PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום, קצת דחוף-איפה הפיוז של חלונות בויטרה?

riluman
15-04-11, 19:55
ערב טוב וחג שמח, מצטער על ה"דחוף" אך אני לפני נסיעה והחלונות הפסיקו לעבוד. מדובר בויטרה קצרה 94. החלפתי מתג לחלון חשמלי, וכנראה שקיצרתי (בטוח, לא כנראה) אותו לרגע. אני לא מוצא את הפיוז של החלונות. מישהו יודע מה יכולה להיות הבעיה? (כל הפיוזים בקופסת פיוזים מתחת להגה תקינים). תודה ושבת שלום

momi-r
15-04-11, 20:27
ערב טוב
בד"כ קופסת פיוזים נמצאת מתחת להגה , מתחת למכסה מנוע או מתחת לתא כפפות. לפעמים גם קיימות 2 קופסאות שזה אומר שיכול להיות שיש עוד קופסת פיוזים אצלך.
תנסה לחפש במקומות שציינתי .
תנסה לראות אם אתה מצליח לקרוא על הכיסוי של קופסת הפיוזים שמצאת אמור להיות רשום למה שייך כל פיוז ותראה אם רשום משהו על החלונות כמובן בהנחה שחלונות חשמל זה מקורי של הרכב . אם לא תנסה לחפש פיוז שהתקינו את החלונות ושמו בדרך איפשהו אני מניח שזה או מתחת להגה או בתוך הדלת תנסה לעבור על החוטים ולמצוא.
בהצלחה.

ישי.פ
15-04-11, 21:04
איך בדקת את הפיוזים??

riluman
15-04-11, 21:48
אז ככה-כמובן שאני יודע איפה בד"כ נמצאים הפיוזים. בקופסת הפיוזים אין אף פיוז שרוף, בדקתי ע"י נורת בדיקה. מתחת למכסה המנוע יש רק שלושה פיוזים שמנים כאלה, ששיכים לדברים הראשיים של הרכב, וגם הם תקינים. החלונות זה מקורי של הרכב, אבל בכל זאת אני לא מוצא את הפיוז. פירקתי את הביטנה של הדלת, וגם של, אין פיוז. אולי זה איזה ממסר או משהו? תודה ושבת שלום.

אלדר
15-04-11, 22:09
הפיוזים של החלונות חשמל לא נמצאים בבית פיוזים.
גם לי הייתה בעיה דומה של קצר שנגרם לפיוז להשרף, ולא מצאת את הפיוז של החלונות חשמל.
הפתרון העברתי קבל פלוס חדש לחלונות חשמל עם פיוז הגנה.

riluman
16-04-11, 15:20
אז היום, אחרי היעזרות במכונאי מנהל מוסך, עם ניסיון של שנים בפירוק כל סוגי הרכב, נמצא הפיוז. פירקנו את כל הדשבורד, כולל הבטנה של שתי הדלתות, כולל הקונסולה המרכזית. אחרי חיפושים של שעתיים ומעקב אחרי חוטים בצבעים שונים, הפיוז נמצא ממש בצמוד לבית פיוזים, רק מה, זה לא פיוז רגיל, אלא פיוז תרמי. מה שגורם לבלבול הוא שהחוט האדום שיוצא מהמתגים של החלונות הוא לא באמת הפלוס, אלא הפיקוד, והפלוס הוא כחול (ככה היפנים החליטו שזה מורכב, לפחות אצלי). בקיצור, לדורות הבאים, הפיוז התרמי שנמצא בצמוד, מימין לבית פיוזים, עם מכסה כסוף וחור קטן בצד, זה הפיוז ששולט בחלונות החשמליים. תודה וחג שמח.

GodsFather
17-04-11, 01:04
יפה התיאור על מנהל המוסך - נסיון של שנים בפירוק כל סוגי הרכב. ולא נסיון של שנים בפתרון תקלות מבלי לפרק את כל הרכב.

בחייאת, פירקתם חצי מכונית בשביל למצוא פיוז שנמצא צמוד לתיבת הפיוזים ?

בנוסף, אפשר היה לבדוק בספר רכב ולראות אם הנושא קיים שם. ספר רכב אפשר למצוא בפורום סוזוקי.

riluman
17-04-11, 18:03
אין אזכור של הפיוז הזה בספר רכב, נבדק. חשמלאי במוסך לא מצא את הפיוז, ויעץ כמו פה בפורום להעביר חוט פלוס חדש. חכם מצידך להגיב ככה אחרי שנפתרה הבעיה.

-->