PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש המלצה על מכשיר ניווט עם דגש על איכות מסך

אורי ק.
15-04-11, 14:47
שלום,
מחפש עבור אבא שלי מכשיר ניווט.
הסיפור הוא כזה- אני משתמש באייפון עם תכנת TOPOMAP, ובאחד הטיולים האחרונים הראיתי לאבא שלי איך התוכנה עובדת. הוא, שעובד עם מחשב כף יד ישן (MIO), התלהב עד השמיים מהבהירות וחדות של תצוגת המסך של האייפון, ומהעובדה שאור שמש לא פוגע ביכולת של התצוגה.
על פניו מתבקש שאקנה לו אייפון/אייפוד 4. אבל- הוא ממש, אבל ממש לא צריך את שאר הפונקציות שהמכשירים האלה מספקים. עכשיו, השאלה היא האם זה חכם לקנות אייפון/אייפוד 4 כמכשיר ניווט בלבד. לדעתי לא.
ולכן, אני פונה אליכם ומבקש עזרה בהמלצה על מכשיר ניווט, שנותן תצוגת מסך ברורה, חדה, ולא בעייתית תחת אור שמש חזק- לפחות כמו המסך של האייפון.
יש להדגיש את הדרישות: השימוש הוא לניווט רגלי בשטח, ולכן הדגש צריך להיות גם מכשיר לא גדול מדי (ולכן אייפד ירד מהפרק), סוללה איכותית שלא צריכה חיבור קבוע לרכב, ושוב- תצוגה ברורה גם תחת אור שמש חזק.
תודה וסוף שבוע טוב, אורי.

raanan
15-04-11, 15:37
אם נדרש מכשיר ייעודי לניווט שטח, אז,
בחר מאחד המכשירים הללו עם תוכנת ניווט מתקדמת ומפות הארץ באיכות גבוהה !
http://www.twonav.co.il/shop/products-list.asp?CategoryID=37

רענן

אורי ק.
20-04-11, 11:12
תודה רענן, אך לא נראה לי שאחד מהמכשירים האלה יתאים.

יש כאן מישהו שמנווט עם סמסונג גלקסי טאב ויכול לחוות דעה?

joedavni
20-04-11, 17:25
אני התחלתי לנווט עם סמסונג גלקסי טאב בשבוע שעבר. עם מפות עמוד ענן. עדיין אין לי מסקנות חותכות. אחרי טיול בחג השני אדע יותר. אל תהסס להתקשר אלי ביום שלישי 0544-899545

אורי ק.
05-05-11, 12:23
joedavni שלום,

אשמח אם תפרט כאן על השימוש עם הגלקסי בניווט שטח. עמוד ענן עובד עליו טוב? איזה עוד תוכנות עובדות איתו? מה העלויות של תוכנה+סט מפות סימון שבילים?

תודה, אורי.

eremor
05-05-11, 16:33
תשכחו מכל מה שהיכרתם ,,מה ששמעתם ...
אייפד עם TWONAV ,מתקן של ראם ואתם מסודרים ,
אחרי ניסיון עם כל מה שיש בשוק בכל הוריציות וכל הצורות - זה האולטימטיבי.
מכשיר פתוח עם אחריות יצרן בישראל -תוכנה בעיברית (קצת יקרה אבל שווה )
עדיף על גלקסי רק בגלל גודל מסך .
לדעתי כל דבר אחר הינו התפשרות ויוחלף בעתיד
סבתא שלי אומרת "אין לך מספיק כסף לא לקנות את הכי טוב שיש בפעם הראשונה "
המכשיר אצלי 4 חודשים ולאחר די הרבה טיולים- מרוצה מעל לגג .
התקנתי גם עמוד ענן על המכשיר נראה נחמד אך טרם נבחן בשטח .

אורי ק.
05-05-11, 22:37
האייפד גדול מדי ולכן יורד מהפרק. המכשיר צריך לשמש גם לניווט רגלי ולא רק רכוב (רחמנא ליצלן....)
וחוץ מזה, הבנתי שלאייפד חייבים להכניס כרטיס סים כדי לעבוד איתו וזה אומר שיעבוד לחברת סלולר, ומבירורים שעשיתי, הגלקסי טאב עובד גם ללא כרטיס סים.
השאלה המרכזית שלי, שוב, היא איזו תוכנה רצה עליו והאם היא טובה לפחות כמו עמוד ענן או טופומפ שאני מכיר.

eysham
05-05-11, 23:01
הטאב הוא מכשיר אנדרואיד, וככזב התוכנה לניווט שטח היחידה היא ORUXMAPS.(אם אין בעיית תאימות לרזולוציה של הטאב, שהיא שונה מהגלאקסי S שלי)
זוהי תוכנה בסיסית, לא משוכללת מידי.
פחות או יותר מראה את המיקום שלך, וגם זה על מפה ענטיקה.

כמובן שזה בוודאי ישתנה די בקרוב, אף חברה מחברות תוכנה המובילות לא יוותרו על הנתח שוק העצום הזה שהולך ונבנה לו.

איל

raanan
06-05-11, 09:01
אני פונה אליכם ומבקש עזרה בהמלצה על מכשיר ניווט, שנותן תצוגת מסך ברורה, חדה, ולא בעייתית תחת אור שמש חזק- לפחות כמו המסך של האייפון.
יש להדגיש את הדרישות: השימוש הוא לניווט רגלי בשטח, ולכן הדגש צריך להיות גם מכשיר לא גדול מדי (ולכן אייפד ירד מהפרק), סוללה איכותית שלא צריכה חיבור קבוע לרכב, ושוב- תצוגה ברורה גם תחת אור שמש חזק.
תודה וסוף שבוע טוב, אורי.

אם נדרש מכשיר ייעודי לניווט שטח, אז,
בחר מאחד המכשירים הללו עם תוכנת ניווט מתקדמת ומפות הארץ באיכות גבוהה !
http://www.twonav.co.il/shop/products-list.asp?CategoryID=37

רענן

תודה רענן, אך לא נראה לי שאחד מהמכשירים האלה יתאים.

בהנחה שזה לא בעיית תקציב, אולי תסביר מאיזה בחינה לא מתאים ?

רענן

אורי ק.
06-05-11, 11:39
שלום רענן,
מההיכרות שלי עם המכשירים האלה (כמובן שאיני מכיר כל מכשיר מהלינק שנתת, אבל אני מדבר באופן כלללי), הם לא נותנים את אותה איכות מסך (קשה להתחרות בסמסונג ואפל בעניין הזה, אין מה לעשות), והם הרבה פחות ידידותיים למשתמש.
אשמח אם תסביר לי האם ואיפה אני טועה.

raanan
06-05-11, 14:44
שלום רענן,
מההיכרות שלי עם המכשירים האלה (כמובן שאיני מכיר כל מכשיר מהלינק שנתת, אבל אני מדבר באופן כלללי), הם לא נותנים את אותה איכות מסך (קשה להתחרות בסמסונג ואפל בעניין הזה, אין מה לעשות), והם הרבה פחות ידידותיים למשתמש.
אשמח אם תסביר לי האם ואיפה אני טועה.

אתה מתאמץ לבלבל ולהטעות את עצמך !

מכשירים יעודיים לניווט (כמו שאתה מחפש) הם עמידים יותר (טמפרטורה, נפילות/זעזועים, אטימות לגשם ואבק ) ובעלי מסך קריא יותר בתנאי תאורה חזקה.

המלצה שלי, בקש הדגמה (זה לא עולה כסף) ותווכח !

שלא לדבר על התוכנת ניווט שהיא מהטובות (אולי הכי) שיש בשוק.
מפות ישראל באיכות הכי גבוהה שנסרקו.
בונוס, אפשר להטעין (חלק בתשלום) מפות שטח משאר הגלובוס.
עוד אופציה (עדיין לא קיימת לישראל), ניווט וקטורי לכביש (כדוגמת מכשירי ה-PND ).

רענן

-->