כול עוד לא תתקן את הפקק אגן שמן, הדלק ימשיך לנזול.

shmulikbg
16-04-11, 16:11
יונתן,
קובי ממש לא אומר את מה שאתה אומר. אנחנו מדברים אך ורק על הקרבורטור, לא על מיכל דלק,
ולא אגן שמן. אני מנסה להבין אם כשכתבת כניסת אויר מלמטה, התכוונת שהקרבורטור מורכב כמו
התמונה שצירפת, כשהכוסית ל מ ע ל ה. כי אם כן, אז הוא מחובר הפוך.
אם לא, אתה צריך לפתוח את הכוסית שרואים בתמונת הקרבורטור שצירפת. לזה התכוונו.

YonatanN
17-04-11, 08:30
יונתן,
קובי ממש לא אומר את מה שאתה אומר. אנחנו מדברים אך ורק על הקרבורטור, לא על מיכל דלק,
ולא אגן שמן. אני מנסה להבין אם כשכתבת כניסת אויר מלמטה, התכוונת שהקרבורטור מורכב כמו
התמונה שצירפת, כשהכוסית ל מ ע ל ה. כי אם כן, אז הוא מחובר הפוך.
אם לא, אתה צריך לפתוח את הכוסית שרואים בתמונת הקרבורטור שצירפת. לזה התכוונו.
בתמונה העמדתי אותו ככה מכיוון שאי אפשר היה להעמיד אותו יציב הפוך (בצורה איך שהוא מורכב על המנוע), על המנוע הוא מורכב כמו שצריך כאשר כניסת האוויר מלמעלה ואגן השמן למטה. ואני הבנתי למה התכוונתם מההתחלה, זה אתם לא מבינים מה אני כותב.
אני מסביר לכם שהכוסית לא יכולה להפתח, הבורג למטה תקוע (לא הבורג כיוון, אלא הבורג שמחזיק את הכוסית).

-->